Skocz do zawartości

Passat B6 BLS 1,9 2007 kombi - ile wart?


piotrulex

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W rodzinie pojawił się Tiguan a my mamy okazję odkupić Paska z 2007 roku. Kupiony od pierwszego właściciela z DE w 2011 z pewnym przebiegiem 120 tysi. Teraz ma 180. Stan pewny na 100%. Bez jakiejkolwiek szkody, rysy, rdzy i innych mankamentów. Kolor nam bardzo odpowiada, ładnie się prezentuje. Silnik 1,9TDI i skrzynia 5. Bez bajerów ale klimatronik, tempomat, elektryka czy monochromatyczna nieaktualizowana navi.

Chcemy dać uczciwą cenę i tak się zastanawiam jaka ona być powinna

Jakieś podpowiedzi?

 

Spodziewać się niebawem jakiejś kosztogennej, typowej usterki dla tego auta i przebiegu?

Edytowane przez piotrulex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, piotrulex napisał:

Spodziewać się niebawem jakiejś kosztogennej, typowej usterki dla tego auta i przebiegu?

 

elektryczny ręczny :panic:

dwóch znajomych z tym walczyło ;]

 

no ale nie może to dyskwalifikować tego auta :oki:;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia

 

Wiem, że 1,9 turbo klekot

 

sprowadzony jako 4 latek ze pewnymi papierami i przebiegiem koło 130. Teściu jeździł 8 lat i wszystko cacy - teraz przebieg 180 bo to i tak, jako drugie auto to jeździło

 

Dziś po niego jedziemy, więc pytania po zakupie pewnie będą się pojawiać :)

 

 

Edytowane przez piotrulex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.06.2019 o 22:32, SebeKK napisał:

Ile dales jesli to nie tajemnica? Bo ja miesiac temu pogonilem swojego. 

 

15

Ma świetny dla nas kolor, taki ciemno szary metalik

klimatronik 2stref, klimatyzowany schowek

ciemne szyby, srebrne listwy, idealny lakier, elektryczne wszystkie szyby, lusterka, podgrzewane fotele czy fotochrmoatyczne wewnętrzne lusterko

tempomat ale to nam zbędne

idealne, jasne wnętrze, żadnych otarć itd, 2 komplety kół ale bez alu, hak seryjny wbity w dowód nie używany, seryjna sietkę rozwijaną za tylnymi siedzeniami

Wiekszosć z tego to jak mniemam standard, choc żona ostatnio Astrą G raczej golas, więc nie ma wielkiego porównania. zawsze na oryginalnym oleju VW, wszystko na czas i bez ściemy

 

Delikatnie brak czujników parkowania, choć z tyłu oraz opcji podłączenia telefonu z autem. Ma ten seryjny uchwyt ale nie ma w nim tego modułu BT

 

Dobra cena?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.06.2019 o 08:40, piotrulex napisał:

Nie mam pojęcia

 

Wiem, że 1,9 turbo klekot

 

sprowadzony jako 4 latek ze pewnymi papierami i przebiegiem koło 130. Teściu jeździł 8 lat i wszystko cacy - teraz przebieg 180 bo to i tak, jako drugie auto to jeździło

 

Dziś po niego jedziemy, więc pytania po zakupie pewnie będą się pojawiać :)

 

 

Jak BXE to się nie ma co cieszyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, piotrulex napisał:

 

Nie mam bladego pojęcia jaki jest silnik, ani pomysłu jak się dowiedzieć :)

 

O panewkach też czytałem :)

mój znajomy, jetta z 2008r, 150kkm oryginalny przebieg i silnik padł

a jak rozpoznać...

https://link.do/J7App

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze dobra cena. 

Ja mialem B6 sedan 2006r. 1.6MPI+LPG. 143000km. 

- climatronic 2-strefowy

-tempomat

- full fis

-grzane siedzenia

-czujnik deszczu i zmierzchu

-lusterko fotochromatyczne

 i sprzedalem z dwoma kompletami kol za 17200 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, SebeKK napisał:

Mysle ze dobra cena.

 

Dzięki

 

My weszliśmy w otomoto, zaweziliśmy maksymalnie kryteria, zostało 30 kilka takich aut. Odrzuciliśmy kilka najtańszych i najdrozszych

 

15 z groszem to była średnia cena

 

Za tego dałbym nawet 20 bo choć wiem kto nim jeżdził i co w nim siedzi :)

 

Oby jeździł jak najdłuzej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, piotrulex napisał:

 

Muszę żony zapytać :)

 

z tego co kojarzę 1.9 tdi BLS miał fabrycznie DPF. Zbadaj temat dokładniej żeby wiedzieć co masz, szczególnie jeśli auto jeździ na krótkich odcinkach

 

Jak wolisz to możesz olać powyższe :]  może być też tak, że auto "już" nie ma DPF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, TomekD000 napisał:

 

z tego co kojarzę 1.9 tdi BLS miał fabrycznie DPF. Zbadaj temat dokładniej żeby wiedzieć co masz, szczególnie jeśli auto jeździ na krótkich odcinkach

 

Jak wolisz to możesz olać powyższe :]  może być też tak, że auto "już" nie ma DPF

DPF to o wiele mniejszy problem jak panewki w BLS. Kolega z pracy się o tym przekonał dwa razy 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, czachabrava napisał:

DPF to o wiele mniejszy problem jak panewki w BLS. Kolega z pracy się o tym przekonał dwa razy 😄

 

i tak i nie :] temat panewek można załatwić profilaktycznie (z tego co doczytałem to to samo co BXE jeśli chodzi o panewki) z dpf'ami też różne rzeczy ludzie robią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, TomekD000 napisał:

 

i tak i nie :] temat panewek można załatwić profilaktycznie (z tego co doczytałem to to samo co BXE jeśli chodzi o panewki) z dpf'ami też różne rzeczy ludzie robią

 

Na przykładzie kolegi napisze... Po co ruszać jak jeździ i nie daje oznak zużycia, rzadko komu padają, mnie to ominie. A później jak zobaczył( oczywiscie po kapitulacji panewek) ceny słupków, to stwierdził, że jednak mógł wymienić. Po iluś tam tygodniach szukania słupka w 'dobrej' cenie stwierdził, ze mechanik bez rozbierania stwierdził, że w oleju nie było syfu i po pracy silnika jest w dobrej kondycji. No i wiadomo ma moc. Jakież było jego zdziwienie jak wyprzedzał na trasie ciężarówkę i auto zdechło 😄

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, TomekD000 napisał:

 

z tego co kojarzę 1.9 tdi BLS miał fabrycznie DPF. Zbadaj temat dokładniej żeby wiedzieć co masz, szczególnie jeśli auto jeździ na krótkich odcinkach

 

Jak wolisz to możesz olać powyższe :]  może być też tak, że auto "już" nie ma DPF

 

Przy około 120 przyjechało od Niemca pod zamówienie więc raczej nikt nie wycinał

 

Tak żartem, to Niemiec raczej nie obcina "ptaka" jak raz mu nie stanie ;)

 

Ostatnie 8 lat jeździło w znanych rękach więc oryginał tak jak do PL wjechał

 

Auto dziennie będzie jeździć 2x12km i nic więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, piotrulex napisał:

 

Przy około 120 przyjechało od Niemca pod zamówienie więc raczej nikt nie wycinał

 

Tak żartem, to Niemiec raczej nie obcina "ptaka" jak raz mu nie stanie ;)

 

Ostatnie 8 lat jeździło w znanych rękach więc oryginał tak jak do PL wjechał

 

Auto dziennie będzie jeździć 2x12km i nic więcej

 

 :ok:
napiszę jak mechanik: jeździć, obserwować, nie martwić się na zapas ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, TomekD000 napisał:

 

 :ok:
napiszę jak mechanik: jeździć, obserwować, nie martwić się na zapas ;]

 

W życiu się nie martwię na zapas :)

 

To moja dewiza

 

Jestem jednak głodny wiedzy :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.06.2019 o 11:27, Vadero napisał:

Czemu? Właśnie ktoś przejechał nim 180kkm i 12 lat - myślę że oboje właściciele się cieszyli. Dbać, jeździć i nie kombinować.

 

Nasz wychodzi, że BLS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.06.2019 o 11:29, Vadero napisał:

 

Jeździj, nie kombinuj, zmieniaj olej co 15kkm i nie martw się czymś na co nie masz wpływu.

 

 

Co 15 tysi to u nas wyjdzie co 3 lata ;)

 

Ja tym jeździć nie mam w planie. Tym autem jedynie żona do biura dojeżdża codziennie i robi 2x12km ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy później...
Dnia 1.07.2019 o 09:08, piotrulex napisał:

 

Co 15 tysi to u nas wyjdzie co 3 lata ;)

 

Ja tym jeździć nie mam w planie. Tym autem jedynie żona do biura dojeżdża codziennie i robi 2x12km ;)

 

Tam nie bylo przygod z pompa oleju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.05.2020 o 13:08, t_kucyk napisał:

 

Tam nie bylo przygod z pompa oleju?

 

Witam ziomka

 

Poprzednik przez 8 lat nie miał żadnych z autem problemów, my ponad rok również, cały czas wygodnie jeździ robiąc dziennie maks 30km. Tylko biuro-dom-biuro i nigdzie indziej

Edytowane przez piotrulex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, piotrulex napisał:

 

Witam ziomka

 

Poprzednik przez 8 lat nie miał żadnych z autem problemów, my ponad rok również, cały czas wygodnie jeździ robiąc dziennie maks 30km. Tylko biuro-dom-biuro i nigdzie indziej

 

Czesc!

 

No wlasnie przy wiekszym przebiegu moga tam byc problemy z wyrabiajacym sie zabierakiem i gniazdem. Dopiero w B7 trwalosc to podobno blizej 500kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, t_kucyk napisał:

 

Czesc!

 

No wlasnie przy wiekszym przebiegu moga tam byc problemy z wyrabiajacym sie zabierakiem i gniazdem. Dopiero w B7 trwalosc to podobno blizej 500kkm.

 

Nam "większy przebieg" w prywatnych autach nie grozi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.