Skocz do zawartości

Proszę o pomoc co wybrać bo już sam nie wiem :(


Fatal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Spotkała mnie taka przygoda z drzewem , mam AC i zastanawiam sie czy skorzystać z AC czy robić na własną rękę , prosze doradźcie co robić , nigdy nie korzystałem z AC i nie wiem nic na ten temat , w umowie mam zapisane ze do 500 zł mój temat 

 

fotki

 

 

img_20190618_211004.jpg

img_20190618_211008.jpg

img_20190618_211017.jpg

img_20190618_211052(2).jpg

img_20190618_211043.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są warsztaty specjalizujące się w takich szybkich naprawach typu delikatne wgniotki, usuwanie łatwych rys, etc. Obstawiam, że za trzy stówki zrobią Ci na gotowo. Szukaj pod hasłem SMART REPAIR

Np. https://s-plus.pl/siec-salonow-i-warsztatow-s-plus/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, spad napisał:

Są warsztaty specjalizujące się w takich szybkich naprawach typu delikatne wgniotki, usuwanie łatwych rys, etc. Obstawiam, że za trzy stówki zrobią Ci na gotowo. Szukaj pod hasłem SMART REPAIR

Np. https://s-plus.pl/siec-salonow-i-warsztatow-s-plus/

 

O spoko , znalazłem nawet w swojej miejscowości , jutro może tam podaje :) zobacze ile mi powiedzą :) , ale jestem zły na siebie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Fatal napisał:

O spoko , znalazłem nawet w swojej miejscowości , jutro może tam podaje :) zobacze ile mi powiedzą :) , ale jestem zły na siebie :(

 

Przecież to tylko kawałek plastiku... Dolej sobie herbaty i nie przejmuj się pierdołami.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, grogi napisał:

Przecież to tylko kawałek plastiku... Dolej sobie herbaty i nie przejmuj się pierdołami.

 

Ale potrafi irytować. U siebie miałem odpryśnięty lakier z tyłu (Opel Corsa kolegi i grawitacja), przerysowany z przodu (Honda CRV z podporządkowanej) i lekką rysę na lewym boku (krzak albo gówniarz z patykiem). Jeździłem z tym trochę ale działało jak drzazga w palcu; w końcu wstawiłem do wiejskiego rzeźnika który zrobił wszystko za cenę niewspółmierną do poczucia dyskomfortu. Nie mam problemu z naturalnym zużyciem ale ponadprogramowe uszkodzenia zwyczajnie przeszkadzają ;) 

Edytowane przez camel00
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, camel00 napisał:

Ale potrafi irytować

 

I dlatego trzeba pracować nad sobą, żeby rzeczy kompletnie nieistotne nie irytowały.

 

To nie jest jakiś egzotyk czy klasyk. Lekka wgniotła na plastikowym zderzaku niczego w nim nie zmienia.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, grogi napisał:

To nie jest jakiś egzotyk czy klasyk. Lekka wgniotła na plastikowym zderzaku niczego w nim nie zmienia.

...w dodatku zaraz ktoś przerysuje na parkingu drugi narożnik a jeśli polakieruje to prawie pewne, że nawet ten sam.

;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tato też stilaczem mocniej zderzak powyginał i załatwiłem to yootube sposobem przy pomocy gorącej wody z braku opalarki.

Postaw na słońcu + gorąca woda lub opalarka + ręka lub coś do wypchnięcia i po temacie. Będzie widać tylko trochę te spękania lakieru i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maciej__ napisał:

 

W srebrnej Primerze u mnie wyskoczylo kiedyś ;]

Ostatnio porównywałem stopień nagrzania po całym dniu na słońcu mojego - bialego - i auta obok, czarnego. Na moim dachu można było trzymać spokojnie położoną rękę, a a czarnego strach było muskać, ale fakt, że może na zderzaku z plastiku się inaczej temperatury rozkładają :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i już wszystko wiem , byłem w firmie co kolega dał link i wycenili naprawe na 1300 zł :( , szok , następny nr wychodzę dzisiaj rano i wgniecenia nie ma :) sam zderzak się naprawił :) nawet nie stał w słońcu :) także fajne te samochody w dzisiejszych czasach , tzw samonaprawa :) , zaryzykowałem i zgłosiłem szkodę w ubezpieczalni , Pani ma mi pierwsze zaproponować kwotę ile będą mi chcieli dać kasy i mam się zastanowić , lecz poinformowała mnie że tą wycenę zrobi mi dopiero na środę następną :( no poczekam zobaczymy zawsze się mogę wycofać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Fatal napisał:

No i już wszystko wiem , byłem w firmie co kolega dał link i wycenili naprawe na 1300 zł :( , szok , następny nr wychodzę dzisiaj rano i wgniecenia nie ma :) sam zderzak się naprawił :) nawet nie stał w słońcu :) także fajne te samochody w dzisiejszych czasach , tzw samonaprawa :) , zaryzykowałem i zgłosiłem szkodę w ubezpieczalni , Pani ma mi pierwsze zaproponować kwotę ile będą mi chcieli dać kasy i mam się zastanowić , lecz poinformowała mnie że tą wycenę zrobi mi dopiero na środę następną :( no poczekam zobaczymy zawsze się mogę wycofać :)

Przy 500zl wkładu wlasnego i utracie zniżek Twój ruch jest dla mnie totalnie niezrozumiały.

Jak się upierasz to za 500-800 ktoś go polakieruje skoro już odzyskał swój kształt.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Fatal napisał:

No i już wszystko wiem , byłem w firmie co kolega dał link i wycenili naprawe na 1300 zł :( , szok , następny nr wychodzę dzisiaj rano i wgniecenia nie ma :) sam zderzak się naprawił :) nawet nie stał w słońcu :) także fajne te samochody w dzisiejszych czasach , tzw samonaprawa :) , zaryzykowałem i zgłosiłem szkodę w ubezpieczalni , Pani ma mi pierwsze zaproponować kwotę ile będą mi chcieli dać kasy i mam się zastanowić , lecz poinformowała mnie że tą wycenę zrobi mi dopiero na środę następną :( no poczekam zobaczymy zawsze się mogę wycofać :)

Poczekasz parę dni, to może się nawet sam wypoleruje 😉

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, mati_lecha napisał:

Poczekasz parę dni, to może się nawet sam wypoleruje 😉

No na tonie licze :) jeszcze jest lampa uszkodzona , zobaczymy jak wyceni ubezpieczyciel , ja już nie zamierzam wykupić AC więc mam to gdzieś , jak mi zaproponują fajne pieniądze to biorę i sobie zrobie , dla mnie Ac w naszym kraju to jest temat żenujący , bo jak wykupywałem polise to gość mi mówił że do 500 zł robię sobie sam , a powyżej tej kwoty oni robią , a ja nic nie dopłacam , zostałem oszukany przy zawieraniu polisu i za bardzo zaufałem gościowi na infolini :( no ale cóż człowiek uczy się na własnych błędach , więc w tym roku zrobię tak że wykupię samo oc , a reszte odłożę do szuflady własnie na takie tematy , myślę że wyjdę na tym lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Fatal napisał:

No na tonie licze :) jeszcze jest lampa uszkodzona , zobaczymy jak wyceni ubezpieczyciel , ja już nie zamierzam wykupić AC więc mam to gdzieś , jak mi zaproponują fajne pieniądze to biorę i sobie zrobie , dla mnie Ac w naszym kraju to jest temat żenujący , bo jak wykupywałem polise to gość mi mówił że do 500 zł robię sobie sam , a powyżej tej kwoty oni robią , a ja nic nie dopłacam , zostałem oszukany przy zawieraniu polisu i za bardzo zaufałem gościowi na infolini :( no ale cóż człowiek uczy się na własnych błędach , więc w tym roku zrobię tak że wykupię samo oc , a reszte odłożę do szuflady własnie na takie tematy , myślę że wyjdę na tym lepiej

 

Moze warto czytac co sie podpisuje? W przypadku AC zazwyczaj dostaje sie to za co sie zaplaci :ok:

Zwyczajnie pomyliles minimalna franszyze integralna z redykcyjna...

I nie zaproponuja Ci fajnych pieniedzy, chyba ze bedziesz robil bezgotowkowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

Moze warto czytac co sie podpisuje? W przypadku AC zazwyczaj dostaje sie to za co sie zaplaci :ok:

Zwyczajnie pomyliles minimalna franszyze integralna z redykcyjna...

I nie zaproponuja Ci fajnych pieniedzy, chyba ze bedziesz robil bezgotowkowo.

No to widzisz tym bardziej po co mam płacić ubezpieczycielowi za psełdo AC jak odłożę te pieniądze i wyjdę na tym lepiej , w ciągu 12 lat zdarzyło mi się skorzystać pierwszy raz z AC , a tu tak lipa , to rodzi się pytanie jak bym przez 12 lat odkładał do szuflady po 1500 zł to ile bym miał ? proste , także samo OC to jest najlepsze rozwiązanie , przyznaje nie czytałem umowy ponieważ było to dla mnie na szybko załatwiane i tu moja wina ale teraz już wiem że nie warto i tyle :( żyjemy w takim kraju że wszyscy kręcą lody jedni mniejsze drudzy większe i tyle :( muszę zrobić taki temat na FB aby wszyscy wiedzieli że to jest nic nie warte bo i tak za wszytko płacisz :(

Edytowane przez Fatal
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla wszystkich którym coś się ze zderzakiem przytrafi-gorąca woda, wrzuć ręcznik, taki jeszcze ociekający na zderzak, niech sobie chwilę poleży i od spodu przez rękawicę wypychać:ok:

Ten patent widziałem na swoim aucie jak gość od plastików zderzak mi w ten sposób wyprostował, im szybciej tym lepiej:ok:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marcindzieg napisał:

A odkładał byś to 1500 zł? :)

Tak odkładałbym , ja taki jestem uparty , w tym roku bedę chciał aby ubezpieczyciel wyliczył mi składkę oc+ac i jak wyjdzie kwota , a pozniej wykupie samo OC , a różnice schowam do koperty włąsnie na takie zdarzenia :) uwież mi w takich sprawach jestem zawzięty także jak mówie to tak bedzie :) , zobacze ile mi zaproponują kasy jak mi bedzie pasować to biorę i mam gdzieś AC , tak sie wkurzyłem że już mi to lotto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Fatal napisał:

Tak odkładałbym , ja taki jestem uparty , w tym roku bedę chciał aby ubezpieczyciel wyliczył mi składkę oc+ac i jak wyjdzie kwota , a pozniej wykupie samo OC , a różnice schowam do koperty włąsnie na takie zdarzenia :) uwież mi w takich sprawach jestem zawzięty także jak mówie to tak bedzie :) , zobacze ile mi zaproponują kasy jak mi bedzie pasować to biorę i mam gdzieś AC , tak sie wkurzyłem że już mi to lotto :)

 

Takie odkladanie to fajnie wyglada na papierze i przy zalozeniu, ze pierwsza szkoda wystapi dopiero po kilku latach ;]

Gorzej jak juz w pierwszym roku trzeba bedzie wyskoczyc z np 20kPLN na naprawe :hehe:

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Fatal napisał:

Tak odkładałbym , ja taki jestem uparty , w tym roku bedę chciał aby ubezpieczyciel wyliczył mi składkę oc+ac i jak wyjdzie kwota , a pozniej wykupie samo OC , a różnice schowam do koperty włąsnie na takie zdarzenia :) uwież mi w takich sprawach jestem zawzięty także jak mówie to tak bedzie :) , zobacze ile mi zaproponują kasy jak mi bedzie pasować to biorę i mam gdzieś AC , tak sie wkurzyłem że już mi to lotto :)

Też jestem zawziety i bym odłożył, ale nigdy nie wiesz co się stanie.

Rozwalisz furę 1 dnia po kupnie, albo coś takiego.

 

Tutaj dam Ci przykład mojej astry.

Kupiona w 2011 i corocznie pełen pakiet wychodził na nią ok 1100-1300zl.

W 2018 powiedziałem sobie dość, nie będę płacił, stare auto, w razie W zrobię u rzeźnika.

Zawsze tak robiłem, gdy wartość bryki spadała do okolic 20 tysi olewalem AC.

Zagadalem jednak do @AkuQ, zrobił mi pakiet na tych samych warunkach za 800 czy 850 (może nie zupełnie tych samych bo asistance na 200km, a w ASO na 400, ale jak na auto nie jezdzace dalej niż 100km od domu to mi to pasowalo).

I co?

3 miechy później na astre zwalilo się drzewo, batalia z miastem długa i trudna, więc z AC odzyskałem 100% wartości na jaką była ubezpieczona.

TU regres też chyba się nie powiódł, bo szkodę mam na koncie, ale i tak zadowolony jestem (cała sprawa kosztowała mnie parę tysi, ale kilkanaście zostało w / wróciło do kieszeni).

 

PS. Ile ta Twoja Iśka warta, że 1500 za AC płaciłes?

Ja ostatnio za rocznik 2016 pakiet za 1600 miałem.

Edytowane przez ZUBERTO
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, ZUBERTO napisał:

PS. Ile ta Twoja Iśka warta, że 1500 za AC płaciłes?

Ja ostatnio za rocznik 2016 pakiet za 1600 miałem.

 

Ja mam za Forka 2300. Ale na oryginalnych częściach bez wkładów własnych. Full opcja. Auto warte 31 kzł wg PZU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, marcindzieg napisał:

 

AC to tylko pełne bez żadnych wykluczeń. Wszelkie inne są jak dla mnie wyrzuceniem pieniędzy.

 

Tak samo ubezpieczenie szyb dobrze wziąć a nie szkodę z AC robić, jak sugerują konsultanci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Maciej__ napisał:

To masz bardzo tanio :ok:

Ja za Astre J z 2016 place 2100...

W ASO wartość auta w rok spadała mi o 20000, a pakiet podnieśli z 2400 na 2600 (w 4 oczy, bo telefonicznie 3600) i mnie to wkurzyło.

Niestety @AkuQ się wczasowal, a ja miałem dzień na ogarnięcie tematu, poszedłem do multiagencji i 1600 wyliczyli na poczekaniu taki sam full pakiet jak ASO.

Agent z ASO próbował mnie jeszcze mamic znizka na 2350.

Za miesiąc muszę znów ubezpieczyć, zaraz do @AkuQ papiery skanuje i sle.

Teraz pewnie juz tak tanio nie będzie, po calce z AC jestem.

 

Edytowane przez ZUBERTO
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i juz mam szkoda wyceniona na 1234 zł minus od tego 500 zł wkład mój , byłem w aso , sam zderzak 2 tys itp , w aso szkoda wyjdzie ponad 3 tys ,

Odpisałem im że mnie bawią i nie widzę w tej wycenie lampy , oczywiście podałem im kwoty które uzyskałem w aso :) czekam na informacje od zajefajnej ubezpieczalni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Fatal napisał:

no i juz mam szkoda wyceniona na 1234 zł minus od tego 500 zł wkład mój , byłem w aso , sam zderzak 2 tys itp , w aso szkoda wyjdzie ponad 3 tys ,

Odpisałem im że mnie bawią i nie widzę w tej wycenie lampy , oczywiście podałem im kwoty które uzyskałem w aso :) czekam na informacje od zajefajnej ubezpieczalni :)

 

To jest AC, wiec pewnie spuszcza cie na drzewo...

IMHO albo robic bezgotowkowo (jesli masz wykupiony taki wariant) albo olac i jezdzic dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Maciej__ napisał:

 

To jakas promocja? ;]

Tyle mi wychodzi za 500ke z 2013.

Nie wiem, wartość auta to ok. 40kzł AXA, chyba normalne warunki. W zeszłym roku było 1200 w HDI od 46kzł. 

 

Idę do multiubezpieczalni i zawsze coś mi tam panie wygrzebią ;]

 

Btw za Fiestę 1.0 w tym roku płaciłem 1kzł ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, bartekm napisał:

Nie wiem, wartość auta to ok. 40kzł AXA, chyba normalne warunki. W zeszłym roku było 1200 w HDI od 46kzł. 

 

Idę do multiubezpieczalni i zawsze coś mi tam panie wygrzebią ;]

 

Btw za Fiestę 1.0 w tym roku płaciłem 1kzł ;)

ACiOC? Ja 1700.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałęm następne pismo , że lampa nie klasyfikuje się do wymiany :) jakie debile tam pracują to mi słabo , zadzwoniłem i się pytam Pana jakim prawem , a on mi mówi że nie widać uszkodzeń , a ja mu na to że wysyłałem zdjęcia z przybliżeniem , jutro mają do mnie dzwonić bo gość się jednak dopatrzył uszkodzenia i jakim dziwnym trafem podwyższyli kwotę już do ponad 1300 zł :) jeszcze nie wiem na jakiej podstawie ale ok , zobaczymy jutro co bedą robić , aż mi ich zal :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Fatal napisał:

Dzisiaj dostałęm następne pismo , że lampa nie klasyfikuje się do wymiany :) jakie debile tam pracują to mi słabo , zadzwoniłem i się pytam Pana jakim prawem , a on mi mówi że nie widać uszkodzeń , a ja mu na to że wysyłałem zdjęcia z przybliżeniem , jutro mają do mnie dzwonić bo gość się jednak dopatrzył uszkodzenia i jakim dziwnym trafem podwyższyli kwotę już do ponad 1300 zł :) jeszcze nie wiem na jakiej podstawie ale ok , zobaczymy jutro co bedą robić , aż mi ich zal :(

 

Pretensje możesz mieć tylko do siebie...

Kupilem jakies "tanie" AC to teraz sa tego efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.