Skocz do zawartości

Wyprzedzenie się cieżarówek... wiem ze było wiele razy..


delco

Rekomendowane odpowiedzi

....ale

Ministerstwo infrastruktury prowadzi analizy co z tym zrobić... mam tylko nadzieje ze albo

1. nic z tego nie wyjdzie i sprawa przyschnie

2. niczego nie schrzanią...

...i nie bedzie gorzej niz jest....

źródło...

http://moto.pl/MotoPL/7,88389,24865009,zakaz-wyprzedzania-sie-ciezarowek-na-polskich-drogach-ministerstwo.html#g=z&s=BoxMotImg1

oraz fragmenty tekstu

"...Zakaz wyprzedzania się ciężarówek na polskich drogach? Ministerstwo Infrastruktury szykuje spore ograniczenia
Filip Trusz 05.06.2019 09:36
Wyprzedzające się ciężarówki to jedna z plag polskich dróg. Dla kierowców osobówek to nie tylko sytuacja irytująca, ale też po prostu niebezpieczna. Nagle zjeżdżający na lewy pas TIR stanowi ogromne zagrożenie. Ministerstwo Infrastruktury szykuje ograniczenia w wyprzedzaniu się ciężarówek.

Ministerstwo Infrastruktury wprowadzi zmiany w polskim prawie

Ministerstwo Infrastruktury dostrzega problem wyprzedzania się samochodów ciężarowych występujący na drogach i jego negatywny wpływ na płynność ruchu oraz wzrost zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego. W związku z powyższym, Ministerstwo prowadzi szczegółowe analizy w przedmiotowym zakresie, których celem jest wypracowanie optymalnego rozwiązania prawnego, umożliwiającego ograniczenie przypadków długotrwałego wyprzedzania przez samochody ciężarowe na autostradach i drogach ekspresowych....

...

ale ministerstwo mówi o "ograniczeniach", nie spodziewajmy się więc aż tak drastycznych kroków. Możliwe, że zakaz wyprzedzania zostanie wprowadzony w określonych godzinach (np. w godzinach szczytu) lub liczby pasów na danej drodze. O nadchodzących zmianach jako pierwsi poinformowali nasi koledzy z Autokult.pl.

To nie jedyne nowe przepisy, jakie szykuje resort. Niedługo ma zostać wprowadzony przepis o minimalnym odstępie na drogach szybkiego ruchu. On również wpłynie na wyprzedzanie się ciężarówek, bo nie będą już mogły jeździć w konwojach...."

 

 

Edytowane przez delco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pij napisał:

Zakazywać można wszystkiego, kwestia egzekwowania tego....

Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka
 

 

dokładnie jest tak jak piszesz. Na A2 odcinek Wawa-Lodz jest co zjazd powtarzany zakaz wyprzedzania dla ciezarowek, czyli mozna przyjąc ze obowiązuje prawie non stop. A co sie dzieje to widac. Kierowcy ciezarówek maja ten zakaz głeboko w tyłku.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, funfel napisał:

 

dokładnie jest tak jak piszesz. Na A2 odcinek Wawa-Lodz jest co zjazd powtarzany zakaz wyprzedzania dla ciezarowek, czyli mozna przyjąc ze obowiązuje prawie non stop. A co sie dzieje to widac. Kierowcy ciezarówek maja ten zakaz głeboko w tyłku.

Tak samo jak osobówki ograniczenie prędkości  maja w tyłku

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, funfel napisał:

 

dokładnie jest tak jak piszesz. Na A2 odcinek Wawa-Lodz jest co zjazd powtarzany zakaz wyprzedzania dla ciezarowek, czyli mozna przyjąc ze obowiązuje prawie non stop. A co sie dzieje to widac. Kierowcy ciezarówek maja ten zakaz głeboko w tyłku.

Toż wystarczy nagrać i zgłosić na policję. W tydzień prawko straci.

Po czymś takim od razu dyscyplina wzrośnie. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, funfel napisał:

 

dokładnie jest tak jak piszesz. Na A2 odcinek Wawa-Lodz jest co zjazd powtarzany zakaz wyprzedzania dla ciezarowek, czyli mozna przyjąc ze obowiązuje prawie non stop. A co sie dzieje to widac. Kierowcy ciezarówek maja ten zakaz głeboko w tyłku.

Przeciez tam nie ma policji. Kiedys mieli Alfy to sie popsuly pare razy od Euro widzialem Insignie. W nocy lece 200 i ani razu nie spotkalem policji. W dzien sie nie da bo ruch jak 150.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Polarny napisał:

Toż wystarczy nagrać i zgłosić na policję. W tydzień prawko straci.

Hm po autostradach w Polsce porusza się każdego dnia wiele tysiecy samochodów osobowych... pewnie z polowa z nich ma kamerki.... no nie wiem czy wsród nich nie znalazł sie przynajmniej jeden co sprawę zglosił...   sądzę że raczej wielu zgłasza.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, delco napisał:

Hm po autostradach w Polsce porusza się każdego dnia wiele tysiecy samochodów osobowych... pewnie z polowa z nich ma kamerki.... no nie wiem czy wsród nich nie znalazł sie przynajmniej jeden co sprawę zglosił...   sądzę że raczej wielu zgłasza.....

Nikt sie tym nie bedzie zajmowal i IMO nie zajmuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Polarny napisał:

Firma prowadzi chyba ewidencję, kto kiedy jedzie? 

 

Już o tym pisałem. Wysłałem nagranie jak 2 auta mnie omijały, gdy zatrzymałem się przed pasami aby przepuścić pieszych (rowerzystów prowadzących rowery). Jedno auto dostawcze, drugi - autokar. Po kilku miesiącach "nie udało się określić kto kierował". Dziękuję, od tamtej pory nawet jak ktoś łamie wszystkie przepisy - nic nie wysyłam - nie mam zamiaru tracić czasu na obróbkę i wysyłanie filmu. :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, ArekMiz napisał:

 

Już o tym pisałem. Wysłałem nagranie jak 2 auta mnie omijały, gdy zatrzymałem się przed pasami aby przepuścić pieszych (rowerzystów prowadzących rowery). Jedno auto dostawcze, drugi - autokar. Po kilku miesiącach "nie udało się określić kto kierował". Dziękuję, od tamtej pory nawet jak ktoś łamie wszystkie przepisy - nic nie wysyłam - nie mam zamiaru tracić czasu na obróbkę i wysyłanie filmu. :)

Otoz to kamerkowcy nie sa od lapania piratow. Ja zglosilem do SM pare razy parkowanie i co niewykrycie sprawcy. Zreszta jakby bylo wiecej policji na drogach to by sie problem rozwiazal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, ArekMiz napisał:

 

Już o tym pisałem. Wysłałem nagranie jak 2 auta mnie omijały, gdy zatrzymałem się przed pasami aby przepuścić pieszych (rowerzystów prowadzących rowery). Jedno auto dostawcze, drugi - autokar. Po kilku miesiącach "nie udało się określić kto kierował". Dziękuję, od tamtej pory nawet jak ktoś łamie wszystkie przepisy - nic nie wysyłam - nie mam zamiaru tracić czasu na obróbkę i wysyłanie filmu. :)

Więc wtedy leci 500 PLN za niewskazanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Polarny napisał:

Więc wtedy leci 500 PLN za niewskazanie. 

 

Wg pism (otrzymałem 2 różne pisma - dotyczące 2 aut) nikt nie został ukarany. Ładnie ubrali w słowa, że "zamietli pod dywan". :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, funfel napisał:

 

dokładnie jest tak jak piszesz. Na A2 odcinek Wawa-Lodz jest co zjazd powtarzany zakaz wyprzedzania dla ciezarowek, czyli mozna przyjąc ze obowiązuje prawie non stop. A co sie dzieje to widac. Kierowcy ciezarówek maja ten zakaz głeboko w tyłku.

Dlatego warto uzyc tel/kamerki i uprzejmie doniesc. Niestety zdjecie rejestracyjne naczepy nie wystarczy, musi byc tez zdjecierej  ciagnika. Dokladny opis co gdzie, kiedy, ktory km drogi no i zdjecie obowiazujacedo w dniu zdarzenia znaku.

No i cos czuje, ze narzekaczy duzo a malo komu sie chce  cokolwiek zrobic. Wiec jest jak jest i nie ma sie czemu dziwic skoro tirowcy czuja sie po prostu bezkarni.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, wladmar napisał:

 

Nie, nie leci. 

za niewskazanie jest mandat od 20 do 500zl. Kara jest zlozenie zeznan o wskazanym czasie i dniu w komisariacie. Pieniadz nieraz tak nie boli jak 2-4 h wyjete z dnia.

Uwazam, ze warto cos robic, bo jesli chocby polowa zostanie ukarana  to cos wniesie do budzetu i do myslenia. Kropla drazy skale.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wujekcybul napisał:

Otoz to kamerkowcy nie sa od lapania piratow. Ja zglosilem do SM pare razy parkowanie i co niewykrycie sprawcy. Zreszta jakby bylo wiecej policji na drogach to by sie problem rozwiazal.

 

Kilka dni temu rozmawiałem z znajomkiem z policji.  Pytam się gdzie jest Policja bo jeżdżę sporo i jej nie widzę .

Dostałem odp , że policji po prostu nie ma ..a jak jest to jeżdzi po zdarzeniach drogowych. 10 lat temu na dzielnicę w Łodzi wyjeżdżało 15 patroli , dzisiaj 2 .

A podobno zaraz będzie dramat bo zbliża się kolejna fala przejść na emerytury...no ale Pani minister powiedziała, że jest ambitna i się szybko uczy więc chyba będzie lepiej...co nie:) 

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, fanlan napisał:

za niewskazanie jest mandat od 20 do 500zl. Kara jest zlozenie zeznan o wskazanym czasie i dniu w komisariacie. Pieniadz nieraz tak nie boli jak 2-4 h wyjete z dnia.

Uwazam, ze warto cos robic, bo jesli chocby polowa zostanie ukarana  to cos wniesie do budzetu i do myslenia. Kropla drazy skale.

 

To tak nie dziala. Policja wysyla list z prosba o wskazanie. Odbierajacy list olewa, sprawa jest umorzona z powodu niewykrycia sprawcy. Tak to wyglada w praktyce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, wladmar napisał:

 

To tak nie dziala. Policja wysyla list z prosba o wskazanie. Odbierajacy list olewa, sprawa jest umorzona z powodu niewykrycia sprawcy. Tak to wyglada w praktyce. 

Na olanie listu poleconego to chyba urzedowo karalne jakos jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, fanlan napisał:

Na olanie listu poleconego to chyba urzedowo karalne jakos jest.

 

Nie. Nie masz obowiazku odpowiadac na listy. Odbierasz i wyrzucasz do kosza. Wtedy policja powinna skierowac wniosek do sadu (i sad moze wezwac), a tego nie robi. Sprawa umorzona. 

Edytowane przez wladmar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Marcin79 napisał:

no ale Pani minister powiedziała, że jest ambitna i się szybko uczy więc chyba będzie lepiej...

 

To akurat nie jest złe.

Jeśli jest nowa, ambitna i się szybko uczy, to może też znaczyć, że będzie miała zapał. Problemem takiej postawy jest jednak to, że najprawdopodobniej trafi na beton, od którego zacznie się odbijać i bardzo szybko zapał jej zejdzie i zostanie wepchnięta w działający schemat tosienieda.

Tych przebojowych, którzy potrafią się przebić i zrobić rewolucję, statystycznie jest raczej niewiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, wladmar napisał:

 

Nie. Nie masz obowiazku odpowiadac na listy. Odbierasz i wyrzucasz do kosza. Wtedy policja powinna skierowac wniosek do sadu (i sad moze wezwac), a tego nie robi. Sprawa umorzona. 

a nie jest przypadkiem tak, że 2x list wysłany za potwierdzeniem ale nie odebrany liczy się dla urzędu jak odebrany ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Marcin79 napisał:

a nie jest przypadkiem tak, że 2x list wysłany za potwierdzeniem ale nie odebrany liczy się dla urzędu jak odebrany ?

Sądy traktują jako skutecznie doręczone.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, wladmar napisał:

 

Nie. Nie masz obowiazku odpowiadac na listy. Odbierasz i wyrzucasz do kosza. Wtedy policja powinna skierowac wniosek do sadu (i sad moze wezwac), a tego nie robi. Sprawa umorzona. 

przeczytałem jeszcze raz ale bzdurę napisałeś .... skoro odebrał i podpisał polecony to może nawet sobie dupę podetrzeć ale dla urzędu jest to list odebrany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, rwIcIk napisał:

Sądy traktują jako skutecznie doręczone.

 

no dokładnie chociaż w pl to jest temat rzeka tych doręczeń.

Zawsze jak wysyłasz x2 to liczy się , że dopełniłeś wszystkich starań aby drugą stronę poinformować ... chociaż tak jak napisałem to jest chyba trochę głębszy temat .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, kiziuk napisał:

 

To akurat nie jest złe.

Jeśli jest nowa, ambitna i się szybko uczy, to może też znaczyć, że będzie miała zapał. Problemem takiej postawy jest jednak to, że najprawdopodobniej trafi na beton, od którego zacznie się odbijać i bardzo szybko zapał jej zejdzie i zostanie wepchnięta w działający schemat tosienieda.

Tych przebojowych, którzy potrafią się przebić i zrobić rewolucję, statystycznie jest raczej niewiele.

też jestem ambitny i szybko się uczę...czy mogę zostać od jutra neurochirurgiem :) ?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, wladmar napisał:

 

Nie. Nie masz obowiazku odpowiadac na listy. Odbierasz i wyrzucasz do kosza. Wtedy policja powinna skierowac wniosek do sadu (i sad moze wezwac), a tego nie robi. Sprawa umorzona. 

Jestes pewien, ze tak jest? Taka bezkarnosc na olanie poleconego z potwierdzeniem odbioru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, fanlan napisał:

Jestes pewien, ze tak jest? Taka bezkarnosc na olanie poleconego z potwierdzeniem odbioru?

 

Ale policja zazwyczaj w takich przypadkach nie wzywa na komisariat, tylko przysylaja list z prosba wskazac sprawce. List laduje w koszu. Koniec. Gdyby mieli wzywac kazdego, na kogo przyszedl donos z kamerki, to nie robiliby nic innego. W przypadku powazniejszych spraw - tak wzywaja, ale 90% zgloszen od kamerkowcow laduje w koszu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, wladmar napisał:

 

Ale policja zazwyczaj w takich przypadkach nie wzywa na komisariat, tylko przysylaja list z prosba wskazac sprawce. List laduje w koszu. Koniec. Gdyby mieli wzywac kazdego, na kogo przyszedl donos z kamerki, to nie robiliby nic innego. W przypadku powazniejszych spraw - tak wzywaja, ale 90% zgloszen od kamerkowcow laduje w koszu. 

Bardzo sie mylisz, oj bardzo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, fanlan napisał:

za niewskazanie jest mandat od 20 do 500zl. Kara jest zlozenie zeznan o wskazanym czasie i dniu w komisariacie. Pieniadz nieraz tak nie boli jak 2-4 h wyjete z dnia.

Uwazam, ze warto cos robic, bo jesli chocby polowa zostanie ukarana  to cos wniesie do budzetu i do myslenia. Kropla drazy skale.

 

Szkoda że nie zachowałem tych pism z Policji, bo bym je wrzucił tutaj. Ale się wtedy wkurzyłem, że moja "obywatelska postawa" poszła w "pi...du" i je rzuciłem do pieca na podpałkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, ArekMiz napisał:

 

Szkoda że nie zachowałem tych pism z Policji, bo bym je wrzucił tutaj. Ale się wtedy wkurzyłem, że moja "obywatelska postawa" poszła w "pi...du" i je rzuciłem do pieca na podpałkę...

A co mniej wiecej napisali?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fanlan napisał:

A co mniej wiecej napisali?

 

 

Ogólnie, że nie dało się ustalić, kto w danym dniu o tej godzinie kierował tym a tym pojazdem. Oczywiście była cała strona zapisana urzędniczo-prawniczym bełkotem. Ale ogólnie kontekst był taki: nie mamy pańskiego płaszcza. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, ArekMiz napisał:

 

Ogólnie, że nie dało się ustalić, kto w danym dniu o tej godzinie kierował tym a tym pojazdem. Oczywiście była cała strona zapisana urzędniczo-prawniczym bełkotem. Ale ogólnie kontekst był taki: nie mamy pańskiego płaszcza. :)

A na koncu byla informacja ze nalozono MKK o nr.....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.06.2019 o 15:06, funfel napisał:

 

dokładnie jest tak jak piszesz. Na A2 odcinek Wawa-Lodz jest co zjazd powtarzany zakaz wyprzedzania dla ciezarowek, czyli mozna przyjąc ze obowiązuje prawie non stop. A co sie dzieje to widac. Kierowcy ciezarówek maja ten zakaz głeboko w tyłku.

Nie ma. jest tylko w obrębie węzłów i Mopów czyli na małym procencie drogi ale i tak kierowcy dużych mają to w doopie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Marcin79 napisał:

 

Kilka dni temu rozmawiałem z znajomkiem z policji.  Pytam się gdzie jest Policja bo jeżdżę sporo i jej nie widzę .

Dostałem odp , że policji po prostu nie ma ..a jak jest to jeżdzi po zdarzeniach drogowych. 10 lat temu na dzielnicę w Łodzi wyjeżdżało 15 patroli , dzisiaj 2 .

A podobno zaraz będzie dramat bo zbliża się kolejna fala przejść na emerytury...no ale Pani minister powiedziała, że jest ambitna i się szybko uczy więc chyba będzie lepiej...co nie:) 

jakiś czas temu wzywałem policję bo byłem świadkiem włamania. jechali do Pabianic 20 minut. Jak się zapytałem co tak długo to usłyszałem że w Gadce Starej byli i byli najbliżej.:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, wladmar napisał:

 

To tak nie dziala. Policja wysyla list z prosba o wskazanie. Odbierajacy list olewa, sprawa jest umorzona z powodu niewykrycia sprawcy. Tak to wyglada w praktyce. 

No proszę. A jak ja zgłaszałem to 2x poszło do sądu bo od ujawnienia minął ponad miesiąc a raz był mandacik za niewskazanie.;] Umorzenia ani jednego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, wladmar napisał:

 

Ale policja zazwyczaj w takich przypadkach nie wzywa na komisariat, tylko przysylaja list z prosba wskazac sprawce. List laduje w koszu. Koniec. Gdyby mieli wzywac kazdego, na kogo przyszedl donos z kamerki, to nie robiliby nic innego. W przypadku powazniejszych spraw - tak wzywaja, ale 90% zgloszen od kamerkowcow laduje w koszu. 

A ty lądujesz z mandatem za niewskazanie albo ze sprawą w sądzie.;l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.