Skocz do zawartości

Ile czasu realnie prad i woda ?


PawelWaw

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, PawelWaw napisał:

Dzwoń do wodociągów i elektryków.

Najpierw możesz uzyskać zapewnienie, że jest możliwe podłączenie.

Potem poskładać papiery, uzyskać warunki, wykonać projekty, uzgodnić, zatwierdzić, wykonać fizycznie, odebrać itp.

Ale jak pogadasz z kim trzeba i zapłacisz za kompleksowe załatwienie sprawy, to wodę da się zrobić w miesiąc-dwa. Prąd budowlany też.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, szyman napisał:

Z doświadczenia powiem że wszystko załatwiaj z lokalesami tj. pogotowie energetyczne i wodociągowe sprawę będziesz miał uproszczoną/przyśpieszoną do granic możliwości :phi:

Nic dodać, nic ująć. Facet co projektował mi dom, ogarniał mi też kwity. W innym powiecie nie chciał się tego podjąć, po prostu-robią to na co dzień, znają urzędników, podpis nie idzie urzędowy czas 14 czy 30 dni, tylko wpada gość z 2-3 projektami do pokoju, "Krzysiu podpisz", Krzyś rzuca okiem, podpisuje i facet biegnie do kolejnego pokoju.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do prądu - ogarniesz sam, w zależności od tego jaki stosunek do nowych podłączeń ma lokalny ZE. Mam prąd w granicy działki, złożyłem wniosek o warunki w marcu, w kwietniu podpisałem umowę wg. której termin był max za rok. W połowie sierpnia skontaktował się ze mną projektant, końcem września stała skrzynka docelowa (we wniosku złożyłem, że ma to być przyłącze docelowe, nie budowlane). Licznik dopiero wieszany był w maju następnego roku.

 

Z wodą było gorzej, jeśli chodzi o wykonawstwo, o ile miałem zgodę załatwianą po znajomości z wodociągami lokalnymi, o tyle facet, który został polecony z tychże wodociągów robił mnie w ..... bambuko przez 3 m-ce od terminu, który podał jako termin wykonania - w sumie na palanta czekałem 5 m-cy (przekopanie 60 m i położenie rury z wejściem do domu). Moi budowlańcy, zrobiliby mi to w dzień, ale nie chcieli się mieszać w lokalne układy z wodociągami.

 

Ale to i tak jest nic w porównaniu z gazownią, to dopiero państwo w państwie 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Wojtas_BB napisał:

Z wodą było gorzej, jeśli chodzi o wykonawstwo, o ile miałem zgodę załatwianą po znajomości z wodociągami lokalnymi, o tyle facet, który został polecony z tychże wodociągów robił mnie w ..... bambuko przez 3 m-ce od terminu, który podał jako termin wykonania - w sumie na palanta czekałem 5 m-cy (przekopanie 60 m i położenie rury z wejściem do domu). Moi budowlańcy, zrobiliby mi to w dzień, ale nie chcieli się mieszać w lokalne układy z wodociągami.

😄

U siebie trafiłem na zgraną ekipę miejscowych - jakoś tak w 2 -3 tygodnie ogarnęli wszystkie kwity i budowę 150 m wodociągu i przyłącza na działce do domu ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Prąd budowlany też.
 


Postaw blaszaka to będziesz miał zwykła G11. Prąd budowlany to cięcie w uja. Tak samo zresztą jak woda budowlana.
U mnie podłączyli g11, we wniosku napisałem że będę zasila przyczepę holenderska na działce. W umowie sami wpisali " dom jednorodzinny" .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, amciek napisał:


Postaw blaszaka to będziesz miał zwykła G11. Prąd budowlany to cięcie w uja. Tak samo zresztą jak woda budowlana.
U mnie podłączyli g11, we wniosku napisałem że będę zasila przyczepę holenderska na działce. W umowie sami wpisali " dom jednorodzinny" .

 

U mnie nie było decelowej linii. Musieli ciągnąć tymczasowo od sąsiadki dwie działki dalej.

Na docelowe przyłącze musiałem czekać, aż postawią nowy transformator i zasilą wioskę z drugiej strony.

Na remont starej linii nie zgadzali się miejscowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma Warunki Zabudowy, to energetyka ma ustawowo termin 30 dni na wydanie warunków przyłączeniowych. Po tym czasie ma 14 miesięcy na realizację przyłącza (postawienie skrzynki). Jak będziesz miał skrzynkę to potrzebujesz kwit, że wykonano przyłączenie (kwit wystawi Ci elektryk jak podłączy od skrzynki Twoją skrzynkę) i z tym idziesz podpisać umowę (tam mają 14 dni)

 

Z wodą, to co gmina to inny obyczaj. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Wojtas_BB napisał:

Ale to i tak jest nic w porównaniu z gazownią, to dopiero państwo w państwie 😄

 

U mnie z gazownią poszło raczej bezproblemowo.

Projektantka była nawet ogarnięta i chciało Jej się poszukać jak najlepiej się wciąć do rury u sąsiada.

Pociągnęli 90 metrów rury fi 40 w cenie 2200 brutto :)

Potraktowali to jako rozbudowę sieci. A na tej rurze "wiszą" tylko 2 liczniki. I raczej się to szybko nie zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, zet napisał:

Jak będziesz miał skrzynkę to potrzebujesz kwit, że wykonano przyłączenie (kwit wystawi Ci elektryk jak podłączy od skrzynki Twoją skrzynkę) i z tym idziesz podpisać umowę (tam mają 14 dni)

 

W jakim rejonie Polski takie praktyki się jeszcze stosuje? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.06.2019 o 09:48, PawelWaw napisał:

Z prądem kłopotu mieć nie będziesz, linia jest na działce, jak złącze stanie na tej działce to niczyjej zgody nie potrzeba, jak w drodze to decyzja/uzgodnienie od zarządcy drogi potrzebna.

Mimo wszystko realny termin może byc różny, od prawie niemożliwego dla zwykłego śmiertelnika miesiąca do 1,5 roku.

Dużo zależy też od Ciebie w tym temacie, a każdy ZE rządzi się trochę innymi zwyczajami (jak wszystko u nas w kraju).

 

Co do wody, to na telefonie niewiele widzę na tej mapie. Niby chyba jest w110, ale linia zdaje się przerywana, czyli ZUD (znaczy się jest projekt w trakcie lub skonczony, a fizycznie rury brak).

Chyba, że ciągła linia, to wodę masz pod nosem, warunki zarządcy wodociągu, zgoda/decyzja zarządcy drogi, wykonawca i lecisz.

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, KYRTAP napisał:

Czyli PGE zakłada licznik dopiero po wykonaniu przyłącza?

Dla mnie przyłącze to to co po stronie ZE jest, czyli do zlacza gdzie ma być licznik, więc jak mogą go założyć bez przyłącza? Nie wnikam tu już w to co przy kablowce i kiedy jest linia, a co przyłączem.

Wiem, że miałeś na myśli WLZ gościa, traktowany przez ZE jako część instalacji.

Ich nie interesuje czy jest wykonany, ma być papier, że instalacja jest wykonana zgodnie z przepisami.

Licznik na taryfie docelowej po oddaniu budynku do użytku i w/w oświadczeniu o instalacji.

Budowlanka kiedy chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.06.2019 o 10:00, rwIcIk napisał:

Dzwoń do wodociągów i elektryków.

Najpierw możesz uzyskać zapewnienie, że jest możliwe podłączenie.

Potem poskładać papiery, uzyskać warunki, wykonać projekty, uzgodnić, zatwierdzić, wykonać fizycznie, odebrać itp.

Ale jak pogadasz z kim trzeba i zapłacisz za kompleksowe załatwienie sprawy, to wodę da się zrobić w miesiąc-dwa. Prąd budowlany też.

 

I tu się zgodzę

sprawa do ogarnięcia w 2-3 miesiące

Ale

- znając życie trzeba będzie wybrać firmy "wskazane"

_ sam praktycznie nic nie zrobisz ( bo kwota odbiorów i "papierków" będzie ta sama jak by to firma robiła  )

 

No chyba

ze  weźmiesz ich na przeczekanie jak ja zrobiłem wodą

 

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.