Skocz do zawartości

alfa romeo giulia?


Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, nielubiekotow napisał:

nowa giulia  2.0 benzyna 280km, 4x4 veloce za 180 tys wersja veloce

jest warta swojej ceny? ewentualnie moze byc inne ciekawe auto

W tej cenie, z taką mocą, napędem 4x4 to chyba tylko VAG, np Superb, ale nie wiem czy dla Ciebie to ciekawe auto :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Azbest napisał:

tak .. nie .. kto to lepiej oceni niż potencjalny właściciel?

w tej cenie wybór masz przeogromny i u każdego producenta coś znajdziesz ... pytanie czego oczekujesz i na czym ci zależy.

 

W tej cenie to chyba aż tak dużego wyboru nie ma :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, nielubiekotow napisał:

nowa giulia  2.0 benzyna 280km, 4x4 veloce za 180 tys wersja veloce

jest warta swojej ceny? ewentualnie moze byc inne ciekawe auto

Co to za pytanie? Tyłek w troki i pojeździć. To Ty odpowiesz, czy warta swojej ceny, czy nie. Jeszcze chwila i wątek będzie zawalony VAG-ami, już się zaczyna ;] Chyba, że chcesz kupić to co ktoś inny chce ;] Pytać ludzi, którzy nie widzieli, nie mieli, nie jezdzili, ani AR, ani proponowanymi VAG-ami :mlot:

Edytowane przez krowka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, krowka napisał:

Co to za pytanie? Tyłek w troki i pojeździć. To Ty odpowiesz, czy warta swojej ceny, czy nie. Jeszcze chwila i wątek będzie zawalony VAG-ami, już się zaczyna ;] Chyba, że chcesz kupić to co ktoś inny chce ;] Pytać ludzi, którzy nie widzieli, nie mieli, nie jezdzili, ani AR, ani proponowanymi VAG-ami :mlot:

 

Może być też tak, że on pytał ludzi którzy widzieli, mieli lub jeździli. Tylko jak zwykle odpowiadają głównie ci, którzy nie widzieli, nie mieli i nie jeździli.

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dobra cena - zobacz sobie na oferty innych dealerów marki. Wydaje się OK- w niemieckich premium za te pieniądze o takiej mocy i 4x4 nie ma co marzyć. Za te pieniądze mógłbyś mieć Passtucha lub Superba - jakkolwiek to dobre auta, to jednak nie mają tego charakteru, który ma Alfa.

Przejedź się i będziesz wiedział jak to auto Ci leży. Jeżeli po pierwszej jeździe, po trasie wybranej przez dealera będzie Ci pasować, a dealerowi zależy na sprzedaży, to wypożyczy Ci na weekend jeśli poprosisz - będziesz w stanie trochę auto poznać, przejechać się po różnych drogach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Manx napisał:

Czy dobra cena - zobacz sobie na oferty innych dealerów marki. Wydaje się OK- w niemieckich premium za te pieniądze o takiej mocy i 4x4 nie ma co marzyć. Za te pieniądze mógłbyś mieć Passtucha lub Superba - jakkolwiek to dobre auta, to jednak nie mają tego charakteru, który ma Alfa.

Przejedź się i będziesz wiedział jak to auto Ci leży. Jeżeli po pierwszej jeździe, po trasie wybranej przez dealera będzie Ci pasować, a dealerowi zależy na sprzedaży, to wypożyczy Ci na weekend jeśli poprosisz - będziesz w stanie trochę auto poznać, przejechać się po różnych drogach.

 

 

Obawiam się, że jak się przejedzie, to kupi ;]

 

Ja staram się Alfy omijać. Wspominam z uwielbieniem jazdę tą Alfą którą miałem i przejażdżka inna Alfą mogłaby spowodowac ubytek w moim portfelu, bo bym szybko się znowu zaraził ;)

 

Koszt posiadania jest "godny" ;]

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kravitz napisał:

 

Obawiam się, że jak się przejedzie, to kupi ;]

 

Ja staram się Alfy omijać. Wspominam z uwielbieniem jazdę tą Alfą którą miałem i przejażdżka inna Alfą mogłaby spowodowac ubytek w moim portfelu, bo bym szybko się znowu zaraził ;)

 

Koszt posiadania jest "godny" ;]

Ale Twojego Lancera Reliant  koszt posiadania tez byl "godny".Natomiast wydaje mi sie ze w przypadku "zwyklych" egzemplarzy to juz nie jest az tak oczywiste.Przykladowo zwykla Giulietta nie drenuje jakos ponadprzecietnie kieszeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, wlad napisał:

Ale Twojego Lancera Reliant  koszt posiadania tez byl "godny".Natomiast wydaje mi sie ze w przypadku "zwyklych" egzemplarzy to juz nie jest az tak oczywiste.Przykladowo zwykla Giulietta nie drenuje jakos ponadprzecietnie kieszeni.

 

Nie porównuje tego do Ralliarta.

 

W Alfie psuło się dosłownie wszystko i to po kilka razy.

W Mitsu tylko pompa była elementem ewidentnie wadliwym. Reszta jako tako Ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, kravitz napisał:

 

Nie porównuje tego do Ralliarta.

 

W Alfie psuło się dosłownie wszystko i to po kilka razy.

W Mitsu tylko pompa była elementem ewidentnie wadliwym. Reszta jako tako Ok.

No to nie wiem.Moge jedynie przypuszczac [na podstawie mojej ] ze nie sa one zbytnio trwale.Moja ma 115kkm i od nowosci byla wymieniona nadplanowo tylko wiazka tylnej klapy[TTTM].Czyli swietnie.Ale...mam jednoczesnie Merive[2 lata starsza i z nieco wiekszym przebiegiem] i w porownaniu z nia Alfa wyglada na bardziej nadszarpnieta uplywem czasu i kilometrow.

Edytowane przez wlad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to auto na weekend. IMO świetny samochód jeśli chodzi o napęd i właściwości jezdne - daje doskonałe wrażenia, a jak przeholujesz to wystarczy odpuścić trochę gaz i momentalnie skleja z powrotem, nawet na mokrym. To takie auto, że przez te trzy dni na siłę szukałem okazji żeby tylko gdzieś pojechać i poupalać. Dość powiedzieć, że na samą zupę poszło prawie 600 pln w weekend. Nie było adaptacyjnego zawieszenia w testówce.

 

Jeśli chodzi o wykończenie i materiały - jest bardzo dobrze, skóra miękka i przyjemna. Ergonomia w porządku - sprawdź czy tunel nie uwiera w kolano. Wnętrze dosyć ciasne jak na tą klasę, ale Alfy tak już mają.

 

Multimedia niestety szwankowały - czasem bluetooth nie grało tzn. na telefonie niby muzyka była puszczona, na ekranie samochodu też, a z głośników cisza. Trzeba było rozłączyć i połączyć ponownie BT i było OK, ale to jednak denerwujące. W nowszych modelach ma być AA - w moim jeszcze nie było. Z resztą nie wiem jak by to miało działać po tym pokrętle bez dotykowego ekranu. Navi fabryczna to jakaś padaka.

 

Zużycie paliwa w trybie upalania - 19 +/- 2L na 100km w trasie przy 150km/h 12-13L na 100km. Innych trybów nie testowałem, ale oszczędnie to nie będzie.

 

Co do ceny, to nie podpowiem, bo lista dodatków jest długa i można bez problemu dobrać wyposażenia za 50k więc ciężko porównać.

 

P.S. Dwa tygodnie później było na testach A5 190 KM 2.0 benzyna z DSG w ośce. Przy Alfie to był kondon - zupełnie bez wyrazu, bez poczucia czegokolwiek - ot zwykłe wozidło. Może 252KM w quattro byłoby bardziej wyraziste, ale nie mieli takiego na testy, z resztą po pierwszym wrażeniu już przeszła ochota na testowanie oooo. Nawet szwagier zakochany w VAG stwierdził przy wódce, że z tych dwóch brałby Alfę.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, nielubiekotow napisał:

nowa giulia  2.0 benzyna 280km, 4x4 veloce za 180 tys wersja veloce

jest warta swojej ceny? ewentualnie moze byc inne ciekawe auto

https://www.centruminfiniti.pl/samochod/infiniti-q60-infiniti-q60-sport-3-0-awd/id/45457#5a8f5583df831efcf73f2c5a48211ba6 

Podejrzewam że finalnie do kupienia za 200 tyś. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, zejk napisał:

Zużycie paliwa w trybie upalania - 19 +/- 2L na 100km w trasie przy 150km/h 12-13L na 100km. Innych trybów nie testowałem, ale oszczędnie to nie będzie.

 

 

 

12-13 litrów na autostradzie przy 150km/h? Tyle pali przy tej prędkości mój Freemont V6 no ale aerodynamika to nie jest jego mocna strona.

 

Może to 150km/h to średnia z jazdy autostradowej? 😎

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Sylwester napisał:

12-13 litrów na autostradzie przy 150km/h? Tyle pali przy tej prędkości mój Freemont V6 no ale aerodynamika to nie jest jego mocna strona.

 

Może to 150km/h to średnia z jazdy autostradowej? 😎

Mierzone na odcinku 40 km w piątkowe popołudnie więc siłą rzeczy nie dało się takiej prędkości utrzymywać ciągle. Co chwila zwalnianie i ponowne rozpędzanie z przepustnicą w pozycji "1" więc rozumiesz :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, nielubiekotow napisał:

nowa giulia  2.0 benzyna 280km, 4x4 veloce za 180 tys wersja veloce

jest warta swojej ceny? ewentualnie moze byc inne ciekawe auto

to wprawdzie inna nieco wersja silnikowa (slabsza) i napęd tylni.. ale cos tam mozna sie dowiedziec

 

 

 

Ale wersja 510 jest dopiero super:)

 

 

Edytowane przez norbert123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alfę kupuje się przede wszystkim dla siebie. Jeśli czujesz, że chcesz ją mieć i akceptujesz pewne dodatkowe wydatki, z jakimi będziesz musiał się  pogodzić, to nie ma sensu szukać czegokolwiek ciekawszego. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, nielubiekotow napisał:

W zasadzie to jest jeszcze mustang gt manual za 203, ale ma ciasne wnetrze i jest mniej praktyczny.

To skoro nie musi być limo, a ma być fajne, no to polecam rozważyć Leona ST Cupra 300 z 4Drive. Za ok 170k zł masz 300 KM, napęd na 4 koła, 5 s do setki,  skrzynię automat i dużo wyposażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechałem tą Veloce ok 100 km (z Krakowa, do BB), z uwagi na warunki pogodowe, i to że auto nie było dla mnie, nie miałem okazji się nic pobawić. Ale moje wrażenia są następujące:

- skrzynia biegów to jakaś bajka, zmienia biegi nie wiadomo kiedy z prędkością światła (nie mam doświadczenia z DSG i ale w porównaniu do skrzyni z Compassa, to jest kosmos)

- przyspieszenie: powoduje automatycznego banana na twarzy, w życiu co prawda nie jechałem autem o takiej mocy i przyspieszeniu, więc dla mnie to kosmos nr 2

I chyba na tym kończy się to co mogę osobiście uznać za atuty tego auta. Wady:

- ciasne, jak to alfa, nie jestem fit, nie mam 70 kg wagi, i dla mnie wsiadanie i wysiadanie z tego auta to koszmar, jest ciasno i niewygodnie.

- system sterowania wszystkim (czyli uconnect czy jak się to w AR nazywa) to tragedia, już miałem w Giulietcie prosty i dotykowy, tu wszystko trzeba robić kółkiem - joystickiem - ustawienie trasy w AA zajęło mi chyba z 5 min. co normalnie trwa ok 30 sek max 1 min.

- nieprzyzwoicie drogie i za każde guano trzeba dopłacić, dla mnie nie wyobrażalne, że auto kosztujące katalogowo 200 kPLN nie ma w std np kamery cofania i systemu bezkluczykowego, ale ja się nie znam, wychowany jestem na fiatach :)

 

Zużycie paliwa nie wiem do której grupy zamieścić, bo spokojna jazda z Krk do BB, autostrada max 130 (ze 2 razy depnąłem do 160), potem DK1 ok 100 kph skończyła się wynikiem na komputerze 11,5 l/100 km Dużo. Z 2 strony jednak stado rączych rumaków w ilości 280 musi się wyżywić, bo zdechnie, więc chyba jest OK.

 

Moja subiektywna ocena: jeździ zaje-ście, ale na pewno nie jest to auto dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Wojtas_BB napisał:

ustawienie trasy w AA zajęło mi chyba z 5 min. co normalnie trwa ok 30 sek max 1 min.

A nie dało się głosowo wprowadzić adresu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, zejk napisał:

A nie dało się głosowo wprowadzić adresu?

ciężko powiedzieć, bo na to nie wpadłem. 😄

Ale nie zmienia to faktu, że ręczne wprowadzanie to jakaś tragedia, literka po literce joystickiem. 

  • Lubię to 1
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.05.2019 o 06:37, Wojtas_BB napisał:

Zużycie paliwa nie wiem do której grupy zamieścić, bo spokojna jazda z Krk do BB, autostrada max 130 (ze 2 razy depnąłem do 160), potem DK1 ok 100 kph skończyła się wynikiem na komputerze 11,5 l/100 km Dużo. Z 2 strony jednak stado rączych rumaków w ilości 280 musi się wyżywić, bo zdechnie, więc chyba jest OK.

8] Bardzo dużo. Podobnej mocy 2.0 TSI przy jeździe autostradą 130 km/h spala 8-9 l/100 a 150 9-10 l/100 km. Piszesz o chwilowych 160 km/h. Jeżeli dystans jest odpowiednio długi, to chwilowe wyskoki na średniej się wyraźnie nie odbijają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Manx napisał:

8] Bardzo dużo. Ludzie piszą, że podobnej mocy 2.0 TSI przy jeździe autostradą 150 km/h spala 9-10 l/100. 

 

Przecież to dokładnie tyle samo. 9-10 vs. 11.5 to jakieś 10-15% różnicy. Względem tego co "ludzie piszą" i jeszcze bez brania pod uwagę miliona zmiennych to właściwie można powiedzieć, że wynik identyczny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Ryb napisał:

 

Przecież to dokładnie tyle samo. 9-10 vs. 11.5 to jakieś 10-15% różnicy. Względem tego co "ludzie piszą" i jeszcze bez brania pod uwagę miliona zmiennych to właściwie można powiedzieć, że wynik identyczny.

 

podałem widełki, bo na forum różne osoby podają spalanie i tak wychodzi najczęściej coś w tym zakresie. Wiadomo, że każdy jeździ w innych warunkach, ma inny styl jazdy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.