Skocz do zawartości

Wyprzedzenie się cieżarówek... wiem ze było wiele razy..


delco

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Lupus napisał:

Nie ma. jest tylko w obrębie węzłów i Mopów czyli na małym procencie drogi ale i tak kierowcy dużych mają to w doopie.

 

Ale czego nie ma? Pokonuje ta trase klka razy w m-cu nawet dzis. Co wezel jest zakaz  dla ciezarowek,

a uscislajac za kazdym wezlem. A czasem jest przypomnienie po MOPie jakby taki jeden z drguim ooszedl spac i nastepnego dnia zapomnial o zakazie

Edytowane przez funfel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za niewskazanie jest mandat od 20 do 500zl. Kara jest zlozenie zeznan o wskazanym czasie i dniu w komisariacie. Pieniadz nieraz tak nie boli jak 2-4 h wyjete z dnia.
Uwazam, ze warto cos robic, bo jesli chocby polowa zostanie ukarana  to cos wniesie do budzetu i do myslenia. Kropla drazy skale.
Ale widocznie nie są to pisma z prośbą o wskazanie i ewnentualne sankcje.

Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Marcin79 napisał:

 

taką aby ciężarówki nie musiały wyprzedzać zawalidrogów w osobówkach 

czyli ?  90 km/h , czy 80 km/h , czy 70  ? może 40 ?       prędkość minimalna na autostradzie to byłby  martwy przepis i całkowicie bez sensu.  pamiętaj ,że oficjlana , legalna dopuszczalna prędkość pojazdów  pow 3,5 na autostradzie to80 km/h , nie 90 , holownik holując pojazd już tylko 60 km/h  . 100 mogą jechać autobusy po spełnieniu pewnych warunków . zauważ ,że jeśli będzie wprowadzona prędkośc minimalna to obowiązywać ona będzie zawsze , niezależnie od natężenia ruchu , warunków drogowych , atmosferycznych itd. .  nikt mi nie zabroni jechać 70 km/h autostradą  chociaż osobiście uważam to za niebezpieczne . wg mnie ( i nie tylko ) mamy za mała przepustowość autostrad , obliczane i konstruowane były bardzo dawno , kiedy nie było jeszcze takiego ruchu .

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ograniczanie wyprzedzania jest bez sensu. Szczególnie w polskich realiach.

Już widzę sznur ciężarówek na prawym pasie A4 w okolicy Wrocławia, które się wloką za jedną, która wiezie jakiś nietypowy ładunek i nie przekracza 80km/h. Albo jedzie jakaś zabytkowa wojskowa "Pszczółka", która cudem rozwinęła prędkość 70km/h.

A obok, na lewym pasie sznur całej reszty, która się wlecze za mną.

 

To jest etap kiedy rządzący powinni już budować czwarty pas albo rozwijać kolejowo-drogową infrastrukturę przeładunkową.

 

Edytowane przez fred77
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Genialne! Wystarczy wprowadzić przepis i problem rozwiązany. Jako że Polacy są narodem wyjątkowo karnym, gdzie przepisy to świętość można spokojnie założyć że już nie zobaczymy na drogach wyprzedzających się ciężarówek.

 

Myślę że idąc za ciosem powinni też może jakieś ograniczenia prędkości na drogach wprowadzić czy coś... Bezpieczniej będzie.

:lol:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Ryb napisał:

Genialne! Wystarczy wprowadzić przepis i problem rozwiązany. Jako że Polacy są narodem wyjątkowo karnym, gdzie przepisy to świętość można spokojnie założyć że już nie zobaczymy na drogach wyprzedzających się ciężarówek.

 

Myślę że idąc za ciosem powinni też może jakieś ograniczenia prędkości na drogach wprowadzić czy coś... Bezpieczniej będzie.

:lol:

Uwazam, ze juz konsekwencje wyprzedzania i naprawde dotkliwa kara np 15pkt i 3000zl mandat ostudzilaby zapal paru trakersow. W ich manewrach irytuje mnie to ze:

- wbija nierzadko   niemal przed maske na lewy pas 

- i  wloka sie kilometra lub wiecej.

Ostatni przyklad kolo szczecina?

Nie widzial?

Zaslabl?

Awaria hamulcow)
A moze film ogladal i nie zareagowal  na znaczne zmniejszenie predkosci osobowek?

Chwila nieuwagi i dramat 6 ciu rodzin.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, fanlan napisał:

 

Chwila nieuwagi i dramat 6 ciu rodzin.

 

Dam sobie reke uciac, ze byla zbyt mala odleglosc bo siedzieli na zderzaku koles z TIR moze sie zagapil i tragedia gotowa. Ja na autostradzie staram sie utrzymywac duza odleglosc i jak juz lece sporo ponad limit to jak tylko zblizam sie do sznuru aut to zwalaniam. Nigdy nie wiadomo kto moze wyjechac. W DE zauwazylem, ze robia to samo. Lecialem ze znajomym niemcem AMG prawie 300 miejscami i jak tylko widzial duzo aut na prawym to zwalnial.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, fanlan napisał:

Uwazam, ze juz konsekwencje wyprzedzania i naprawde dotkliwa kara np 15pkt i 3000zl mandat ostudzilaby zapal paru trakersow. W ich manewrach irytuje mnie to ze:

- wbija nierzadko   niemal przed maske na lewy pas 

- i  wloka sie kilometra lub wiecej.

 

Ja myślę że kara może wynosić nawet po sto milionów, skoro i tak jej nigdy nikt na nikogo nie nałoży.

 

6 godzin temu, fanlan napisał:

Ostatni przyklad kolo szczecina?

Nie widzial?

Zaslabl?

Awaria hamulcow)
A moze film ogladal i nie zareagowal  na znaczne zmniejszenie predkosci osobowek?

Chwila nieuwagi i dramat 6 ciu rodzin

 

Mam wrażenie, że ten przykład absolutnie nie jest na temat.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, wujekcybul napisał:

Dam sobie reke uciac, ze byla zbyt mala odleglosc bo siedzieli na zderzaku koles z TIR moze sie zagapil i tragedia gotowa. Ja na autostradzie staram sie utrzymywac duza odleglosc i jak juz lece sporo ponad limit to jak tylko zblizam sie do sznuru aut to zwalaniam. Nigdy nie wiadomo kto moze wyjechac. W DE zauwazylem, ze robia to samo. Lecialem ze znajomym niemcem AMG prawie 300 miejscami i jak tylko widzial duzo aut na prawym to zwalnial.

 

Polacy na widok aut na prawym przyspieszają, żeby ich zniechęcić do wjechania na lewy. A jak już któryś z tych na prawym włączy kierunkowskaz to ten na lewym wciska gaz do deski. Przećwiczone wielokrotnie.

:pukpuk:

  • Lubię to 2
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Ryb napisał:

 

Polacy na widok aut na prawym przyspieszają, żeby ich zniechęcić do wjechania na lewy. A jak już któryś z tych na prawym włączy kierunkowskaz to ten na lewym wciska gaz do deski. Przećwiczone wielokrotnie.

:pukpuk:

To tez prawda ale i widzialem jak wlaczajacy sie do ruchu  zamiast  gniesc gaz to kuzwa wlecze sie  do 1500prm zmuszajac do hamowania. a to z kolei prowadzi do nieprzewidzianych zdarzen, wypadkow, stluczek

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎2019‎-‎06‎-‎06 o 19:43, Lupus napisał:

Nie ma. jest tylko w obrębie węzłów i Mopów

obręb węzłów i MOPów to jest konkretnie za węzłem ( czyli obowiązuje do najbliższego zjazdu ) i dla przypomnienia za każdym  MOPem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎2019‎-‎06‎-‎06 o 19:43, Lupus napisał:

Nie ma. jest tylko w obrębie węzłów i Mopów

obręb węzłów i MOPów to jest konkretnie za węzłem ( czyli obowiązuje do najbliższego zjazdu ) i dla przypomnienia za każdym  MOPem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎2019‎-‎06‎-‎06 o 19:43, Lupus napisał:

Nie ma. jest tylko w obrębie węzłów i Mopów

obręb węzłów i MOPów to jest konkretnie za węzłem ( czyli obowiązuje do najbliższego zjazdu ) i dla przypomnienia za każdym  MOPem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, fanlan napisał:

To tez prawda ale i widzialem jak wlaczajacy sie do ruchu  zamiast  gniesc gaz to kuzwa wlecze sie  do 1500prm zmuszajac do hamowania. a to z kolei prowadzi do nieprzewidzianych zdarzen, wypadkow, stluczek

 

Jeśli jadę z maksymalną dozwoloną prędkością to trudno jeszcze cokolwiek gnieść,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Ryb napisał:

 

Jeśli jadę z maksymalną dozwoloną prędkością to trudno jeszcze cokolwiek gnieść,

mialem na mysli ze widzisz ze gosc chce sie wlaczyc z rozbiegu, zwalniasz puszczajac gaz a on zamiast  zwawo rpzyspieszyc to kuzwa ledwo gniecie do 1500prm  :) a to trzeba rach ciach o 90-110 na Skach

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, fanlan napisał:

To tez prawda ale i widzialem jak wlaczajacy sie do ruchu  zamiast  gniesc gaz to kuzwa wlecze sie  do 1500prm zmuszajac do hamowania. a to z kolei prowadzi do nieprzewidzianych zdarzen, wypadkow, stluczek

No nie bo nie wiem jaka by musiala byc roznica predkosci. Ktos leci lewym 140 a prawym 110 to wystarczy noge z gazu zdjac. Co innego jak lecisz 180 wtedy to juz ryzyko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, wujekcybul napisał:

No nie bo nie wiem jaka by musiala byc roznica predkosci. Ktos leci lewym 140 a prawym 110 to wystarczy noge z gazu zdjac. Co innego jak lecisz 180 wtedy to juz ryzyko. 

NIe mowie tylko o A, ogolnie Ski czy inne obwodnice. Nie wpusci bo nie i juz ! widac na YT januszy i mirkow kierownicy.

Ale jesli wlaczajacy sie  przepisowo to robi , a nie na dzika to wpuszczam, jak kozaczy chcac WYMUSIC ustapienie  to mam fkurf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 11.06.2019 o 16:20, Marcin79 napisał:

Porażające informację...debata o włączeniu sie do ruchu

 

 

Marcin, ale ludzie nie umieją się włączać do ruchu niestety.

Tak samo jak ruszać ze skrzyżowania na zielonym.

IMO duży odsetek  kierowców to debile - ostatnio zjechałem dwóch w korku przed światłami, bo zostawiali odstęp od następnego auta na TIR-a a przez to ileś ludzi za nimi nie mogła skręcić w prawo.

Chłopie - ze dwa odcinki Stopcham można by nakręcić 🤩

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.06.2019 o 15:13, fanlan napisał:

To tez prawda ale i widzialem jak wlaczajacy sie do ruchu  zamiast  gniesc gaz to kuzwa wlecze sie  do 1500prm zmuszajac do hamowania. a to z kolei prowadzi do nieprzewidzianych zdarzen, wypadkow, stluczek

 

Gorzej, że ci na prawym pasie chcą byc super uprzejmi i wbijają na lewy aby ułatwić  - a te pacany na rozbiegowym i tak nie kumają i wolniutko [w stosunku do reszty aut] jadą sobie, żeby oszczędzać paliwko. 😣

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.06.2019 o 22:04, fred77 napisał:

Ograniczanie wyprzedzania jest bez sensu. Szczególnie w polskich realiach.

Już widzę sznur ciężarówek na prawym pasie A4 w okolicy Wrocławia, które się wloką za jedną, która wiezie jakiś nietypowy ładunek i nie przekracza 80km/h. Albo jedzie jakaś zabytkowa wojskowa "Pszczółka", która cudem rozwinęła prędkość 70km/h.

A obok, na lewym pasie sznur całej reszty, która się wlecze za mną.

 

To jest etap kiedy rządzący powinni już budować czwarty pas albo rozwijać kolejowo-drogową infrastrukturę przeładunkową.

 

Albo opodatkować mocniej samochody i ich użytkowanie, wtedy nagle 2 pasy byłoby aż nadto ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, mrBEAN napisał:

Albo opodatkować mocniej samochody i ich użytkowanie, wtedy nagle 2 pasy byłoby aż nadto ;)

Już to masz... Podatek w paliwie. A aut coraz więcej. Nawet gdyby Pb była po 10 zł ilość aut by się nie zmniejszyła IMHO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, angrius napisał:

Już to masz... Podatek w paliwie. A aut coraz więcej. Nawet gdyby Pb była po 10 zł ilość aut by się nie zmniejszyła IMHO

Posiadanie opodatkować, a nie eksploatowanie. 

 

Na razie będzie zamknięte koło, samochódów przybywa, rozbudowa infrastruktury nie nadąża. I tak w kółko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.