Skocz do zawartości

VW czy Ford?


umberto

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Taki oto dylemat się pojawił... 

Do wyboru golf 1.2 110 KM lub Focus 1.0 125 KM. Rocznik ten sam, wyposażenie podobne, choć golf to jakiś trendline trochę doposazony, no i ma większy przebieg (80 tys v 40 tys.). Jedyny minus jak dla mnie, to brak sterowania radiem i tel. w kierownicy golfa. 

To wprawdzie dylemat mojej córki, ale muszę jej trochę pomóc 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co córce bardziej się podoba - oba samochody poprawne. 

W VAGu trzeba mieć doktorat z silników, żeby nie trafić na ten felerny - zbadaj czy nie jest to silnik wysokiego ryzyka.

W Fordzie raczej nie powinno być problemów - ale 1.0 z początku produkcji miały jakieś problemy z chłodzeniem - była na to akcja serwisowa (chyba jakaś poprawiona rura), warto zbadać czy została przeprowadzona. Przegrzanie silnika oznaczało jego zgon.

 

Ogólnie mnie się ecoboostami super jeździło ... focus (mk3) jest bardzo poprawnym samochodem ... ale golf jest lepiej wykonany. Jeszcze pozostaje jakie to są roczniki? Miałbym dylemat i chyba trzeba zobaczyć oba egzemplarze na żywo i się przejechać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, umberto napisał:

2016. 

Mam nadzieję, że silniki  to już bez wad wieku dziecięcego. 

 

Ja bym bral Golfa :ok: G7 to bardzo udane auto, a 1,2 TSI 110KM jezdzi naprawde dosc sprawnie :)

Mnie sie FF3 nie podoba i bedzie duzo gorzej trzymal wartosc niz VW.

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, umberto napisał:

2016. 

Mam nadzieję, że silniki  to już bez wad wieku dziecięcego. 

Pewnie większość poleci ci golfa ... i to dobra rada bo G7 to nudny, ale dobrze wykonany samochód. Silnik też odpowiedni - już chyba bez wad. Zawsze ciężko przebić golfa, ale magia golfa winduje tez cenę samochodów używanych.

Ja bym się nie zamykał przed fordem, bo może być w lepszym stanie, z mniejszym przebiegiem ... a samochód tez fajny. To już będzie chyba po liftingu, z fajniejszym wnętrzem. Kobiecie może bardziej podpasować niż siekierą ciosany golf. Jesli chodzi o ecoboosty - te 1.0 i 1.5 to bardzo udane silniki, bez bolączek. Mnie się świetnie jeździło Focusem 1.0 100KM, a obecnie mam Mondeo z 1.5T. 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Ja bym bral Golfa :ok: G7 to bardzo udane auto, a 1,2 TSI 110KM jezdzi naprawde dosc sprawnie :)

Mnie sie FF3 nie podoba i bedzie duzo gorzej trzymal wartosc niz VW.

 

To są też argumenty mojej córki 😉, choć Ford to był jej pierwszy wybór (ma FF 2)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, umberto napisał:

Witam, 

Taki oto dylemat się pojawił... 

Do wyboru golf 1.2 110 KM lub Focus 1.0 125 KM. Rocznik ten sam, wyposażenie podobne, choć golf to jakiś trendline trochę doposazony, no i ma większy przebieg (80 tys v 40 tys.). Jedyny minus jak dla mnie, to brak sterowania radiem i tel. w kierownicy golfa. 

To wprawdzie dylemat mojej córki, ale muszę jej trochę pomóc 😁

 

Bralbym Focusa, bo przebieg 2x mniejszy. O ile prawdziwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sdss napisał:

4c vs 3c.

 

Bierz 4c.

 

Oba silniki nie brzmią jakoś specjalnie zachęcająco - oba są z kategorii "generator napędowy". Żaden nie generuje wibracji. Dziś to już żadna przewaga w posiadaniu 4c.

Akurat ten 1.0 ecoboost ma fajny "bulgot" podczas przyspieszania (coś w stylu boxera subaru) - zdecydowanie fajniejszy dźwięk niż obecny 1.0 TSI 3cyl. Polecam się przejechać, bo można zmienić zdanie który dźwięk jest fajniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brać Golfa. 

TO 1.2 to już poprawione TSI z paskiem rozrządu. 

Wnętrze F3 jest gorsze, niż Golfa jak chodzi o wykończenie, Ford ma jeden cylinder mniej a dodatkowo lepiej trzyma wartość.

Fakt, większy przebieg, ale 80 000km to i tak niewiele, więc nie powinien być w ogóle zużyty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Azbest napisał:

 

Oba silniki nie brzmią jakoś specjalnie zachęcająco - oba są z kategorii "generator napędowy". Żaden nie generuje wibracji. Dziś to już żadna przewaga w posiadaniu 4c.

Akurat ten 1.0 ecoboost ma fajny "bulgot" podczas przyspieszania (coś w stylu boxera subaru) - zdecydowanie fajniejszy dźwięk niż obecny 1.0 TSI 3cyl. Polecam się przejechać, bo można zmienić zdanie który dźwięk jest fajniejszy.

Moim zdaniem dźwięk 1.0eb jest tragiczny, więc też polecam się przejechać ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, bartekm napisał:

Moim zdaniem dźwięk 1.0eb jest tragiczny, więc też polecam się przejechać ;]

Ale mimo wszystko nieco lepszy niż 1.0 TSI moim zdaniem.

1.2 tsi też jakoś szału nie robi. Generalnie mały silnik nigdy nie będzie dobrze brzmiał bo jest więcej osprzętu niż silnika pod maską...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, umberto napisał:

To są też argumenty mojej córki 😉, choć Ford to był jej pierwszy wybór (ma FF 2)...

Niech poszuka 1,5 eb ..z tego co wiem silnik ,bez wad z chłodzeniem itd..Na forum FF3..na  Faceboku, własnie czytałem ze w 1.0 ,zdarzały się remonty po 100 tys m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, arek_m napisał:

Niech poszuka 1,5 eb ..z tego co wiem silnik ,bez wad z chłodzeniem itd..Na forum FF3..na  Faceboku, własnie czytałem ze w 1.0 ,zdarzały się remonty po 100 tys m.

To już będzie inny budżet...poza zasięgiem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Jaruga napisał:

Ale mimo wszystko nieco lepszy niż 1.0 TSI moim zdaniem.

1.2 tsi też jakoś szału nie robi. Generalnie mały silnik nigdy nie będzie dobrze brzmiał bo jest więcej osprzętu niż silnika pod maską...

4 cylindrowe na ogół mają dość podobne dźwięki, natomiast w 3 cylindrowych spotykałem różne. Najfajniejszy miał 1.0 Suzuki, w VW Up był dość dziwny, a ten w EcoBoost przypomina walenie gumowego młotka o plastikowe wiadro (piszę o dźwięku podczas przyspieszania, bo poza tym jest ok). Nawet rozumiem, że komuś się ten fordowski kojarzy z bokserem, ale dla mnie jest uciążliwy, dlatego polecam jazdę próbną ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, bartekm napisał:

4 cylindrowe na ogół mają dość podobne dźwięki, natomiast w 3 cylindrowych spotykałem różne. Najfajniejszy miał 1.0 Suzuki, w VW Up był dość dziwny, a ten w EcoBoost przypomina walenie gumowego młotka o plastikowe wiadro (piszę o dźwięku podczas przyspieszania, bo poza tym jest ok). Nawet rozumiem, że komuś się ten fordowski kojarzy z bokserem, ale dla mnie jest uciążliwy, dlatego polecam jazdę próbną ;)

Jeździłem focusem 1,0 125KM.

Nie miałem żadnego problemu z tym dźwiękiem. Ale ja miałem kiedyś matiza więc się nie liczę ;] I dzięki tej przejażdżce przekonałem się do małych turbobenzyn. Bardzo przyzwoicie radził sobie z focusem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Jaruga napisał:

Jeździłem focusem 1,0 125KM.

Nie miałem żadnego problemu z tym dźwiękiem. I dzięki tej przejażdżce przekonałem się do małych turbobenzyn. Bardzo przyzwoicie radził sobie z focusem. 

Może w Foce inaczej brzmi, albo jest bardziej stłumiony, ja mam do czynienia z Fiestą. Przy EB 1.2 tce od.Renault pracuje jak aksamit, nawet jak się osłuchuje przy podniesionej masce :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, czacha napisał:

Siostra ma Focusa z 2014.. auto bez dziwnych historii a ruda sie juz pokazuje. Znajomy lakiernik polecil sprzedac czym predzej, wiec bierz Golfa ;)

 

A ja jeżdżę służbowym Focusem z 2012 i zero rdzy. :) Tak więc ten, tego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz Golfa.  Lepiej wykonany, silnik w tym roczniku już dopracowany i godny zaufania. Golf lepiej też utrzyma wartość i nie zardzewieje - z Foką niestety będzie gorzej bo 5-6 letni ford bez pierwszych przebłysków rdzy to chyba nie istnieje. Wygląd kwestia gustu, ale ten wyglądający ciężko kokpit Forda szybko prowadzi człowieka do chęci zmiany samochodu - pewno spadnie to na Twoją głowę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Manx napisał:

Bierz Golfa.  Lepiej wykonany, silnik w tym roczniku już dopracowany i godny zaufania. Golf lepiej też utrzyma wartość i nie zardzewieje - z Foką niestety będzie gorzej bo 5-6 letni ford bez pierwszych przebłysków rdzy to chyba nie istnieje. Wygląd kwestia gustu, ale ten wyglądający ciężko kokpit Forda szybko prowadzi człowieka do chęci zmiany samochodu - pewno spadnie to na Twoją głowę ;)

Na 99% będzie golf. Dzięki za wszelkie rady i wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, ArekMiz napisał:

 

A ja jeżdżę służbowym Focusem z 2012 i zero rdzy. :) Tak więc ten, tego...

 

Żony Fiesta 2009 też bez rdzy, nawet na obitym 3 lata temu błotniku ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, żeby utrudnić. Ford nie jest najlepszy na świecie, ma swoje wady. Ale należy też pamiętać o jego zaletach, a i tych nie brakuje. Co prawda mam Grand C-MAX'a, ale technicznie to to samo. I to co mi się podoba to wyciszenie, prowadzenie i silnik, który mimo pewnych wad (no nie pracuje aksamitnie) jest godny polecenia. Wnętrze, cóż jak go kupowałem to nie byłem przekonany po przejechaniu tym samochodem 32kkm, stwierdzam że jest ok, zegary są całkiem, podobnie deska. Jak to Ford, trochę brakło pomysłu na wyświetlacz w zegarach, choć już trochę fajnych danych pokazuje, lepiej niż w Mondeo MK4 i pochodne. Czy bym polecił? Samochód ten wg. mnie zyskuje dużo na trasach, w mieście jeździ się ok, zawieszenie fajnie pracuje i komfortowo nawet na dziurach. Niestety gdzieś jakaś gumka skrzypi od używanych drzwi, czy wykonanie klapy schowka w bagażniku jest słabe, ale to takie typowy Ford. Jakby co to pytaj, przyjedź się i sam sprawdź, bo co Ci po tym że ktoś napisze, że zły czy dobry, ładne czy brzydkie wnętrze jak masz inny gust?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
Dnia 1.06.2019 o 20:29, umberto napisał:

Do wyboru golf 1.2 110 KM lub Focus 1.0 125 KM.

 

Jeśli jeszcze nie kupiony to poczekaj i za jakiś czas (3 lata) kupisz FordWagena :phi:

https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/aktualnosci/ford-i-volkswagen-wspolne-auta-juz-za-trzy-lata/hl4ybfz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.