Skocz do zawartości

Kupiłem auto i twierdzę, że jest wada ukryta - AT padła


Tre-Bor

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, sherif napisał:

Ja za to wiedziałem, kogo zniesmaczy pisanie czegoś niepochlebnego na jego ulubioną markę :smirk:

Opel nie jest moją ulubioną marką. Powiedziałbym, że nawet kompletnie nie wpisuje się w tą definicję :ok: 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Konrad` napisał:

Rzadko lub często to pojęcia bardzo względne. Kolejny fakt z życia wzięty w zeszłym tygodniu auto kolegi spędziło 6 dni w serwisie z powodu wymiany chłodnicy. Naprawa odbyła się jednego dnia, pozostały czas to oczekiwanie w IC na najtańszą dostępną na rynku chłodnicę bo tak zdecydowała firma leasingowa. W ASO oryginalna chłodnica była dostępna od ręki.....no cóż naprawa w standardzie prawie ASO 🤣🤣🤣🤣 

i co, firma leasingowa wolała zapłacić na 6 dni auta zastępczego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, shapyr napisał:

 

Zobacz jeszcze w MAKTRANS. Tyle co piszesz to nawet za dwusprzęgłówkę nie biorą.

maktrans ściąga z UA/RU regenerowane przekładnie.

Automatyczny 6t30 6t40 6t45 Chevrolet Cruze Cobalt Captiva Epica Malibu Orlando 55000r w zamian za uszkodzony. Cena z usuwaniem-instalacją i ATF (pod klucz) - 65000r ok 4000  zł

 

218804ds-960.jpg
22

 

Bardzo popularna przekładnia GM, która została zainstalowana we wszystkich Chevroletach z silnikiem od 1,4 litra do 3,2 litra. Najczęściej jest z nami w Oplu Astra, Saabie oraz w samochodach głównego klienta GM: Chevroleta - Cruze, Aveo i Epica. Chodzenie do koreańskich i chińskich roślin GM. 
Pierwsza rzecz, która leci na tych automatycznych elektromagnesach. Symptomy-kopni podczas zmiany biegów. Jeśli zmienisz je na czas, można uniknąć remontu. Ale praktycznie nie widziałem czegoś takiego. W naszych ludziach nadzieja na cud jest silna. Mówią, że moje pudełko będzie chore, a może zostanie wyleczone ?! Oczywiście, zostań wyleczony! Remont.
Albo „teraz jest to tak niewłaściwe, ale latem pieniędzy będę je zbierać”. Można by pomyśleć, że naprawa automatycznej skrzyni biegów była kiedyś „By the way”. Przynajmniej raz, aby zobaczyć kogoś, kto szczęśliwie podniósł ręce podczas pierwszego poślizgu. „Och! Jak na czas! Jak wspaniale, że to się stało teraz!”

Ale to są teksty. 
Chodzi o to, że przy najmniejszych niestandardowych objawach musisz rzucić wszystko i udać się do serwisu. Ale nikt tego nie robi. Ponieważ naprawa musi zostać zmieniona. 
1. Wieloryb Overol - Zestaw uszczelek i uszczelek jest taki sam dla wszystkich od 6T35 do 6T50. Dla 6T30 - twój zestaw naprawczy. Te pudełka są dość bezpretensjonalne dla jakości zestawów naprawczych. Najczęściej zamawiają uniwersalne zestawy naprawcze do uszczelek i uszczelnień olejowych zespołu ATOC.

 

4dd2f8ds-960.jpg
1

 

2. Konwerter momentu obrotowego.

 

e332f8ds-960.jpg
2

 

3. Zestaw tarcz ciernych. Zaleca się wymianę całego zestawu, jeśli skrzynka była eksploatowana ze spalonym olejem.

 

18b2f8ds-960.jpg
3

 

4. W przypadku przegrzania oleju często konieczna jest zmiana zestawu tłoków, temperatura dubeet jest gumowa. Zestaw tłoka 6T40 / 30 do wymiany składa się z 5 części.

 

39b2f8ds-960.jpg
5

 

5. Zestaw rękawów

 

7fb2f8ds-960.jpg
6

 

Konstrukcja tego automatu jest koncepcyjnie identyczna z automatami ZF 6HP, a ich choroby są spowodowane tymi samymi powodami - nienormalnymi wibracjami, które niszczą tuleje. Drgania te powodują wyciek oleju przez zużyte tuleje. Wydajność pompy zaczyna brakować, a komputer wydaje polecenie solenoidom, aby coraz częściej otwierały sekcję, i tak dalej, aż do maksimum.

Następnie maksymalny przepływ gorącego i brudnego oleju przechodzący przez szczeliny tulei zjada je do tego stopnia, że olej prawie nigdy nie dociera do worków, rękawy cierpią z powodu głodu olejowego i są „zjadane” nawet wcześniej niż sprzęgła cierne. Rozpoczyna się reakcja łańcuchowa: więcej brudnego oleju przechodzi przez tuleje - sprzęgła palą się jeszcze bardziej, zużycie sprzęgieł jest szybsze, zużycie rękawów bardziej zanieczyszczone olejem.

W takich przypadkach tuleje zmieniają się wraz z kompletnym zestawem, im wcześniej zostaną wymienione tuleje, tym dłużej będą działać solenoidy i sprzęgła cierne. Z połączonymi tulejami maksymalny przepływ oleju i zawór precyzyjnie zestrojonych elektromagnesów VFS

6.Drum (kosz sprzęgła) 4-5-6

 

b172f8ds-960.jpg
1

 

W pierwszych latach uwolnienia stał się główną chorobą rodziny 6T40: Bęben 4-5-6 - zerwał zewnętrzny pierścień oporowy numer 213866.

Od 2010 r. Problem ten został rozwiązany poprzez zmianę konstrukcji bębna sprzęgła. Bębny dla 6T30 i 6E40 mają różną średnicę (strzałki). Druga generacja tego bębna ma zacisk na 3 pierścieniach.

7. Naprawa jednostki hydraulicznej z wymianą elektromagnesów.

 

a0f2f8ds-960.jpg
hydra

 

Elektryk tego pudełka jest bardzo podobny do elektryka ZF 6HP19. Blokada cierna przemiennika momentu obrotowego jest również sztywno połączona z przyspieszaniem, oszczędzaniem ... (więcej), grupa obsługuje również cewki do przełączania prędkości.

Aby nie przeciążyć elektromagnesu blokującego silnik turbiny gazowej (znajduje się on w środku), jego funkcje zostały rozdzielone pomiędzy kilka elektromagnesów - elektrycznych sterowników i kanałów jednostki hydraulicznej. Rozdzielono także wszystkie funkcje zmiękczania. Teraz wszystkie solenoidy działają jako zespół, a komputer dostosowuje się do stopnia zużycia elektromagnesów. Z jednej strony opóźnia to czas remontu jednostki hydraulicznej, ale z drugiej strony, przy krytycznym zużyciu jednego solenoidu, konieczna jest zmiana całego zespołu solenoidów. Solenoidy mogą być testowane na przewodność za pomocą omomierza. 6 cewek VFS powinno mieć rezystancję od 3 do 5 omów, elektrozawór On-Off SS1 - 16 ... ... -20 Ohm.

Blok elektromagnetyczny 6T40 zawiera płytkę, przełącznik i zmienia się dość często. Ten blok elektromagnesów jest znany od kilku pokoleń. Czarne solenoidy pierwszej generacji zostały zainstalowane do 2011 roku. Od 2012 roku zaczęli instalować bardziej wytrzymałe solenoidy drugiej generacji, żółto-zielone, po prawej stronie.

Często zaczęli zamawiać tylko zestaw elektromagnesów, gdy ich wymiana rozwiązuje problem. Ale jeśli wymienisz niektóre solenoidy i nie wyeliminujesz przyczyny niedoboru oleju w opakowaniach (zużycie tulei, pierścieni), solenoidy natychmiast zaczną pracować maksymalnie i zgodnie z przyspieszonym harmonogramem wypracują swoje życie.

W drugiej generacji hydrobloku zamieniono funkcje solenoidów S5 i S2, dokonano kilku innych zmian w oprogramowaniu komputerowym, usunięto niektóre filtry, czujniki ... (Blok jest wybierany zgodnie z liczbą zaczynającą się od 24256 ...)

Blok elektromagnetyczny dla 6T30 jest równie problematyczny. Został on również kilkakrotnie zmodyfikowany w latach 2011, 2012 i 2014. Liczba ta rozpoczyna się również 24256 ..., 24265 ... (2012) i 24267 ... (2014).

Na jakich samochodach zainstalowano rodzinę automatycznych skrzyń biegów:

Auto Model Rok produkcji Kraj montażu Model silnika 
CHEVOLET CAPTIVA 07-. KAZ RUS PRK 6 SP F / AWD L4 2,0L 2,4L V6 3,2L 
6T45 CHEVOLET CAPTIVA SPORT 10-. MEX 6 SP F / AWD L4 2.4L 6T40 
CHEVOLET CRUZE 09-. CHN MEX USA 6 SP FWD L4 1.4L 1.8L 6T40 
CHEVOLET CRUZE 10-. CHN 6 SP FWD L4 1.6L 6T45 
CHEVOLET EPICA 09-. CHN 6 SP FWD L4 2.0L 6T40 
CHEVOLET EQUINOX 09-. CAN 6 SP F / AWD L4 2.4L 6T40 
CHEVOLET MALIBU 08-. USA 6 SP FWD L4 2.4L 6T40 
CHEVOLET OPTRA 10-. THA 6 SP FWD L4 1.8L 6T40 
CHEVOLET TERRAIN 09-. CAN 6 SP FWD L4 2.4L 6T40 
DAEWOO CHEVOLET LACETTI 08-. PRK 6 SP FWD L4 1.6L 1.8L 2.2L 2.4L 6T40 
DAEWOO CHEVOLET LACETTI 08-. PRK 6 SP FWD L4 2.0L 6T45
DAEWOO CHEVOLET TOSCA 07-. PRK 6 SP FWD L4 2.0L 2.4L V6 2.0L 2.5L 3.0L 6T40 / 45 
DAEWOO CHEVOLET WINSTORM 09-. PRK 6 SP FWD L4 2.0L 2.4L V6 3.2L 6T45 
OPEL ANTARA 09-. PRK 6 SP F / AWD l4 2,0 l V6 3,2 l 6T45 
BUICK EXCELLE 10-. CHN 6 SP FWD L4 1.6L 6T45 
BUICK GL8 11 CHN 6 SP FWD L4 2.4L 6T45 
BUICK LACROSSE 06-. CHN PRK TWN USA 6 SP F / AWD L4 2.4L 6T40 
BUICK LACROSSE 06-. CHN PRK TWN 6 SP F / AWD L4 2,0L 2,4L V6 3,0L 6T45 
BUICK REGAL 08-. CHN 6 SP FWD L4 2.0L 2.4L 6T40 
BUICK REGAL 10-. CHN 6 SP FWD L4 2.4L 6T45 
BUICK REGAL 11 CAN 6 SP FWD V6 3.0L 6T50 
PONTIAC G6 08-09 USA 6 SP FWD L4 2.4L 6T40 
SAAB 9'4x 10-. MEX 6 SP FWD L4 2,4L 2,5L 6T40 
SATURN AURA 09-. USA 6 SP FWD L4 2.4L 6T40
SATURN VUE 10-. MEX 6 SP FWD L4 2.4L 6T40 
BUICK EXCELLE / EXCELLE HRV 09-. CHN 6 SP F / AWD L4 1,6 l 1,8 l 6 
t 30 CHEVOLET / GAM / AM GENERAL AVEO 09-. CHN 6 SP FWD L4 1.4L 1.6L 6T30 
CHEVOLET / GAM / AM GENERAL CRUZE 09-. CHN RUS 6 SP FWD L4 1.6L 1.8L 2.0L 6T30 
CHEVOLET / GAM / AM GENUAL CRUZE 10-. VNM 6 SP FWD L4 1.8L 6T30 
CHEVOLET / GAM / AM GENERAL LOVE 09-. CHN 6 SP FWD L4 1.4L 1.6L 6T30 
CHEVOLET / GAM / AM GENERAL ORLANDO 10-. IDN 6 SP FWD L4 2.0L 6T30 
CHEVOLET / GAM / AM GENERAL VIVA 11 CHN EGY USA 4 SP FWD L4 1.4L 1.6L 6T30 
DAEWOO GENTRA 11 PRK 6 SP FWD L4 1.3L 1.4L 1.6L 1.8L 6T30 
DAEWOO LACETTI 10-. PRK 6 SP FWD L4 1.6L 6T30

Nasza strona na DRIVE2:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, robciolas napisał:

maktrans ściąga z UA/RU regenerowane przekładnie.

 

Twój wybór. 4 tys. z gwarancją to nie 10 tys. z gwarancją lub skrzynia z USA "w ciemno" i bez gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, angrius napisał:

Gdyby do mnie ktoś po 6kkm po sprzedaży przyszedł i powiedział że ma usterkę i mam partycypowac w kosztach to bym go wyśmiał. Równie dobrze po 20kkm jak mi padnie skrzynia to też pójdę do sprzedającego. Tak to by chciał każdy. O FV już nie wspomnę... Jeszcze 2tys zł może bym zrozumiał ale 12000zl? Ja pierwsze co jak kupuje auto to mówię sprzedające u że kwota ma być faktyczną co do złotówki albo nie będzie transakcji 

Ludzie kupują tanio używany samochód ze sporym przebiegiem i chcą mieć też gwarancję na 5 lat i 100kkm :hehe:

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, angrius napisał:

Gdyby do mnie ktoś po 6kkm po sprzedaży przyszedł i powiedział że ma usterkę i mam partycypowac w kosztach to bym go wyśmiał.

 

No nie wiem czy to takie smieszne, jak sad wyda wyrok, uznajacy wade ukryta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniałem w 6T40 gen.2 przy przebiegu 50kkm dynamicznie i już olej był mocno przepracowany, ciemno brązowy. Gość, u którego to robiłem mówił dla tych skrzyń to wymiana oleju max 50-60 kkm aby posłużyła. Mówił, że to przycięta skrzynia jak wiele a nie jakaś padaka.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

Poki co jeszcze nic nie wydal...

 

Ale sa spore szanse, ze rekojmia zostanie uznana. Zwlaszcza jezeli skrzynia byla wczesniej naprawiana i/lub ma wade fabryczna. Wada fabryczna to tez wada i kupujacy odpowiada za nia z rekojmi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, wladmar napisał:

 

Ale sa spore szanse, ze rekojmia zostanie uznana. Zwlaszcza jezeli skrzynia byla wczesniej naprawiana i/lub ma wade fabryczna. Wada fabryczna to tez wada i kupujacy odpowiada za nia z rekojmi. 

 

Może tak, może nie...

Ja bym się nie pchal do sadu, wiedzac ze zaplacilem za auto 12kPLN więcej niż na fakturze ;]

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Może tak, może nie...

Ja bym się nie pchal do sadu, wiedzac ze zaplacilem za auto 12kPLN więcej niż na fakturze ;]

 

No to jest mocny  argument ;] Handlarz bardzo chetnie przyjmie auto z powrotem, wyplacajac kwote z faktury :ok: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, robciolas napisał:

Jest jeszcze coś o czym nie napisałem. Kupiłem auto za 37000 płatne gotówką a sprzedający wystawił F vat marża na kwotę 25000.

 

No to jeśli założysz w sądzie sprawę o naprawę z tytułu rękojmi sprzedawca zaproponuje unieważnienie transakcji i zwróci Ci Twoje 25000 które zapłaciłeś.

 

23 godziny temu, robciolas napisał:

Zawiadomić US ?

 

Dobry plan, są dwie opcje:

1. Masz postępowanie karne skarbowe (jak by nie patrzeć jesteś przestępcą skarbowym)

2. Postępowanie w związku z próbą wyłudzenia kasy na wniosek sprzedawcy.

 

 

Nie mogę się doczekać dalszego ciągu sprawy.

:hehe:

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, robciolas napisał:

Ale ja nie chcę aby mi oddawał kwotę z faktury. Najlepszym dla mnie rozwiązaniem była by ugoda i aby partycypował w kosztach naprawy.

 

Ale teraz to on ma wszystkie argumenty żeby pokazać Ci najbliższe drzewo.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, bergerac napisał:

nie bierz tego zbyt do siebie, ale prezentujesz taką postawę, która mnie strasznie mierzi. Jak na tym skorzystałeś, bo gość Ci zszedł z ceny, to nie miałeś problemu, żeby wziąć udział w oszustwie podatkowym. Jak wyszedł problem, to teraz byś leciał do US. Leć, mam nadzieję, że zarówno Ty jak i sprzedawca zostaniecie przykładnie ukarani, co będzie przestrogą dla innych :ok: 

 

Zabawa w oszustwo z większym od siebie oszustem musi się skończyć tak, że jeden z oszustów zostanie oszukany.

:lol:

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Ryb napisał:

Dobry plan, są dwie opcje:

1. Masz postępowanie karne skarbowe (jak by nie patrzeć jesteś przestępcą skarbowym)

2. Postępowanie w związku z próbą wyłudzenia kasy na wniosek sprzedawcy.

Ja bym to zinterpretował inaczej, wyłożyłem 37000 na stół przy żonie-świadku, sprzedawca zainkasował $, dostałem kluczyki i dokumenty oraz fakturę i dopiero zobaczyłem, że jest wpisane na fakturze 25000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, bergerac napisał:

Ty nie, ale skorzystałeś na obniżce ceny i zgodziłeś się na uczestniczeniu w oszustwie podatkowym. IMO, jakby się jakiś urzędnik zawziął to mógłby Cię ukarać. Szansa na to jest mała, ale nie można jej wykluczyć zwłaszcza w sytuacji kiedy dojdzie do eskalacji sporu.

 

Gdyby to zgłosił od razu po transakcji to jeszcze ok. Ale po dłuższym czasie, gdy auto się zepsuło to widać ewidentnie, że oszustwo mu nie przeszkadzało do czasu aż z autem wyszły jakieś kwiatki.

Ja na miejscu sprzedawcy zgłosiłbym do prokuratury próbę wyłudzenia różnicy między 25 a 37k.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, robciolas napisał:

Ja bym to zinterpretował inaczej, wyłożyłem 37000 na stół przy żonie-świadku, sprzedawca zainkasował $, dostałem kluczyki i dokumenty oraz fakturę i dopiero zobaczyłem, że jest wpisane na fakturze 25000

 

Obawiam się, ze Twoja interpretacji może nie przekonać sadu bo jest wyjątkowo infantylna...

IMHO wdepnales w solidny kanal i zamiast się radzic na AK idz lepiej do jakiegoś sensownego prawnika...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

Obawiam się, ze Twoja interpretacji może nie przekonać sadu bo jest wyjątkowo infantylna...

IMHO wdepnales w solidny kanal i zamiast się radzic na AK idz lepiej do jakiegoś sensownego prawnika...

tak też zrobię już się umówiłem na konsultację co z tym gównem zrobić dalej

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, robciolas napisał:

Ja bym to zinterpretował inaczej, wyłożyłem 37000 na stół przy żonie-świadku, sprzedawca zainkasował $, dostałem kluczyki i dokumenty oraz fakturę i dopiero zobaczyłem, że jest wpisane na fakturze 25000

 

I przez jak długi czas Ci to nie przeszkadzało?

:lol:

 

 

 

A jego prawnik to zinterpretuje tak:

 

Kupiłeś auto w okazyjnej cenie (12k mniej niż w ogłoszeniu), bo skrzynia była niepewna. Gdy się okazało, że jednak jest z nią coś nie tak wymyśliłeś sobie, że pociągniesz go do odpowiedzialności z tytułu rękojmi i naprawisz ją na jego koszt. Jednak po zastanowieniu doszedłeś do wniosku, że on po prostu odda Ci pieniądze i nie uda Ci się go przekręcić najpierw kupując taniej a potem żądając naprawy. No to zainspirowany kwotą z ogłoszenia (zanim ją obniżył) wymyśliłeś sobie, że zeznasz że zapłaciłeś tyle co na ogłoszeniu (ale pod stołem) i w ten sposób jednak zarobisz na rezygnacji z transakcji. Ewidentna próba wyłudzenia 12k od uczciwego człowieka, który w dobrej wierze sprzedał Ci samochód za wyjątkowo atrakcyjną cenę.

:ok:

 

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja wcale nie chce zwracać tego auta bo mi się podoba i świetnie mi się nim jeździ oraz poczyniłem inne nakłady finansowe w niego za które nie otrzymał bym zwrotu

Sprzedający też zakupił to auto za bardzo atrakcyjną cenę 19000 brutto więc na nim zarobił i być może odprowadził jakiś podatek. Może kupił uszkodzone i naprawił na sztukę, może dostał rabat pracowniczy. 

Edytowane przez robciolas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, robciolas napisał:

Ale ja wcale nie chce zwracać tego auta bo mi się podoba i świetnie mi się nim jeździ oraz poczyniłem inne nakłady finansowe w niego za które nie otrzymał bym zwrotu

 

No i właśnie dlatego otrzymasz w sądzie taką propozycję.

:ok:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Ryb napisał:

 

No to jeśli założysz w sądzie sprawę o naprawę z tytułu rękojmi sprzedawca zaproponuje unieważnienie transakcji i zwróci Ci Twoje 25000 które zapłaciłeś.

 

 

Dobry plan, są dwie opcje:

1. Masz postępowanie karne skarbowe (jak by nie patrzeć jesteś przestępcą skarbowym)

2. Postępowanie w związku z próbą wyłudzenia kasy na wniosek sprzedawcy.

 

 

Nie mogę się doczekać dalszego ciągu sprawy.

:hehe:

jak zamierza iść na wojnę ze sprzedawcą to ja bym zaczął od posprzątania syfu w US. Można skorzystać z instytucji czynnego żalu i samemu zgłosić do US, że się nie dopatrzył, później przeanalizował, itp.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, bergerac napisał:

jak zamierza iść na wojnę ze sprzedawcą to ja bym zaczął od posprzątania syfu w US. Można skorzystać z instytucji czynnego żalu i samemu zgłosić do US, że się nie dopatrzył, później przeanalizował, itp.

 

Nawet jeśli US mu nie dowali to sprzedawca dowie się o tym co zaszło w US (no bo jak miałby się nie dowiedzieć) i pójdzie w zgłoszenie próby wyłudzenia. Będzie miał już nie jeden, a dwa powody. Ze sprytnym papugą zrobi kupującemu takie kuku, że ta kasa na skrzynię to przy tym pikuś.

 

Weź pod uwagę, że historia z cwaniakiem co kupił taniej a jak się zepsuło to postanowił "podwyższyć" wartość auta trzyma się perfekcyjnie kupy i można ją przepięknie przed sądem i prokuratorem sprzedać.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Ryb napisał:

Ze sprytnym papugą zrobi kupującemu takie kuku, że ta kasa na skrzynię to przy tym pikuś.

nie sądzę.Raczej będzie się musiał skupić na obronie. Historia o tym, jak wyszło, że auto uszkodzone to kupujący wyciągnął dokumenty i uświadomił sobie oszustwo podatkowe sprzedającego jest równie prawdopodobna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, bergerac napisał:

nie sądzę.Raczej będzie się musiał skupić na obronie. Historia o tym, jak wyszło, że auto uszkodzone to kupujący wyciągnął dokumenty i uświadomił sobie oszustwo podatkowe sprzedającego jest równie prawdopodobna.

 

I przez ten cały czas o tym nie wiedział? Proszę Cię, pójście w tę stronę nie daje z kolei szans na wywinięcie się przed postępowaniem karnym przed skarbówką. Jak by się w tej sprawie nie obrócił, to dupa zawsze z tyłu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Ryb napisał:

 

I przez ten cały czas o tym nie wiedział? Proszę Cię, pójście w tę stronę nie daje z kolei szans na wywinięcie się przed postępowaniem karnym przed skarbówką. Jak by się w tej sprawie nie obrócił, to dupa zawsze z tyłu.

 

Ja nie mówię, że jest OK. Podpowiadam tylko, moim zdaniem jedyny scenariusz, jeśli kolega będzie chciał skorzystać z drogi prawnej. Doskonale wiesz, że w każdym przypadku rozstrzygnięcie sprawy będzie zależało od tego jak podejdzie konkretny urzędnik/sędzia.

Ja osobiście bym wziął na klatę, naprawił i podziękował za lekcję sprzedającemu. Jeszcze bym flaszkę wysłał :ok: 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, bergerac napisał:

Ja nie mówię, że jest OK. Podpowiadam tylko, moim zdaniem jedyny scenariusz, jeśli kolega będzie chciał skorzystać z drogi prawnej. Doskonale wiesz, że w każdym przypadku rozstrzygnięcie sprawy będzie zależało od tego jak podejdzie konkretny urzędnik/sędzia.

Ja osobiście bym wziął na klatę, naprawił i podziękował za lekcję sprzedającemu. Jeszcze bym flaszkę wysłał :ok: 

 

Najlepsze w tym wszystkim jest to, że sprawa miałaby duże szanse na wygraną z rękojmi, gdyby nie ta "oszczędność" na podatkach. I zgadzam się, morałem powinno być, żeby zawsze się zastanowić zanim kogoś oszukamy, czy w konsekwencji sami nie zostaniemy oszukani.

:ok:

 

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.05.2019 o 00:55, robciolas napisał:

W poniedziałek auto zaprowadziłem do serwisu AT (polecanego na AK) i skrzynia jest do kompletnej regeneracji, koszt 11000 netto.

Wracając do prawnego aspektu tej sprawy, czy zacząć walkę prawną ze sprzedającym ale  musiał bym chyba powołać na sam początek rzeczoznawcę?

 

 

Warsztat olać. Wybrać jakiś serwis z allegro z w miarę dobrymi oponami i wywalić te 9tys na wymianę na regeneroaną skrzynię.

 

Sprzedawca... zależy jeżeli chcesz to robić dla sportu i doświadczenia to tak (bez względu na wynik), ale jak emocje będą górować i ciężko będzie się pogodzić z przegraną to nie bawiłbym się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Ryb napisał:

 

Najlepsze w tym wszystkim jest to, że sprawa miałaby duże szanse na wygraną z rękojmi, gdyby nie ta "oszczędność" na podatkach. I zgadzam się, morałem powinno być, żeby zawsze się zastanowić zanim kogoś oszukamy, czy w konsekwencji sami nie zostaniemy oszukani.

:ok:

 

 

Problem tym, ze on jako kupujący nic na tym nie zyskal, ze faktura była na nizsza kwote...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Problem tym, ze on jako kupujący nic na tym nie zyskal, ze faktura była na nizsza kwote...

z Twojego punktu widzenia nie. Z punktu widzenia kolegi również nie. Ale z punktu widzenia urzędnika mógł zyskać, bo sprzedający dzięki temu, że "oszczędził" na podatku obniżył cenę sprzedaży. Zresztą kolega sam napisał, że gość zszedł z ceny, ale chciał wystawić frę na niższą wartość.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

Problem tym, ze on jako kupujący nic na tym nie zyskal, ze faktura była na nizsza kwote...

 

Ale ja o tym wiem. I nigdy nie zrozumiem ludzi, którzy bezinteresownie godzą się na popełnienie przestępstwa tylko po to, żeby zrobić komuś dobrze.

8]

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Ryb napisał:

 

Ale ja o tym wiem. I nigdy nie zrozumiem ludzi, którzy bezinteresownie godzą się na popełnienie przestępstwa tylko po to, żeby zrobić komuś dobrze.

8]

 

Kupił taniej. Więc takie bezinteresowne zupełnie nie jest.

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, marcindzieg napisał:

 

Kupił taniej. Więc takie bezinteresowne zupełnie nie jest.

 

No więc skoro kupił taniej to musiał liczyć się z ewentualnym ryzykiem. Czasem się w tej grze przegrywa, co właśnie miało miejsce.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Ryb napisał:

 

No więc skoro kupił taniej to musiał liczyć się z ewentualnym ryzykiem. Czasem się w tej grze przegrywa, co właśnie miało miejsce.

 

 

No dokładnie. Aczkolwiek dziwi mnie takie ryzyko. Bo drogo (przynajmniej dla mnie), niepopularna konfiguracja, brak tanich części. Tak to sobie można ryzykować w tanim, popularnym aucie. Gdzie części pełno i tanio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, marcindzieg napisał:

 

No dokładnie. Aczkolwiek dziwi mnie takie ryzyko. Bo drogo (przynajmniej dla mnie), niepopularna konfiguracja, brak tanich części. Tak to sobie można ryzykować w tanim, popularnym aucie. Gdzie części pełno i tanio.

 

Ja uważam, że takie ryzyko to jest głupota niezależnie od sytuacji, ale zgodzę się z Tobą że w tym przypadku była ona jeszcze większa.

:ok:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Ryb napisał:

 

Ja uważam, że takie ryzyko to jest głupota niezależnie od sytuacji.

:ok:

 

Ja też. Natomiast ogólnie bardziej mi chodzi o kupowanie aut z potencjalną miną. W starym aucie nigdy wszystkiego nie sprawdzić więc jednak lepiej jak są dostępne tanie części. Do Forka skrzynie zaczynają się od 1000 zł. To sobie można ryzykować.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bielaPL napisał:

 

Warsztat olać. Wybrać jakiś serwis z allegro z w miarę dobrymi oponami i wywalić te 9tys na wymianę na regeneroaną skrzynię.

 

Jak to sobie wyobrażasz jak skrzynia jest już rozebrana i leży w kartonie w częściach. W samko tam gdzie był regenerowany konwenter zregenerowali by za kwotę 4-6 ale nie chcą brać jak już skrzynia rozebrana.

Jest skrzynia za 8999 w Hukałowicz i pasuje ale bez sprzęgła, jeśli moje będzie do regeneracji to dochodzi ok 400 zł + 8l oleju GM dextron VI 450zł, montaż, wgranie softu i adaptacja 1200zł oraz inne koszty i już się robi ok 11000 zł.

Więc koszt podobny, z tym, że Hukałowicz daje 12 mcy gwarancji a tu mam tylko 6 m-cy.

I znowu zrobiłem babola bo poleciałem do warsztatu polecanego przez AK, a było podjechać do najbiższego czyli samco na Połczyńskiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, robciolas napisał:

Jak to sobie wyobrażasz jak skrzynia jest już rozebrana i leży w kartonie w częściach. W samko tam gdzie był regenerowany konwenter zregenerowali by za kwotę 4-6 ale nie chcą brać jak już skrzynia rozebrana. 

Jest skrzynia za 8999 w Hukałowicz i pasuje ale bez sprzęgła, jeśli moje będzie do regeneracji to dochodzi ok 400 zł + 8l oleju GM dextron VI 450zł, montaż, wgranie softu i adaptacja 1200zł oraz inne koszty i już się robi ok 11000 zł.

Więc koszt podobny, z tym, że Hukałowicz daje 12 mcy gwarancji a tu mam tylko 6 m-cy.

I znowu zrobiłem babola bo poleciałem do warsztatu polecanego przez AK, a było podjechać do najbiższego czyli samco na Połczyńskiej

 

A nie da się znaleźć skrzyni z jakiegoś rozbitego anglika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

A nie da się znaleźć skrzyni z jakiegoś rozbitego anglika?

W Angli Malibu chyba nie było sprzedawane nie mogłem znaleźć na angielskich portalach.

Jutro dzwonie do Poznania mają 2 rozbite Malibu diesel i 2,4 NoPb i dzisiaj rozbierają więc jutro będę wiedział jaki kod skrzyni, bo ponoć to jest istotne.

Skrzynia GM 6T40 i 6T45 jest montowana w wielu autach ale jest różnica w przełożeniach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, robciolas napisał:

W Angli Malibu chyba nie było sprzedawane nie mogłem znaleźć na angielskich portalach.

Jutro dzwonie do Poznania mają 2 rozbite Malibu diesel i 2,4 NoPb i dzisiaj rozbierają więc jutro będę wiedział jaki kod skrzyni, bo ponoć to jest istotne.

Skrzynia GM 6T40 i 6T45 jest montowana w wielu autach ale jest różnica w przełożeniach

 

Pytanie czy roznica jest na tyle istotna, ze nie można jej podmienić na inna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, robciolas napisał:

W Angli Malibu chyba nie było sprzedawane nie mogłem znaleźć na angielskich portalach.

Jutro dzwonie do Poznania mają 2 rozbite Malibu diesel i 2,4 NoPb i dzisiaj rozbierają więc jutro będę wiedział jaki kod skrzyni, bo ponoć to jest istotne.

Skrzynia GM 6T40 i 6T45 jest montowana w wielu autach ale jest różnica w przełożeniach

 

A z ciekawosci ile taka skrzynia w Poznaniu z rozbitka? i gwarancja jakas jest ze tez nieuszkodzone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, robciolas napisał:

Ale ja wcale nie chce zwracać tego auta bo mi się podoba i świetnie mi się nim jeździ oraz poczyniłem inne nakłady finansowe w niego za które nie otrzymał bym zwrotu

Sprzedający też zakupił to auto za bardzo atrakcyjną cenę 19000 brutto więc na nim zarobił i być może odprowadził jakiś podatek. Może kupił uszkodzone i naprawił na sztukę, może dostał rabat pracowniczy. 

To co zrobił sprzedajacy, jego rabat itd. nie ma nic do rzeczy.

Wiemy juz, że oficjalnie zarobił 25-19=6 tysięcy, więc od tylu odprowadził podatek. Nie dokładnie tylu, bo pewnie w koszty poszła jeszcze  naprawa skrzyni, ale nie będziemy wróżyć ile to było.

Za Twoją zgoda/przyzwoleniem (nazwij to jak chcesz) uniknął podatku od kolejnych 12 tysięcy.

Należy to czytać tak: Oszukaliscie razem na kwotę podatku liczona od 12 tysięcy.

 

Skoro wziął go za 19 więc masz historie jak na blacie. Kupił z niedomagająca skrzynia, coś tam w niej poprawił po kosztach i pchnął dalej.

Zależy jaki z niego kozak, wystraszy się sądu, to może podzieli z Tobą koszty, jak nie to pytanie czy Ty pójdziesz do sądu i jaki wyrok zapadnie.

Tak jak Ci pisze @Ryb, w sądzie może powiedzieć że chce przyjąć auto z powrotem za 25tysi, co będzie dalej wie tylko wróżka.

 

 

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, ZUBERTO napisał:

To co zrobił sprzedajacy, jego rabat itd. nie ma nic do rzeczy.

Wiemy juz, że oficjalnie zarobił 25-19=6 tysięcy, więc od tyłu odprowadził podatek.

Za Twoją zgoda/przyzwoleniem (nazwij to jak chcesz) uniknął podatku od kolejnych 12 tysięcy.

Należy to czytać tak: Oszukaliscie razem na kwotę podatku liczona od 12 tysięcy.

 

Skoro wziął go za 19 więc masz historie jak na blacie. Kupił z niedomagająca skrzynia, coś tam w niej poprawił po kosztach i pchnął dalej.

Zależy jaki z niego kozak, wystraszy się sądu, to może podzieli z Tobą koszty, jak nie to pytanie czy Ty pójdziesz do sądu i jaki wyrok zapadnie.

Tak jak Ci pisze @Ryb, w sądzie może powiedzieć że chce przyjąć auto z powrotem za 25tysi, co będzie dalej wie tylko wróżka.

 

 

 

Dokladnie, jeśli to auto było kupione za 19kPLN to cos z nim musiało być nie tak...

Rabaty pracownicze na poziomie 50% wartości to można sobie raczej miedzy bajki wlozyc.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Maciej__ napisał:

 

Problem tym, ze on jako kupujący nic na tym nie zyskal, ze faktura była na nizsza kwote...

Niby nie, a jednak sam tutaj stwierdził, że dzięki temu uzyskał jakiś tam rabat od wywoławczej.

Wiem, że nie do końca tak musiało być, ale że słowa tutaj napisanego tak można wnioskować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@robciolas nie zazdroszczę sytuacji.

Wiadomo, że tutaj, z Twojego punktu widzenia każdy będzie się "madrzyl", ale skoro umówiłes się z jakimś prawnikiem to powinieneś się dowiedzieć na czym stoisz.

Nie zawsze sprawdzają się czarne scenariusze, ale warto je przemyśleć by potem nie być zaskoczonym, jak temat zacznie się powoli rozwijać/komplikować (tak jak ta historia tutaj).

W każdym bądź razie chętnie bym się dowiedzial, co z tego wyniknie.

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.