Jump to content
Sign in to follow this  
badzid

sprzęgło pod turbo

Recommended Posts

mam u siebie sprzęgło z fiata idea 1.4 16v i już zaczyna się ślizgać na wyższych biegach przy upalaniu. Czy ktoś z was przerabiał temat i ma jakieś rozwiązanie. Mam u siebie 1.2 16v 

Kiedyś dawno @taquito podawał numery docisku z czego i jaki jest najmocniejszy, nawet sam sie go o to pytalem, ale na szybko teraz nie potrafię odszukać.

napiszę do niego na priv i się podpytam 

dzięki za info teraz muszę zobaczyć jakie ja mam i kupić nowe i będę testować 

14 godzin temu, badzid napisał:

dzięki za info teraz muszę zobaczyć jakie ja mam i kupić nowe i będę testować 

Oczywiście musi być takie jak do stilo po prawej na foto, bo to po lewej jest słabsze :piwko:

kto robi dobrze żeby koło zamachowe trochę odchudzić (zamach z 1.4 16v) 

Godzinę temu, badzid napisał:

kto robi dobrze żeby koło zamachowe trochę odchudzić (zamach z 1.4 16v) 

Ja wysyłałem do Otoczaka, coś koło 2 stów brał i chyba odchudził na 3.6kg

Wyważenie z dociskiem plus 50zl

tak wiem dzwoniłem i teraz trzeba rozebrać wysłać i montować i patrzyć na efekty jak kupię jeszcze nowe sprzęgło 😄 

Ja kupiłem gotowe, ale jeszcze nie wsadziłem

Witam Posiadam Punto 1,2 8v  turbo w trakcie robienia :)i mam pytanie jakie sprzegło z kołem zapadać żeby polatało trochę dłużej jak orginał :)

ja u siebie mam cały zestaw z fiata idea/stilo 1,4 16v, koło zamachowe i sprzęgło. kupiłem taki zestaw używany i spisywał się bardzo dobrze jak miałem 1.1 turbo teraz przy 1.2 16v turbo zaczyna się ślizgać, plan jest na zakup nowego sprzęgła i będę testował.  

czyli moge taki zestawik do punciaka wsadzać :)

a co masz w punto za motor 

Mam jeszcze pytanie odnośnie skrzyni chciałbym 6 biegową zapodać i czy wogóle to bedzie miało sens ?Ktoś kiedyś mi mówił za 5 ,6 bieg jest prawie taki sam dziwne,, 

18 godzin temu, Marcin30 napisał:

1,2 8v mam

jak nie masz turbo to zakładaj seryjne sprzęgło i koło zamachowe z 1.2 8v. 

co do skrzyni to wszystko zależy jaką chcesz specyfikę zrobić i jaka skrzynie z jakim przełożeniem. 

Turbo jest już w trakcje montażu :)Co do skrzyni chodzi mi o to ,ze jadąc z predkością 150  mam już blisko 5 tys obrotów ,,a po założeniu turbo to już chyba obrotomierza mi zbraknie :)Mam dlatego pytanie co zrobić ?Albo skrzynię zmienić na inną albo nie wiem ,,Może ktoś się wypowie i coś doradzi ,dodam że to Punto 2 FL 2004r 1,2 8v 

Dnia 15.10.2019 o 21:14, Marcin30 napisał:

Turbo jest już w trakcje montażu :)Co do skrzyni chodzi mi o to ,ze jadąc z predkością 150  mam już blisko 5 tys obrotów ,,a po założeniu turbo to już chyba obrotomierza mi zbraknie :)Mam dlatego pytanie co zrobić ?Albo skrzynię zmienić na inną albo nie wiem ,,Może ktoś się wypowie i coś doradzi ,dodam że to Punto 2 FL 2004r 1,2 8v 

podaj jaka masz teraz skrzynie. Ja u siebie mam teraz eskową skrzynie i 3 bieg kończy się przy 140 km/h 

filmik na starym silniku 1.1 mpi turbo (TD04) tylko 3 i 4 bieg 

I dupa turbo za duże K03 nie ten model :( i muszę szukać innego gdzięć hugo by to spalił .Skrzynie muszę ogarnąć bo mówię u mnie 150 i prawie 5 tys na obrotomierzu ,, Numer skrzyni czy co ci konkretnie ?potrzebne ?

ale nie sugeruj się że teraz przy 150 masz 5 tys bo jak założysz turbo to prętkości się zmienią, to szukaj jakiejś turbiny typu TD04-13 (z subaru) lub GT2056s albo K03s z audi 

nic sie nie zmieni. czy będzie miał turbo czy kompresor czy wolnossący na lpg to na tej samej skrzyni zawsze przy tych samych obrotach będzie taka sama prędkość auta :D

Dnia 18.10.2019 o 21:25, Marcin30 napisał:

czyli nie ma sensu skrzyni ruszać ?

zostaw skrzynie tylko koło zamachowe i sprzegło zmień na 200mm i sprzegło ze stilo 1.4 16v 

Taki właśnie jest plan zamach już mam z allegro za grosze kupiłem czekam na sprzegło :)

Dnia 18.10.2019 o 08:43, badzid napisał:

ale nie sugeruj się że teraz przy 150 masz 5 tys bo jak założysz turbo to prętkości się zmienią, to szukaj jakiejś turbiny typu TD04-13 (z subaru) lub GT2056s albo K03s z audi 

A odnośnie turbo to znalazłem TD04-13 z BMW 2,5 diesel czy ona się nada ?czy na zmienną geometrie?

11 godzin temu, Marcin30 napisał:

A odnośnie turbo to znalazłem TD04-13 z BMW 2,5 diesel czy ona się nada ?czy na zmienną geometrie?

nie wiem czy to ma zmienną geometrię, ja miałem z subaru TD-04 i nie miała 

SAAB 9-3 2.0T 210 TURBOSPRĘŻARKA TURBINA TD04L-14T Dokładnie chcę taką zapodać z i zamykam temat :)ta powinna podejść :)?

15 godzin temu, Marcin30 napisał:

SAAB 9-3 2.0T 210 TURBOSPRĘŻARKA TURBINA TD04L-14T Dokładnie chcę taką zapodać z i zamykam temat :)ta powinna podejść :)?

moim skromnym zdaniem powinna być dobra 

Chodzi mi o to żeby wstawała w miarę wczęśnie i trzymała do końca Bo nie wiem co wybrać do 1,2 8v Punto żeby to w miarę chciało jechać