Skocz do zawartości

Samochód dla żony - trochę z jajem, trochę na poważnie


Phil_ips

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczynam szukać auta dla żony. W tej chwili przemieszcza się Renault Twingo I ale narzeka, że jest brzydkie itd. Budżet to + - 15 kPLN. Mam kilka typów, które wiem, że mogłyby się podobać ale może coś przeoczyłem? Auto typowo na dojazdy. Klasy A lub B. Roczny przebieg to ok. 10 000 km. Nie patrzymy na nudne i nie wywołujące emocji samochody typu Opel Corsa, Polo ale już coś w stylu Opel Adam (wiem, że nie ten budżet) mogłoby być. Ostatnio zauważyłem, że mimochodem narzeka też na brak mocy w Twingo, a mamy wersję 75 KM więc IMO całkiem sensownie się odpycha ale trzeba kręcić, a wtedy hałasuje. Co do gustu motoryzacyjnego to odwiecznym marzeniem :piekna: jest Alfa Romeo Giuletta ale to poza budżetem jest.

Z pomysłów:

- Alfa Romeo Mito

- Mini One

- Fiat 500 (Ford Ka odpada -teściowa (czyli moja mama) takiego ma :) )

- Któryś z trojaczków poza Toyota Aygo bo brzydka jak cholera.

- Audi TT chociaż może być niewygodne do wsiadania w obcisłej spódnicy. Musiałaby nieco podciągać, co mi się bardzo podoba bo ma niezłe nogi :), a co najważniejsze to w tym budżecie będzie skarbonką bez dna.

 

Coś jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Phil_ips napisał:

Zaczynam szukać auta dla żony. W tej chwili przemieszcza się Renault Twingo I ale narzeka, że jest brzydkie itd. Budżet to + - 15 kPLN. Mam kilka typów, które wiem, że mogłyby się podobać ale może coś przeoczyłem? Auto typowo na dojazdy. Klasy A lub B. Roczny przebieg to ok. 10 000 km. Nie patrzymy na nudne i nie wywołujące emocji samochody typu Opel Corsa, Polo ale już coś w stylu Opel Adam (wiem, że nie ten budżet) mogłoby być. Ostatnio zauważyłem, że mimochodem narzeka też na brak mocy w Twingo, a mamy wersję 75 KM więc IMO całkiem sensownie się odpycha ale trzeba kręcić, a wtedy hałasuje. Co do gustu motoryzacyjnego to odwiecznym marzeniem :piekna: jest Alfa Romeo Giuletta ale to poza budżetem jest.

Z pomysłów:

- Alfa Romeo Mito

- Mini One

- Fiat 500 (Ford Ka odpada -teściowa (czyli moja mama) takiego ma :) )

- Któryś z trojaczków poza Toyota Aygo bo brzydka jak cholera.

- Audi TT chociaż może być niewygodne do wsiadania w obcisłej spódnicy. Musiałaby nieco podciągać, co mi się bardzo podoba bo ma niezłe nogi :), a co najważniejsze to w tym budżecie będzie skarbonką bez dna.

 

Coś jeszcze?

 

Z podanych przez Ciebie, Fiat 500 będzie z nieśmiertelnym i mało awaryjnym silnikiem fire, do tego auto proste, więc ewentualne awarie nie będą drogie. Ale jak Twingo 75KM za słabe, to potrzebuje czegoś mocniejszego. Chociaż, może "pięćsetka" choć słabsza (69KM) to zbiera się trochę niżej i być może mniej trzeba "kręcić" - ale to trzeba się przejechać a nie gdybać ;)

MiTo, to już większe auto (Grande Punto w innym opakowaniu), i przy tym budżecie może być ciężko o sensowny egzemplarz, zwłaszcza że najtańsze będą z 1.4 8V, a to ma ze 13 sekund do setki.

 

Może Fiesta albo Micra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze wspomnianych Fiat 500.

Może Lancia Ypsilon, choć tutaj musi się podobać stylistyka: https://www.otomoto.pl/oferta/lancia-ypsilon-versus-2-wlasciciel-salon-polska-1-4-16v-95km-klimatronik-ID6BXW2m.html#4086663293

Ewentualnie Swift.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Phil_ips napisał:

Zaczynam szukać auta dla żony. W tej chwili przemieszcza się Renault Twingo I ale narzeka,

 

OT - daj znać, jak będziesz się Twingo chciał pozbywać.

Moja córa jest chora na Twingo I :hehe:

 

W temacie - 500 jest bardzo zgrabnym autem. W mieście odpycha się zadowalająco (1200, 69 KM), ale nie jest rakietą.

Mówią, że to damskie auto, ale ja uwielbiam nim jeździć po mieście.

Z przodu miejsca dużo, bagażnik mały, ale zakupy się mieszczą

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, gregj napisał:

OT - daj znać, jak będziesz się Twingo chciał pozbywać.

Moja córa jest chora na Twingo

 

Boję się, że nie będziesz chciał dać tyle, ile ja będę chciał dostać :) Szczególnie po ilości siana jakie wsadziłem w auto. Kupiłem za grosze ale wymienić też trzeba było dużo bo niemcowi się już nie opłacało :). BTW to wersja z faltdachem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Phil_ips napisał:

 

Boję się, że nie będziesz chciał dać tyle, ile ja będę chciał dostać :) Szczególnie po ilości siana jakie wsadziłem w auto. Kupiłem za grosze ale wymienić też trzeba było dużo bo niemcowi się już nie opłacało :). BTW to wersja z faltdachem :)

 

poczeka aż spuścisz, normalna kolej rzeczy

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego zestawu, najlepszą opcją dla kobiety wydaje mi się Fiat 500 - bardzo zwinny, dość prosty, części łatwo dostępne, koszty użytkowania bardzo rozsądne. Przy okazji to ładne i kobiece wozidło, które wizualnie chyba nigdy się nie zestarzeje (na rynku od 2007 i nadal wygląda świeżo). Z zasłyszanych informacji to ponoć używanego sprzedać łatwo (a przecież to paskudny, wiecznie się psujący, znienawidzony Fiat ;) ). Jeżeli 75 KM w lekkim Twingo to mało, to poszukaj 500-ki z 1.4 100 KM.... albo zwiększ budżet i rozglądaj się za Abarthem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Manx napisał:

Z tego zestawu, najlepszą opcją dla kobiety wydaje mi się Fiat 500 - bardzo zwinny, dość prosty, części łatwo dostępne, koszty użytkowania bardzo rozsądne. Przy okazji to ładne i kobiece wozidło, które wizualnie chyba nigdy się nie zestarzeje (na rynku od 2007 i nadal wygląda świeżo). Z zasłyszanych informacji to ponoć używanego sprzedać łatwo (a przecież to paskudny, wiecznie się psujący, znienawidzony Fiat ;) ). Jeżeli 75 KM w lekkim Twingo to mało, to poszukaj 500-ki z 1.4 100 KM.... albo zwiększ budżet i rozglądaj się za Abarthem ;)

 

Nie ma szans na sesnowna 500-ke 1.4 w takim budzecie.

Obawiam się, ze niezajezdzone 1.2 tez troche sobie poszuka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Phil_ips napisał:

Coś jeszcze?

Cytryna DS3

Mito fajne jest i można niedrogo kupić kilkulatka.

Mini w tej samej cenie to w mojej ocenie prawie 20-letni szrot. Siostra niedawno kupiła najmocniejszą wersję ale dostała służbówkę, więc już sprzedaje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



. Musiałaby nieco podciągać, co mi się bardzo podoba bo ma niezłe nogi , a co najważniejsze to w tym budżecie będzie skarbonką bez dna.
 
Coś jeszcze?

W tym budżecie i założeniach wszystkie wymienione to skarbonka ;]

natapane Redmi5

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam szukać auta dla żony. W tej chwili przemieszcza się Renault Twingo I ale narzeka, że jest brzydkie itd. Budżet to + - 15 kPLN. Mam kilka typów, które wiem, że mogłyby się podobać ale może coś przeoczyłem? Auto typowo na dojazdy. Klasy A lub B. Roczny przebieg to ok. 10 000 km. Nie patrzymy na nudne i nie wywołujące emocji samochody typu Opel Corsa, Polo ale już coś w stylu Opel Adam (wiem, że nie ten budżet) mogłoby być. Ostatnio zauważyłem, że mimochodem narzeka też na brak mocy w Twingo, a mamy wersję 75 KM więc IMO całkiem sensownie się odpycha ale trzeba kręcić, a wtedy hałasuje. Co do gustu motoryzacyjnego to odwiecznym marzeniem :piekna: jest Alfa Romeo Giuletta ale to poza budżetem jest.
Z pomysłów:
- Alfa Romeo Mito
- Mini One
- Fiat 500 (Ford Ka odpada -teściowa (czyli moja mama) takiego ma )
- Któryś z trojaczków poza Toyota Aygo bo brzydka jak cholera.
- Audi TT chociaż może być niewygodne do wsiadania w obcisłej spódnicy. Musiałaby nieco podciągać, co mi się bardzo podoba bo ma niezłe nogi , a co najważniejsze to w tym budżecie będzie skarbonką bez dna.
 
Coś jeszcze?
ja w tym budżecie kupiłem chevroleta spark m300 bo głównym kryterium było 5 drzwi

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Maciej__ napisał:

Pokaz no DS3 czy kilkuletnie Mito za 15 klockow ;]

Jesienią, kiedy szukałem dla siostry były bez problemu. Tak podrożały?

Pamiętam, że DS3 znalazłem 3szt. z czego jeden oglądała bo był najbliżej ale uznała, że za bardzo ulep a Mito było dużo bo zasadniczo to nikt ich nie chce i mimo wyższych wywoławczych, mocno schodzą z ceny a auto całkiem fajne.

Edytowane przez Joki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pora zejsc na ziemię.  W 2019roku kupic cokolwiek do 15tys co nie bedzie ulepem albo zajeżdżoną przez przedstawicieli zamortyzowaną po wielokroć klasa b w podstawowej wersji, bedzie bardzo trudno. 

A o czyms fajnym to już wogóle można zapomnieć. Bo co fajne bedzie kosztowac wiecej już w zakupie bądź chwilę później po nim. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, DZIDA napisał:

ja w tym budżecie kupiłem chevroleta spark m300 bo głównym kryterium było 5 drzwi

 

Ja wybrałem P107 i do tego z LPG. Z perspektywy roku powiem, że drugi raz brałbym to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mati1.6dohc napisał:

Mini 👍

 

Jest beznadziejne. Ciasne, z tyłu tylko na torebkę albo dla inwalidów bez nóg, rozklekotane w odczuciach słuchowych chociaż wszystko jest OK, niskie i niewygodne do wsiadania, nie ma bagażnika, pali sporo i nawet najmocniejszy 1.6 z kompresorem, mimo osiągów na stoperze zgodnych z deklaracją producenta, nie jedzie. Wrażenie jest takie, że mój Ciapek (Trevis) z 1.0 56KM przyspieszał żwawiej.

Jedyna zaleta to, że mimo prawie 20 lat w tym budżecie, raczej nie będzie zgnite.  

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Joki napisał:

Jesienią, kiedy szukałem dla siostry były bez problemu. Tak podrożały?

Pamiętam, że DS3 znalazłem 3szt. z czego jeden oglądała bo był najbliżej ale uznała, że za bardzo ulep a Mito było dużo bo zasadniczo to nikt ich nie chce i mimo wyższych wywoławczych, mocno schodzą z ceny a auto całkiem fajne.

 

Nie wiem czego szukales, ale najtansze nieuszkodzone, krajowe DS3 na otomoto to 25kPLN...

Mito da sie znalezc, ale bedzie miec nascie lat a nie kilka jak wyzjesz twierdziles ;]

Edytowane przez Maciej__
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Maciej__ napisał:

Nie wiem czego szukales, ale najtansze nieuszkodzone, krajowe DS3 na otomoto to 25kPLN...

Mito da sie znalezc, ale bedzie miec nascie lat a nie kilka jak wyzjesz twierdziles ;]

No to nie wiem co się dzieje. DS3 były od 15tys. A Mito naeet od 11tys.

:nie_wiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Joki napisał:

No to nie wiem co się dzieje. DS3 były od 15tys. A Mito naeet od 11tys.

:nie_wiem:

 

Pewnie nadal sa, ale do jezdzenia to sie raczej nie nadaja ;]

Jak 2 lata temu szukalem auta dla zony, to finalnie kupilismy 500ke ale rozwazalem tez DS3 i Mito.

Oba byly wyraznie drozsze niz Fiat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, gregj napisał:

 

OT - daj znać, jak będziesz się Twingo chciał pozbywać.

Moja córa jest chora na Twingo I :hehe:

 

W temacie - 500 jest bardzo zgrabnym autem. W mieście odpycha się zadowalająco (1200, 69 KM), ale nie jest rakietą.

Mówią, że to damskie auto, ale ja uwielbiam nim jeździć po mieście.

Z przodu miejsca dużo, bagażnik mały, ale zakupy się mieszczą

@Maciej__ przejeżdżałem trochę Fiat 500 1.2 automat - dla mnie był zaskoczeniem . Żona w niebowzieta. Później miałem 500 1.4 automat. To już byla bajka .... Miasto idealne światła gaz światła gaz korki gaz... FakT faktem inni pomyślą że zwariowalem. Przełączam na manuał i 2 ~90.he

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, HARDTECHNO napisał:

@Maciej__ przejeżdżałem trochę Fiat 500 1.2 automat - dla mnie był zaskoczeniem . Żona w niebowzieta. Później miałem 500 1.4 automat. To już byla bajka .... Miasto idealne światła gaz światła gaz korki gaz... FakT faktem inni pomyślą że zwariowalem. Przełączam na manuał i 2 ~90.he

 

Moja tez jezdzi od 2 lat i zadowolona :ok:

Co jakis czas wyskoczy jakas duperela jak to we Fiacie ale do celu dojedzie ;]

Biegi sa naprawde dlugie w 1.2 i spokojnie mozna nawet 130 trzymac bez przesadnego halasu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Joki napisał:

Jest beznadziejne. Ciasne, z tyłu tylko na torebkę albo dla inwalidów bez nóg, rozklekotane w odczuciach słuchowych chociaż wszystko jest OK, niskie i niewygodne do wsiadania, nie ma bagażnika, pali sporo i nawet najmocniejszy 1.6 z kompresorem, mimo osiągów na stoperze zgodnych z deklaracją producenta, nie jedzie. Wrażenie jest takie, że mój Ciapek (Trevis) z 1.0 56KM przyspieszał żwawiej.

Jedyna zaleta to, że mimo prawie 20 lat w tym budżecie, raczej nie będzie zgnite.  

Z większością się zgodzę po spędzeniu tygodnia z tym autem .. nie kupiłbym go, nawet dla żony :). Jednak ze spalaniem nie było źle , tylko miasto i jazda w korkach 8l, jak na automat 1.5i to doskonały wynik. Te 135KM czyni też te auto szybkim w mieście :smirk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z większością się zgodzę po spędzeniu tygodnia z tym autem .. nie kupiłbym go, nawet dla żony . Jednak ze spalaniem nie było źle , tylko miasto i jazda w korkach 8l, jak na automat 1.5i to doskonały wynik. Te 135KM czyni też te auto szybkim w mieście :smirk:
Ty piszesz o nowym Mini z silnikiem 1,5 ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Phil_ips napisał:

Zaczynam szukać auta dla żony. W tej chwili przemieszcza się Renault Twingo I ale narzeka, że jest brzydkie itd. Budżet to + - 15 kPLN. Mam kilka typów, które wiem, że mogłyby się podobać ale może coś przeoczyłem? Auto typowo na dojazdy. Klasy A lub B. Roczny przebieg to ok. 10 000 km. Nie patrzymy na nudne i nie wywołujące emocji samochody typu Opel Corsa, Polo ale już coś w stylu Opel Adam (wiem, że nie ten budżet) mogłoby być. Ostatnio zauważyłem, że mimochodem narzeka też na brak mocy w Twingo, a mamy wersję 75 KM więc IMO całkiem sensownie się odpycha ale trzeba kręcić, a wtedy hałasuje. Co do gustu motoryzacyjnego to odwiecznym marzeniem :piekna: jest Alfa Romeo Giuletta ale to poza budżetem jest.

Z pomysłów:

 - Alfa Romeo Mito

- Mini One

- Fiat 500 (Ford Ka odpada -teściowa (czyli moja mama) takiego ma :) )

- Któryś z trojaczków poza Toyota Aygo bo brzydka jak cholera.

- Audi TT chociaż może być niewygodne do wsiadania w obcisłej spódnicy. Musiałaby nieco podciągać, co mi się bardzo podoba bo ma niezłe nogi :), a co najważniejsze to w tym budżecie będzie skarbonką bez dna.

 

Coś jeszcze?

Audi TT fajne, ale w życiu bym się nie zdecydował na jakiś zajechany egzemplarz, chyba, że zwiększysz budżet. Poza tym jakoś mi się ten samochód z filmem Wesel kojarzy :)

 

A może to - nie wiem po ile stoją, ale bardzo fajne auto :ok: 

 

peugeot-rcz-coupe-facelifting.jpg

 

Poza tym daj zdjęcie żony, łatwiej będzie doradzić :ok: nie wiemy jakie auto będzie jej najlepiej pasować ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, bergerac napisał:

Poza tym daj zdjęcie żony, łatwiej będzie doradzić :ok: nie wiemy jakie auto będzie jej najlepiej pasować

 

RCZ super ale poza budżetem no i tak jak TT trochę zbyt ostentacyjny :)

 

Zdjęcia żony nie będzie ale żeby nieco zobrazować to: 170 cm, 55 kg, styl elegancki, w żadnym wypadku sportowy, blondynka.

Mamy 21 letnią córkę :)

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Phil_ips napisał:

 

RCZ super ale poza budżetem no i tak jak TT trochę zbyt ostentacyjny :)

 

Zdjęcia żony nie będzie ale żeby nieco zobrazować to: 170 cm, 55 kg, styl elegancki, w żadnym wypadku sportowy, blondynka.

Mamy 21 letnią córkę :)

 

:)

 

No to żona rozmiarowo Ci wyszła :)

A może wsadź ją do Up!a. Tylko uprzedzam, najpierw niech wejdzie, przejedzie się a potem wypowie o aucie. Bo ta konserwa na kółkach robi średnie wrażenie na początek a po chwili docenia się kształt tej budy. Co prawda jest tam silnik 60 KM, ale potrafi się to odpychać. No i w używkach znajdziesz pewnie bogate wersje, które stylistycznie nadają fajny wygląd w środku i na zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Phil_ips napisał:

 

RCZ super ale poza budżetem no i tak jak TT trochę zbyt ostentacyjny :)

 

Zdjęcia żony nie będzie ale żeby nieco zobrazować to: 170 cm, 55 kg, styl elegancki, w żadnym wypadku sportowy, blondynka.

Mamy 21 letnią córkę :)

 

:)

a może Opel Adam ? Ale chyba też będzie drogi, ale auto z jajem. 

 

Żona jeśli w szpilkach urzęduje, to musi mieć wygodne auto :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, spad napisał:

 

A może wsadź ją do Up!a. Tylko uprzedzam, najpierw niech ...

... dozbiera trochę kapusty ;l

 

 

p.s.

Up! Za 15 klocków to będzie mina:poo:

Edytowane przez mati_lecha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
No to żona rozmiarowo Ci wyszła
A może wsadź ją do Up!a. Tylko uprzedzam, najpierw niech wejdzie, przejedzie się a potem wypowie o aucie. Bo ta konserwa na kółkach robi średnie wrażenie na początek a po chwili docenia się kształt tej budy. Co prawda jest tam silnik 60 KM, ale potrafi się to odpychać. No i w używkach znajdziesz pewnie bogate wersje, które stylistycznie nadają fajny wygląd w środku i na zewnątrz.
za 15 kpln? powodzenia

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, kartonik napisał:

New Beetle. Wiem, że to już jest klasa C, ale rozmiarowo ten samochód bardziej wpisuje się w dzisiejszą klasie B.

Jeśli to ma być samochód, który zwraca na siebie uwagę, to najlepsza propozycja. Sam dziwię się, że o nim zapomniałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, shapyr napisał:

 

Ja wybrałem P107 i do tego z LPG. Z perspektywy roku powiem, że drugi raz brałbym to samo.

dla kobietki 1007 to taka wisienka na ulicy. Malo tego, wrecz zero, drzwi przesuwane, wyzej sie siedzi, wizualnie taka prowokacja ciekawa.

No chyba ze zona lubi zgonac w tlumie jakis VAGowy maluch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Phil_ips napisał:

 

RCZ super ale poza budżetem no i tak jak TT trochę zbyt ostentacyjny :)

 

Zdjęcia żony nie będzie ale żeby nieco zobrazować to: 170 cm, 55 kg, styl elegancki, w żadnym wypadku sportowy, blondynka.

Mamy 21 letnią córkę :)

 

:)

No to zona w takich cyfrach ujeta musi wygladac w aucie jak wisienka na torcie. Kasy nie zaluj,

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Phil_ips napisał:

 

Po co komu 5D? Córka ma P107, tylne drzwi są otwierane od wielkiego święta...:nie_wiem:

 

Jak nie wozi się na tyle to nawet lepiej 3D bo Up! w tej wersji wygląda ładniej. Ja kupiłem 5D, ale ja wożę też dzieciaki w wieku szkolnym, więc logiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Phil_ips napisał:

Po co komu 5D? Córka ma P107, tylne drzwi są otwierane od wielkiego święta...:nie_wiem:

Wszystkie moje zawsze, bezwzględnie chciały 5d bo nie będą oparć odchylać żeby torbę za siedzeniem postawić.

;l 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.