Skocz do zawartości

Zawracanie wg kodeksu


arogal01

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, arogal01 napisał:

mam pytanie czy oprocz art 22 jest jakiś inny dotyczący zawracania. Muszę się przygotowac do sprawy na środę i wydaje mi się ze to jedyny art.

 

Gdybyś podał kontekst, byłoby łatwiej ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kiziuk napisał:

 

Gdybyś podał kontekst, byłoby łatwiej ;)

 

 

Nie to jest przedmiotem pytania ale spoko.

 

rok temu jadąc droga dwupasmowa chciałem skręcić w lewo na pasie do tego przeznaczonym. Facet przede mną wymyślił ze sobie zawróci (na światłach można było zawracać), natomiast manewr wykonał tak ze zjechał na środkowy pas do jazdy na wprost pomyślałem pomylił się i jedzie na wprost. Po czym z tamtego pasa wjechał prosto przed moja maskę i doszło do stłuczki. Policja drogowa powiedziała ze nie ocenia oficjalnie se wg nich wina goscia, przekazali sprawę do lokalnego wiejskiego komisariatu. Ci natomiast mimo ze podałem świadków którzy widzieli zdarzenie stwierdzili ze moja wina (gość od stłuczki jest lokalny, wiec może znalazł dojście). Policja podała wiec wniosek do sądu z informacja ze niezachowalem odstępu i wjechałem w goscia. Przeczą temu zdjęcia i zeznania świadków, których nawet policja nie przesłuchała. Sądowy wyrok zaskarżyłem i odbyła się już pierwsza rozprawa, na której ewidentne sędzia cisnął goscia który mówił ze jechał swoim pasem i ja próbowałem się zmieścić pomiędzy niego a barierkę (rower by nie przejechał), po okazaniu zdjęć w sądzie sędzie zaczął goscia mocno dusić. Teraz jest kolejna rozprawa gdzie mam zamiar dorzucić pismo i film ze skrzyżowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, arogal01 napisał:

Facet przede mną wymyślił ze sobie zawróci (na światłach można było zawracać), natomiast manewr wykonał tak ze zjechał na środkowy pas do jazdy na wprost pomyślałem pomylił się i jedzie na wprost. Po czym z tamtego pasa wjechał prosto przed moja maskę i doszło do stłuczki.

 

Czyli wykonał manewr z pasa do tego nieprzeznaczonego? Może ciągłą linię jeszcze przekroczył? Czy wymiary pojazdu uzasadniały taki manewr?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, kiziuk napisał:

 

Czyli wykonał manewr z pasa do tego nieprzeznaczonego? Może ciągłą linię jeszcze przekroczył? Czy wymiary pojazdu uzasadniały taki manewr?

 

25 minut temu, kiziuk napisał:

 

Czyli wykonał manewr z pasa do tego nieprzeznaczonego? Może ciągłą linię jeszcze przekroczył? Czy wymiary pojazdu uzasadniały taki manewr?

 

Mnie zwykła osobówka ;) poprostu wygodniej pacanowi było często tak tam robią co nie znaczy ze jest zgodne z prawem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, rwIcIk napisał:

Czyli w ostatniej chwili zmienił pas ...

Co zamierzał, to już chyba sprawa drugorzędna?

 

Dokldnie jak piszesz choć sam mówi ze tego nie zrobił, ale zarówno ja, jak i moi świadkowie oraz nawet jego świadek twierdzą ze zmienił pas ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, arogal01 napisał:

poprostu wygodniej pacanowi było często tak tam robią co nie znaczy ze jest zgodne z prawem

 

Dlatego o tym wspominam. To są argumenty, które Sąd zazwyczaj bierze pod uwagę przy ustalaniu stanu faktycznego, bo rzucają zupełnie nowy pogląd na sprawę inny, niż "ja tu sobie zawracałem, a ten mi się chciał wepchnąć".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, arogal01 napisał:

 

Dokldnie jak piszesz choć sam mówi ze tego nie zrobił, ale zarówno ja, jak i moi świadkowie oraz nawet jego świadek twierdzą ze zmienił pas ;)

Dlatego wyluskalem 212zl i mam kamerke na cwaniactwo. malo tego mozna dla upartego  filmik  przetrzymac i goscia udupic za skladanie dodatkowo falszywych zeznan.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, fanlan napisał:

Dlatego wyluskalem 212zl i mam kamerke na cwaniactwo. malo tego mozna dla upartego  filmik  przetrzymac i goscia udupic za skladanie dodatkowo falszywych zeznan.

 

To prawda, ale jakoś mi zawadza w aucie choć w tej sytuacji zamknęła by temat dawno temu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, arogal01 napisał:

To prawda, ale jakoś mi zawadza w aucie choć w tej sytuacji zamknęła by temat dawno temu

Dlatego wybralem model ktory siedzi nad lusterkiem na granicy pracyw ycieraczek. Zonie zalozylem w lusterku.

Przydatna funkcja to wifi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.