Jump to content

Foto - po wymianie alternatora kabelek luzem - nie pali na benzynie

slawno
 Share

Recommended Posts

Witam szanownych kolegów!

Mój 20-latek potrzebował nowego alternatora bo stary zupełnie padł i nie ładował. Dzisiaj miałem chwilę i wymieniłem altka (nowy ładuje i wszystko jest ok co do alternatora). Po wymianie ku mojemu zdziwieniu samochód nie chciał odpalić (pompę paliwa słychać). Na gazie za to pali i jeździ normalnie (ale pali się check). Po przełączeniu na Pb od razu gaśnie jakby benzyny nie było (pompa chodzi). Na początku pomyślałem, że nie zapiąłem jakiejś wtyczki i zacząłem drążyć temat. No i oczywiście okazało się, że przy próbie wsadzenia lub wyjmowania alternatora został jeden cienki kabelek luzem. Problem polega na tym, że za chorobę nie wiem gdzie jest jego druga strona. Jest on dość krótki jednożyłowy (zielonego koloru) i w obrębie jego długości nie zauważyłem nic co by pasowało do niego... Dołączam zdjęcia tego kabelka, może ktoś z Was wpadnie na pomysł co to może być (ja obstawiam coś od LPG bo niedaleko jest parownik i wszystkie krokowce i kabelek idzie peszlem z tamtego właśnie kierunku ) ale czy to by mogło być powodem braku możliwości odpalenia i jazdy na Pb??? Bezpieczniki wszystkie posprawdzane miernikiem - są ok. Pomóżcie bo alternator już wyciągałem 2x i nadal nie mam pojęcia o co chodzi i co mogło się....:ogien: Później jak znajdę chwilę zabiorę się za odczytanie co za błąd wywala check bo to na pewno jest z tym powiązane - wcześniej samochód nigdy w życiu nie wywalił checka...

Update:

Check wywala kod błędu 17 - zwarcie do masy wtryskiwacza - a więc ta wtyczka luzem musi mieć coś wspólnego z wtryskami, bo te po prostu nie działają na Pb - pytanie tylko co? i jak to było wpięte wcześniej???

lan1.jpg

lan2.jpg

Edited by slawno

• 2 months later...

Może przy mocowaniu altka gdzieś tą drugą końcówkę wcięło i dlatego nie możesz jej namierzyć? A po takim czasie coś się zmieniło?