Skocz do zawartości

Porównanie samochodów Accord 7 kombi vs Crv2


AxiT

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje opinii ludzi którzy przynajmniej jeździli chwile oboma egzemplarzami. Chodzi o ilość miejsca. Szczególnie na tylnej kanapie gdzie jeździć będzie sześciolatek i ja ... czasami.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, AxiT napisał:

Chodzi o ilość miejsca. Szczególnie na tylnej kanapie 

Accord się nie umywa. W CR-V z tyłu masz jak w biznes klasie a w Accordzie jak w BMW. Sześciolatek się zmieści.

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, wujekcybul napisał:

Kolega mial CRV 1 teraz ma CRV 2 generalnie dramat. Ani to dzielne w terenie ani to szybkie ani oszczedne. Plus to jest wielkie auto. Z tylu miejsca jak w salonie. Ja bym bral Accorda.

Tez miałem CRV I i II obie w manualu. Wiem że to nie terenówka, ani wyścigówka, ani oszczędna fura  kurcze wiesz coś jak znajdę takiego automata to dalej kupię.

Przymierzałem się do Acorda sedana  jak w kombi jest z tyłu tyle samo miejsca to załamka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, AxiT napisał:

Tez miałem CRV I i II obie w manualu. Wiem że to nie terenówka, ani wyścigówka, ani oszczędna fura  kurcze wiesz coś jak znajdę takiego automata to dalej kupię.

Przymierzałem się do Acorda sedana  jak w kombi jest z tyłu tyle samo miejsca to załamka.

On ma 2.0 z automatem z LPG bo spalanie duze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam CRV2.

Nawet 2 sztuki. Jeden manual i jeden automat. Oba 2.0

 

Nie moge sie nie zgodzic z wujekcybul.

Auto w ostrą jazde w teren sie nie nadaje. Za duze, za cięzkie, naped nie najlepszy w grzązki teren.

Szybkie tez nie jest. Automat zwlaszcza.

No i oszczedne tez napewno nie.

 

Ale zato ja to widze tak.

Wygodne niesamowicie. Z przodu sie super siedzi. A jak żona prowadzi to ja za nią z tyłu moge sie rozłozyć na pół leżąco jak król.

Wjedzie w kazdą polną drogę. Lekkie błoto pokona bez problemu. W sniegu praktycznie z kazdej zaspy wyjedzie. Wysoki przeswit - wiec nie ma obawy o zahaczenie czymkolwiek.

Do wyscigów to nie jest, ale spokojnie mozna osiągnąć normalne prekdkosci podróżne. Automatem sie jezdzi bardzo przyjemnie i plynnie jesli nie wciska sie gazu w podloge.

A co do oszczednosci - to w Polskich warunkach ja założyłem LPG i wtedy koszty podrozowania nie sa zle. W miescie okolo 13 litrow LPG. W trasie miedzy 10 a 11.

 

Ja od siebie polecam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.07.2019 o 23:39, CiniO napisał:

Ja mam CRV2.

Nawet 2 sztuki. Jeden manual i jeden automat. Oba 2.0

 

Nie moge sie nie zgodzic z wujekcybul.

Auto w ostrą jazde w teren sie nie nadaje. Za duze, za cięzkie, naped nie najlepszy w grzązki teren.

Szybkie tez nie jest. Automat zwlaszcza.

No i oszczedne tez napewno nie.

 

Ale zato ja to widze tak.

Wygodne niesamowicie. Z przodu sie super siedzi. A jak żona prowadzi to ja za nią z tyłu moge sie rozłozyć na pół leżąco jak król.

Wjedzie w kazdą polną drogę. Lekkie błoto pokona bez problemu. W sniegu praktycznie z kazdej zaspy wyjedzie. Wysoki przeswit - wiec nie ma obawy o zahaczenie czymkolwiek.

Do wyscigów to nie jest, ale spokojnie mozna osiągnąć normalne prekdkosci podróżne. Automatem sie jezdzi bardzo przyjemnie i plynnie jesli nie wciska sie gazu w podloge.

A co do oszczednosci - to w Polskich warunkach ja założyłem LPG i wtedy koszty podrozowania nie sa zle. W miescie okolo 13 litrow LPG. W trasie miedzy 10 a 11.

 

Ja od siebie polecam.

 

 

Panowie ja pytam o to porównanie ponieważ do niedawna nie miałem styczności z Acordem VII.

Co do CRV to miałem dwie. Jedynkę i dwooooojkę więc plusy i minusy znam i ...... nadal chce taką kupić.

Jest jedna koło Łodzi, ale jechać tyle km oglądać "ulepa" trochę mnie odstrasza.

 

Ale ostatnio miałem "przyjemność" przejechać się u usiąść na wszystkich miejscach w Acordzie. I odnoszę wrażenie że więcej miejsca z tyłu ma moja żona w Hondzie JAZZ.

Testowałem też np VOLVO S60 i ta sama historia.

Po co są projektowane takie długie fury skoro z tyłu jest tak mało miejsca.

 

EDIT

Moja była własnie dojechała do Włoch.

 

 

Ale tą można się już troszkę pościgać. :cfaniak:

Edytowane przez AxiT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.