Skocz do zawartości

Niezapłacone PCC


dwaoczka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Żona nie zapłaciła PCC po zakupie auta - wczoraj sie pokapowaliśmy - Jest to spore spoznienie bo auto kupione w kwietniu. Do dziś US sie nie pokapował bo nic nie przyszło. 
Z tego co czytam to grozi mandat od 200zł do bliżej nie określonych tysięcy... Auto wartości 16tyś więc do zapłaty było okolo 300zł. 
Moje pytanie czy istnieje jeszcze coś takiego jak czynny żal? Jak to rozegrać z US żeby jak najmniej bolało ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, ⠀ napisał:

Opłacić + wycieczka do US celem wręczenia tzw. "czynnego żalu"

Zgadza się. Można też wysłać przez ePuap. Jeśli czynny żal dotrze zanim US się pokapuje, są duże szanse, że ujdzie na sucho.

Edytowane przez Joki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ⠀ napisał:

Opłacić + wycieczka do US celem wręczenia tzw. "czynnego żalu"

https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-czynny-zal-wzor-z-omowieniem

 

miałem dokładnie tak samo

prawie w tym samym czasie kupiłem dwa samochody...za jeden zapłaciłem a za drugi zapomniałem, pokapowałem się po 3 miesiącach...

poszedłem do US, złożyłem pismo-czynny żal i deklarację...

kobitka trochę dziwnie się spojrzała ale przyjęła...

od tamtego czasu minęło już 4 czy 5 lat i nikt mnie nie ściga...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.06.2019 o 07:44, ⠀ napisał:

Opłacić + wycieczka do US celem wręczenia tzw. "czynnego żalu"

https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-czynny-zal-wzor-z-omowieniem

Dokładnie tak 👍

 

Ja miałem odwrotnie, zapłaciłem ale nie wysłałem pcc, dostałem pismo żebyś się zgłosić, zadzwoniłem powiedziałem co i jak, kazali wysłać ponownie i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Oscar_ napisał:

Dokładnie tak 👍

 

Ja miałem odwrotnie, zapłaciłem ale nie wysłałem pcc, dostałem pismo żebyś się zgłosić, zadzwoniłem powiedziałem co i jak, kazali wysłać ponownie i tyle.

Teraz mi się przypomniało... jak kiedyś spóźniłem się o jeden dzień i mi przysolili 500 mandatu za przestępstwo skarbowe (to przestępstwo, nie wykroczenie) to dowiedziałem się, że ważniejsze jest złożenie deklaracji w terminie. Zapłacić można i za pół roku bez konsekwencji. Papier ma być na czas.

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Joki napisał:

Teraz mi się przypomniało... jak kiedyś spóźniłem się o jeden dzień i mi przysolili 500 mandatu za przestępstwo skarbowe (to przestępstwo, nie wykroczenie) to dowiedziałem się, że ważniejsze jest złożenie deklaracji w terminie. Zapłacić można i za pół roku bez konsekwencji. Papier ma być na czas.

;)

Widać trafiłem na dobry humor |Pani naczelnik bo było to z 7 lat temu i od tamtej pory cisza.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Oscar_ napisał:

Widać trafiłem na dobry humor |Pani naczelnik bo było to z 7 lat temu i od tamtej pory cisza.

Albo dobra zmiana? Ja 14 lat temu mimo szczerych uśmiechów do uroczej pani inspektor osiągnąłem tylko tyle, że mandat mi wypisała z uśmiechem i w przyjaznej atmosferze.

;] 

  • Lubię to 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejście US to bardzo lokalna kwestia. 

W jednym każą Ci złożyć deklarację, zapłącić i spadać do domu , w innym do tego napisać jakieś samobiczowanko na piśmie, a jeszcze w innym dadzą 200 mandatu 😄

Natomiast nie sądzę żeby za 300PLN zrobili Ci jakąkolwiek krzywdę. Na 90% każą napisać "czynny żal"  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Żona nie zapłaciła PCC po zakupie auta - wczoraj sie pokapowaliśmy - Jest to spore spoznienie bo auto kupione w kwietniu. Do dziś US sie nie pokapował bo nic nie przyszło. 
Z tego co czytam to grozi mandat od 200zł do bliżej nie określonych tysięcy... Auto wartości 16tyś więc do zapłaty było okolo 300zł. 
Moje pytanie czy istnieje jeszcze coś takiego jak czynny żal? Jak to rozegrać z US żeby jak najmniej bolało ?

Nie zaplacila PCC czy nie zlozyla deklaracji ?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
Dnia 24.06.2019 o 11:00, muzz napisał:

od tamtego czasu minęło już 4 czy 5 lat i nikt mnie nie ściga...

W tym kraju odzywają się pod koniec okresu, więc wszystko przed Tobą, jeżeli okres 5 lat nie jest jeszcze zamknięty :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, krowka napisał:

W tym kraju odzywają się pod koniec okresu, więc wszystko przed Tobą, jeżeli okres 5 lat nie jest jeszcze zamknięty :P

Nie przesadzaj. Z mojego dobrze poinformowanego źródła wynika że za spóźnione PCC krzywdy nie robią. Przynajmniej we Wrocku. Gdyby nie zapłacił to by sobie przypomnieli po 5 latach albo w innym najgorszym momencie. Tak czy siak przypomną sobie na pewno bo co jakiś czas dokładnie przeczesują bazę CEPIK więc zapłacić trzeba.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.09.2019 o 23:00, patgaw napisał:

A ja nie kaze nikomu sie przyznawac tylko pytam czy ktos slyszal o takim wypadku

Ja słyszałem, sąsiad kupił ciągnik za 25 tyś zł minęło z 10 lat i nikt go o to nie ścigał, z resztą gość nikogo się nie boi, policję kiedyś wygnał ze swojego podwórka z siekierą xD komornika z resztą też xD gość ma żółte papiery, siedział kilka lat też za kradzieże w pudle - nic się nie zmieniło. Jeździ bez prawka po alko i nic mu nie mogą zrobić. 

 

Wracając do PCC. Ja dostałem kiedyś upomnienie że się spóźniłem i żeby zapłacić bez innych konsekwencji. Kiedyś mnie ścigali o 80zl bodajże że za tanio auto kupiłem, mimo że faktycznie tyle dałem. Żonę ścigali praktycznie po 5ciu latach tzw kontrola skarbowa w sprawie zakupu mieszkania to jeszcze poprawialiśmy deklarację bo za mało wpisaliśmy z faktur. Ja miło mój US wspominam ;)

Edytowane przez Luke16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
27 minut temu, patgaw napisał:

A co w przypadku jak sie nie pamieta jaka kwota byla za auto a nie ma sie juz umowy?

Prawdopodobnie otworzą mądrą książkę (katalog Eurotaxu) z wycenami aut i każą zapłacić wg marki, modelu i rocznika. ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, a teraz druga grosza komplikacja. Na umowie jako pierwszy wlasciciel byl wpisany ktos inny, a ja jako drugi. I teraz moge to zalatwic tak by tamta pierwsza osoba dala tylko podpis a ja bede wszystko zalatwial i oplacal? W sensie chodzi mi o napisanie tego zalu na siebie.

Edytowane przez patgaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, patgaw napisał:

Dobrze, a teraz druga grosza komplikacja. Na umowie jako pierwszy wlasciciel byl wpisany ktos inny, a ja jako drugi. I teraz moge to zalatwic tak by tamta pierwsza osoba dala tylko podpis a ja bede wszystko zalatwial i oplacal? W sensie chodzi mi o napisanie tego zalu na siebie.

Uwierz że sąsiad by złożył za Ciebie PCC + czynny żal i nikt by tego nie dochodził :) ma być złożony PCC + kasa zapłacona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak zupełnie off-top

Czy nie macie wrażenia, że PCC to sam w sobie czysty zamordyzm?

Dochody państwa z jego tytułu minimalne, a upierdliwość dla luda jest.

Przecież nawet zwolennicy podatku dochodowego niech powiedzą - czy od samego kupna / sprzeaży np auta ktoś się wzbogacił?

Ot: jeden zamienił gotówkę na auto, a drugi na odwrót

Poza tym to (podobnie jak podatek przy sprzedaży nieruchomości < 5 lat) krępuje ludzką aktywność zupełnie sztucznie.

Ktoś może mieć ochotę zmienić plany, coś mu przyjdzie nowego do głowy, chce coś kupiś, coś sprzedać - NIEEE... PŁAAAAĆ...

I na co to? A komu to potrzebne?

I znów pewnie nikt nie wiąże tego z wpływem na dobrobyt... (czemu w DE zarabiają więcej.... no kurde czemu....)

 

(tak, wiem, kasa z PCC podobnie jak część z PIT idzie do gminy, ale w zamian możnaby gminom dorzucić z VAT-u a to kuriozum zlikwidować, zkaopać i przysypać wapnem)

Edytowane przez wald0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, wald0 napisał:

A tak zupełnie off-top

Czy nie macie wrażenia, że PCC to sam w sobie czysty zamordyzm?

 

Zamordyzm to może nie, ale zupełnie niepotrzebna uciążliwość.

 

Cytuj

Dochody państwa z jego tytułu minimalne, a upierdliwość dla luda jest.

Przecież nawet zwolennicy podatku dochodowego niech powiedzą - czy od samego kupna / sprzeaży np auta ktoś się wzbogacił?

 

Chyba każdy handlarz samochodami... 😄

 

Cytuj

Ot: jeden zamienił gotówkę na auto, a drugi na odwrót

Poza tym to (podobnie jak podatek przy sprzedaży nieruchomości < 5 lat) krępuje ludzką aktywność zupełnie sztucznie. 

Ktoś może mieć ochotę zmienić plany, coś mu przyjdzie nowego do głowy, chce coś kupiś, coś sprzedać - NIEEE... PŁAAAAĆ...

I na co to? A komu to potrzebne?

 

Jeśli dobrze pamiętam, to podatku od dochodu (nie przychodu) nie płacisz jeśli pieniądze użyjesz do kupienia kolejnej nieruchomości. Zatem jeśli plany Ci się zmieniły i się przeprowadzasz, to problemu nie ma. 

 

Jeśli spekulujesz - spekulacja niczego nie produkuje - to płać. Krzywda Ci się nie dzieje - płacisz przecież tylko od dochodu, nie przychodu...

 

Cytuj

I znów pewnie nikt nie wiąże tego z wpływem na dobrobyt... (czemu w DE zarabiają więcej.... no kurde czemu....)

 

Z dwóch powodów. Po pierwsze mają technologię, know how i środki produkcji do produkcji kosztownych rzeczy niskim nakładem pracy. A po drugie, mają tanią siłę roboczą, która zgadza się na nich robić...

 

Cytuj

(tak, wiem, kasa z PCC podobnie jak część z PIT idzie do gminy, ale w zamian możnaby gminom dorzucić z VAT-u a to kuriozum zlikwidować, zkaopać i przysypać wapnem)

 

Podatki dla ludzi powinny być proste i przejrzyste. PCC raz, że nie jest przejrzysty (bo często płaci się od wyimaginowanej kwoty). Jest za to upierdliwy. 

Edytowane przez grogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, patgaw napisał:

To jeszcze mam kolejne pytanie:

Auto bylo sprzedane mniej niz pol roku od kupna, ale sprzedalem za mniej niz kupilem.  Na to tez musze ten czynny zal zlozyc i jak to zglosic jakim formularzem?

Jak sprzedałeś krócej niż po 6ciu pełnych miesiącach to musisz to wpisać do Pitu, nawet ze stratą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.