Jump to content
Sign in to follow this  
Darcolo

Wspomaganie

Recommended Posts

Witam. Po  raz drugi (albo trzeci) w tym roku zaświeciła mi się lampka wspomagania i wspomaganie przestało działać. Po ponownym odpaleniu wszystko działa dobrze. Wydaje mi się, że muszę się przygotować na konieczność odczytu błędów (sprzęt pewnie kupię we viakenie :nie_wiem:) i na jakąś usterkę. Tylko co może we wspomaganiu wysiadać- macie jakieś doświadczenie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

W seicento to się wprawdzie nie zdarzało, ale Fiat Punto II miał problemy ze sterownikiem, i jak zaczynała świecić kontrolka trzeba było prze lutować sterownik wspomagania. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki, pewnie masz rację z tymi lutami, bo po 18 latach mogły się poluzować. Mam jeszcze takie spostrzeżenie dotyczące wspomagania- czasem przy obracaniu kierownicą słyszę dźwięk jakby drgała jakaś część, jest to jakby ciche niskie buczenie i wyczuwalne minimalne drgania. Sprawia to wrażenie, jakby np silnik wspomagania raz pracował z większą mocą a potem przez chwilkę z mniejszą a potem znowu z większą; jakby pracował mniej płynnie- choć wyczuć to jest prawie niemożliwe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Siła działania wspomagania jest zależna od tego jakie dane wspomaganie dostaje od czujnika prędkości, może tutaj też tkwi problem... Licznik działa prawidłowo? Przy wzroście prędkości wspomaganie stopniowo się "odłącza" żeby zwiększyć pewność kierownia

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam. Ukręcił mi się już plastikowy ślimak od impulsatora i zmieniłem go na używkę- ale w bdb stanie. Prędkościomierz działa dobrze, wspomaganie odłącza przy większej prędkości tak jak powinno.

Zresztą ostatnio nie mam problemów ze wspomaganiem- lampka się nie świeci, wspomaganie działa. Ale zdaje sobie sprawę, że kiedyś znowu może nie zadziałać i wówczas chyba pozostaje tylko sczytanie błędu. Tylko nie wiem jak to zrobić?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podłącza się bezpośrednio do modułu wspomagania wtyczką diagnostyczną 3 pinową - znajduje się na obudowie sterownika wspomagania.

fiat1_467.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.