Skocz do zawartości

Mikrosamochody a prawko


Mantom

Rekomendowane odpowiedzi

https://grudziadz365.pl/pl/473_na_sygnale/72213_72_latek_bez_prawa_jazdy_i_po_alkoholu_prowadzi_microcara.html#

"

Grudziądzcy policjanci zatrzymali do kontroli pojazd microcar, którego kierujący nie posiadał prawa jazdy. Okazało się, że mężczyzna popełnił przestępstwo, gdyż kierował pojazdem pomimo wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień. To jednak nie jedyne przewinienie jakiego dopuścił się 72 – letni mężczyzna.

Policjanci z grudziądzkiej „drogówki” w piątek (28.12.2018) zatrzymali do kontroli pojazd microcar. Małym pojazdem kierował mężczyzna, który nie posiadał prawa jazdy. Funkcjonariusze sprawdzili 72– latka w policyjnych zbiorach informacji, skąd dowiedzieli się, że zatrzymany wcześniej stracił prawo jazdy za jazdę po alkoholu. Po okresie obowiązywania kary mężczyzna nie odzyskał uprawnień, a urząd wydał decyzję o cofnięciu prawa jazdy. Zatrzymany tłumaczył policjantom, że nie chciał zrezygnować z jazdy więc postanowił, że będzie jeździł microcarem z przekonaniem, że do prowadzenia tego pojazdu nie potrzebuje prawa jazdy. Z tego błędnego toku rozumowania wyprowadzili zatrzymanego policjanci, uświadamiając kierowcę, że popełnił przestępstwo.

W trakcie prowadzonych czynności kierowca został sprawdzony na zawartość alkoholu. Policyjny alkotest wskazał ponad 0,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Nieodpowiedzialny kierowca wkrótce stanie przed sądem, gdzie będzie odpowiadał za popełnione przestępstwo i wykroczenie.

Przypomnijmy, że jeśli chodzi o pojazdy mechaniczne nie wymaga się uprawnień jedynie od kierowcy motoroweru, który przed dniem wejścia w życie ustawy o kierujących (19.01.2013) ukończył 18 lat. "

 

To teraz takie pytanie. Po co w ogóle ludzie kupują te mikrosamochodziki? Jedzie to wolno, hałasuje i jest niebezpieczne, bo w razie kolizji nie zapewnia prawie ochrony. Za to kosztuje nieproporcjonalnie dużo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo można tym jeździć od 14 lat na prawko AM.

Dodam, że mój starszy syn od wielu już lat nieźle powozi (karting i te sprawy). Gdy ukończył 14 lat, to ani on nie parł na taki wynalazek, ani ja nie wyobrażam sobie, aby w tym dziecko wypuścić na drogę.

Ceny tych pojazdów też są chore.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.06.2019 o 15:02, DamU napisał:

Bo można tym jeździć od 14 lat na prawko AM.

Dodam, że mój starszy syn od wielu już lat nieźle powozi (karting i te sprawy). Gdy ukończył 14 lat, to ani on nie parł na taki wynalazek, ani ja nie wyobrażam sobie, aby w tym dziecko wypuścić na drogę.

Ceny tych pojazdów też są chore.

 

Kiedyś w garażu u mnie taki parkowal. Jak to młody człowiek odpalił, to myślałem, że się  u mnie tłumik urwał ;]

Edytowane przez bartekm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 6.06.2019 o 15:02, DamU napisał:

Bo można tym jeździć od 14 lat na prawko AM.

Dodam, że mój starszy syn od wielu już lat nieźle powozi (karting i te sprawy). Gdy ukończył 14 lat, to ani on nie parł na taki wynalazek, ani ja nie wyobrażam sobie, aby w tym dziecko wypuścić na drogę.

Ceny tych pojazdów też są chore.

 

IMO to chyba jedyna zaleta tych pojazdów. Kryteria zdrowotne na prawko AM sa identyczne jak na B. Tak więc jaka osoba dorosła będzie sobie zawracać głowę takimi wynalazkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mantom napisał:

IMO to chyba jedyna zaleta tych pojazdów. Kryteria zdrowotne na prawko AM sa identyczne jak na B. Tak więc jaka osoba dorosła będzie sobie zawracać głowę takimi wynalazkami?

Jakoś w okolicy sporo osób jeździ tymi mikrosamochodami nie mając PJ i nikt się nie czepia:hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, volf6 napisał:

Jakoś w okolicy sporo osób jeździ tymi mikrosamochodami nie mając PJ i nikt się nie czepia:hmm:

U mnie też. Może te osoby myślą, ze nie potrzebują prawka? Albo liczą na to, że nie zostaną złapane, a jeśli już to konsekwencje nie będą wielkie?

Edytowane przez Mantom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, mati_lecha napisał:

Jeśli ktoś miał kartę motorowerową do 2013 roku, to może jeździć mikrosamochodem bez prawa jazdy.

https://obywatel.gov.pl/kierowcy-i-pojazdy/wymien-karte-motorowerowa-na-prawo-jazdy-kategorii-am#scenariusz-przez-internet

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.