Skocz do zawartości

500X 1.4MA Turbo 140KM i błąd P0236 - usterka w najlepszym aucie (pozdrowienia dla hejterków, po przeczytaniu posta będzie zdziwko)


krowka

Rekomendowane odpowiedzi

Stało się, w najlepszym aucie na świecie, czyli moim, w ECU jako sporadyczny występuje błąd P0236 i pewne losowe dolegliwości z brakiem doładowania z tym związane.
Hejterom ostudzę zapał. FCA, pomimo wygasłej rok temu gwarancji, przyznało mi pozmianową turbinę na swój koszt :) Co prawda "odnowioną fabrycznie", taką samą dają na gwarancji, ale zawsze lepsze to, niż nic.
Problem tkwi w zaworze wastegate, a dokładniej w luzie osi zaworu, zaczyna się po przekroczeniu 40tyś. km przebiegu


Pozmianowe turbo w produkcji pojawiło się 28 listopada 2017 roku. Dotyczy wszystkich, w których ta turbina była montowana. Jeżeli komuś z MultiAir w 500X, Renegade, itd. wywali w turbinie wastegate, to należy pisać do FCA. Diagnostyka jest prosta. W zegarach doładowanie nie przekracza 1/4 wartości maksymalnej, na wykresówkach z MES w czasie niedomknięcia wartość ciśnienia doładowania jest znacząco niższa od oczekiwanej, są krótsze, czy kilkusekundowe lagi, albo stały brak mocy (trzeba ponownie uruchomić silnik, żeby zdjąć ograniczenie po wystąpieniu P0236). Przy bardziej rozoranym wastegate pojawia się dodatkowo Check Engine i kod błędu wastegate. Do tego po zrzuceniu sztangi z dźwigni zaworu jest wyczuwalny duży luz na osi, jak na filmie.
Aktualnie czekam na termin wymiany.

Edytowane przez krowka
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, wladmar napisał:

 

Czyli zwykla eksploatacja? ;]

Przeczytaj ze zrozumieniem jeszcze raz! Nigdzie słowa "eksploatacja" nie ma! Cóż, poziom edukacji kuleje. Co więcej z eksploatacji nikt turbiny nie funduje ;]
Żeś trafił jak dzik w agrest ;l Cieszę się Twoim szczęściem hejterku ;l Od razu masz lepszy dzień, a będzie gorąco ;]
Do sygnatury dopisz sobie:
"Jeżeli nie masz nic mądrego do napisania, to nie pisz", z tym, że stosuj też to do siebie.
No fakt, prestiżowe VW TSI to nie jest, a w wątku dotyczącym 1.2 TSI w Octavii, który chleje olej, mało nie płaczesz nad czyjąś szkodą, bo "na gwarancji pewnie jest, a przynajmniej powinno" ;l Wspomóż kolegę butelczyną, tłokiem, czy czym tam trzeba :phi:

Edytowane przez krowka
  • Lubię to 1
  • Kocham 5
  • Haha 1
  • Nie lubię tego 3
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, HARDTECHNO napisał:

Sam napisałeś do Fca czy tak sam od siebie ? Może była akcja serwisowa która wzywała właścicieli do wymiany? 

Sam pisałem, wiem o wadzie projektowej od 1,5 roku i tylko czekałem na wystąpienie usterki osi zaworu. Nie ma na to akcji serwisowej. Cała sprawa trwała 2 dni, najdłużej czekałem na termin w celu diagnozy w ASO - prawie 2 tygodnie. Po mailu do FCA 2 godziny później dzwoniło ASO w celu umówienia terminu diagnozy, w zeszły piątek byłem w ASO, potwierdzili, że do wymiany turbina, w poniedziałek odpowiedź. Teraz czekam na wymianę, turbina jak na razie ma na tyle niewielkie uszkodzenie osi zaworu, że da radę w miarę normalnie jeździć, przed wyprzedzaniem trzeba tylko się upewnić, że turbina będzie pompować, bo gdy złapie, to już nie puszcza bez potrzeby. Od wystąpienia P0236 przejechałem ponad 3000km, tragedii jeszcze nie ma.

Edytowane przez krowka
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, spad napisał:

 

Ty masz jakiś kompleks czy co? Bo tytuł posta i treść w jaki go napisałeś świadczą, że jednak coś gdzieś cię swędzi w związku z posiadaniem Fiata. Takie niby zadowolenie, ale jakieś to podejrzane.

Owsiki, paskudna sprawa. Wyszedłem naprzeciw co niektórym osobom na forum. To w jaki sposób napisałem posta ma swoją nazwę. Ku Twojej wiadomości jestem bardzo zadowolony z obu moich aut, pomimo usterki wastegate. FCA zachowało się bardzo ładnie.

Ps. "Najlepsze auto" - nawet nie pamiętam, kto to pierwszy napisał, więc trzeba podtrzymać tradycję :)

Edytowane przez krowka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, krowka napisał:

Owsiki, paskudna sprawa. Wyszedłem naprzeciw co niektórym osobom na forum. To w jaki sposób napisałem posta ma swoją nazwę. Ku Twojej wiadomości jestem bardzo zadowolony z obu moich aut, pomimo usterki wastegate. FCA zachowało się bardzo ładnie.

 

Wyszedłeś naprzeciw co niektórym osobom na forum? Ty tak serio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, spad napisał:

 

Wyszedłeś naprzeciw co niektórym osobom na forum? Ty tak serio?

Zgadnij ;) Radochę mają na pewno, pozdrawiam @wladmar i @wujekcybul ;] Powodu do płaczu nie mam ;) Stało się, będzie zrobione i tyle :)

Edytowane przez krowka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak to - przecież Fiaty miały się już nie psuć 8] Przecież to co ludzie tu wspominają (spora część tu obecnych miała kiedyś jakiegoś Fiata) że im się kiedyś psuły to prehistoria i miejskie legendy, a te współczesne miały już być genialne i bezawaryjne totalnie. I co? Co się stało ?! Sam pisałeś wielokrotnie o Fiatach w tonie wskazującym, że to najwspanialsze przejawy ludzkiego geniuszu, bliskie perpetum mobile. Oszukiwali :beksa:?

 

;]

 

Ale w sumie linię trzymasz - pochwaliłeś FCA :phi:

 

Wyluzuj trochę, bo chyba coś Cię gryzie :ok:

  • Lubię to 2
  • Kocham 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, cesarz napisał:

Padło bo to Valeo ;) więc to już wina Alfy że montuje takie gówno.

 

Do tego przynitowane więc nie można po prostu odkręcić i rozebrać.

Co do turbiny - montowana jest pewnie w wielu pojazdach. Skoro u tam nie pada to inżynierowie Fiata coś źle zaprojektowali. Nie jest też winą Opla że Fiat montuje tą gównianą M32. W Alfie młodego też jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, marcindzieg napisał:

Nie jest też winą Opla że Fiat montuje gównianą M32.

Jakie "montuje"? Rzetelności trochę! Najpierw się dowiedz od kiedy NIE MONTUJE, a dopiero potem rzucaj swoje mądrości! Montuje Opel.

Edytowane przez krowka
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, cesarz napisał:

Padło bo to Valeo ;) więc to już wina Alfy że montuje takie gówno.

 

Ale turbina to pewnie Garret albo Mitsu -> coś nie wyszło i tyle. 

Turbina, to badziewie od Garrett"a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, krowka napisał:

Jakie "montuje"? Rzetelności trochę! Najpierw się dowiedz od kiedy NIE MONTUJE, a dopiero potem rzucaj swoje mądrości!

Przepraszam. Donieś do prokuratury o obrazę uczuć religijnych.

Albo kup sobie w końcu samochód innej marki. Choć boję się że to choroba i niewiele pomoże.

  • Lubię to 1
  • Kocham 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, marcindzieg napisał:

Przepraszam. Donieś do prokuratury o obrazę uczuć religijnych.

Albo kup sobie w końcu samochód innej marki. Choć boję się że to choroba i niewiele pomoże.

Wszystko w porządku? Wygląda, że na synapsach masz zwory. Napij się wody. Wolę moją chorobę, Twojej nie chcę.

Edytowane przez krowka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, marcindzieg napisał:

Co do turbiny - montowana jest pewnie w wielu pojazdach. Skoro u tam nie pada to inżynierowie Fiata coś źle zaprojektowali. Nie jest też winą Opla że Fiat montuje tą gównianą M32. W Alfie młodego też jest.

 

W kazdym aucie jest coś źle zaprojektowanego. Nie ma co histeryzować ani zakochiwać się w jednej marce ;) 

Imo tutaj można pochwalić FCA za to że wymienią turbo po gwarancji bez kosztów - co nie jest wcale takie oczywiste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, cesarz napisał:

 

W kazdym aucie jest coś źle zaprojektowanego. Nie ma co histeryzować ani zakochiwać się w jednej marce ;) 

Imo tutaj można pochwalić FCA za to że wymienią turbo po gwarancji bez kosztów - co nie jest wcale takie oczywiste.

 

Oczywiście że tak jest. Tylko widzisz że jeden posiadacz Fiata zachowuje się jak nawiedzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marcindzieg napisał:

 

Do tego przynitowane więc nie można po prostu odkręcić i rozebrać.

Co do turbiny - montowana jest pewnie w wielu pojazdach. Skoro u tam nie pada to inżynierowie Fiata coś źle zaprojektowali. Nie jest też winą Opla że Fiat montuje tą gównianą M32. W Alfie młodego też jest.

 

Fiat nie montuje skrzyni M32 bodajże od połowy 2010r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, marcindzieg napisał:

Przepraszam. Donieś do prokuratury o obrazę uczuć religijnych.

Albo kup sobie w końcu samochód innej marki. Choć boję się że to choroba i niewiele pomoże.

Generalnie to nie jest skrzynia Opla ale w tym dzihadzie zapomnial.

Edytowane przez wujekcybul
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, cesarz napisał:

Imo tutaj można pochwalić FCA za to że wymienią turbo po gwarancji bez kosztów - co nie jest wcale takie oczywiste.

 

A ja myślę, że mamy tu do czynienia z cichą akcją serwisową. Po co przywoływać wszystkich i wymieniać jak można tylko tym, którzy się zgłoszą z problemem, a reszta pewnie wymieni za swoje.

Edytowane przez shapyr
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, spad napisał:

 

Wyszedłeś naprzeciw co niektórym osobom na forum? Ty tak serio?

tak on tak serio ;]

 

dziwie sie ze jeszcze nikogo nie zechciał obrazic, pomimo edycji kazdego posta :hmm: a moze własnie dlatego :ok:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Ty masz jakiś kompleks czy co? Bo tytuł posta i treść w jaki go napisałeś świadczą, że jednak coś gdzieś cię swędzi w związku z posiadaniem Fiata. Takie niby zadowolenie, ale jakieś to podejrzane.

To już widać nie od dzisiaj ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Lubię to 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.06.2019 o 13:39, spad napisał:

 

Ty masz jakiś kompleks czy co? Bo tytuł posta i treść w jaki go napisałeś świadczą, że jednak coś gdzieś cię swędzi w związku z posiadaniem Fiata. Takie niby zadowolenie, ale jakieś to podejrzane.

Kompleks i w dodatku to zdaje się jeden z ,,wojowników fiata'' ;) Styl pisania tego chłopa przyprawia mnie o wysypkę..

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompleks i w dodatku to zdaje się jeden z ,,wojowników fiata''  Styl pisania tego chłopa przyprawia mnie o wysypkę..
Jakbyś kupił za worek złota fiata wszystkomajaxego to byś zrozumiał.

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.06.2019 o 09:31, krowka napisał:

Stało się, w najlepszym aucie na świecie, czyli moim, w ECU jako sporadyczny występuje błąd P0236 i pewne losowe dolegliwości z brakiem doładowania z tym związane.

W tym super aucie dalej montują ECU na silniku ?

W ostatnim Fiacie co miałem to jak wywaliło błąd to padł ECU .. od drgań silnika :].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.06.2019 o 14:53, Manx napisał:

Ale jak to - przecież Fiaty miały się już nie psuć 8] Przecież to co ludzie tu wspominają (spora część tu obecnych miała kiedyś jakiegoś Fiata) że im się kiedyś psuły to prehistoria i miejskie legendy, a te współczesne miały już być genialne i bezawaryjne totalnie. I co? Co się stało ?! Sam pisałeś wielokrotnie o Fiatach w tonie wskazującym, że to najwspanialsze przejawy ludzkiego geniuszu, bliskie perpetum mobile. Oszukiwali :beksa:?

 

Przecież się nie zepsuł. Nie powiesz mi chyba, że dla użytkownika Fiata jazda z jakimś błędem komputera i planowanie każdego wyprzedzania bez pewności, że ono się powiedzie jest czymkolwiek nowym lub odbiegającym od standardu eksploatacji samochodu?

Fiat zepsuty jest tylko wtedy, gdy usterka uniemożliwia jazdę, chociaż i to nie zawsze, bo przecież gwałtowne zużycie eksploatacyjne też może uniemożliwić jazdę a to akurat jest norma.

;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.06.2019 o 16:25, cesarz napisał:

 

W kazdym aucie jest coś źle zaprojektowanego. Nie ma co histeryzować ani zakochiwać się w jednej marce ;) 

Imo tutaj można pochwalić FCA za to że wymienią turbo po gwarancji bez kosztów - co nie jest wcale takie oczywiste.

 

Przecież skoro to wada to łaski nie robią. I tak wstyd że nie zrobili akcji naprawczej tylko czekają aż komuś padnie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ryb napisał:

 

Przecież się nie zepsuł. Nie powiesz mi chyba, że dla użytkownika Fiata jazda z jakimś błędem komputera i planowanie każdego wyprzedzania bez pewności, że ono się powiedzie jest czymkolwiek nowym lub odbiegającym od standardu eksploatacji samochodu?

Fiat zepsuty jest tylko wtedy, gdy usterka uniemożliwia jazdę, chociaż i to nie zawsze, bo przecież gwałtowne zużycie eksploatacyjne też może uniemożliwić jazdę a to akurat jest norma.

;]

 

No i trzeba znać się na kodach błędów (Fiat wyświetla te kody na wyświetlaczu, czy jak?), szperać na forach, wiedzieć o wadach projektowych, pisać maile do centrali... Masakra jakaś. Przypomina to doktoryzowanie się z kodów silników w VAG. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wladmar napisał:

 

No i trzeba znać się na kodach błędów (Fiat wyświetla te kody na wyświetlaczu, czy jak?), szperać na forach, wiedzieć o wadach projektowych, pisać maile do centrali... Masakra jakaś. Przypomina to doktoryzowanie się z kodów silników w VAG. 

Nie chcę być zbyt złośliwy, ale jak z tymi błędami jest w BMW, wyświetla, krzyczy czy na środku drogi staje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boziu chciałem poczytać coś poważnego więc wchodzę na Motokącik a tu gorzej niż na HP. Stare chłopy się na fujary biją Niby każdy ma większego a jak to czytam to wychodzi kompleks braku przysłowiowego siurka, już o ogładzie nie wspominając... Gdzie są moderatorzy?

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.06.2019 o 17:19, wladmar napisał:

 

No i trzeba znać się na kodach błędów (Fiat wyświetla te kody na wyświetlaczu, czy jak?), szperać na forach, wiedzieć o wadach projektowych, pisać maile do centrali... Masakra jakaś. Przypomina to doktoryzowanie się z kodów silników w VAG. 

Fiat na wyświetlaczu kodów nie wyświetla. Wyciąga się Witechem 2, AlfaOBD, albo MultiEcuScanem. Jak już pisałem, gdy oś jest w stanie bardziej zużytym włącza się Check.

Kody błędów i cała reszta. Od tego mam pełną dokumentację techniczną. Fora mi osobiście potrzebne w tym przypadku są po to, żeby napisać ludziom o co biega i co mają robić. Na razie jestem szósty, co ciekawe masówki nie ma.

Dnia 28.06.2019 o 16:20, Ryb napisał:

Przecież skoro to wada to łaski nie robią. I tak wstyd że nie zrobili akcji naprawczej tylko czekają aż komuś padnie.

Zgadza się, szczególnie, że mają na to Service News.

 

Dnia 28.06.2019 o 16:18, Ryb napisał:

Przecież się nie zepsuł. Nie powiesz mi chyba, że dla użytkownika Fiata jazda z jakimś błędem komputera i planowanie każdego wyprzedzania bez pewności, że ono się powiedzie jest czymkolwiek nowym lub odbiegającym od standardu eksploatacji samochodu?

Jako odpowiedź zacytuję

Dnia 26.06.2019 o 14:01, krowka napisał:

Teraz czekam na wymianę, turbina jak na razie ma na tyle niewielkie uszkodzenie osi zaworu, że da radę w miarę normalnie jeździć, przed wyprzedzaniem trzeba tylko się upewnić, że turbina będzie pompować, bo gdy złapie, to już nie puszcza bez potrzeby

Dopowiem bardziej zrozumiale. To, że ECU wtedy nie ograniczy mocy jest zdarzeniem pewnym, inaczej, prawdopodobieństwo kagańca jest równe 0. W przeciwieństwie do Ciebie jeżdżę tym autem i mam jednak większą wiedzę w temacie, w zachowaniu itd.

 

Dnia 27.06.2019 o 23:46, sherif napisał:

W tym super aucie dalej montują ECU na silniku ?

Leniom nie odpowiadam. Google Twoim przyjacielem, jeżeli jesteś ciekawy, to na pierwszym lepszym zdjęciu komory zobaczysz gdzie jest.

Dnia 27.06.2019 o 22:56, BOGUS napisał:

Jakbyś kupił za worek złota fiata wszystkomajaxego to byś zrozumiał.

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka
 

Do Twojego worka zaglądam? Licz swoje, nie moje!

Edytowane przez krowka
  • Kocham 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.06.2019 o 18:44, mokrii napisał:

tak on tak serio ;]

 

dziwie sie ze jeszcze nikogo nie zechciał obrazic, pomimo edycji kazdego posta :hmm: a moze własnie dlatego :ok:

Mierz innych swoją miarą. Jeżeli widzę chociażby brak przecinka, to edytuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.06.2019 o 16:12, marcindzieg napisał:

A po co mam pytać? To nie ja mam problem.

Czy ja mam problem? Przejściową niedogodność, która czasem się odezwie. W ciągu ostatnich 1000km tylko kilka lagów bez ograniczenia mocy.

Edytowane przez krowka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.06.2019 o 17:19, wladmar napisał:

Przypomina to doktoryzowanie się z kodów silników w VAG.

 

ale kody błędów to nie tylko fiat, czy vag. ważne, ze mozna je łatwo odczytać. są gorsze marki w tym temacie, więc nie ma co narzekać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.06.2019 o 16:18, Ryb napisał:

Nie powiesz mi chyba, że dla użytkownika Fiata jazda z jakimś błędem komputera i planowanie każdego wyprzedzania bez pewności, że ono się powiedzie jest czymkolwiek nowym lub odbiegającym od standardu eksploatacji samochodu?

 

w vag-u miałem tak samo, więc nie uważam żeby fiat był gorszy... ba, sieną z wydmuchaną upg wróciłem z Pragi ;]

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.06.2019 o 22:56, BOGUS napisał:

Jakbyś kupił za worek złota fiata wszystkomajaxego to byś zrozumiał.

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka
 

Miałem w życiu z 10 fiatów w tym 3 nowe z salonu, niczym nie jesteś w stanie mnie zaskoczyć ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.06.2019 o 18:43, Pepcio napisał:

Kompleks i w dodatku to zdaje się jeden z ,,wojowników fiata'' ;) Styl pisania tego chłopa przyprawia mnie o wysypkę..

Za ten wpis w tym wątku ,,szanowny'' moderator przyznał mi ostrzeżenie, tym czasem sam wątek o charakterze prześmiewczo prowokacyjnym nadal wisi i zaśmieca wątki. Powoli czuję się na AK jak w Pis Bis. Brawo dla moda za ,,kawał dobrej roboty''....

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pepcio napisał:

Za ten wpis w tym wątku ,,szanowny'' moderator przyznał mi ostrzeżenie, tym czasem sam wątek o charakterze prześmiewczo prowokacyjnym nadal wisi i zaśmieca wątki. Powoli czuję się na AK jak w Pis Bis. Brawo dla moda za ,,kawał dobrej roboty''...

Mogłeś zachować się kulturalnie, ale nie, musiałeś psychoanalizę wykonać, a teraz jakieś pretensje 😉

Co do zaśmiecania. Ja zaśmieciłem? Ja pisałem niezgodnie z tematem? Ja zaglądałem do czyjegoś wora ze złotem, tudzież o tym, że mój FIAT "wszystko ma"? Co to ma do rzeczy? Gdyby nie usunięto subforum 500, to bym tam informację umieścił. Do tego ta informacja przyda się kilku osobom.

Przynajmniej mam konkretną wiedzę techniczną, którą mogę przekazać. Ty nic nie wniosłeś, poza bałaganem.

  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

A mnie to dopadło w trakcie jazdy trójmiejskimi drogami ,ot but w podłodze ,a z górki i z wiatrem coś tam ponad 100 kmh . Zero błędów . Zjechałem do ASO i popatrzyli i poradzili abym następnym razem nagrał telefonem . Podałem nr usterki i co to jest ,ale jak kulą w płot . Potrzebowałem auto więc pojechałem do mechanika poza ASO (auto na gwarancji ) . 10 minut i diagnoza -wastegate . Zleciłem naprawę (poszła regenerowana turbina od Garretta ) ,nowe co trzeba było itd . Faktura i do ASO z zapytaniem dlaczego odmówili diagnozy usterki i w efekcie naprawy ? Zero reakcji .Pytanie do FCA -to samo ..a nie pouczyli mnie ,że naprawiałem poza ASO więc zwrot kosztów się nie należy. Na zapytanie czy właściwym jest odmowa diagnozy i w efekcie naprawa to prawidłowa procedura dostałem odp ,że ...odpowiedzieli już na moje pytanie ,czyli "naprawiałem poza ASO więc itd itd "  Mają klienta w d...,więc i ja ich mam w d... ,następne auto nie będzie Fiatem ,miała być Alfa ,ale nie ,nie chcę . Jest sporo innych marek . 1 auto sprzedaje salon ,następne serwis . Tutaj 1 i ostatnie sprzedał salon .

  • Lubię to 1
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.