Skocz do zawartości

Roczne Tipo


Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie, takie Tipo - można rzec full wypas praktycznie za połowę ceny nowego albo drugie (już nieaktualne) - mi to zalatuje lewizną, tzw. Jahreswageny na autoscout24 są w cenach około 15.000€.  Ale może się nie znam, jakie jest Wasze zdanie ? Dach z przystanku, podłoga z wiaty garażowej, i rezystor zamiast poduszek, czy na zachodzie nie lubią diesla i się pozbywają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Majkiel napisał:

No właśnie, takie Tipo - można rzec full wypas praktycznie za połowę ceny nowego albo drugie (już nieaktualne) - mi to zalatuje lewizną, tzw. Jahreswageny na autoscout24 są w cenach około 15.000€.  Ale może się nie znam, jakie jest Wasze zdanie ? Dach z przystanku, podłoga z wiaty garażowej, i rezystor zamiast poduszek, czy na zachodzie nie lubią diesla i się pozbywają?

 

To Tipo stoi już chyba z 4 miesiące, do marca przęgladałem ogłoszenia i widziałem że wisiało. Chyba że sprowadził takie samo ten sam handlarz. Oglądałem jedno Tipo SW wersja Lounge doposażona jeszcze w inne bajery w Katowicach koło Pyrzowic. Handlarz mi powiedział że był zderzak robiony, na miejscu się okazało że jeszcze oba błotniki, maska, uchwyty od lamp poklejone. Było to jedno auto które oglądałem od handlarza, później już nawet nie jeździłem takich oglądać nawet jak coś było na miejscu. Akurat ja szukałem SW w 1.4tjet, tego w Skawinie nie oglądałem chociaż mam do niego 15km ze względu na silnik. Przeglądnij ogłoszenia samochodów z tymi silnikami na zachodzie to będziesz mieć odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, steyr napisał:

 

To Tipo stoi już chyba z 4 miesiące, do marca przęgladałem ogłoszenia i widziałem że wisiało. Chyba że sprowadził takie samo ten sam handlarz. Oglądałem jedno Tipo SW wersja Lounge doposażona jeszcze w inne bajery w Katowicach koło Pyrzowic. Handlarz mi powiedział że był zderzak robiony, na miejscu się okazało że jeszcze oba błotniki, maska, uchwyty od lamp poklejone. Było to jedno auto które oglądałem od handlarza, później już nawet nie jeździłem takich oglądać nawet jak coś było na miejscu. Akurat ja szukałem SW w 1.4tjet, tego w Skawinie nie oglądałem chociaż mam do niego 15km ze względu na silnik. Przeglądnij ogłoszenia samochodów z tymi silnikami na zachodzie to będziesz mieć odpowiedź.

 

Czyli tak jak myślałem, można powiedzieć standard :) Samochód bezwypadkowy (tylko kolizja), posiada oryginalny lakier (na wybranych elementach) oraz książkę serwisową (świeżo wypełnioną).

Niemcy czy Włosi jednak bogaci - u nich "takie same" są o ładnych kilka tysięcy droższe.

Z ciekawostek coś takiego - dwuletnia nówka - tegoroczne takie pewnie ze 20000€

 

Kolega ostatnio oglądał jakieś poleasingówki - głownie focus, hultaj, ale były też 500 i punto. Głownie bieda-wersje, często mocno zjeżdżone, niektóre widocznie zaniedbane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zachodzie teoretycznie całe auta są w takiej cenie jak u Nas od 1 właścicieli a nawet i droższe. Zależy kto co woli i jaki ma $. Ja chciałem wersję Lounge, wolałem w miarę auto wyposażone niż je później doposażać. Wersja kombi to zależało mi na czujnikach i na kamerze cofania. Reasumując wolałem kupić auto rocznikowo 2 letnie w dobrym wyposażeniem niż nówkę z wyprzedaży w wersji podstawowej. W takim wypadku siedziałem i koczowałem przegladając ogłoszenia i tak 5 miesięcy. W przypadku nowego z wyprzedaży idziesz i wybierasz to co stoi na placu ewentualnie sprowadzają od innego dealer-a jak współpracują. Poleasingowe to przeważnie golasy, przebiegi większe ale serwisowane. Coś za coś.

Edytowane przez steyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Majkiel napisał:

Z ciekawostek coś takiego - dwuletnia nówka - tegoroczne takie pewnie ze 20000€

 

 

Cena normalna, z transportem i akcyzą wyjdzie  z 58kpln jak za sedan-a. Taka wersja Lounge tylko z małym wyświetlaczem bez dodatków tj. kamery, podgrzewanych siedzeń i itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, steyr napisał:

Ja chciałem wersję Lounge, wolałem w miarę auto wyposażone niż je później doposażać. Wersja kombi to zależało mi na czujnikach i na kamerze cofania. Reasumując wolałem kupić auto rocznikowo 2 letnie w dobrym wyposażeniem niż nówkę z wyprzedaży w wersji podstawowej. W takim wypadku siedziałem i koczowałem przegladając ogłoszenia i tak 5 miesięcy. 

 

Kupiłeś od I właściciela, czy demówkę od jakiegoś dealera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Majkiel napisał:

 

Kupiłeś od I właściciela, czy demówkę od jakiegoś dealera?

 

Od 1 właściciela z przebiegiem 16kkm, gaz zakładany u dealer-a nie fabryczny. W tym tygodniu bliska osoba z rodziny też kupiła Tipo SW w tej samej specyfikacji, jedyna różnica pomiędzy moim a jego autem to kolor i nie ma lpg. Też auto od 1 właściciela z przebiegiem 6kkm:hehe: z 2017r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, steyr napisał:

Od 1 właściciela z przebiegiem 16kkm, gaz zakładany u dealer-a nie fabryczny. W tym tygodniu bliska osoba z rodziny też kupiła Tipo SW w tej samej specyfikacji, jedyna różnica pomiędzy moim a jego autem to kolor i nie ma lpg. Też auto od 1 właściciela z przebiegiem 6kkm:hehe: z 2017r.

 

Oby to nie był trefny egzemplarz ;) 6kkm w dwa lata - trzeba się mocno starać. Na otomoto jest dwuletnie Tipo  z przebiegiem ponad 150km.

Dużo taniej stoją takie z 2017 od wyprzedaży rocznika 2018 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Majkiel napisał:

 

Oby to nie był trefny egzemplarz ;) 6kkm w dwa lata - trzeba się mocno starać. Na otomoto jest dwuletnie Tipo  z przebiegiem ponad 150km.

Dużo taniej stoją takie z 2017 od wyprzedaży rocznika 2018 ?

 

W moim przypadku ~10kpln jak porównując moje i takie z wyprzedaży w tej samej specyfikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, rallyrychu napisał:

To auto kupują emeryci. Właśnie niedawno 70-letni sąsiad zamienił Albeę na Tipo. Wystarczy jakaś choroba za rok czy dwa i auto będzie na sprzedaż a kilometrów nie nakręci ;)

 

W moim przypadku kobieta ~40 lat, w drugim przypadku z rodziny gość ~50 lat. Takich ogłoszeń praktycznie nie ma, a jak są to szybko znikają chyba że cena jest wysoka. To nie są auta w przedziale 5-10lat gdzie wybór od prywatnych właścicieli jest większy. To że jeden emeryt kupił to nie podbija statystyk  zakupów tego modelu przez ludzi w takim wieku. Widuję tych aut trochę i większość zauważyłem że to są ludzie w średnim wieku. Młody nie kupi, za te $$$ ma paroletnie "pełnowartościowe" bmw/audi i wtedy może liczyć że będzie miał znajomych na weekendowe pojazdówki;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To średnia wieku posiadacza tipo by się zgadzała. Jestem ze Śląska - tu emeryci mają po czterdzieści kilka lat 😄

Z resztą córka tego sąsiada tez ma Tipo, a ma 39 lat.

Głównie chodziło mi o większe szanse, że można dostać takie auto z małym przebiegiem, bo cześć klientów może nie zdążyć się nacieszyć nowym nabytkiem ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, rallyrychu napisał:

To średnia wieku posiadacza tipo by się zgadzała. Jestem ze Śląska - tu emeryci mają po czterdzieści kilka lat 😄

Z resztą córka tego sąsiada tez ma Tipo, a ma 39 lat.

Głównie chodziło mi o większe szanse, że można dostać takie auto z małym przebiegiem, bo cześć klientów może nie zdążyć się nacieszyć nowym nabytkiem ;)

 

 

 

To na tym śląsku macie krótki średni wiek życia, skoro stwierdzasz że część klientów się nie nacieszy nabytkiem. U mnie emeryt to zgodnie z ogółem czyli +65.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.