Skocz do zawartości

Kia Rio - problem z biegami na ciepłym silniku


KYRTAP

Rekomendowane odpowiedzi

  Dopadły mnie problemy z skrzynią biegów w Rio. Na zimnym silniku i płynnej jeździe biegi wchodzą normalnie. Skrzynia w Rio nigdy nie była precyzyjna ale można założyć że przy płynnej jeździe jest ok. Problem zaczyna się gdy silnik i skrzynia bardzo się rozgrzeją. Podczas dłuższej jazdy w korku przy obecnych temperaturach na zewnątrz biegi zaczynają wchodzić bardzo ciężko. Szykować się na wymianę sprzęgła?

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, KYRTAP napisał:

 

Trudno wbić  ale odbywa się to bez zgrzytów. 

Może nie do końca wysprzęglać albo jakaś poduszka lub inny element ustalający położenie lewarka być wybity tylko w obu przypadkach jakoś nie widzę możliwości korelacji z temperaturą.

Linki kiedyś przypaliłem w Speed-ym ale wtedy było odwrotnie. Dopiero jak się nagrzały to lekko chodziło.

:hmm:

Obstawiam jakiś mechaniczny problem z wybierakiem itp. Kiedy skrzynia się nagrzewa, metal lekko pęcznieje i jakiś sworzeń się przyciera. 

Edytowane przez Joki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś przypadek z Fordem Transitem, że po rozgrzaniu silnika - skrzyni nie mogłem zmieniać biegów. Chyba tylko udawało się co 2gi bieg wybrać... Winny był wybierak na skrzyni który się zapiekał i nie chodził góra dół. Awaryjnie pomagałem sobie olejem silnikowym i kluczem do kół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.06.2019 o 20:58, Joki napisał:

Obstawiam jakiś mechaniczny problem z wybierakiem itp. Kiedy skrzynia się nagrzewa, metal lekko pęcznieje i jakiś sworzeń się przyciera.

 

Dnia 13.06.2019 o 09:14, Harp napisał:

Miałem kiedyś przypadek z Fordem Transitem, że po rozgrzaniu silnika - skrzyni nie mogłem zmieniać biegów. Chyba tylko udawało się co 2gi bieg wybrać... Winny był wybierak na skrzyni który się zapiekał i nie chodził góra dół. Awaryjnie pomagałem sobie olejem silnikowym i kluczem do kół.

 

Dnia 11.06.2019 o 22:34, technix napisał:

linki od biegów

 

Jeśli to wybierak albo linki to w trakcie jazdy też by ciężko wchodziły. Problem występuje raczej tylko przy ruszaniu chociaż w trakcie jazdy minimalnie też coś haczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, KYRTAP napisał:

Problem występuje raczej tylko przy ruszaniu

Pisałeś, że biegi ciężko wchodzą...

Czyli tylko jedynka i wsteczny na stojącym aucie?

Jeśli tak to albo wysprzęgla nie do końca albo jakiś element stabilizujący lewarek i układ cięgien się luzuje po rozgrzaniu.

Tylko z jakiego powodu miałoby wysprzęglać nie do końca dopiero po rozgrzaniu? Zwykle jest odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.06.2019 o 19:55, KYRTAP napisał:

Szykować się na wymianę sprzęgła?

Moze i tak ale jeśli:

 

Dnia 11.06.2019 o 20:57, KYRTAP napisał:
Dnia 11.06.2019 o 20:49, pawel_78 napisał:

a po zgaszeniu auta na postoju?
 

 

Trochę lżej ale problem nie ustępuje

 to nie bardzo:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.06.2019 o 19:55, KYRTAP napisał:

  Dopadły mnie problemy z skrzynią biegów w Rio. Na zimnym silniku i płynnej jeździe biegi wchodzą normalnie. 

 

 

 

 

 

 

 

Jak sterowanie sprzęgłem jest  hydrauliczne to obstawiam pompkę przy pedale sprzęgła, ew. wysprzęglik.

Edytowane przez lessero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj osiem godzin w trasie i tylko w miastach stojąc trochę korkach był problem z biegami. 

 

2 godziny temu, lessero napisał:

Jak sterowanie sprzęgłem jest  hydrauliczne to obstawiam pompkę przy pedale sprzęgła, ew. wysprzęglik.

 

Wyższa temperatura może mieć jakiś  negatywny wpływ na prace pompki i wysprzęglika? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.