Skocz do zawartości

Kuchnia Ikea a sprzety innych firm


Kiwal

Rekomendowane odpowiedzi

Ktos ma praktyczne doswiadczenie?

W Ikei twierdza ze sie nie da, ale....moze ktos juz przeszedl ta droge?

 

Glownie chodzi mi o lodowke i zmywarke, ale rowniez doswiadczenie z innym piekarnikiem, mikrofala?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Kiwal napisał:

Ktos ma praktyczne doswiadczenie?

 

Piekarnik i mikrofala kupione w Ikea...i nie pasowało.

Pani zapomniała nam powiedzieć że potrzebna jest pomiędzy te dwa urządzenia "sztachetka" która rozdziela przestrzeń.

Tak więc nawet jak kupisz u nich sprzęt to też pewności nie ma że będzie pasować ;]

Edytowane przez tezetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Kiwal napisał:

Ktos ma praktyczne doswiadczenie?

W Ikei twierdza ze sie nie da, ale....moze ktos juz przeszedl ta droge?

 

Glownie chodzi mi o lodowke i zmywarke, ale rowniez doswiadczenie z innym piekarnikiem, mikrofala?

Piekarniki, płyty, okapy podszafkowe są zamienne jak Joki pisze. Z lodówką nie mam doświadczenia. Ze zmywarką jest pewna sprawa - Ikeowa zmywarka jest wyższa, ma dłuższe drzwiczki. Normalną zmywarkę jak postawisz to masz z 6cm przerwy pomiędzy blatem, postawienie zmywarki wyżej (miałem dodatkowe nóżki ze zmywarką, które by zniwelowały ten dystans) nie załatwia sprawy bo wtedy front zamocowany do drzwiczek ma oś obrotu na zawiasie zmywarki również wyżej co skutkuje tym że nie otworzą się one bo dolna część frontu nie mieści się we wnęce zmywarki. Więc moja zmywarka stoi normalnie na podłodze i mam tą przerwę pomiędzy blatem. Miałem ją zaślepić ale jeszcze się nie zabrałem za to. Może to być też schowek na blaszki do piekarnika ;)  Podsumowując - zamontować nie ma problemu i to najprostsze, bez kosztowe rozwiązanie skutkuje tym że masz ten dodatkowy schowek lub dołożoną zaślepkę z blatu czy czego tam chcesz.

We wcześniejszej wersji kuchni Ikea, do montażu nieoryginalnej, zmywarki były dodatkowe ślizgi Behjalplig na front zmywarki które niwelowały tę niedogodność. Teraz do kupienia tylko na aukcjach za chore ceny. Widzę, że są już też alternatywy innych producentów:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, tezetek napisał:

Piekarnik i mikrofala kupione w Ikea...i nie pasowało.

Pani zapomniała nam powiedzieć że potrzebna jest pomiędzy te dwa urządzenia "sztachetka" która rozdziela przestrzeń.

Tak więc nawet jak kupisz u nich sprzęt to też pewności nie ma że będzie pasować ;]

 

Jaka "sztachetka" ?

Mam piekarnik i mikrofalę z Ikei i nic nie musiałem dokupywać. Mówisz o obecnej serii mebli Metod, czy może poprzedniej Faktum?

 

12 godzin temu, Kiwal napisał:

Ktos ma praktyczne doswiadczenie?

W Ikei twierdza ze sie nie da, ale....moze ktos juz przeszedl ta droge?

 

Glownie chodzi mi o lodowke i zmywarke, ale rowniez doswiadczenie z innym piekarnikiem, mikrofala?

 

Jak swego czasu rozkminiałem temat, to jedyny problem był ze zmywarką - trzeba było kupić dodatkowy zawias ERSÄTTARE żeby zamontować front na innej zmywarce.

Z innymi sprzętami nie powinno być problemu, ale trzeba sprawdzić wymiary - z reguły na rysunkach technicznych są jakieś widełki szerokości, wysokości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Majkiel napisał:

 

Jaka "sztachetka" ?

Mam piekarnik i mikrofalę z Ikei i nic nie musiałem dokupywać. Mówisz o obecnej serii mebli Metod, czy może poprzedniej Faktum?

 

Taka zaślepka pomiedzy mikrofalą a piekarnikiem. Pani w Ikea zapomniała nam o niej powiedzieć i miałem burzę mózgów w domu jak to poskładać. Na szczęście infolinia ogarnęła temat. Szafki Metod.

2019-05-29-12-20-27.jpg

Edytowane przez tezetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Majkiel napisał:

Jak swego czasu rozkminiałem temat, to jedyny problem był ze zmywarką - trzeba było kupić dodatkowy zawias ERSÄTTARE żeby zamontować front na innej zmywarce.

Z innymi sprzętami nie powinno być problemu, ale trzeba sprawdzić wymiary - z reguły na rysunkach technicznych są jakieś widełki szerokości, wysokości. 

 

O widzę, że mają już rozwiązanie. 4 lata temu jak kupowałem swoją kuchnię to nie było jeszcze tego do Metoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe AGD mam Elektroluxa, wszystko pasuje,

Zamieszanie wynika z tego, że szafki metod są wyższe od innych (80cm) a cokół ma 8cm zamiast 16

Więc zmywarkę trzeba postawić na ziemi, z przestrzenią pod blatem, albo dokupić zawias BEHJÄLPLIG (pełny front), albo ERSÄTTARE (dzielone fronty szufladowe)

Co ciekawe, znajomi kupili u nich zmywarkę żeby nie było problemu z montażem i też była niska jak standardowe.

Z okapem też nie będzie problemu, bo wiszące szafki są głębsze od standardowych i mają 40cm

..

racja co do blatu, powinien mieć 63cm. Ja kupiłem drewniany 65 i dałem dystans odsuwając szafki od ściany.

Edytowane przez Maykiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, ElBombino napisał:

Nikt nie wspomniał jeszcze o blacie 

Bo nikt o to nie pytał. Tak jak o grubość płyt czy wysokość szafek. Nikt też nie pytał o głębokość szafek i też się może zdziwić, że wszystkie instalacje za szafkami muszą być wkute w ścianę bo plecy szafek są na styk do ściany.

A standardowy blat też da się zamontować o ile ma być na wierzchu maskująca listwa przy ścianie.

;)

Edytowane przez Joki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Joki napisał:

Bo nikt o to nie pytał. Tak jak o grubość płyt czy wysokość szafek. Nikt też nie pytał o głębokość szafek i też się może zdziwić, że wszystkie instalacje za szafkami muszą być wkute w ścianę bo plecy szafek są na styk do śc

A standardowy blat też da się zamontować o ile ma być na wierzchu maskująca listwa przy ścianie.

;)

Grubość jest chyba taka sama, co do reszty zgoda. Da sie zamontować blat bo sam tak mam w jednym mieszkaniu ale że się zdziwiłem tym to pisze bo być może też ktoś nie zwrócił na to uwagi. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, ElBombino napisał:

Grubość jest chyba taka sama,

niebardzo, Metod ma cieńsze płyty niż stary Faktum, bodaj 16 vs 18mm.

Widać to po koszach wewnętrznych - są te same tylko od wprowadzenia Metod'a jest dodatkowa podkładka pod prowadnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.