Skocz do zawartości

Orientacyjne ceny kładzenia kafli


wald0

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsze pytanie o aktualne ceny robocizny (bez materiałów) kładzenia gresu.

Powiedzmy 60m^2 pustej, równej, nowej podłogi salon + przedpokój

Gres np:

60 x 20 cm

lub 60 x 60 cm

lub "a'la" deska powiedzmy 20x100 cm lub podobna.

Mniej więcej za powyższe (lub z metra)

 

Drugie pytanie: orientacyjna cena położenia kafli umiarkowanej wielkości (samych kafli, bez białego montażu) na ścianach i podłodze malutkiej łazienki  (1m x 2,5m) + odpływ liniowy bez kabiny + zabudowa stelaża sedesowego + punkty na baterie/kraniki prysznica i umywalki

 

Pytam o ceny w okolicach podwarszawskich jeśli to ma znaczenia

Ceny netto lub brutto (if you know what I mean)

Zastanawiam się czy związku z tym ,że ogólnie "ceny mieszkań oszalały" ostatnio to ceny takich prac również

I czy ktoś ma świeże dane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, wald0 napisał:

Drugie pytanie: orientacyjna cena położenia kafli umiarkowanej wielkości (samych kafli, bez białego montażu) na ścianach i podłodze malutkiej łazienki  (1m x 2,5m) + odpływ liniowy bez kabiny + zabudowa stelaża sedesowego + punkty na baterie/kraniki prysznica i umywalki

 

4-6 tys. zł.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, wald0 napisał:

Pytam o ceny w okolicach podwarszawskich jeśli to ma znaczenia

 

 

U nas (opolskie) ceny są równie zabójcze, bum na maxa a więcej ludzi ucieka na zachód niż zostaje i firmy windują ceny cały czas.

W zeszłym roku stawki od 40 zł do 100 zł/m2, na gotowo, z fugą, silikonem. Na gościa za 40 zł czeka się conajmniej rok, ale wykonawstwo oceniam wysoko.

Otwory w gresie po 30 zł/szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We Wroclawiu nowa moda, czyli wycena remontu lazienki liczona po powierzchni pomieszczenia a nie metrach kafli. Znajoma za 7-metrowa łazienkę płaci 12kPLN za robocizne. W tej cenie jest juz wykończenie na gotowo. I nie wazne czy kafle kladziesz na metr czy pod sufit.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ceny raczej z tych trochę wyższych w Krakowie, ale nie najwyższe, a na fachowca na płytki za 40,-/m2 to bym nie czekał ani minuty, bo bym się po prostu bał.

Ceny w cenniku są minimalne.

Nie jest to reklama, bo na dłuższy czas odpuściłem remonty ze względu na kłopoty z plecami (przez robotę).

cennik.pdf

 

edit

A no i bym zapomniał.

Odpuściłem prace z ogłoszeń, bo z reguły to wygląda tak, że za łazienkę normalnie do zrobienia realnie za 5 koła czasem mówiłem 4,5, bo na przykład miałem koło domu, to ludzie i tak brali kogoś tańszego, natomiast z polecenia bez problemu mogłem ją zrobić za 7 z pocałowaniem ręki.

No niestety wciąż od znajomych słyszę, że niezadowoleni z pracy fachowców, ale to właśnie tacy za 40,-/m2.

Chociaż zdarzają się asy za 100,-/m2 odwalający fuszerkę, ale tego już nie jestem w stanie pojąć.

Na pewno teraz pełen doświadczeń nie zdecydowałbym się na glazurnika z ogłoszenia, tylko i wyłącznie z polecenia i to dobrego, po oględzinach.

Wystarczy, że gość odwali łazienkę przepięknie, a w jednej maleńkiej półeczce będzie odwrotny spadek i dla mnie robota przerżnięta.

Nawet w desperacji jakbym zamieszkał na drugim końcu Polski, to bym się na AK zapytał i pojeździł zobaczyć na własne oczy.

Nigdy z ogłoszenia i bez znaczenia jakie piękne zdjęcia by nie były.

Edytowane przez Kuracjusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 PLN/m2 podłóg/ścian.

Montaż odpływu liniowego (w tym skucie pod odpływ) 300 PLN

Montaż geberita 200 PLN

 

Legionowo i okolice do 10 km, terminy za 2-3 miesiące.

 

Od 25 lat kładzie płytki w rodzinie, już z 10 łazienek w rodzinie zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.