Skocz do zawartości

Klimatyzacja w mieszkaniu


adamm_mk1

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, z powodu upałów coraz bardziej zaczynam myśleć nad zamontowaniem klimatyzacji stacjonarnej. Niestety kompletnie się nie znam na markach, a mój fachman najpierw mówił, że Chińczyk jest ok, teraz mówi, że lepiej wziąć LG lub Panasonic.

Chińczyk mowa tu o Kaisai mówi, że zakładał nic się nie dzieje od 2 lat. Pytanie czy ktoś z Was ma takie urządzenie lub montował ostatnio klimatyzator i co wybrał.

Mieszkanie 56m2 na ostatnim 3 piętrze okna na zachód / południowy zachód. Pomieszczenie w którym będzie klimatyzator ma okno na całą szerokość, powierzchnia około 25 m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, adamm_mk1 napisał:

Cześć, z powodu upałów coraz bardziej zaczynam myśleć nad zamontowaniem klimatyzacji stacjonarnej. Niestety kompletnie się nie znam na markach, a mój fachman najpierw mówił, że Chińczyk jest ok, teraz mówi, że lepiej wziąć LG lub Panasonic.

Chińczyk mowa tu o Kaisai mówi, że zakładał nic się nie dzieje od 2 lat. Pytanie czy ktoś z Was ma takie urządzenie lub montował ostatnio klimatyzator i co wybrał.

Mieszkanie 56m2 na ostatnim 3 piętrze okna na zachód / południowy zachód. Pomieszczenie w którym będzie klimatyzator ma okno na całą szerokość, powierzchnia około 25 m2.

 

Ja w zeszłym roku włożyłem 2 jednostki.

Obecnie działają naprzemiennie bo nawet najlepsza izolacja nie uchroni przed przegrzewaniem przy poddaszu ;]

Zbierałem dość dużo ofert, końcowo członek mojej rodziny założył mi MDV 5,0 kW i 3,5 kW. Sprawdzają się póki co ale to młode maszyny jeszcze, przy przeglądach wydłużają gwarancję do nawet 5 lat jakoś Ogólnie mogę polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam miałem podobny temat założyć więc pozwolę się podpiąć.

Chciałbym schłodzić trochę salon ok 35m2. Wystawa południe południowy wschód z balkonem więc ok 4m okien.
Otwarte wyjście na korytarz szerokości ok 1,2m i 2,2 wysokie w przeciwnym rogu.
Nade mną jedynie nieocieplony strych więc też trochę ciepło.
Czy jednostka 3,5kW wystarczy ?
Czy jest sens jednostkę główną umieścić na balkonie nasłonecznionym do godziny ~16-17 czy schować od północnego wschodu pod okapem dachu - problem jedynie takie, że to ściana równa i wysokość ok 8,5m (problem z dostępem i ew. serwisowaniem ?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, adamm_mk1 napisał:

Użytkujesz czy montujesz ? Jakiś konkretny model czy bez różnicy?

nie użytkuje,  nie montuje 

 

świadczę usługi serwisowe,  klima jak każda,  jak ktoś spieprzy montaż,  to są kłopoty,  jak  nie to kilka lat pochodzi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, technix napisał:

nie użytkuje,  nie montuje 

 

świadczę usługi serwisowe,  klima jak każda,  jak ktoś spieprzy montaż,  to są kłopoty,  jak  nie to kilka lat pochodzi 

Jakieś rady co sprawdzić podczas montażu ? Te "kilka" to rozumiem że przenośnia i nie ma co się obawiać wymiany jednostki za nie wiem 5 - 7 lat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie,  nie przenośnia,  za ok.  3-5 lat padną wentylatory,  jak będzie gdzieś wyciek czynnika,  to i oleju = kłopoty ze sprężarki,  jak podczas montażu fachowcy gdzieś np.  załamią rurkę,  to ciśnienia będą skakać,  jak za blisko sufitu  zamontują jednostkę wewnętrzną,  będzie problemu z wymianą powietrza i tak dalej. 

Bardzo dużo rzeczy wpływa na sprawność klimatyzacji 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.06.2019 o 13:22, adamm_mk1 napisał:

Cześć, z powodu upałów coraz bardziej zaczynam myśleć nad zamontowaniem klimatyzacji stacjonarnej. Niestety kompletnie się nie znam na markach, a mój fachman najpierw mówił, że Chińczyk jest ok, teraz mówi, że lepiej wziąć LG lub Panasonic.

Chińczyk mowa tu o Kaisai mówi, że zakładał nic się nie dzieje od 2 lat. Pytanie czy ktoś z Was ma takie urządzenie lub montował ostatnio klimatyzator i co wybrał.

Mieszkanie 56m2 na ostatnim 3 piętrze okna na zachód / południowy zachód. Pomieszczenie w którym będzie klimatyzator ma okno na całą szerokość, powierzchnia około 25 m2.

popatrz na sprzęt firmy Gree

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, 4tyelement napisał:

popatrz na sprzęt firmy Gree

dobrze kolega pisze widziałem ten sprzęt i wygląda solidnie, monterzy z którymi rozmawiałem mówili że jeden z lepszych chińczyków dobrze spasowany. Sam mam zamiar założyć gree do mieszankania :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, PavvelM napisał:

dobrze kolega pisze widziałem ten sprzęt i wygląda solidnie, monterzy z którymi rozmawiałem mówili że jeden z lepszych chińczyków dobrze spasowany. Sam mam zamiar założyć gree do mieszankania :)

od 8 lat mam w robocie - i działa bezawaryjnie

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Fujitsu wiszące od jakiś 16-17 lat.

Jedyne co było robione to co jakiś czas czyszczenie filtra (ale bez żadnego tam odgrzybiania itp.) i chyba z raz dobijany czynnik.

Tak to wisi i chłodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w domku letniskowym zamontowali mi gree z wifi... działa jak szalona.

w mieszkaniu mam daikin'a i działa... ale... głośniejsza zrobiła się jednostka zewnętrzna. 

z tym że gree to połowa ceny daikin'a. dziś jestem o tyle mądrzejszy ze zamiast przepłacać za daikin'a kupiłbym dwie gree

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.