Skocz do zawartości

Moje boje z ranflatami


Marcin79

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka miesięcy temu napisalem ze kupilem nowe 4 falkeny i auto powyzej 100 dostawalo drgań. 

Na zimowych bylo ok.

 

Kola byly wyważane tradycyjnie jak i z testem drogowym ( na koszt gumiarza ) . Byla złożona reklamacja i laskawy pan rzeczoznawca zakwalifikował jedną oponę do wymiany. 

Niestety auto nadal telepalo. 

 

Finalnie skonczylo sie tak ze gumarzowi zwróciłem 4 opony i za 500 pln kupilem od niego komplet nowych ranflatow marki hankook.

 

Auto juz nie telepie.

Firmy falken za podejście do klienta nie polecam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Cinos napisał:

Nigdy nie slyszalem nawet o takiej marce jak Falken. ;] 

Hancooki są na pierwszym montażu w Golfie 7. Jeżdzą trzeci rok i sa nawet dobre. ;] 

 

Te Hankooki w Golfie to runflaty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Cinos napisał:

Nigdy nie slyszalem nawet o takiej marce jak Falken. ;] 

Hancooki są na pierwszym montażu w Golfie 7. Jeżdzą trzeci rok i sa nawet dobre. ;] 

 

To wyczyść uszy. Japońska średnia półka, idą na pierwszy montaż do Seatów.

Edytowane przez grogi
  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne doświadczenie z Falkenami zimowymi. Opony po jednej zimie dostały widocznego "bicia". W warunkach gwarancji producent zastrzega jednak, że reklamacje z tytułu wibracji i bicia rozpatrują jeśli jest zużyte mniej niż 0,6mm bieżnika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Woockush napisał:

Mam podobne doświadczenie z Falkenami zimowymi. Opony po jednej zimie dostały widocznego "bicia". W warunkach gwarancji producent zastrzega jednak, że reklamacje z tytułu wibracji i bicia rozpatrują jeśli jest zużyte mniej niż 0,6mm bieżnika...

Czyli trzymać sie z daleka od falkenew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, volf6 napisał:

Czyli to było niejako w kwocie zapłaconej wcześniej za te falkeny;)

One były japońskie (kraj produkcji)?

Dokładnie,  bo falken odrzucił reklamację.  Mógłbym sie z nimi bic przez kolejne lata i tyrac zimowki.

 

Gumiarz zabral moje falekny dalem mu 500 stow i dostalem komplet nowych opon. 

 

Tych faleknow bym nawet nie chcial sam na olx sprzedawać bo ewidentnie byly trafione.

 

Kraj produkcji...nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.05.2019 o 12:04, Marcin79 napisał:

Kilka miesięcy temu napisalem ze kupilem nowe 4 falkeny

Trzeba było nie korzystać z gwarancji producenta, jeżeli jest dla Ciebie niekorzystna. Trzeba było skorzystać z przysługującej Ci rękojmi u sprzedawcy ... A tak to jeszcze 500 zł dopłaciłeś zamiast mieć nowe gumy za darmo ... :hmm::hmm::hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Smigiel napisał:

Trzeba było nie korzystać z gwarancji producenta, jeżeli jest dla Ciebie niekorzystna. Trzeba było skorzystać z przysługującej Ci rękojmi u sprzedawcy ... A tak to jeszcze 500 zł dopłaciłeś zamiast mieć nowe gumy za darmo ... :hmm::hmm::hmm:

No taki jestem frajer ale wolalem szybko sprawę załatwić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.05.2019 o 12:42, Cinos napisał:

Nigdy nie slyszalem nawet o takiej marce jak Falken. ;] 

Hancooki są na pierwszym montażu w Golfie 7. Jeżdzą trzeci rok i sa nawet dobre. ;] 

... a Falkeny idą na pierwszy montaż w Passacie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Smigiel napisał:

Trzeba było nie korzystać z gwarancji producenta, jeżeli jest dla Ciebie niekorzystna. Trzeba było skorzystać z przysługującej Ci rękojmi u sprzedawcy ... A tak to jeszcze 500 zł dopłaciłeś zamiast mieć nowe gumy za darmo ... :hmm::hmm::hmm:

 

Na moje oko to on właśnie skorzystał. Gumiarz zabrał opony i zwrócił mu kasę. Na to on dopłacił 500zł i wziął inne, o te 500zł droższe opony.

:ok:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Vadero napisał:

... a Falkeny idą na pierwszy montaż w Passacie ;)

ale to chyba w jakiś bieda wersjach?

 

popatrzyłem na otomoto i highline'y, comfortline'y mają dunlop albo pirelli p7 cinturato

 

919033813_;slot=5;filename=eyJmbiI6InMzempoajMxZWQxaTItT1RPTU9UT1BMIiwidyI6W3siZm4iOiJ3ZzRnbnFwNnkxZi1PVE9NT1RPUEwiLCJzIjoiMTYiLCJwIjoiMTAsLTEwIiwiYSI6IjAifV19.1xZcz0xzNlPWu6zd-WmLPvJRrYJ6w6hmKE+cjqHHivs_rev001.jpg

 

923140536_;slot=15;filename=eyJmbiI6InA5ZzdlZGVkZjNsNjItT1RPTU9UT1BMIiwidyI6W3siZm4iOiJ3ZzRnbnFwNnkxZi1PVE9NT1RPUEwiLCJzIjoiMTYiLCJwIjoiMTAsLTEwIiwiYSI6IjAifV19.GLLh6o10SK+2JtFMy7HD7Fon11o8BEg+GioEt5R1QAQ_rev001.jpg

 

 

a jak jest jakieś bieda koło to jest wlasnie ten Ziex od Falkena

 

923485973_;slot=12;filename=eyJmbiI6Ink1eW1yd3RjeHI1NjItT1RPTU9UT1BMIiwidyI6W3siZm4iOiJ3ZzRnbnFwNnkxZi1PVE9NT1RPUEwiLCJzIjoiMTYiLCJwIjoiMTAsLTEwIiwiYSI6IjAifV19.NcqWl5S7BL4yxrLZVrUkFWvEWqiwm8GDgYPTLwdyUwI_rev001.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.05.2019 o 18:46, grogi napisał:

 

To wyczyść uszy. Japońska średnia półka, idą na pierwszy montaż do Seatów.

ale to chyba w wersjach zaślepka

 

w Cuprze jest Continental

924768208_;slot=6;filename=eyJmbiI6InRhd29qcW43eHZuNjItT1RPTU9UT1BMIiwidyI6W3siZm4iOiJ3ZzRnbnFwNnkxZi1PVE9NT1RPUEwiLCJzIjoiMTYiLCJwIjoiMTAsLTEwIiwiYSI6IjAifV19.P7wDBD0Nn80ghhWO41jHrR7iJ1F4QfB3JPOEbBz3Vtc_rev001.jpg

 

w  FR jest Bridgestone Potenza

 

919658551_;slot=5;filename=eyJmbiI6ImR5amo5azl5dzQ4LU9UT01PVE9QTCIsInciOlt7ImZuIjoid2c0Z25xcDZ5MWYtT1RPTU9UT1BMIiwicyI6IjE2IiwicCI6IjEwLC0xMCIsImEiOiIwIn1dfQ.i4wIeKFbSt0awTB8fump33l2eDA3goSox4Ki+na6wa0_rev001.jpg

 nawet w wersji Style - bez ledów jest Dunlop

 

915630275_;slot=1;filename=eyJmbiI6Imc4cWw5bXNoenpxMy1PVE9NT1RPUEwiLCJ3IjpbeyJmbiI6IndnNGducXA2eTFmLU9UT01PVE9QTCIsInMiOiIxNiIsInAiOiIxMCwtMTAiLCJhIjoiMCJ9XX0.jF9RPot3mWIuoqKIaJ0pjTBWkKRS1Xk6CUeri2J5nPU_rev001.jpg

 

 

nie sądze by VAG wkładał jakiś paździerz do swoich aut na pierwszy montaż

no może faktycznie jak to jest Passat City albo Leon do jakiś flot czy Ibiza zaślepka 1.0 MPI to może tam wsadzą coś tańszego, aby obniżyć koszty i na czymś przyoszczędzić jak to ma być tania wersja.

 

ale do normalnych wersji nie sądze by VW się połaszczył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Danielpoz. napisał:

Sam pisałeś że do tanich modeli VW wkładają jakieś Hankooki. 

Znajomy w Passacie ma taki sam model Hankooków, jak ja w Hyundaiu :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, volf6 napisał:

Dunlop  i Falken to nie są marki tego samego właściciela/producenta (Sumitomo)?

mają prawo do używania nazwy Dunlop chyba na swoim lokalnym rynku, ale organizacją macierzystą jest Good Year

https://en.wikipedia.org/wiki/Dunlop_Tyres

 

29 minut temu, Danielpoz. napisał:

Sam pisałeś że do tanich modeli VW wkładają jakieś Hankooki. 

czy ja wiem czy jakieś, marka jest znana kilkadziesiąt lat i robi dobre opony

bardziej mi się kojarzy pozytywnie Hancook niż Falken i tyle

 

https://www.marketresearchreports.com/blog/2018/07/05/worlds-15-largest-tire-manufacturers-revenue

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.05.2019 o 12:04, Marcin79 napisał:

Firmy falken za podejście do klienta nie polecam

kupiłem falkeny w 2016 i na początku trochę biły, ale dotarcie i powtórne wyważenie rozwiązały problem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, SorenLorenson napisał:

kupiłem falkeny w 2016 i na początku trochę biły, ale dotarcie i powtórne wyważenie rozwiązały problem. 

U mnie bylo śmiesznie bo kupilem we wrześniu 2018 i dopiero po 2 miesiącach sie zorientowałem ze bija powyzej 120.

 

Wywazali je kilka razy i na jeździe testowej byl moj Tata ( bo mnie wtedy w pl nie bylo ) i stwierdził ze jest ok. Opony poszly do kontenera na zimę i część. 

 

Na wiosnę robię podmianke i =£÷£ znowu biją  wiec pierwsza oficjalną reklamację poszła po 7 miesiącach od zakupu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Cinos napisał:

mają prawo do używania nazwy Dunlop chyba na swoim lokalnym rynku, ale organizacją macierzystą jest Good Year

https://en.wikipedia.org/wiki/Dunlop_Tyres

 

czy ja wiem czy jakieś, marka jest znana kilkadziesiąt lat i robi dobre opony

bardziej mi się kojarzy pozytywnie Hancook niż Falken i tyle

 

https://www.marketresearchreports.com/blog/2018/07/05/worlds-15-largest-tire-manufacturers-revenue

Znaleś produkty tej marki kilkadziesiąt lat wstecz?  Od zawsze produkuje tanie zwykle opony. Koreański wynalazek i tyle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Danielpoz. napisał:

Znaleś produkty tej marki kilkadziesiąt lat wstecz?  Od zawsze produkuje tanie zwykle opony. Koreański wynalazek i tyle. 

sponsorują Bundeslige, Borussie, w filmach z autami byli

 

a teraz mają nawet powalczyć z Pirelli na opony do F1

https://sportowefakty.wp.pl/formula-1/778805/hankook-i-pirelli-powalcza-o-kontrakt-w-f1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Cinos napisał:

sponsorują Bundeslige, Borussie, w filmach z autami byli

 

a teraz mają nawet powalczyć z Pirelli na opony do F1

https://sportowefakty.wp.pl/formula-1/778805/hankook-i-pirelli-powalcza-o-kontrakt-w-f1

To jest wyznacznik Twojej wiedzy i praktyki jeśli chodzi o opony? 

GT radial też się mocno reklamuje i też będziesz polecać ten chiński badziew? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Danielpoz. napisał:

To jest wyznacznik Twojej wiedzy i praktyki jeśli chodzi o opony? 

GT radial też się mocno reklamuje i też będziesz polecać ten chiński badziew? 

pytałeś skąd można znać, poza tym że się je kupiło albo się ich używa to mówię ;] 

 

nie, chinoli nie polecam, nawet nigdy nie używałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Ryb napisał:

o te 500zł droższe opony.

O ile nie korzystał z rękojmi to nie sądzę, że wszystkie koszty wziął na siebie zakład wulkanizacyjny. Powinien zwrócić 100% ceny z poprzednich opon a Hankook i Falken to podobna półka cenowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Cinos napisał:

ale to chyba w jakiś bieda wersjach?

 

popatrzyłem na otomoto i highline'y, comfortline'y mają dunlop albo pirelli p7 cinturato

 

 

 

 

 

 

a jak jest jakieś bieda koło to jest wlasnie ten Ziex od Falk

 

W Trendline miałem.

 

Co do Cupry - to mam conti i jest bardzo OK, wcześniej wsadzali Pirelli - była masakra.

Edytowane przez Vadero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.