Jump to content
Sign in to follow this  
Zuraw

Combo padło - pomoc potrzebna

Recommended Posts

 

Combo C 1.7cdti.

Dzisiaj podczas jazdy nagle silnik zgasł, z kontrolek została tylko ta od ładowania, ponowna próba uruchomienia na nic się zdała - nie aktywowało kontrolek. Szukając przyczyny po paru minutach przekręciłem kluczyk i normalnie kontrolki odżyły, uruchomiłem silnik i.... przejechałem kilometr. Sytuacja znowu się powtórzyła z tym, że teraz odczekałem 2-3 minuty i znowu wszystko wróciło do normy. Niestety znowu na jkaiś kilometr. Wszystko wskazywało na to, że samochód przestaje widzieć kluczyk. Nie ryzykując dalszej jazdy zadzwoniłem po drugi kluczyk, odpaliłem normalnie i... przejechałem 300 metrów. Znowu ten sam problem. Jedno jest więc pewne - to nie kwestia kluczyka, problem lezy w samochodzie. Tym razem już linka, choć początkowo udało się uruchomić silnik, zgasł znowu po 200 metrach, więc reszta trasy na sznurku.

Pod domem problem dalej występuje.

Raczej nie jest to immoblizer, ponieważ gdy wyjąłem transponder z kluczyka i próbowałem uruchomić zapłon, kontrolka serwisowa migała cały czas uniemożliwiając uruchomienie silnika, po jego zbliżeniu przestała migać i silnik udało się uruchomić. 

Za każdym razem rozrusznik kręci, brak jest kontrolek, problem jest ewidentnie elektroniczny.

Co to może być i czy ktoś z Warszawy lub okolic może pomóc? W razie czego mogę dociągnąć go na sznurku.

Będę wdzięczny za informacje 8-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

Sprawdziłem błędy - P0565 stały i P1614 przerywany.

 

Może ktoś coś więcej o nich powiedzieć?

 

Z ciekawostek - w momencie pojawienia się problemu czyli zgaśnięcia silnika i kontrolek z lewej strony zegarów znika możliwość komunikacji z samochodem. Zupełnie tak, jakby sterownik nie widział włączonego zapłonu. Jakiś przekaźnik nawala?

Edited by Zuraw

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

Cyt. kol. Analyzer64: "Może być obecny P1614 - nie przejmujemy się nim dopóki nie jest częsty, to oznacza że auto nie chciało odpalić, ma związek z immo. Czasem jest to usterka CIMa, ale częściej wg moich obserwacji to kwestia niecierpliwości, kierowcy wkładają kluczyk i od razu odpalają a tu trzeba stopniowo :ok: "

Stawiałbym na CIMa.

P0565 "Układ ster. prędkością, sygnał ON - usterka

To tak na szybko

.

Edited by balus

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 godzin temu, Zuraw napisał:

Sprawdziłem błędy - P0565 stały i P1614 przerywany.

 

 

 

image.png.5bcad00b85c7263f1d723d82cd54e021.png

Błąd czujnika przyśpieszenia.

 

 

 

image.png.823436b47b29032bee92e6cad560243d.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odnalazłem swój wątek z 2017 roku. Wtedy też miałem te błędy i przestał działać tempomat. Mówiąc w skrócie - występowanie tych dwóch błędów nie jest związane z wczorajszym problemem. P0565 wiążę raczej z padnięciem manetki tempomatu bo błąda zaczał pojawiać się mniej więcej w tym samym czasie gdy padła manetka czyli 2 lata temu. Problem ze świecami żarowymi również znam. P1614 spowodowany był wypadnięciem transpondera gdy rozebrałem kluczyk, a nie zauważyłem, że wypadł. Wtedy kontrolka serwiowa migała i nie dało się uruchomić silnika, co szybko zdiagnozowałem. Po włożeniu na miejsce odpala pod warunkiem, że są kontrolki.

 

Cały czas podejrzewam coś z elektryką, która odcina elektronikę, bo gdyby to było coś z elektroniką, to sterownik nałapałby błędów, a tych nie ma. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Temat chyba rowiązany.

Wywołanie usterki jest naprawdę ciężkie i całkowicie losowe. Jeździłem po osiedlu aż zgaśnie ale nie chciał. Dopiero po zatrzymaniu i wyłączeniu stacyjki problem się pojawił. Przekaźnik od klimatyzacji aż parzył, pozostałe bardzo gorące. Problematyczny okazał się jeden z 3 przekażników - przede wszystkim świrował od wysokiej temperatury, więc zamieniłem go miejscami wkładając w miejsce zapłonu sąsiedni. I jak na razie problem się nie powtórzył. Wieczorem jeszcze odbędę jeszcze dłuższą jazdę próbną z asekuracją i jeśli będzie dobrze, profilaktycznie wymienię na nowy problematyczny przekaźnik.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.