Skocz do zawartości

panele winylowe


Silwer

Rekomendowane odpowiedzi

cześć,

obecnie na ogrzewanie podłogowe powożone płytki

czy na nie można położyć bez ich zrywania panele PCV ?

 

jeśli tak

to czy z matą czy z wylewką samopoziomującą?

 

ktoś może coś w tym temacie podpowiedzieć?

 

dzięki wielkie za uwagi wszelkie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Joki napisał:

Jeśli płytki są równe to nic nie dawałbym pod winyle. Tylko taśmę dwustronną żeby się nie ślizgały jeśli nie są samoprzylepne.

Panele winylowe mają od spodu taką mikropiankę grubości ok 0,5 mm , która zabezpiecza przed przesuwaniem oraz stanowi skuteczne wytłumienie. Bardzo dobrze nadają się na ogrzewaną podłogę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Silwer napisał:

a co z fugami pomiędzy obecnymi już na podłodze płytkami ?

trzeba to jakoś wyrównywać czy cos?

Jeżeli chodzi o te na klik to nie trzeba . Mają grubość ok. 3,5 mm i są sztywne. Podejdź do jakiegoś sklepu z panelami i pomacaj 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, akir napisał:

W instrukcji paneli pisze ze nie wolno kłaść pianki.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

 

Właściwie to był takie zielone płyty podkładowe, a nie pianka...

Mimo wszystko nie przypominam sobie, żeby w instrkcji był taki zapis, bo bym go pamiętał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

Odkopie 

Mam ubikacja 2mkw na których na ziemi przyklejone są płytki. Muszla stoi na podłodze obok pralka. 

Żona uparla się na winyle. Pytanie czy wybrać panele samoprzylepne 30x30, czy sprawdza się pod ciężarem pralki. Kleic je do płytek czy jakiś podkład czy dodatkowy klei zastosować. Grubość tych paneli 2mm

Czy zastosować panele na klik 61x30 bez podkładu? 

Nie wchodzi w grę kucie tych płytek. Zastosować wylewke aby delikatnie wyrównać fugi w płytkach? Czy mogę kłaść bądź kleić od razu na nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fuga 1mm. Pytam głównie o klejone panele bo nie ukrywa że cena trzy krotnie mniejsza od tych na klik ale jeśli ma się to popsuć za chwilę bo pod spodem są płytki to muszę dołożyć do tych na klik. Milimetr podkładu to nie dużo a jest konieczny na takiej powierzchni przy tych panelach? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, szpyrek napisał:

Fuga 1mm. Pytam głównie o klejone panele bo nie ukrywa że cena trzy krotnie mniejsza od tych na klik ale jeśli ma się to popsuć za chwilę bo pod spodem są płytki to muszę dołożyć do tych na klik. Milimetr podkładu to nie dużo a jest konieczny na takiej powierzchni przy tych panelach? 

Zaszpachluj fugi możliwie najbardziej gładko. Przyklej kawałek folii samoprzylepnej i popatrz pod światło. Mniej więcej ten sam efekt tylko nieco złagodzony będzie z klejonymi, cienkimi panelami. Być może będzie wystarczająco równo? Nie wiem jakie to płytki.

Podkład po to aby dodatkowo zniwelować mikronierówności, które pod twardym panelem będą wyczuwalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jokijednak zrobię jak wcześniej pisałeś, podkład 1mm i do tego 4,2mm panel na klick.

Panel klejony ma grubość 3mm test z taśma nie byłby do końca odwzorowaniem tego panela. 

Jak pisałem to nie jest duża panela, więcej się w ubikacji siedzi jak chodzi, stoi muszla i automat. Miejsca się robi mniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.