Skocz do zawartości

Jaki fotelik 9-36kg isofix


t_kucyk

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

 

Potrzebuje fotelika 9-36kg z mocowaniem isofix.

Ogladalem Maxi Cosi Titan Pro i corce pasuje ale ma tylko 3 punkty w testach zderzeniowych ADAC.

 

Co polecacie?

Auto to Passat B7, boczne poduszki z tylu oraz kurtyny. Interesuje mnie zwlaszcza bardzo dobra ochrona przed zderzeniami bocznymi.

 

 

Pozdrawiam,

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu musieliśmy przenieść naszego młodego z maxi cosi axissfix, bo o ile wagowo się łapał, to wzrostem już nie bardzo. Mieliśmy dość duży dylemat co zrobić, bo miednica 3-latka raczej nie jest gotowa na jazdę w normalnym klasycznym pasie bezpieczeństwa, a tak będzie we wszystkich fotelikach -> 15 kg i w przeważającej większości fotelików 9-36, w których to po przekroczeniu drugiego progu, trzeba już małego spinać pasem auta. Zdecydowaliśmy się na joie bold, bo ma 5-punktowe własne pasy, aż do wagi 25 kg. Przypatrz się tej opcji, bo fotel jest wykonany dość ciekawie. Spinasz go w aucie isofixem i jeszcze dodatkowo mocujesz pasem. Jak wspomniałem, największą zaletą są 5-punktowe pasy. Jedyny minus tego fotela, to konieczność demontażu zagłówka tylnej kanapy. Nie wiem jak w passacie, ale w volvo xc70 producent nie przewidział takiej opcji i konieczna była wizyta u zaprzyjaźnionego blacharza, który rozłożył kanapę na czynniki pierwsze.

Edytowane przez norm4n
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z własnego doświadczenia z Recaro Young Sport 9-36 muszę powiedzieć, że moje dzieci nie mieściły się w niego w wieku 7lat i przy masie ~25kg z uwagi na wzrost i szerokość w ramionach, więc nie wiem kto to klasyfikował do 9-36

 

fotelik sprzedałem i nie polecam

 

wg mnie dla dzieci >25kg i 130cm wzrostu potrzebne są duże foteliki 15-36kg, ja mam Concord Transformer XT i Cybex Solution X-Fix i polecam ten pierwszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, t_kucyk napisał:

Czesc,

 

Potrzebuje fotelika 9-36kg z mocowaniem isofix.

Ogladalem Maxi Cosi Titan Pro i corce pasuje ale ma tylko 3 punkty w testach zderzeniowych ADAC.

 

Co polecacie?

Auto to Passat B7, boczne poduszki z tylu oraz kurtyny. Interesuje mnie zwlaszcza bardzo dobra ochrona przed zderzeniami bocznymi.

 

 

Pozdrawiam,

Tomek

Jak byś szukał rozmiar mniejszego czyli i-size 0-18kg to z czystym sumieniem polecam Recaro Zero.1. Ja aktualnie poszukuje 18-36

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, mati_lecha napisał:

Czyli lepiej wziąć np 9-18 i później coś powyżej 18 ?

W przedziale 9-18 polecam tego maxi cosi axissfix - fotelik jest obrotowy, przez co nie trzeba tak walczyc z dzieciakiem przy jego montażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 25.05.2019 o 22:12, jqr napisał:

z własnego doświadczenia z Recaro Young Sport 9-36 muszę powiedzieć, że moje dzieci nie mieściły się w niego w wieku 7lat i przy masie ~25kg z uwagi na wzrost i szerokość w ramionach, więc nie wiem kto to klasyfikował do 9-36

 

Bo klasyfikował też dla małych i grubych. Dla siedmiolatka jest Recaro Monza.

 

Dnia 25.05.2019 o 22:12, jqr napisał:

fotelik sprzedałem i nie polecam

 

wg mnie dla dzieci >25kg i 130cm wzrostu potrzebne są duże foteliki 15-36kg, ja mam Concord Transformer XT i Cybex Solution X-Fix i polecam ten pierwszy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy później...
Dnia 17.06.2019 o 22:29, t_kucyk napisał:

Kupilem Britax Romer Advansafix IV M - corka jak narazie bardzo zadowolona. Przetestuje w trasie 1000km i dam znac jak bylo.

 

Po pół roku testowania - mogę polecić!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.