Skocz do zawartości

OC sprzedanego auta


tomecki

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

sprzedałem auto obcokrajowcowi.

 

Zgłosiłem sprzedaż do wydziału komunikacji przez ePuap (mam potwierdzenie UPP).

 

Chciałem wyklikać w portalu AXA zgłoszenie sprzedaży, ale trzeba było w formularzu podać PESEL kupującego. PESELu nie ma więc mailowo wysłałem umowę, dostałem odpowiedź, że pismo będzie skierowanie do odpowiedniego działu i dostanę potwierdzenie. Jeszcze nie dostałem, ale patrzę na UFG po starym numerze rejestracyjnym i widzę:

 

ufg.jpg.1fd33279d8395157a91e18f5d14f9fdb.jpg

 

Czy to oznacza, że gość jeździ dalej na moich blachach, ale zawarł nową polisę? :hmm:

 

Edit:

z kolei na historii pojazdu auta nie znajduje, więc raczej zmienił blachy :hmm:

 

rej.jpg.41c5d2044e47ed925f8580b8a7363f04.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o polise OC to teraz kupujący może na niej jezdzić do samego konca jej ważności a nie przez jakiś okres. Jak tego nie ustaliliście przy sprzedaży to po ptokach. Towarzystwo które wystawilo OC nic ci wtedy nie zwróci ze składki.

Edytowane przez 1Marek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, 1Marek1 napisał:

Jeśli chodzi o polise OC to teraz kupujący może na niej jezdzić do samego konca jej ważności a nie przez jakiś okres. Jak tego nie ustaliliście przy sprzedaży to po ptokach. Towarzystwo które wystawilo OC nic ci wtedy nie zwróci ze składki.

 

nie chodzi mi o zwrot składki, tylko o sam fakt, że teraz są dwie polisy na tym aucie ;]

możliwe, że zamiast robić rekalkulację musiał zawrzeć nową umowę, bo... jest obcokrajowcem i składka pewnie liczona w tysiącach PLN :hmm:

 

no i dziwne, że w UFG znajduje go po numerze rejestracyjnym, a w 'historii pojazdu' nie

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co wnikasz? Sprzedałeś, zgłosiłeś to zarówno do WK jak i do TU - to już masz spokój

A że ktoś jeździ na starych blachach i na starym dowodzie - zdarza się i to nagminnie, nawet całymi latami.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tomecki napisał:

Czy to oznacza, że gość jeździ dalej na moich blachach, ale zawarł nową polisę? :hmm:

skoro miałeś w AXA a wyskakuje Hestia to logiczny trop, ale dlaczego wyskakuje 2x Hestia pod różnymi numerami to już jest dziwne i o ile zdarza się podwójne OC w różnych TU o tyle wewnątrz jednego to nie ma prawa wystąpić - system po VIN powinien wywalić istniejącą polisę na takim aucie.

Możliwe, że są jakieś błędy i stąd taki cyrk.

 

Zgłosiłeś sprzedaż w WK i swoim TU, także nie masz się czym dalej przejmować. Po co drążyć i czas marnować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Ozarek napisał:

skoro miałeś w AXA

 

mój błąd, miałem w Hestii, teraz mam AXA i mi się pomerdało

 

ale dobra, zalogowałem się do Hestii i widzę:

 

Lp     Data zmiany     Operacja     Składka
przed     Składka
po     Różnica     Wykonał         Potwierdzenie
1     2019-06-14     Zmiana właściciela - sprzedaż pojazdu     557,00     302,15     -254,85     Zespół ERGO Hestii

 

Więc ok ;]

W sumie widać różnicę na minus, może i tak zwrócą? :hehe:

 

7 minut temu, Ozarek napisał:

Po co drążyć i czas marnować?

 

Bo lubię wszystko wiedzieć i spać spokojnie ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomecki napisał:

W sumie widać różnicę na minus, może i tak zwrócą? :hehe:

nie liczyłbym na to

1 godzinę temu, tomecki napisał:

Bo lubię wszystko wiedzieć i spać spokojnie ;]

im mniej wiesz tym dłużej żyjesz :old:  ;]

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 18.06.2019 o 12:13, Ozarek napisał:

nie liczyłbym na to

 

nie chce nic mówić, ale miałem w skrzynce awizo z zaznaczonym przekazem $$

 

niczego się nie spodziewam, więc wygląda na to, że to może być to. Dzisiaj powinienem trafić na pocztę ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.07.2019 o 08:15, tomecki napisał:

 

nie chce nic mówić, ale miałem w skrzynce awizo z zaznaczonym przekazem $$

 

niczego się nie spodziewam, więc wygląda na to, że to może być to. Dzisiaj powinienem trafić na pocztę ;]

 

Jak miałeś też AC (lub dowolne inne dobrowolne ubezpieczenia) to też należy Ci się proporcjonalny zwrot składki od daty sprzedaży. Różnica jest taka, że z OC robią z automatu (narzucone przez ustawę), a za dobrowolne na wniosek klienta (pewnie wystarczy mail). Zawsze to jakieś $$$. Ktoś przeliczy na Strongi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.