Skocz do zawartości

Nabijanie zniżek ubezpieczenia


Polarny

Rekomendowane odpowiedzi

Jak teraz wygląda kwestia zniżek dla młodego kierowcy?

Dodałem właśnie takowego do deklaracji nowego ubezpieczenia i cena wzrosła o ok. 1000 PLN. Zrozumiałe, ale skoro płaci się za ryzyko młodego kierowcy, to czy nie powinny mu się też nabijać jakieś zniżki? Przecież będzie tym autem jeździł. Czy może jedyny sposób to zarejestrować auto również na tego kierowcę żeby zniżki się nabijały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, steyr napisał:

Żeby zniżki leciały to wydaje mi się że młodociany musi być min. współwłaścicielem samochodu. Jak masz przyczepkę lub jakiś skuter lub motorower to przerejestruj na niego.

Zdaje się, że ktoś tu kiedyś pisał, że na "przyczepkę" już to nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, ZUBERTO napisał:

Zdaje się, że ktoś tu kiedyś pisał, że na "przyczepkę" już to nie działa.

 

Przerabiałem ostatnio temat, i w przypadku gdy przyczepka jest ubezpieczona na osobę X w towarzystwie Y to jeśli osoba X będzie chciała opłacić samochód Z w towarzystwie Y to zniżki na pewno będą respektowane. W przypadku innych TU zniżki mogą być np. w połowie uznawane. Generalnie agentka przekazała że opłaca się wykonywać taki manewr, jakąś zniżkę zawsze się wypracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, steyr napisał:

Jak masz przyczepkę lub jakiś skuter lub motorower to przerejestruj na niego.

wszystko poniżej 50ccm nie generuje już zniżki na samochody. Może 125ccm by coś wypracowała z uwagi na pojazdy pod kat.B.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.05.2019 o 10:25, Ozarek napisał:

wszystko poniżej 50ccm nie generuje już zniżki na samochody. Może 125ccm by coś wypracowała z uwagi na pojazdy pod kat.B.

 

Ale zeby jezdzic 125 to chyba trzeba miec prawko dluzej niz 3 lata?

 

Edytowane przez wlad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Mike_wwl napisał:

Normalnie, jak jesteś właścicielem masz obowiązek ubezpieczyć, nie masz obowiązku mieć prawa jazdy. Np. dostajesz w spadku auto

No to niezla patologia;]

Idac tym tropem taki delikwent bez prawka powinien miec najwieksze znizki bo nie bedzie jezdzil tym pojazdem wiec ryzyko szkody jest niskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wlad napisał:

Jak mozna ubezpieczyc cos czym  nie mozna kierowac?

Normalnie.

Jesteś właścicielem auta to OC masz mieć.

Znam kobietę, która w zyciu prawa jazdy nie miala, a aut setki zarejestrowanych na nią się przewinelo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wlad napisał:

No to niezla patologia;]

Idac tym tropem taki delikwent bez prawka powinien miec najwieksze znizki bo nie bedzie jezdzil tym pojazdem wiec ryzyko szkody jest niskie.

Niskie jest wtedy gdy auto nie będzie jeździć, a nie właściciel bez prawka.

Inna sprawa, kto zagwarantuje, że jak nie ma prawka to nie jeździ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, wlad napisał:

Jak mozna ubezpieczyc cos czym  nie mozna kierowac?

 

Normalnie. Przez wiele lat właścicielem samochodów moich rodziców była moja mama, która prawa jazdy nigdy nie miała. Śmiała się że od tego ma kierowcę - mojego tatę. :) Gdy kupiłem Matiza to przez pierwszy rok była ze mną współwłaścicielem - dzięki temu od razu miałem 60% zniżek. Potem byłem już tylko ja w dowodzie i od tamtej pory mam pełne zniżki. Takie to wtedy były kombinacje... :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ArekMiz napisał:

 

Normalnie. Przez wiele lat właścicielem samochodów moich rodziców była moja mama, która prawa jazdy nigdy nie miała. Śmiała się że od tego ma kierowcę - mojego tatę. :) Gdy kupiłem Matiza to przez pierwszy rok była ze mną współwłaścicielem - dzięki temu od razu miałem 60% zniżek. Potem byłem już tylko ja w dowodzie i od tamtej pory mam pełne zniżki. Takie to wtedy były kombinacje... :)

No i to jest wlasnie patologia:hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.06.2019 o 13:32, Roswell napisał:

 

od kiedy?

 

Mi się wydaje, że każde TU prowadzi system i algorytmy zniżkowania za bezszkodowość (czyli bonus malus) wg własnego uznania.

I w ogóle wkłada w te algorytmy przeróżne kryteria (gdzie oczywiście historia szkód jest zasadniczym, ale nie jedynym).

I nikt już nie pyta "ile pan ma zniżek" co najwyżej "czy, kiedy i ile było szkód z winy" i nie tyle pyta co sprawdza w bazie UFG.

I to, że jeden agent w kontekście jakiegoś TU powiedział COŚ, to nie znaczy, ze to można przełożyć na inne TU.

Przykładowo, jeśli miałeś szkodę 7 lat temu to jedno z większych TU dowali za to zwyżkę, a inne TUsy już tak daleko w prehistorię nie sięgają, choćbyś te 7 lat wstecz spowodował wielokrotnie karambole, bo ich algorytm sięga np max 5 lat wstecz.

Edytowane przez wald0
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.06.2019 o 13:32, Roswell napisał:

od kiedy?

od jakiegoś czasu ubezpieczyciele nie chcą tego honorować, to jej wew. polityka więc niekoniecznie spójna we wszystkich tu.

Dnia 1.06.2019 o 15:51, wlad napisał:

Ale zeby jezdzic 125 to chyba trzeba miec prawko dluzej niz 3 lata?

pojazd ubezpiecza posiadacz/właściciel niekoniecznie musi go prowadzić.

Dnia 1.06.2019 o 17:23, wlad napisał:

No to niezla patologia;]

Idac tym tropem taki delikwent bez prawka powinien miec najwieksze znizki bo nie bedzie jezdzil tym pojazdem wiec ryzyko szkody jest niskie.

albo odwrotnie, TU sobie życzy podanie danych z PJ i ew danych PJ regularnych użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.06.2019 o 11:55, Ozarek napisał:

od jakiegoś czasu ubezpieczyciele nie chcą tego honorować, to jej wew. polityka więc niekoniecznie spójna we wszystkich tu.

 

dziś byłem w PZU i powiedzieli że u nich jak najbardziej naliczają się takie zniżki wypracowane na motorowerze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.