Skocz do zawartości

Corsa 1.4


Danielpoz.

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ten silnik który jest w corsie z ogłoszenia to taka podaka jeśli chodzi o spalanie oleju czy może z racji 200tys km już tak ma? 

Córka zdaje właśnie PJ i szukam czegos miejskiego. Corse z ogłoszenia to oczywiście pomijam ale może jakaś inna lub z innym silnikiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Danielpoz. napisał:

Czy ten silnik który jest w corsie z ogłoszenia to taka podaka jeśli chodzi o spalanie oleju czy może z racji 200tys km już tak ma? 

Córka zdaje właśnie PJ i szukam czegos miejskiego. Corse z ogłoszenia to oczywiście pomijam ale może jakaś inna lub z innym silnikiem. 

 

Pewnie taki jego urok ;] Silniki 16v w Oplu lubily sobie wypic oleju od kiedy pamiętam ;)

Inna kwestia, ze 20kPLN za prawie 10 letnia Corse z przebiegiem 200kkm+ to wg mnie absurdalna oferta.

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Danielpoz. napisał:

Czy ten silnik który jest w corsie z ogłoszenia to taka podaka jeśli chodzi o spalanie oleju czy może z racji 200tys km już tak ma? 

Córka zdaje właśnie PJ i szukam czegos miejskiego. Corse z ogłoszenia to oczywiście pomijam ale może jakaś inna lub z innym silnikiem. 

 

Przecież masz tam u Siebie cale zagłębie samochodowych handlarzy, komisów - może warto zapodać temat w stylu: szukam auta dla córki - auto musi być pewne, bezwypadkowe, z salonu i od I właściciela, oszczędny bezawaryjny silnik z LPG który nie może zużywać oleju, automat w 100% sprawny, auto musi być zadbane i doinwestowane, auto w którym wszystko jest powymieniane na czas abym nie musiał dokładać, najlepiej z długim ubezpieczeniem i przeglądem oraz oponami zimowymi w cenie 🙂

Szukaj takiej perełki a na pewno znajdziesz a córka być może nie odwiedzi wszystkich warsztatów w okolicy - przecież każdy na zachodzie czy w PL o samochód dba, szanuje, wszystko wymienia na czas i przez to pakuje w auto kilka tyś zł żeby na koniec oddać za połowę ceny... 😃

Edytowane przez binges
  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pytałem czy wszystkie silniki 1.4 palą aż tyle oleju. Ostatnie auto w którym dolewalem olej to polonez którego sprzedałem w 96r.🤣

Po co się tak goraczkowac? Uważasz że auto jet tyle warte to za tyle wystawiłeś. Proste. Ma super cenę i super stan zniknie w ciągu dnia a maksymalnie do weekendu😎

 

W moim przypadku nie kupię starego samochodu z takim przebiegiem za 20tys zł bo wolę kupić nowe. Biorę leasing i mam niewiele droższą nowke😀 Pytanie czy nówka też będzie spalać tyle oleju.... 

Edytowane przez Danielpoz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Danielpoz. napisał:

Pytanie czy nówka też będzie spalać tyle oleju.... 

Tzn. ile te 0,2l/1000km ?

To raczej w normie przewidzianej przez producenta.

Ople, raczej nie słynęły nigdy z małego zapotrzebowania na olej :phi:

:piekna: ma służbową Corsę E  z 1.4 90 KM lpg fabryczne, to chyba ten sam silnik :hmm:

W sumie to oleju nic nie dolewa, bo nic tam nie sprawdza, dopóki żadna kontrolka się nie zapali to jeździ :smirk:

Chyba raczej nie bierze za dużo oleju, ale aktualny przebieg to coś koło 40tkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, tomy napisał:

Tzn. ile te 0,2l/1000km ?

To raczej w normie przewidzianej przez producenta.

 

Producent to zawsze może taka normę ustalić żeby być krytym. 

0.2 może się wydawać mało ale jeśli od zmiany do zmiany dolewamy 3 litry do zwykłego wozidelka to jednak sporo jak na 21 wiek😂

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Danielpoz. napisał:

Producent to zawsze może taka normę ustalić żeby być krytym. 

0.2 może się wydawać mało ale jeśli od zmiany do zmiany dolewamy 3 litry do zwykłego wozidelka to jednak sporo jak na 21 wiek😂

No właśnie, kupisz nowy i też może być taka sytuacja, wszystko w normie.

W corsie chyba co 15tkm, nie wiem dokładnie, procentowo na liczniku komp pokazuje zużycie oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Danielpoz. napisał:

Czy ten silnik który jest w corsie z ogłoszenia to taka podaka jeśli chodzi o spalanie oleju czy może z racji 200tys km już tak ma? 

 

Może to efekt uboczny LPG?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, rwIcIk napisał:

Może to efekt uboczny LPG?

 

Być może, ale też styl jazdy może mieć na to wpływ.

U mnie we Fiacie, jak jeżdżę spokojnie do roboty, zdecydowana większość trasy to jazda ze stałą prędkością około 100km/h, to oleju prawie nie ubywa, a jak polecę tak konkretnie autostradą, to w misce olejowej wir jak w baku ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Danielpoz. napisał:

Ja pytałem czy wszystkie silniki 1.4 palą aż tyle oleju. Ostatnie auto w którym dolewalem olej to polonez którego sprzedałem w 96r.🤣

Po co się tak goraczkowac? Uważasz że auto jet tyle warte to za tyle wystawiłeś. Proste. Ma super cenę i super stan zniknie w ciągu dnia a maksymalnie do weekendu😎

 

W moim przypadku nie kupię starego samochodu z takim przebiegiem za 20tys zł bo wolę kupić nowe. Biorę leasing i mam niewiele droższą nowke😀 Pytanie czy nówka też będzie spalać tyle oleju.... 

Astra  I.. x16xel brała 1l na 1000km wyleczyłem sie z opla ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, arek_m napisał:

Astra  I.. x16xel brała 1l na 1000km wyleczyłem sie z opla ..

 

A moja X16SZ nie brała prawie wcale. Bardzo miło ją wspominam, ale po 12 latach w moich rękach poszła dalej do ludzi ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten silnik w wersji XER-100KM w Merivie B.Przebieg aktualny to ok.130kkm.Ani podczas zwyklych,morderczych dojazdow do pracy/szkoly na dystanasach ponizej 5km nie bierze oleju ani tez podczas trasy 1750km nie bylo potrzeby dolewania.Maksymalnie user friendly silnik,malo palacy,w ktorym oprocz wymiany materialow eksploatacyjnych  nie trzeba robic nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Tilok napisał:

 

A moja X16SZ nie brała prawie wcale. Bardzo miło ją wspominam, ale po 12 latach w moich rękach poszła dalej do ludzi ;]

Z16SE w Astrze II - dolewałem max 1 l na 15 kkm ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Danielpoz. napisał:

Ja pytałem czy wszystkie silniki 1.4 palą aż tyle oleju. Ostatnie auto w którym dolewalem olej to polonez którego sprzedałem w 96r.🤣

Ponoć różnie z tym bywa.

Miałem Astrę H 2009 z 1,4xep 90KM z LPG i do 120kkm nie brała oleju ani grama.

Później sprzedałem.

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolegi astra H Z14XEP 90KM 05' LPG 140kkm  popija koło 0.3l/1000km.

Moja astra H Z18XER 140KM 08' LPG 160kkm popija 0.1l/1000km (40kkm temu robiona głowica i pierścienie 😁)

Żony Corsa D Z12XER 86KM 14' NoPb 60kkm nie pije nic

Była astra G X16SZR 75KM 99' LPG 350kkm popijała 0.2-0.3l/1000km

Astra F po moim dziadku X16SZR 99' LPG 95kkm nie pije nic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z18XE brał jakieś do 0.5l na 15kkm

Z16LET wziął mi około 0.3-0.4l na 47kkm

X25XE brał koło 1.5l na 15kkm, Ale też ciekł więc nie miarodajne.

Z14XEP bierze nie mierzalne ilości na 10kk

X16SZR nie brał nic

Drugi X25XE nie brał nic trochę ciekł.

To tyle. ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.06.2019 o 07:50, franki napisał:

W Corsie D 12 XER nie dolewam oleju, tak samo w Zafirze 1.4 turbo

 

B14 NET czyli pewnie ten "1,4 Turbo" przy 65 kkm pali u mnie ca. 0,2  l ma 7kkm, schodzi koło 0,5+ litra na 15 kkm. Nie ma potrzebny dolewac. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.