Skocz do zawartości

Czy policja może sama zwęzić droge?


TWENTIS

Rekomendowane odpowiedzi

Na takie cwaniactwo powinni ustawic ograniczneie stale czasowe np 22-6 rano do 30-40kmh i fotoradar. Ryzyko takich zabaw to jedno a halas i dyskomfort mieszkancow blokow to drugie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.06.2019 o 12:27, wladmar napisał:

Tak, może. 

Oczywiście, że może - mamy państwo policyjne. Przepisy są tak skonstruowane, żeby ciężko było ich przestrzegać, więc ludzie ich nie przestrzegają. Policja na to nie reaguje (sama przeważnie nie przestrzega) do momentu gdy kogoś trzeba za coś zahaczyć. Wtedy hak jest gotowy.

  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na takie cwaniactwo powinni ustawic ograniczneie stale czasowe np 22-6 rano do 30-40kmh i fotoradar. Ryzyko takich zabaw to jedno a halas i dyskomfort mieszkancow blokow to drugie.
 



Tam nie ma bloków
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, torelek napisał:

Oczywiście, że może - mamy państwo policyjne. Przepisy są tak skonstruowane, żeby ciężko było ich przestrzegać, więc ludzie ich nie przestrzegają. Policja na to nie reaguje (sama przeważnie nie przestrzega) do momentu gdy kogoś trzeba za coś zahaczyć. Wtedy hak jest gotowy.

Ale gniesz glupoty. Nie ze sie nie da przestrzegac tylko spora czesc chce byc cwansza od cwanszego . Ja jakosc w 95% przestrzegam, jedynie co to zdarza mi sie nagiac nieco predkosc (10-15+), a jezdzac moto linia pojedyncza przy swiatlach. I jakos cel osiagam, nie spozniam sie itp. Czyli mozna. Moja zona tez tak potrafi. Po prostu szanujemy swoje pieniadze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, fanlan napisał:

Ale gniesz glupoty. Nie ze sie nie da przestrzegac tylko spora czesc chce byc cwansza od cwanszego . Ja jakosc w 95% przestrzegam, jedynie co to zdarza mi sie nagiac nieco predkosc (10-15+), a jezdzac moto linia pojedyncza przy swiatlach. I jakos cel osiagam, nie spozniam sie itp. Czyli mozna. Moja zona tez tak potrafi. Po prostu szanujemy swoje pieniadze

To spróbuj skręcić w lewo z dowolnej dwupasmowej drogi w mieście w godzianch szczytu (przy braku sygnalizatora kierunkowego oczywiście). Pamiętaj kolego przepisowy, że nie możesz wjechać na skrzyżowanie nie mając pewności, że z niego zjedziesz przed zapaleniem się czerwonego światła. Otóż będziesz stał przed światłami i blokował skrzyżowanie do wieczora, aż się natężenie ruchu zmniejszy.

 

A odnosząc się do tych 95% i cytuję "linia pojedyncza przy światłach". Zapewne wjeżdżasz przed auta oczekujące na zielone i przejeżdżasz za linię wyznaczającą granicę skrzyżowania (bo auta stoją tuż za nią). To jest wjazd na skrzyżowanie na czerwonym i tyle w temacie. Więc każdy jest na tyle przepisowy, na ile mu wygodnie.:ee:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, torelek napisał:

To spróbuj skręcić w lewo z dowolnej dwupasmowej drogi w mieście w godzianch szczytu (przy braku sygnalizatora kierunkowego oczywiście). Pamiętaj kolego przepisowy, że nie możesz wjechać na skrzyżowanie nie mając pewności, że z niego zjedziesz przed zapaleniem się czerwonego światła. Otóż będziesz stał przed światłami i blokował skrzyżowanie do wieczora, aż się natężenie ruchu zmniejszy.

Chyba musisz sprecyzować miasto, bo inaczej kolega przepisowy bez problemu wykona to zadanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, torelek napisał:

To spróbuj skręcić w lewo z dowolnej dwupasmowej drogi w mieście w godzianch szczytu (przy braku sygnalizatora kierunkowego oczywiście). Pamiętaj kolego przepisowy, że nie możesz wjechać na skrzyżowanie nie mając pewności, że z niego zjedziesz przed zapaleniem się czerwonego światła. Otóż będziesz stał przed światłami i blokował skrzyżowanie do wieczora, aż się natężenie ruchu zmniejszy.

 

A odnosząc się do tych 95% i cytuję "linia pojedyncza przy światłach". Zapewne wjeżdżasz przed auta oczekujące na zielone i przejeżdżasz za linię wyznaczającą granicę skrzyżowania (bo auta stoją tuż za nią). To jest wjazd na skrzyżowanie na czerwonym i tyle w temacie. Więc każdy jest na tyle przepisowy, na ile mu wygodnie.:ee:

Zapewniam, ze mozna. Mozna tez cwaniaka co blokuje skrzyzowanie nagrac i uprzejmie doniesc. A co do aut, staje czesto obok  pierwszego lub przed gdy mam miejsce  do lini zatrzymania, choc przyznam ze bywa ze na nia najade:)

Dlatego napisalem 95% a nie 99% :) panie olewajacy przepisy i naginajacy pod siebie.

Z uplywem lat widze znaczna poprawe kultury wobec rowerzystow( jestem zagorzalym cyklista,) ale i motocyklistow, coraz szersze za przerwy i nierzadko nawet nie trzeba  lini przekraczac. I nie mam parcia na bycie pierwszym, jak moge przejechac to korzystam, ale nie cisne na zyletke bom  panisko. Jezdze maxiskuterem zeby nie bylo ze szlifierz:)

 A tu po polsku

Tymczasem fakt wjechania na linię "warunkowego zatrzymania" nie jest wymieniony jako wykroczenie drogowe w żadnych przepisach funkcjonujących w polskim systemie prawnym. Zgodnie z par. 95 ust. 1 pkt 3 Rozporządzenia Ministrów Infrastruktury oraz Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 31 lipca 2002 - który jest podawany jako podstawa prawna do nałożenia mandatu na kierowcę który na linię wjechał - wykroczeniem jest tylko wjazd ZA sygnalizator w czasie sygnału czerwonego. Nie ma podstaw logicznych i prawnych, by z wjechania na linię "warunkowego zatrzymania" która jest osobnym poziomym znakiem drogowym wywodzić, iż kierowca samochodu wjechał za sygnalizator. Nie jest to nawet wjazd za linię "warunkowego zatrzymania" tylko wjazd NA linię "warunkowego zatrzymania" który nie jest wykroczeniem. Kierowca pojazdu poniżej został więc ukarany niesłusznie.

Chyba ze cos sie zmienilo od lowcow kasy:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, fanlan napisał:

Zapewniam, ze mozna

 

To napisz mi jak to zrobić. Warunki na drodze następujace: duże natężenie ruchu, auta z naprzeciwka zatrzymują sie, gdy już zapali się żółte, przerw między nimi nie ma gdy jadą.

Edytowane przez torelek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, torelek napisał:

 

To napisz mi jak to zrobić. Warunki na drodze następujace: duże natężenie ruchu, auta z naprzeciwka zatrzymują sie, gdy już zapali się żółte, przerw między nimi nie ma gdy jadą.

Zgodnie z przepisami.  Kazdy jezdzi jak uwaza,a lamiac przepisy ma zapewne swiadomosc, iz moze spotkac go za to kara. najgorsze na drogach to swiadomosc bezkarnosci i kretynski przepis mozliwosc niewskazania sprawcy i tyle zamiast w razie niepamieci wlasciciel zbiera punkty. To by zabolalo bardziej niz mandat.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, torelek napisał:

 

Ty nie filozofuj, tylko napisz jak skręcisz w lewo zgodnie z przepisami w podanej przeze mnie sytuacji. Ja twierdzę, że się nie da - ale mogę się mylić.

Skrece w lewo jesli bede mial okazje z zachowaniem przepisow:) Proste, prawda?

kazdy jezdzi jak chce, mozna kozaczyc i przekozaczyc chocby w razie W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, TWENTIS napisał:

 

 


Uniwerek, 20 biurowcow , hala widowiskowa i fabryka łożysk

 

 

I dlatego można w środku miasta urządzać wyścigi raz w tygodniu w godzinach wieczornych, kiedy na chodnikach obok chodzą ludzie, po jezdni jeżdżą normalni kierowcy? 

Bardzo dobry pomysł Policji, jest okazja zabrać więcej PJ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.