Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze auta.


krzys139

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mam okazję zamienić focusa na odrobinę młodsze i mocniejsze auto. I mam dylemat pomiędzy dwoma samochodami a mianowicie megane 3 kombi GT i insignia I z 2.0T. Auto będzie służyło tak jak obecne auto do dojazdów do pracy oba mają zbliżony przebieg oczywiście insignia jest droższa. 

Obawiam się troszkę kosztów utrzymania Opla ciężkie auto swoje pali a do tego napęd na 4 koła i masę gadżetów na pokładzie. Renault lżejszy mniej komfortowy a potrafi dać również frajdę z jazdy.

Zastanawiam się czy warto dopłacać do Opla? Auto pewnie  na około 2 może 3 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, krzys139 napisał:

Witam , mam okazję zamienić focusa na odrobinę młodsze i mocniejsze auto. I mam dylemat pomiędzy dwoma samochodami a mianowicie megane 3 kombi GT i insignia I z 2.0T. Auto będzie służyło tak jak obecne auto do dojazdów do pracy oba mają zbliżony przebieg oczywiście insignia jest droższa. 

Obawiam się troszkę kosztów utrzymania Opla ciężkie auto swoje pali a do tego napęd na 4 koła i masę gadżetów na pokładzie. Renault lżejszy mniej komfortowy a potrafi dać również frajdę z jazdy.

Zastanawiam się czy warto dopłacać do Opla? Auto pewnie  na około 2 może 3 lata.

w przypadku takich dwóch aut to bym się nawet sekundy nie zastanawiał. 2.0T nie ma złych opinii, raczej to bezawaryjna jednostka. Oczywiście wszystko zależy od przebiegu i stanu konkretnego egzemplarza. Przejechałem około 2-3 tys km takim modelem, bardzo mi się podobało. Spalanie około 10-11 litrów, ale jak dałem czadu to i 12 wyszło ze zbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stąd dylemat. 

Za insignią przemawia komfort no i to co mi się podoba fajne zegary. 

Na minus koszty utrzymania większe niż renault.

Za renault silnik, który chyba ma lepszą opinię niż sidi w oplu. I chyba niższa masa może zapewniać lepsze osiągi i lepszą ekonomię  i najważniejsze chyba cena zakupu. 

na minus wygląd kokpitu chociaż rs monitor ratuje odrobinę sytuację. 

 

A jak jest z ewentualną korozją w obu modelach?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, bergerac napisał:

w przypadku takich dwóch aut to bym się nawet sekundy nie zastanawiał. 2.0T nie ma złych opinii, raczej to bezawaryjna jednostka. Oczywiście wszystko zależy od przebiegu i stanu konkretnego egzemplarza. Przejechałem około 2-3 tys km takim modelem, bardzo mi się podobało. Spalanie około 10-11 litrów, ale jak dałem czadu to i 12 wyszło ze zbiornika.

Mi 2.0T 4x4 po mieście bez korkow 18 paliło, a 1,4T 12 jara (Białystok).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, bergerac napisał:

bardzo duże zużycie.

Nigdy o przyslowiowej kropelce nie jeździłem.

Za to dzisiaj tempomat na 120 i 1,4 pokazało 7,2 (choć ja i tak coś dodać do LPG muszę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ZUBERTO napisał:

Nigdy o przyslowiowej kropelce nie jeździłem.

 Za to dzisiaj tempomat na 120 i 1,4 pokazało 7,2 (choć ja i tak coś dodać do LPG muszę).

no to nowy silnik turbo 165 koni jest dużo bardziej oszczędny :ok: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Maciej__ napisał:

Ja bez zastanowienia bralbym Megane z 2.0T.
Da Ci duzo wiecej frajdy z jazdy wg mnie.
Chyba ze to jedynie GT line a nie GT 220...
Wtedy mozna rozwazac Insignie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

megane kombi ośka da wg Ciebie więcej frajdy niż Insignia 4X4  ?

 

Okay, szanuję ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, bergerac napisał:

megane kombi ośka da wg Ciebie więcej frajdy niż Insignia 4X4  ?

 

Okay, szanuję ;]

 

Megane GT 220 to taki troche hot hatch z innymi hamulcami, zawieszeniem, itp :ok:
Z tego co kiedyś się orientowałem, to można sporo jeszcze z tego silnika wykrzesać niedużym kosztem.

Insignia to niestety duże i ciężkie auto, z relatywnie mocnym silnikiem, ale do zabawy to się średnio nadaje...
Chyba ze ma sluzyc do ganiania po autostradzie to wtedy pewnie tez Opel będzie lepszym wyborem.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to wersja GT220 i fakt jest to ośka. 

Auto głównie do miasta dwa razy do roku pewnie jakaś autostrada. 

Co do pakowności Insignia wygląda na ogromne auto ale tak samo jak w megane pies będzie miał ciasno w bagażniku. 

Niby nic, auto prywatne robi jakieś 12tys rocznie i jak tutaj ludzie piszą nie powinno mieć znaczenia ile pali. Ale jednak dużo opinii jest takich, że te silniki od Opla w mieście palą strasznie dużo ale czemu sie dziwić spora masa ciągle ją rozpędzać. I jednak wolałbym uniknąć spalania na poziomie 18l/100km

Rozsądek mówi mi renault, mniejsze koszty utrzymania paliwo i części. A z drugiej strony ciężka limuzyna prowadzi się dużo spokojniej. 

 

Oglądałem ostatnio megane 3 od spodu i wyglądała rewelacyjnie w stosunku do focusa a jak to wygląda w Oplu? Bo niby auto na 2 może 3 lata ale kto wie co się w tym czasie wydarzy i może będzie musiało zostać dłużej. 

Focus miał być na 5 lat a pojawiła się okazja i jest możliwość to coś bym zmienił wcześniej. 

Edytowane przez krzys139
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, krzys139 napisał:

Tak to wersja GT220 i fakt jest to ośka. 

 

to lepiej, myślałem, że piszesz o innej wersji.

 

25 minut temu, krzys139 napisał:

Ale jednak dużo opinii jest takich, że te silniki od Opla w mieście palą strasznie dużo ale czemu sie dziwić spora masa ciągle ją rozpędzać. I jednak wolałbym uniknąć spalania na poziomie 18l/100km

jak Cię ma stresować spalanie to wybierz inne auto. Ciężkie auto, mocny silnik, napęd 4X4 będzie dużo palił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślę, że jest pewne jeszcze nigdzie nie ogłaszane. Pracuje z chłopakiem który kupił to auto jako nowe, po czterech latach zmienia. I nieszczęście jest takie, że się zgrali w czasie i mam dylemat. Mi osobiście szkoda kasy na nowe auto a czytając forum taki jest obecnie trend.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i tak nie ma być auto do ścigania się.  Nie mamy takich zapędów, mieszkamy w górach, krótkie odcinki gdzie można wyprzedzać więc nadmiar mocy zawsze się przyda. 

Przeglądam dziś forum od rana i w sumie o obu autach w tych wersjach jest mało. 

Co do tego, że przeraża mnie spalanie tego auta to nie. Ale zdając sobie sprawę , że nie mają już gwarancji. Wysokie spalanie i moc rzeczy które mogą się przydarzyć to mam obawy co do rozsądności zakupu aż takiej limuzyny naszpikowanej elektroniką z napędem AWD, które też bezawaryjne nie jest jak czytam. 

Ale kto nie ryzykuje nie pije szampana. Możliwe, że będę miał jedno na tydzień a  później drugie, wtedy wyrobię sobie zdanie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, krzys139 napisał:

Tak to wersja GT220 i fakt jest to ośka. 

Auto głównie do miasta dwa razy do roku pewnie jakaś autostrada. 

Co do pakowności Insignia wygląda na ogromne auto ale tak samo jak w megane pies będzie miał ciasno w bagażniku. 

Niby nic, auto prywatne robi jakieś 12tys rocznie i jak tutaj ludzie piszą nie powinno mieć znaczenia ile pali. Ale jednak dużo opinii jest takich, że te silniki od Opla w mieście palą strasznie dużo ale czemu sie dziwić spora masa ciągle ją rozpędzać. I jednak wolałbym uniknąć spalania na poziomie 18l/100km

Rozsądek mówi mi renault, mniejsze koszty utrzymania paliwo i części. A z drugiej strony ciężka limuzyna prowadzi się dużo spokojniej. 

 

Oglądałem ostatnio megane 3 od spodu i wyglądała rewelacyjnie w stosunku do focusa a jak to wygląda w Oplu? Bo niby auto na 2 może 3 lata ale kto wie co się w tym czasie wydarzy i może będzie musiało zostać dłużej. 

Focus miał być na 5 lat a pojawiła się okazja i jest możliwość to coś bym zmienił wcześniej. 

Nowa insignia 1.6 czy tam 1.5t bez problemu pali 16l w zakorkowanym mieście, wiec dla starej insigni 2.0 to tez nie będzie żaden wyczyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bergerac napisał:
2 godziny temu, Maciej__ napisał:

 

megane kombi ośka da wg Ciebie więcej frajdy niż Insignia 4X4  ?

ale insignia to ciężki kloc ze słabym napędem 4x4, poza komfortem jazdy to jaką jeszcze frajdę może dać?

Na pewno mocą ośką da się fajnie jeździć i przyjemnie jeździć.

Edytowane przez SorenLorenson
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, czacha napisał:

U mas w miescie ciezko jezdzic eko skoro na kazdych swiatlach trzeba stac .. 

Na pewno to bez porównania trudniejsze niż poza miastem, ale się da. Jeśli to tylko światła, to w pewnym sensie się da, gorzej jak jest po prostu długi korek. Po pierwsze przewidywanie, po drugie trzeba jechać tak, żeby mieć zieloną falę i mniej się stoi, mniej rozpędzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Manx napisał:

Na pewno to bez porównania trudniejsze niż poza miastem, ale się da. Jeśli to tylko światła, to w pewnym sensie się da, gorzej jak jest po prostu długi korek. Po pierwsze przewidywanie, po drugie trzeba jechać tak, żeby mieć zieloną falę i mniej się stoi, mniej rozpędzania.

To tyle w teorii .. odkad wprowadzili system regulujacy i synchronizujacy ruch nagle przestaly dzialac zielone fale .. ;) System mial sie uczyc i adaptowac.. cos mu nie idzie ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.05.2019 o 12:45, krzys139 napisał:

Witam , mam okazję zamienić focusa na odrobinę młodsze i mocniejsze auto. I mam dylemat pomiędzy dwoma samochodami a mianowicie megane 3 kombi GT i insignia I z 2.0T. Auto będzie służyło tak jak obecne auto do dojazdów do pracy oba mają zbliżony przebieg oczywiście insignia jest droższa. 

Obawiam się troszkę kosztów utrzymania Opla ciężkie auto swoje pali a do tego napęd na 4 koła i masę gadżetów na pokładzie. Renault lżejszy mniej komfortowy a potrafi dać również frajdę z jazdy.

Zastanawiam się czy warto dopłacać do Opla? Auto pewnie  na około 2 może 3 lata.

A do tej pracy to dojeżdżasz po 10 km dziennie czy po 1000 km raz na tydzień?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, czacha napisał:

To tyle w teorii .. odkad wprowadzili system regulujacy i synchronizujacy ruch nagle przestaly dzialac zielone fale .. ;) System mial sie uczyc i adaptowac.. cos mu nie idzie ;) 

:facepalm: Geniusz :) Czasem przy takich systemach zielona fala przenosi się na poziom oficjalnie w mieście niedopuszczalny  ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żona jeździ do pracy do przedszkola i na zakupy. Więc wychodzi jakieś 14 km dziennie czasem auto stoi. No i dwa razy do roku jakiś wypad na wakacje i na weekend czasem ja się pobawię. Ja mam służbowe auto i raczej spore przebiegi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, krzys139 napisał:

Żona jeździ do pracy do przedszkola i na zakupy. Więc wychodzi jakieś 14 km dziennie czasem auto stoi. No i dwa razy do roku jakiś wypad na wakacje i na weekend czasem ja się pobawię. Ja mam służbowe auto i raczej spore przebiegi.

 

To kompletnie nie ma sensu pchac się w Insignie przy takim użytkowaniu...

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.05.2019 o 12:47, PawelWaw napisał:

 

moja tez potrafila spalic :)

 

2J_6_szOSoe2JyxWop6ASA.png

 

 

Imponujące. Mercedesa 560SEC przebiłeś. Szacunek.

 

Mogę Ci też opowiedzieć jak wydajny jest elektryk w takich warunkach rotfl

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żona jeździ do pracy do przedszkola i na zakupy. Więc wychodzi jakieś 14 km dziennie czasem auto stoi. No i dwa razy do roku jakiś wypad na wakacje i na weekend czasem ja się pobawię. Ja mam służbowe auto i raczej spore przebiegi.
Czyli ona będzie jeździć? Na jej miejscu żadnego z tych bym nie chciał:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, bielaPL napisał:

Czyli ona będzie jeździć? Na jej miejscu żadnego z tych bym nie chciał:)

 

Te dwa auta są pewne. Znam je od momentu wyjazdu z salonu a nie mam ochoty jeździć po Polsce i oglądać innych. 

A że mam kupca na focusa, którym teraz jeździmy, naszło mnie, że możemy odmłodzić auto o kilka lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Te dwa auta są pewne. Znam je od momentu wyjazdu z salonu a nie mam ochoty jeździć po Polsce i oglądać innych. 
A że mam kupca na focusa, którym teraz jeździmy, naszło mnie, że możemy odmłodzić auto o kilka lat.
Ale Focus się lepiej nadaje do tych zadań.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.06.2019 o 07:30, krzys139 napisał:

naszło mnie, że możemy odmłodzić auto o kilka lat

 

czasami można sobie bardziej zaszkodzić, niż polepszyć. 

jeśli focus nie sprawia problemów, to po co kombinować? na dodatek na 2 lata? to tym bardziej wiek auta nie ma znaczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marcindzieg napisał:

 

Pewnie dlatego że prędzej czy później zacznie. I na pewno nastąpi to szybciej niż w nowszym.

 

Focus jeszcze się nie psuje i niezle jezdzi to 1.6EB. Mamy go obecnie rok i 3 miesiące, mam na niego kupca za dobre pieniądze i traktuje to jako okazję aby nie wykosztować się a zmienić auto na coś mocniejszego i młodszego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, krzys139 napisał:

 

Focus jeszcze się nie psuje i niezle jezdzi to 1.6EB. Mamy go obecnie rok i 3 miesiące, mam na niego kupca za dobre pieniądze i traktuje to jako okazję aby nie wykosztować się a zmienić auto na coś mocniejszego i młodszego. 

 

Jak bym na Twoim miejscu brał Megankę i nie zastanawiał się wiele. Nie podpasi to sprzedasz za dobre pieniądze i kupisz coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wie ktoś jak z dostępnością ewentualną części zamiennych do takiej meganki? Patrząc na allegro wiele tego nie ma. A jednak czasem coś się może zepsuć w sumie serwis niedaleko ale wolę jak jest możliwość wyboru pomiędzy oryginałem a dobrej jakości zamiennikiem. 

Bosal wydechu np nie oferuje ale w sumie do focusa też nie oferuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, krzys139 napisał:

A wie ktoś jak z dostępnością ewentualną części zamiennych do takiej meganki? Patrząc na allegro wiele tego nie ma. A jednak czasem coś się może zepsuć w sumie serwis niedaleko ale wolę jak jest możliwość wyboru pomiędzy oryginałem a dobrej jakości zamiennikiem. 

Bosal wydechu np nie oferuje ale w sumie do focusa też nie oferuje.

 

Zobacz ile kosztują tarcze na tył, sa takie same jak do RS-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, czachabrava napisał:

 

Zobacz ile kosztują tarcze na tył, sa takie same jak do RS-a.

 

Patrząc na cenę amortyzatorów do insigni z flexride to nie jest źle 1200 zł za oryginalne tarcze i klocki na tył.

Coś jeszcze może niemiło zaskoczyć? Zawieszenie jest chyba bardziej cywilne niż w RS. A sam silnik to faktycznie RS-owa jednostka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.