Skocz do zawartości

115 tys w dwa lata (mój raport)


wilu

Rekomendowane odpowiedzi

Dwa komplety opon zjechane do zera (1 letnie 1 zimówki). Jeden komplet klocków (przód/tył) nie pamiętam kiedy, ale chyba przy 80 tysiącach. 4 przeglądy w tym dwa w cenie (powinny być co 30 tys ale minimalnie skracam. I to wszystko. Auto nie ma lekko palone/gaszone 20-30 razy dziennie, trasa but a drogi głownie podrzedne-dziurawe, miasto krawężniki itp.

Rapid 1.6 TDI

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, pejus1982 napisał:

Jakie odczucia z jazdy? Czy polecasz to auto dla rodziny? Bo rozumiem, że jest to auto firmowe. 

 

Bezawaryjne, wiec......... reszta to własny gust.

Upalałem wcześniej Fabie 1.6 TDI 75 KM. Tutaj w okresie gwarancji padła turbina/sterownie (przynajmniej tak powiedział serwis-nie wnikam) co zostało wymienione. Po gwarancji pompa elektryczna (jest tam jakaś dodatkowa podobno). Pojawiły się potem kolejne problemy z turbiną i wtryskami ale to już powyzej 300tys i nie ja tym już jeździłem. Później 1.4 16v z LPG. Tutaj po 170 tys pojawił się problem z wtryskiwaczami gazu a po wymianie też dosyć szybko wrócił. Dało się z tym jeździc, ale trzeba uważać przy konieczności ostrego :but: przy wyprzedzaniu bo potrafił przy gwałtownym przyśpieszaniu zapalić błąd i przyciąć moc. I któraś nich (już nie pamiętam) przy 100 tys łożysko tylnego koła. Obie po większym przebiegu nieustający problem z wycieraczkami- wypadające ze sworznia cięgna ramion. Obie fabie jeszcze w firmie jeżdżą i chyba mają w okolicach 400 tys każda no i generują problemy od czasu do czasu bo wiek i przebieg.

 

Tak polecam skody, trudno je zabić do 200-300 tys :ok:. Czy diezelek dla rodziny na małe przebiegi? Pewnie wokół komina będzie generował problemy DPF itp. Prywtnie ma mniejsze przebiegi brać 1.0 110 KM (też taką w firmie mamy z tym że oba Rapidy to wersja spacebek)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, wilu napisał:

Dwa komplety opon zjechane do zera (1 letnie 1 zimówki). Jeden komplet klocków (przód/tył) nie pamiętam kiedy, ale chyba przy 80 tysiącach. 4 przeglądy w tym dwa w cenie (powinny być co 30 tys ale minimalnie skracam. I to wszystko. Auto nie ma lekko palone/gaszone 20-30 razy dziennie, trasa but a drogi głownie podrzedne-dziurawe, miasto krawężniki itp.

Rapid 1.6 TDI

 

Co to za opony??? 

:totalszok:

 

U mnie 135kkm w niecałe 3 lata i zarówno letnie jak zimówki mają po 6mm bieżnika.

 

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Ryb napisał:

 

Co to za opony??? 

:totalszok:

 

U mnie 135kkm w niecałe 3 lata i zarówno letnie jak zimówki mają po 6mm bieżnika.

 

Widocznie nie jesteś PH i nie musisz w ciągu 8 godzin zrobić 500km i jeszcze pogadać i wypić kawkę z 10ma klientami ;]

Kiesyś wrzuciłęm wątek na HP że jechałem w godzinach pracy 120km drogami krajowymi i wyprzedziło mnie 8 samochodów. 6 to były firmowe rapidy , fabie i octavie ;l

  • Lubię to 3
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Ryb napisał:

 

Co to za opony??? 

:totalszok:

 

U mnie 135kkm w niecałe 3 lata i zarówno letnie jak zimówki mają po 6mm bieżnika.

 

Co to za opony - przez 67500km starło się 25% bieżnika.... odsprzedaj producentowi - musi sprawdzic gdzie popełnił bład...

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, delco napisał:

Co to za opony - przez 67500km starło się 25% bieżnika.... odsprzedaj producentowi - musi sprawdzic gdzie popełnił bład...

 

Odsprzedam też klocki hamulcowe, które mi czasem wytrzymują po 120-140kkm.

:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Ryb napisał:

 

Co to za opony??? 

:totalszok:

 

U mnie 135kkm w niecałe 3 lata i zarówno letnie jak zimówki mają po 6mm bieżnika.

 

 

U mnie Michelin Crossclimate zazwyczaj wytrzymują 90-100 kkm, potem już zużycie spada do znacznika zimowego. Ale głównie robię trasy, to dlatego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Ryb napisał:

 

Letnie owszem, trochę twarde ale zimówki jak najbardziej miękkie. Może mam inny styl jazdy.

 

Ewidentnie coś z Twoją jazdą jest nie tak ;]

Ja też raczej delikatnie jeżdżę i po blisko 120 kkm i letnie i zimowe w kompaktowym aucie nadawały się do wymiany - bieżniki 3-4 mm.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, rwIcIk napisał:

Ewidentnie coś z Twoją jazdą jest nie tak ;]

Ja też raczej delikatnie jeżdżę i po blisko 120 kkm i letnie i zimowe w kompaktowym aucie nadawały się do wymiany - bieżniki 3-4 mm.

 

 

Tu nie chodzi o samą prędkość, tylko o rodzaj trasy. Co bardziej zużyje oponę - 1000 km autostrady czy miasta? 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wladmar napisał:

 

Tu nie chodzi o samą prędkość, tylko o rodzaj trasy. Co bardziej zużyje oponę - 1000 km autostrady czy miasta? 

Nie wiem.

Ktoś wie?

A może jednak styl jazdy ma też wpływ na zużycie?

:nie_wiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Ryb napisał:

Odsprzedam też klocki hamulcowe, które mi czasem wytrzymują po 120-140kkm.

:ok:

Przecież non stop się chwalisz, że jeździsz najczesciej A z tempomatem zapietym na V=120-130km/h, to i hamować nie trzeba, klocki i opony tez dłużej żyją.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.06.2019 o 23:07, wilu napisał:

Dwa komplety opon zjechane do zera (1 letnie 1 zimówki). Jeden komplet klocków (przód/tył) nie pamiętam kiedy, ale chyba przy 80 tysiącach. 4 przeglądy w tym dwa w cenie (powinny być co 30 tys ale minimalnie skracam. I to wszystko. Auto nie ma lekko palone/gaszone 20-30 razy dziennie, trasa but a drogi głownie podrzedne-dziurawe, miasto krawężniki itp.

Rapid 1.6 TDI

Ok no ale jakie wrazenia z jazdy cos wiecej? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wladmar napisał:

 

Tu nie chodzi o samą prędkość, tylko o rodzaj trasy. Co bardziej zużyje oponę - 1000 km autostrady czy miasta? 

 

No ale ja jeżdżę głównie po mieście. W Foresterze wyrzuciłem bo stare były. Choć bieżnik miały całkiem OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rwIcIk napisał:

Ewidentnie coś z Twoją jazdą jest nie tak ;]

Ja też raczej delikatnie jeżdżę i po blisko 120 kkm i letnie i zimowe w kompaktowym aucie nadawały się do wymiany - bieżniki 3-4 mm.

 

U niego samochody sie nie psuja a opony nie zuzywaja :phi:

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Jaruga napisał:

Kiesyś wrzuciłęm wątek na HP że jechałem w godzinach pracy 120km drogami krajowymi i wyprzedziło mnie 8 samochodów. 6 to były firmowe rapidy , fabie i octavie ;l

W sumie żadne zaskoczenie - jeżdżąc po trasie mam wrażenie że Skody to najszybsze samochody w Polsce ;) . Fabie, Rapidy i Octavie jeżdżą szybciej niż wszystko inne ;) Na inne modele Skody jakoś ten wirus prędkości nie przeszedł ;). Nieraz tak było, że lecę autostradą 140-150 km/h i owszem co jakiś czas wyprzedzają mnie jakieś BMW, Audi, ale jednak najczęściej są to jakieś Octavie i Rapidy (te to zapewne jadące w okolicach swojej prędkośći maksymalnej) :hehe:.

Pamietam kiedyś jak w korpo wynajmowaliśmy flotę Skód, to w umowie z firmą flotową był zapis "zabrania się celowego testowania maksymalnej prędkości wynajmowanych pojazdów" - widocznie w firmie od floty mieli z tym jakieś doświadczenie ;]

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wladmar napisał:

 

U mnie Michelin Crossclimate zazwyczaj wytrzymują 90-100 kkm, potem już zużycie spada do znacznika zimowego. Ale głównie robię trasy, to dlatego. 

 

No, ja też w trasach raczej.

:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ZUBERTO napisał:

Przecież non stop się chwalisz, że jeździsz najczesciej A z tempomatem zapietym na V=120-130km/h, to i hamować nie trzeba, klocki i opony tez dłużej żyją.

 

No i właśnie tak jest. Autor wątku jednak też jeździ w trasy, więc to pokazuje jak wielki jest wpływ stylu jazdy na zużycie tych elementów.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Ryb napisał:

Albo ja jestem jakiś wyjątkowy albo Wy tu wszyscy nie umiecie jeździć.

:}

Byłeś już w wątku beza o zajedwabistosci?

Jak nie, to koniecznie tam zajrzyj.

Edytowane przez ZUBERTO
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, bielaPL napisał:

ciekaw jestem jak wypada te 115 tys w skodzie na przestrzeni 12 lat, czyli jak bardzo czas zabija auto

 

myślę, że każde takie 10cioletnie z przebiegiem 115 tys będzie gorsze od takiego z przebiegiem 300

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, wladmar napisał:

 

Tu nie chodzi o samą prędkość, tylko o rodzaj trasy. Co bardziej zużyje oponę - 1000 km autostrady czy miasta? 

 

obstawiam, ze prędkości mocno wysokie prędzej, choć w moim przypadku autostrada to rzadko i krótkie odcinki (max100km) tyle, że znajomość tych zwykłych dróg powoduje, że zakręty wybieram nieco szybciej niź większość. Środek jeszcze całkiem ok a boki  ......... ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Ryb napisał:

 

No i właśnie tak jest. Autor wątku jednak też jeździ w trasy, więc to pokazuje jak wielki jest wpływ stylu jazdy na zużycie tych elementów.

 

 

 

ale pisał o drogach gorszej jakości, więc pewnie nie A i eSki

pewnie że styl ma znaczenie, pierwszy właściciel c-max'a którego miałem zrobił 30kkm na klockach i po kolejnych 30kkm wymienił tarcze i klocki

ja na tych klockach/tarczach dojechałem do 160kkm , czyli 100kkm zrobiłem i wymieniłem klocki bo tarcze były OK 

zakręt tez można brać 50 albo 80 albo 120 ;)

 

swoją drogą od opon też zależy dużo, miałem uniroyal rainexpert i zjechałem je w rok - 40kkm, sam byłem w szoku

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Jaruga napisał:

Widocznie nie jesteś PH i nie musisz w ciągu 8 godzin zrobić 500km i jeszcze pogadać i wypić kawkę z 10ma klientami ;]

Kiesyś wrzuciłęm wątek na HP że jechałem w godzinach pracy 120km drogami krajowymi i wyprzedziło mnie 8 samochodów. 6 to były firmowe rapidy , fabie i octavie ;l

 

Jestem PH, nie pracuje 8h (więcej) robie dziennie 150-420 km, nie pijam kawy z klientkami (ani one ani ja nie mamy na to czasu i jest ich wiecej niż 10 dziennie ;]). Krajowymi to strach, ale wojewódzkie gminne i powiatowe to "stale". Nie wyprzedzam na przejściach nigdy, na skrzyżowaniach praktycznie też nie, na linii ciągłej wymalowanej bez sensu...... dawno temu , ale wysyp kamer w samochodach rodzi we mnie obawy choć czasem ;]. To niekoniecznie pośpiech czasem zwyczajnie znajomość drogi pozwala na więcej a czy to jest zgodne z przepisami to inna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, wilu napisał:

 

obstawiam, ze prędkości mocno wysokie prędzej, choć w moim przypadku autostrada to rzadko i krótkie odcinki (max100km) tyle, że znajomość tych zwykłych dróg powoduje, że zakręty wybieram nieco szybciej niź większość. Środek jeszcze całkiem ok a boki  ......... ;]

Mysle ze jednak miasto.Mialem Splasha uzywane tylko w miescie i opony nie wytrzymaly 40kkm.A klocki i tarcze przy 80kkm  byly jeszcze fabryczne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Ryb napisał:

 

Co to za opony??? 

:totalszok:

 

U mnie 135kkm w niecałe 3 lata i zarówno letnie jak zimówki mają po 6mm bieżnika.

 

 

letnie nie pamiętam co tam fabryka założyła, były jakieś lepsze chyba a zimówki https://www.oponeo.pl/dane-opony/hankook-winter-i-cept-evo2-w320-215-45-r16-90-h-xl-mfs#247252006. Aby Cię nie załamywać dodam że te wintery na tylnej osi jeszcze są na dojechanie. Ogólnie zimówki wystarczają na dłużej niż letnie z reguły na 3 sezony, ale w tym roku a właściwie jesienią ubiegłego musiałem wcześniej (chyba poczatkiem października) wrzucić zimowe bo letnie się skończyły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
ale pisał o drogach gorszej jakości, więc pewnie nie A i eSki
pewnie że styl ma znaczenie, pierwszy właściciel c-max'a którego miałem zrobił 30kkm na klockach i po kolejnych 30kkm wymienił tarcze i klocki
ja na tych klockach/tarczach dojechałem do 160kkm , czyli 100kkm zrobiłem i wymieniłem klocki bo tarcze były OK 
zakręt tez można brać 50 albo 80 albo 120
 
swoją drogą od opon też zależy dużo, miałem uniroyal rainexpert i zjechałem je w rok - 40kkm, sam byłem w szoku
 
Podobno rainexperty mocno się popsuły z żywotnoscią.
Ja jeździłem 5 lat i 60 kkm.
I jeszcze rok bym pojeździł, ale geometria się sypnęła i na przodzie boki zjadło.

Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, pij napisał:

Podobno rainexperty mocno się popsuły z żywotnoscią.
Ja jeździłem 5 lat i 60 kkm.
I jeszcze rok bym pojeździł, ale geometria się sypnęła i na przodzie boki zjadło.

Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka
 

 

miałem w prywatnym c-maxie i nie było tragedii, też z 60kkm zrobiłem

ale do partnera jak założyli to jeden sezon i było po oponach

w sumie auta o podobnej masie 1400kg, więc nie wiem skąd różnica

może faktycznie się popsuły bo prywatne kupowałem z 4-5lat wcześniej 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 10.06.2019 o 17:32, wilu napisał:

tyle, że znajomość tych zwykłych dróg powoduje, że zakręty wybieram nieco szybciej niź większość. Środek jeszcze całkiem ok a boki  .........

to nie powinno mieć znaczenia  :old:

 

sprawdz cisnienie bo są ewidentnie niedopompowane :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, wilu napisał:


 

 


Zapewniam ze ma bardzo duze

Wysłane z mojego HTC U11 plus przy użyciu Tapatalka
 

 

to że przejeżdzasz może i owszem, natomiast nie powinno mieć to wpływu na opony w sposob jaki opisałeś 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.