Skocz do zawartości

żelazko generator pary ... poleci coś ktoś ?


goldixll

Rekomendowane odpowiedzi

Stare tradycyjne po latach eksploatacji dogorywa, więc pomyślałem nad żelazkiem parowym ( prasuje dużo koszul ).  Poleci ktoś coś sprawdzonego ? 

 

Aaa ... obecnie mam zwykłą deskę do prasowania  viledy...  do takiego parowego żelazka musi być jakaś specjalna deska ?? Czy mogę zostawić tą co mam ?

 

 

Edytowane przez goldixll
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, goldixll napisał:

Poleci ktoś coś sprawdzonego ? 

Czy polecam to nie wiem. Myślę że jak żelazko będzie kosztować 80 czy 300 PLN to będzie prasowało bardzo podobnie. Parametrem który może je wyróżniać będzie wyrzut pary mniejszy lub większy. Aha ważna jest stopa żelazka. Ja mam stopę ceramiczną. Sprawuje się dobrze ale ostatnio założyłem przykład coś takiego i uważam to za dobry zakup.

Mam Clarusa, kupionego w sklepie na B. lub na L. (nie pamiętam dokładnie) dwa lub trzy lata temu. Moc 2600W, ma dotykowy sensor czyli jak trzymasz za rączkę to grzeje a jak nie to nie (takie zabezpieczenie p-poż 😀). I bardzo ważne - używać wody destylowanej aby uniknąć kamienia. Co do deski to mam bardzo starą z płyty paździerzowej. Miałem nowszą z powierzchnią do prasowania z metalowej siatki i szybko oddałem synowi.Stara wróciła do łask bo przy dłuższym prasowaniu parowym para po skropleniu na desce spadała przez siatkę na podłogę tworząc małe kałuże.

Edytowane przez balus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, balus napisał:

Czy polecam to nie wiem. Myślę że jak żelazko będzie kosztować 80 czy 300 PLN to będzie prasowało bardzo podobnie. Parametrem który może je wyróżniać będzie wyrzut pary mniejszy lub większy. Aha ważna jest stopa żelazka. Ja mam stopę ceramiczną. Sprawuje się dobrze ale ostatnio założyłem przykład coś takiego i uważam to za dobry zakup.

Mam Clarusa, kupionego w sklepie na B. lub na L. (nie pamiętam dokładnie) dwa lub trzy lata temu. Moc 2600W, ma dotykowy sensor czyli jak trzymasz za rączkę to grzeje a jak nie to nie (takie zabezpieczenie p-poż 😀). I bardzo ważne - używać wody destylowanej aby uniknąć kamienia. Co do deski to mam bardzo starą z płyty paździerzowej. Miałem nowszą z powierzchnią do prasowania z metalowej siatki i szybko oddałem synowi.Stara wróciła do łask bo przy dłuższym prasowaniu parowym para po skropleniu na desce spadała przez siatkę na podłogę tworząc małe kałuże.

 

dobra zmieniłem tytuł :)   rozchodzi mi się o żelazko typu generator pary 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, balus napisał:

Myślę że jak żelazko będzie kosztować 80 czy 300 PLN to będzie prasowało bardzo podobnie.

 

To źle myślisz. Jestem w posiadaniu żelazka, które ma zbyt cienką stopę i w miejscu grzałki przypala a na reszcie powierzchni jest zbyt zimne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, goldixll napisał:

 

dobra zmieniłem tytuł :)   rozchodzi mi się o żelazko typu generator pary 

Tylko kup takie, które ma naprawdę generator pary, a nie tylko pompkę wody z zewnętrznego zbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, maras77 napisał:

 

To źle myślisz. Jestem w posiadaniu żelazka, które ma zbyt cienką stopę i w miejscu grzałki przypala a na reszcie powierzchni jest zbyt zimne.

Z takim przypadkiem nie spotkałem się, stąd moje stwierdzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam takie, sprawdza się:

 https://www.philips.pl/c-p/GC9675_80/perfectcare-elite-plus-zelazko-z-generatorem-pary

 

GC9675_80-IMS-pl_PL?wid=920&hei=920&$png

 

jedynie co mi podpadło, to, że na gwarancji było naprawiane.

 

Deska musi być przepuszczająca parę, zwykła decha nie może być. Ja ma coś takiego:

leifheit-airboard-xl-ergo-,17583543777_7

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.