Skocz do zawartości

Soczewki a kontrola drogowa


Roswell

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Roswell napisał:

Pytanie do tych co noszą soczewki. Co podczas kontroli drogowej? Czy policjant chciał żeby wyciągnąć soczewkę i pokazać?

 

Przez 24 lata nie. Raz mi jakiś oko oglądał i puścił, jak mu powiedziałem, że bez soczewek bym jego nie widział ;]

Jak komuś kazał wyjąć, to jest...

Uśmiechnąlbym się i kazał mu samemu włożyć palec do oka bez mycia rąk i płynu. :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Roswell napisał:

Czy policjant chciał żeby wyciągnąć soczewkę i pokazać?

 

Soczewki widać. Kiedyś próbowałem zrobić w wuja inspektora ITD mówiąc że mam soczewki, a nie miałem :phi: i mówił że mógł mi dodatkowo przywalić 500zł mandatu. Wg niego nie mając okularów ani soczewek kierowałem tak jakbym nie miał uprawnień. :nie_wiem: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam wbitych (prawko bezterminowe) i potrzbuję tylko do czytania, dalej niż kilkadziesiąt cm widzę super.
Natomiast problem jest inny, prawym okiem praktycznie nie patrzę, mam silny astygmatyzm od urodzenia. Wada późno zdiagnozowana.
Jak zakładam szkło korekcyjne na prawe oko to zaczynam źle widzieć lewym, tak to sobie mózg poukładał.

Ciekawe jak by to było na.badaniu wzroku, prawym nie odczytam górnego rzędu na tablicy... więc dostałbym zalecenie okularów, w których nie mógłbym fukncjonować....

Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pij kiedyś słyszałem o badaniu, że dano studentom okulary z soczewkami odwracajacymi obraz do góry nogami. Mózg ogarnął wszystko po 3 dniach, podobnie po zdjęciu ich, zaadaptowal się w 3 dni. Więc spróbuj może? Poszukaj sobie info o tym eksperymencie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Roswell napisał:

Nie, ale pytam właśnie pod względem tych osób które mają wbite 01.06 (czyli okulary lub soczewki)

 

Ja mam wpisane samo 01 i nigdy przy żadnej kontroli się ten temat nie pojawił. Ale może dlatego że specjalnie nie podpadłem i nie szukali dziury w całym ;]

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, PawelW napisał:

 

Ja mam wpisane samo 01 i nigdy przy żadnej kontroli się ten temat nie pojawił. Ale może dlatego że specjalnie nie podpadłem i nie szukali dziury w całym ;]

 

 

samo 01 ? A nie 01.01?  Wydaje mi się, że kody są zawsze dwuczłonowe od 01.01 do 01.06. Chyba, że prawo jazdy robiłeś bardzo dawno  (20 lat temu lub więcej) i wtedy było inaczej i nie rozróżniali.

Może jechałeś w okularach, więc nie mieli wątpliwości ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Manx napisał:

samo 01 ? A nie 01.01?  Wydaje mi się, że kody są zawsze dwuczłonowe od 01.01 do 01.06. Chyba, że prawo jazdy robiłeś bardzo dawno  (20 lat temu lub więcej) i wtedy było inaczej i nie rozróżniali.

Może jechałeś w okularach, więc nie mieli wątpliwości ;)

 

PJ robiłem w 2001 roku, może wtedy tak oznaczali.  A soczewki noszę gdzieś od 15 lat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Manx napisał:

samo 01 ? A nie 01.01?  Wydaje mi się, że kody są zawsze dwuczłonowe od 01.01 do 01.06. Chyba, że prawo jazdy robiłeś bardzo dawno  (20 lat temu lub więcej) i wtedy było inaczej i nie rozróżniali.

Może jechałeś w okularach, więc nie mieli wątpliwości ;)

Też mam samo 01 :) PJ robione 24 lata temu.

Edytowane przez krowka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, PawelW napisał:

 

PJ robiłem w 2001 roku, może wtedy tak oznaczali.  A soczewki noszę gdzieś od 15 lat :)

To ja 2002 i już mam 01.01. Widocznie wtedy była zmiana i kiedyś jak ze znajomymi rozmawialiśmy o temacie (kolega dostał mandat za jazdę w soczewkach z kodem 01.01 tj. okulary i żeby jechać dalej musiał albo zorganizować sobie okulary albo wezwać kogoś kto miał ważne uprawnienia, by pojechał dalej), to okazało się że wszyscy mieli 4 cyfry.

 

Hipotetycznie gdyby mnie spotkało to, że policjant ma wątpliwość (a nie spotka bo mam wprost wpisane okulary i nie kombinuję) to bym powiedział "wyjęcie soczewki w celu udowodnienia jej posiadania spowodowałoby, że nie mógłbym jej włożyć ponownie tutaj w warunkach polowych, więc by po kontroli jechać dalej musiałbym naruszyć przepisy i jechać bez. Mając to na uwadze proszę Pana o dokonanie kontroli wzrokowej, a w razie wątpliwości mogę też złożyć oświadczenie, że soczewki mam założone." Tyle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, AstraC napisał:

@pij kiedyś słyszałem o badaniu, że dano studentom okulary z soczewkami odwracajacymi obraz do góry nogami. Mózg ogarnął wszystko po 3 dniach, podobnie po zdjęciu ich, zaadaptowal się w 3 dni. Więc spróbuj może? Poszukaj sobie info o tym eksperymencie.

 

Zwłaszcza, że naturalnie obraz na siatkówce oka jest odwrócony. Więc mózg naturalnie odwraca go z powrotem do tego co widzimy.

 

:hmm:  A może jednak my widzimy normalnie ale rzeczywistość jest do góry nogami? :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, pij napisał:

tak to sobie mózg poukładał

 

Jak pierwszy raz założyłem okulary (też astygmatyzm) to mózg na początku nie ogarniał zmienionej geometrii przestrzeni - tam gdzie były prostokąty ja widziałem np. trapezy, dodatkowo popieprzyła mi się głębia - miałem wrażenie, że chodnik mam pod brodą ;]

Ale po paru dniach chyba synapsy ogarnęły nowy system i już jak zdejmuję/zakładam binokle to jest OK.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kartonik napisał:

Poddanie się badaniu na trzeźwość spowodowało by, że nie mógł bym dalej kontynuować jazdy nie naruszając przepisów. Proszę o dokonanie kontroli wzrokowej a w razie wątpliwości mogę złożyć oświadczenie, że jestem trzeźwy. ;]

Tyle, że jak z trzeźwością odmówisz, to  masz problem, bo w przepisach masz obowiązek się poddać badaniu, a jak nie  to mogą skierować wniosek o ukaranie do sądu. :phi: 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Manx napisał:

Tyle, że jak z trzeźwością odmówisz, to  masz problem, bo w przepisach masz obowiązek się poddać badaniu, a jak nie  to mogą skierować wniosek o ukaranie do sądu. :phi: 

 

 

Mogą zmusić do oddania krwi do badania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.