Skocz do zawartości

Samochód dla żony - trochę z jajem, trochę na poważnie


Phil_ips

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko. Ubezpieczenie OC, AC, NW, zmianę opon letnie - zimowe - letnie + przechowanie opon, serwis, zastępczak. Słowem wszystko. Po naszej stronie jest lać paliwo i płyn do spryskiwaczy. BTW auto podstawione z pełnym bakiem i kuponem na myjnie pomimo, że było czyste.

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

No to wg mnie bardzo fajna oferta, a odpada sporo formalności..
Pytanie tylko jak będzie przy zdawaniu auta?
Ale jak nic się nie wydarzy to nie powinno być problemu.
Likot 20kkm rocznie na 2 auto w domu to dla nas aż nadto :ok:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wg mnie bardzo fajna oferta, a odpada sporo formalności..
Pytanie tylko jak będzie przy zdawaniu auta?
Ale jak nic się nie wydarzy to nie powinno być problemu.
Likot 20kkm rocznie na 2 auto w domu to dla nas aż nadto default_ok.gif
Żona robi ok. 10 000 rocznie więc limit aż nadto. Co do zdania auta. .. No cóż u nas w domu obowiązuje zasada, że nie swoje szanuje się bardziej niż własne więc specjalnie się nie obawiam :)



Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żona robi ok. 10 000 rocznie więc limit aż nadto. Co do zdania auta. .. No cóż u nas w domu obowiązuje zasada, że nie swoje szanuje się bardziej niż własne więc specjalnie się nie obawiam default_smile.gif



Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

Bardziej miałem na myśli, że ktoś Ciebie poobija czy obdrapie gdzieś na mieście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej miałem na myśli, że ktoś Ciebie poobija czy obdrapie gdzieś na mieście.
AC. Wiem, że nie wszystko da się ogarnąć ale zgodnie z regulaminem w przypadku obicia na parkingu czy aktu wandalizmu należy wezwać policję i dostać notatkę. Dalej szkodę likwiduje wynajmujący.

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile za obsługę zgłoszenia? My mamy 500 zl Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Nie ma takiej pozycji w cenniku usług dodatkowych. Czyli wynika z tego, że w opłacie miesięcznej. Miesięczna opłata składa się z czynszu i opłaty serwisowej. Razem daje to kwotę 610.17 PLN.  

 

Edit: Sorawdziłem i potwierdzam, że koordynacja likwidacji szkody jest zawarta w opłacie serwisowej. My mamy pakiet Comfort i jest all inclusive default_smile.gif

 

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Po co komu 5D? Córka ma P107, tylne drzwi są otwierane od wielkiego święta...:nie_wiem:
5d w mieście lepiej. Miałem 107 3d i mimo że parkowalo się dobrze to otwieranie drzwi masakra. Trzeba było dużo miejsca mieć bo są wielkie. Większe niż w bravo 5d.
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to i tak daje nam ponad 7300zl w ciągu roku, a auto nie jest Twoje. Też naszukalem się żonie auta ale kupiłem Twingo II 1.2 z 2012r (pierwsza rejestracja Marzec 2013) za 7 tyś zł z przebiegiem 54 tyś km i obcierką o jakiś słupek. Żona zachwycona. Możesz napisać że opony, OC itd ale przy takich zimach nie warto zakładać zimówek, a OC 460zl 

Edytowane przez mich89
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale on ma samochód nowy, nie interesują go opony, ubezpieczenie przegląd gwarancyjny, utrata wartości. Po co się przywiązywać do samochodu jak można co roku mieć nowy, trzeba zmienić podejście potrzeby własności.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to i tak daje nam ponad 7300zl w ciągu roku, a auto nie jest Twoje. Też naszukalem się żonie auta ale kupiłem Twingo II 1.2 z 2012r (pierwsza rejestracja Marzec 2013) za 7 tyś zł z przebiegiem 54 tyś km i obcierką o jakiś słupek. Żona zachwycona. Możesz napisać że opony, OC itd ale przy takich zimach nie warto zakładać zimówek, a OC 460zl 

Auto o wartości 36 000 PLN i licz:

- ubezpieczenie OC, AC, NW, Asistance - 2 - 2.5 kPLN (Nie wyobrażan sobie kupna tylko OC do auta o wartości ponad 10 kPLN)

- koszt opon z wymianą i przechowaniem 1000 PLN (a gdyby liczyć w interwale 4 letnim 500 złotych rocznie, a nawet więcej bo po 4-5 latach pewnie trzeba będzie kupić i letnie)

- utrata wartości po roku używania 4 kPLN

- koszt przeglądu technicznego w ASO - ok 800 złotych.

 

Razem uśredniając przy cenach, które musiałbym zapłacić jako osoba fizyczna, bez rabatów wyjdzie nieco ponad 8 kPLN (to są stałe koszty eksploatacji) ,. Ja zapłacę 8 900 i nic mnie nie interesuje nawet zbyt niski poziom oleju:), a auto w zasadzie nowe, na gwarancji, nie śmierdzące, nie zniszczone. I najważniejsze zachwyt żony, który jest bezcenny.

 

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Phil_ips napisał:

Razem uśredniając przy cenach, które musiałbym zapłacić jako osoba fizyczna, bez rabatów wyjdzie nieco ponad 8 kPLN (to są stałe koszty eksploatacji) ,. Ja zapłacę 8 900 i nic mnie nie interesuje nawet zbyt niski poziom oleju:), a auto w zasadzie nowe, na gwarancji

Twoje zdanie i szanuję 😉 ja mam akurat inne. Twingo które kupiłem żonie wyszło ze wszystkim poniżej 10 tyś zł za rok jestem je w stanie sprzedać za 13-14 tyś zl tym bardziej ma zajefajny kolor i tak jestem do przodu. Przy takich zimach tylko wielosezon i zapominasz o zmianie opon ich przechowywaniu itd. 

 

56 minut temu, akir napisał:

Po co się przywiązywać do samochodu jak można co roku mieć nowy

Ale inwestując ponad 7 tyś zł... Co dla mnie jest niedopuszczalne. Ale każdy robi jak uważa a ja wyraziłem swoje zdanie, bo z tego co mi wiadomo po to jest właśnie forum

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykły samochód rocznie potrafi kosztować 3tys zł naprawy, przegląd, ubezpieczenie, opony Lato zima wymiany 600zl rocznie. Oczywiście to tani i starszy samochód bez ac. Wynajem samochodu to świetny pomysł jak ktoś chce mieć młody samochód

 

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale inwestując ponad 7 tyś zł... Co dla mnie jest niedopuszczalne. Ale każdy robi jak uważa a ja wyraziłem swoje zdanie, bo z tego co mi wiadomo po to jest właśnie forum
Oczywiście szanuję Twój to rozumowania ale:
Po pierwsze rzadko kiedy można zarobić na aucie, jak w Twoim przypadku. Gdybyś kupił po cenie rynkowej rachunki już ulegną zmianie. Po drugie dalej porównujemy samochody - nowy vs 6 letni.
To jak z kupnem auta. Jeden kupuje nowy, z salonu i traci po roku 20 kPLN ale ma nie wypierdziane siedzenia, gwarancję, a drugi kupi tylko używany godząc się na wszystkie tego konsekwencje.
Przychodzi mi jeszcze taki przykład z porównaniem do seksu :) Można pukać dziewicę i pannę z rynku wtórnego. W sumie przyjemność podobna ale zawsze jest świadomość, że ktoś wcześniej już tu był :) Zależy co kto woli.


Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykły samochód rocznie potrafi kosztować 3tys zł naprawy, przegląd, ubezpieczenie, opony Lato zima wymiany 600zl rocznie. Oczywiście to tani i starszy samochód bez ac. Wynajem samochodu to świetny pomysł jak ktoś chce mieć młody samochód
 
Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 
 
 
 
Twingo 1.2 16v 2004 kosztowało mnie przez dwa lata:
Zakup - 2 000
Pakiet startowy - 3 000
Akumulator - 200
Amory przód - 700 (z łożyskami)
Tuleje, łączniki itd - 700
OC za 2 lata 1400
Opony z felgami (trochę fanaberia) 600
2 serwisy olejowe 400.

Czyli sama eksploatacja 4000 za 2 lata + latanie do mechanika, układanie planów pod serwis itd.



Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Phil_ips napisał:

Gdybyś kupił po cenie rynkowej

Nigdy nie kupuje po cenie rynkowej bo 

15 minut temu, akir napisał:

Zwykły samochód rocznie potrafi kosztować 3tys zł naprawy, przegląd, ubezpieczenie, opony Lato zima wymiany 600zl rocznie.

Opony bym wykreślił bo wielosezon.

Dlatego wolę kupić po cenie niższej. 

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Phil_ips napisał:

Twingo 1.2 16v 2004 kosztowało mnie przez dwa lata:
Zakup - 2 000
Pakiet startowy - 3 000
Akumulator - 200
Amory przód - 700 (z łożyskami)
Tuleje, łączniki itd - 700
OC za 2 lata 1400
Opony z felgami (trochę fanaberia) 600
2 serwisy olejowe 400.

Czyli sama eksploatacja 4000 za 2 lata + latanie do mechanika, układanie planów pod serwis itd.



Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Cos drogiego masz tego mechanika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne w tym twingo znajdzie się coś więcej do zrobienia default_smile.gif. Porównując nowiutki samochód do starego nazwijmy to po imieniu grata. Abonament jest jak każda usługa przeznaczona do pewnej grupy społecznej. Ty się do niej nie zaliczasz, wolisz przeznaczyć na coś innego.

Nie odbieraj w mojej wypowiedzi ataku na swoją osobę. Abonament może nakłonić osoby które kupują nowe samochody lub zmierzają w tym kierunku

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne w tym twingo znajdzie się coś więcej do zrobienia default_smile.gif. Porównując nowiutki samochód do starego nazwijmy to po imieniu grata. Abonament jest jak każda usługa przeznaczona do pewnej grupy społecznej. Ty się do niej nie zaliczasz, wolisz przeznaczyć na coś innego.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka


A i owszem. Stabilzator zaczyna skrzypieć i klocki do wymiany/przeczyszczenia.

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za pakiet startowy do obecnego Twingo czyli rozrząd, filtry, oleje zapłaciłem 1100zl z robotą mechanika. 

8 minut temu, akir napisał:

Abonament jest jak każda usługa przeznaczona do pewnej grupy społecznej. Ty się do niej nie zaliczasz, wolisz przeznaczyć na coś innego.

Zgadza się i zdania nie zmienię. Wolałbym płacić dwa razy tyle w racie ale mieć później auto na siebie a nie jestem ponad 7 tyś zł w plecy. 

Ogólnie nie lubię nowych aut ale właśnie z przyczyn ekonomicznych bo spadek wartości by mnie dobił. A czy nowe jest takie też idealne i bezawaryjne nie powiedziałbym.

Ale to jest moje zdanie 😉

Edytowane przez mich89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest 7 tys w plecy, mając samochód z ac powiedzmy około 6 lat roczne jego utrzymanie dajmy w okolicy 4-5tys + utrata wartości (zakup 80tys, pierwsze 3 lata utraty 20 tys, w kolejnych na rok dajmy z 4tys). Sam ocen czy wypożyczenie nie wygląda dobrze. Wiadomo że nie można też porównać do opisanej 500 nowa zeszło roczna do 45tys. Bardzo fajnie sprawdzić samochód który jest na rynku z 4 lata i jego typować zakup, wynajem

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, akir napisał:

To nie jest 7 tys w plecy, mając samochód z ac powiedzmy około 6 lat roczne jego utrzymanie dajmy w okolicy 4-5tys + utrata wartości (zakup 80tys, pierwsze 3 lata utraty 20 tys, w kolejnych na rok dajmy z 4tys). Sam ocen czy wypożyczenie nie wygląda dobrze.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

Dlatego wolę używki które po roku czy dwóch sprzedam albo z zyskiem albo z minimalną stratą. A na pakiet startowy nie włożę więcej niż 1500zl. Warunek jeden nie kupować auta z wymyślnymi silnikami tylko czy MPI, czy ośmiozaworowe. Ile ja wytlukłem astrę II kombi z 1.6 8V rozrząd strzelił to założyło się drugi i pojechała dalej. Kompletnie to auto się nie psuło, zrobiłem nią 100 tyś km i sprzedałem za te same pieniądze po półtora roku. Scenic 2003 1.6, 70 tyś km w dwa lata, cewka wymieniona i siłownik centralnego zamka. Wiadomo kupi się coś wymyślnego i można wpakować się na minę. Dlatego mam takie zdanie a nie inne bo wolę pieniądze wydać na coś innego a nie na auto a tym bardziej na wynajem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Phil_ips napisał:

Razem uśredniając przy cenach, które musiałbym zapłacić jako osoba fizyczna, bez rabatów wyjdzie nieco ponad 8 kPLN (to są stałe koszty eksploatacji) ,. Ja zapłacę 8 900 i nic mnie nie interesuje nawet zbyt niski poziom oleju:), a auto w zasadzie nowe, na gwarancji, nie śmierdzące, nie zniszczone. I najważniejsze zachwyt żony, który jest bezcenny.

Nie to, że chce podważać Twoje wyliczenia i wybory, ale mam pytanie, bo coś mi tu nie pasuje.

Skoro Tobie ten deal spina się ekonomicznie, to jakim cudem spina się też 2 stronie?

Zadowalają się tymi 900zł/rok + nadjechanymi oponami, gdzie wliczona jest "ich utrata wartości"?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to, że chce podważać Twoje wyliczenia i wybory, ale mam pytanie, bo coś mi tu nie pasuje.
Skoro Tobie ten deal spina się ekonomicznie, to jakim cudem spina się też 2 stronie?
Zadowalają się tymi 900zł/rok + nadjechanymi oponami, gdzie wliczona jest "ich utrata wartości"?
Zakładam, że mają lepsze ceny na usługi + amortyzacja auta w firmie + prawo skali. Poza tym abonament to przystawka do leasingu, na którym mają już dobre pieniądze.
Myślę, że mają na jednej umowie na 500tkę około 1500 - 2000 "zysku".

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego wolę używki które po roku czy dwóch sprzedam albo z zyskiem albo z minimalną stratą. A na pakiet startowy nie włożę więcej niż 1500zl. Warunek jeden nie kupować auta z wymyślnymi silnikami tylko czy MPI, czy ośmiozaworowe. Ile ja wytlukłem astrę II kombi z 1.6 8V rozrząd strzelił to założyło się drugi i pojechała dalej. Kompletnie to auto się nie psuło, zrobiłem nią 100 tyś km i sprzedałem za te same pieniądze po półtora roku. Scenic 2003 1.6, 70 tyś km w dwa lata, cewka wymieniona i siłownik centralnego zamka. Wiadomo kupi się coś wymyślnego i można wpakować się na minę. Dlatego mam takie zdanie a nie inne bo wolę pieniądze wydać na coś innego a nie na auto a tym bardziej na wynajem
Ale cały czas jeździsz złomkiem. Oczywiście to kwestia wyboru i priorytetów ale - nie zrozum nie źle, to nie przechwałki - mam pieniądze na normalne życie, jestem zabezpieczony lokalowo, mam na wyjazdy na ferie i wakacje, mam jakieś tam oszczędności, a czynsz najmu nie stanowi dla mnie problemu nawet gdybym stracił pracę to czemu mam się mordować ze starym autem? Z drugiej strony mógłbym kupić tę 500tkę za gotówkę i co by mi to dało oprócz złudnego poczucia własności? Po roku byłbym do tyłu o 8 klocków i miał auto o rok starsze. A za rok? Może odkupię "swoją" 500tkę ale taniej o 5 klocków, jako że będzie starsza o rok albo wezmę nową ale czerwoną na przykład.

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, ZUBERTO napisał:

Nie to, że chce podważać Twoje wyliczenia i wybory, ale mam pytanie, bo coś mi tu nie pasuje.

Skoro Tobie ten deal spina się ekonomicznie, to jakim cudem spina się też 2 stronie?

Zadowalają się tymi 900zł/rok + nadjechanymi oponami, gdzie wliczona jest "ich utrata wartości"?

Ja mialem huyndaia i20 zaraz po tym jak ruszyl abonament w masterlease. Placilem siedemset pare zlotych brutto. Tak im dobrze szlo, ze w nastepnej puli bylo juz prawie 1k za i20. Teraz to zostalo przejete przez PKO BP maja zamiar zbudowac platforme do kupowania za pomoca klikniecia myszki. Takze ja tu widze niezly biznes.

 

Zobacz 4 letnie auto w leasing 24 miesiace cena... 273zl netto. Nie uzerasz sie z Mirkami, komisami, fizolami co chca zrobic interes zycia na sprzedazy. Wiesz, ze przez dwa lata zaplacisz tylko rate i paliwo. IMO to jest bardzo ciekawa opcja.

 

https://www.master1.pl/oferta/leasing/53689/skoda/rapid-spb-1-6-tdi-dpf?kalkulacja=------

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, akir napisał:

No za obsługę też płacisz jak przeliczysz identyczny samochód jako zakup to dojdziesz do tego.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

Oczywiście, że masz rację. Ktoś musi zapłacić za wszystkie ficzery i tym kimś jestem ja jako najemca. Ale póki finansowo mi się to spina to.

BTW W kredycie na 72 mcy rata będzie taka sama, a całkowity koszt kredytu wyniesie 9500 złotych.

Czyli do kosztu kredytu dojdzie jeszcze:

6 x ubezpieczenie OC + AC - jakieś 10 500

6 x przegląd techniczny - ok. 4200

3 x przegląd rejestracyjny - 300

12 x wymiana opon (jak coś jest uniwersalne to...) 780

1 x komplet opon letnich 800

1x komplet opon zimowych 800

Nieplanowane usterki

Bez nieplanowanych usterek wyszło mi: 22 680 nie licząc utraty wartości. Z utratą będzie to pewnie ok. 42 000 co rocznie daje nam 7 000 złotych ale w kieszeni zostaje auto o wartości 20 000 złotych. W najmie przez 6 lat wydam 53 400 i auta nie mam ale za to co roku mam nówkę. Druga sprawa, że przez 6 lat nie ma opcji, że auto nie wygeneruje dodatkowych kosztów, że nic się nie wysypie.

 

Tak naprawdę uważam, że każda forma finansowania auta daje nam po kieszeni bo przecież ktoś musi zapłacić za np. utratę wartości auta i tym kimś jest kupujący czy wynajmujący. Ale z drugiej strony dlaczego się męczyć 6 lat z jedną furą jeśli można jeździć nowszymi autami?

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolę zlomkiem niż płacić najm, zaś za te pieniądze miesięczne wolę kupić kolejne mieszkanie i je wynająć ale tak jak pisałem każdy robi jak uważa.  


Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolę zlomkiem niż płacić najm, zaś za te pieniądze miesięczne wolę kupić kolejne mieszkanie i je wynająć ale tak jak pisałem każdy robi jak uważa.  
To ile już tych mieszkań kupiles?
Bo póki co to prezentujesz postawe kogoś kto dorabia ideologię do tego, że go nie stać na nowe auto...
I nie ma w tym nic złego, ale nazywajmy rzeczy po imieniu :ok:
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Maciej__ napisał:

To ile już tych mieszkań kupiles?
Bo póki co to prezentujesz postawe kogoś kto dorabia ideologię do tego, że go nie stać na nowe auto...
I nie ma w tym nic złego, ale nazywajmy rzeczy po imieniu :ok:

Mam 3 mieszkania pod wynajem + świeży dom w którym od niedawna mieszkamy. Jedno mieszkanie jeszcze nie spłacone ale samo się spłaca, zaś dom spłacają mi dwa mieszkania. ;) Stać mnie na nowe auto ale uważam że jest to stratą pieniędzy - to jest tylko moje zdanie 😉

Edytowane przez mich89
  • Lubię to 3
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, mich89 napisał:

Mam 3 mieszkania pod wynajem + świeży dom w którym od niedawna mieszkamy. Jedno mieszkanie jeszcze nie spłacone ale samo się spłaca, zaś dom spłacają mi dwa mieszkania. ;) Stać mnie na nowe auto ale uważam że jest to stratą pieniędzy - to jest tylko moje zdanie 😉

Normalnie wilk z wall street.  Generalnie najem takiego auta jak 500ke to ciezko przebic wiekowym uzywanym autem.

  • Lubię to 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 3 mieszkania pod wynajem + świeży dom w którym od niedawna mieszkamy. Jedno mieszkanie jeszcze nie spłacone ale samo się spłaca, zaś dom spłacają mi dwa mieszkania. Stać mnie na nowe auto ale uważam że jest to stratą pieniędzy - to jest tylko moje zdanie

Sorry, ale nie stać Cię. Wystarczy że cokolwiek się wysra na rynku wynajmu i jesteś w czarnej doopie. Dlatego rozumiem już Twoje stanowisko i w 100% je popieram.

Widzisz, ja nie kupię nic w kredycie jeśli nie mam 100% zabezpieczenia na ewentualną spłatę. Hiszpanie mogą Ci opowiedzieć jak to wygląda gdy kredyt finansuje się kredytem i co się dzieje gdy bańka pęka.

 

 

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Phil_ips napisał:

 

Tak naprawdę uważam, że każda forma finansowania auta daje nam po kieszeni bo przecież ktoś musi zapłacić za np. utratę wartości auta i tym kimś jest kupujący czy wynajmujący. Ale z drugiej strony dlaczego się męczyć 6 lat z jedną furą jeśli można jeździć nowszymi autami?

 

Tylko ja np. nie chcę jeździć byle czym bo zmęczę się nawet szybciej niż ten jeden rok. 

Gdzie znajdę dobrą ofertę na Focusa ST-Line kombi 1.5 180KM w kolorze niebieskim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Phil_ips napisał:

Widzisz, ja nie kupię nic w kredycie jeśli nie mam 100% zabezpieczenia na ewentualną spłatę. Hiszpanie mogą Ci opowiedzieć jak to wygląda gdy kredyt finansuje się kredytem i co się dzieje gdy bańka pęka.

Widzisz mam 3 mieszkania, po ich ewentualnej sprzedaży mam spłacony dom. Wszystko jest wyliczone ;) a na wynajmujących na ten moment nie narzekam bo jest ich sporo

  • Lubię to 1
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ja np. nie chcę jeździć byle czym bo zmęczę się nawet szybciej niż ten jeden rok. 
Gdzie znajdę dobrą ofertę na Focusa ST-Line kombi 1.5 180KM w kolorze niebieskim?
Skąd mogę wiedzieć? Ja znalazłem odpowiednią ofertę dla moich potrzeb i z niej skorzystałem. Osobiście jeżdżę od roku Megane 4 Grandtour Intense 1.3 Tce 140 KM w kolorze Niebieski Cosmos :) i jeszcze się nie znudziłem :)

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Phil_ips napisał:

Skąd mogę wiedzieć? Ja znalazłem odpowiednią ofertę dla moich potrzeb i z niej skorzystałem. Osobiście jeżdżę od roku Megane 4 Grandtour Intense 1.3 Tce 140 KM w kolorze Niebieski Cosmos :) i jeszcze się nie znudziłem :)

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Szkoda, ze na RS nie maja oferty. Chetnie bym takiego do 110k przytulil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.02.2020 o 12:31, Phil_ips napisał:

Master1. Formalności z zawarciem umowy trwały 3 minuty. Kwestia szybkości łącza internetowego i biegłości w wpisywaniu danych. 2 dni później auto zostało przywiezione pod dom.

 

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

Również u nich brałem, ale klasyczny leasing. Poziom obsługi we Wrocławiu naprawdę bardzo dobry. I nie trzeba użerać się z handlarzami. :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również u nich brałem, ale klasyczny leasing. Poziom obsługi we Wrocławiu naprawdę bardzo dobry. I nie trzeba użerać się z handlarzami.
ja tez ale za gotówkę

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
Widzisz mam 3 mieszkania, po ich ewentualnej sprzedaży mam spłacony dom. Wszystko jest wyliczone a na wynajmujących na ten moment nie narzekam bo jest ich sporo
A jak teraz? IMO się zesrało na rynku wynajmu. Sam mam do odbioru mieszkanie (kupione z oszczędności, a nie w samospłacającej się machinie kredytowej) i zastanawiam się co to będzie?

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Phil_ips napisał:

A jak teraz? IMO się zesrało na rynku wynajmu. Sam mam do odbioru mieszkanie (kupione z oszczędności, a nie w samospłacającej się machinie kredytowej) i zastanawiam się co to będzie?

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Upadną firmy.

Upadną banki.

Upadną rządy.

Upadnie ludzkość.

Szykuj się na

Albo 

 

Świat, porządek, który znamy właśnie przemija.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Phil_ips napisał:

A jak teraz? IMO się zesrało na rynku wynajmu. Sam mam do odbioru mieszkanie (kupione z oszczędności, a nie w samospłacającej się machinie kredytowej) i zastanawiam się co to będzie?

 

Mieszkanie odbierzesz, bo chyba wpłaciłeś na rachunek powierniczy jak od dewelopera. 

 

Nająć będzie można taniej. 

Ceny mieszkań spadną IMO o 20 - 30% jak 10 lat temu. Balonik pękł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.06.2019 o 13:12, gregj napisał:

 

OT - daj znać, jak będziesz się Twingo chciał pozbywać.

Moja córa jest chora na Twingo I :hehe:

 

W temacie - 500 jest bardzo zgrabnym autem. W mieście odpycha się zadowalająco (1200, 69 KM), ale nie jest rakietą.

Mówią, że to damskie auto, ale ja uwielbiam nim jeździć po mieście.

Z przodu miejsca dużo, bagażnik mały, ale zakupy się mieszczą

500 z tym silnikiem podstawowym dla kogoś kto jezdzi odrobine dynamiczniej albo po drogach szybszego ruchu jest dosyć hałaśliwie uciążliwa - na włoskich drogach to auto umeczylo mnie jak zadne inne -

mialem takowe z wypożyczalni (napisał m.in. posiadacz głośnego Abartha ;] ) 
 

na plusy - tania eksploatacja 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Mieszkanie odbierzesz, bo chyba wpłaciłeś na rachunek powierniczy jak od dewelopera. 
 
Nająć będzie można taniej. 
Ceny mieszkań spadną IMO o 20 - 30% jak 10 lat temu. Balonik pękł...
O odbiór się nie obawiam. :) Nawet gdyby stało puste przez pół roku, też nie problem. Umoczę tylko czynsz mięsieczny i tyle - niecałe 200 złotych. To jedyny koszt. Byłbym natomiast w czarnej dupie gdybym miał kredyt na kupno tego mieszkania, a który chciałbym spłacać wynajmem.

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.03.2020 o 07:22, Phil_ips napisał:

jak teraz? IMO się zesrało na rynku wynajmu.

Nie ma obecnie problemu bo umowy podpisane do końca roku i jedna do przyszłego, do marca. Z resztą sporo widzę na grupach na FB ogłoszeń z poszukiwaniem mieszkań do wynajęcia.

Dnia 29.03.2020 o 22:17, iwik napisał:

Ceny mieszkań spadną IMO o 20 - 30% jak 10 lat temu. Balonik pękł...

Rozmawiałem ze znajomą która w nieruchomościach pracuje bardzo długo. Oscyluje że mieszkania spadną o 5-10% a najbardziej dostaną po tyłku domy, a z tego co twierdzi największym problemem będą kredyty gdzie banki już niechętnie dawały a teraz będzie jeszcze większy problem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.