Skocz do zawartości

Passat B7 2.0TDI - ma jakieś typowe usterki?


cesarz

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzieś 2 mc temu wrzucałem moje podsumowanie po roku / 40tkm.

Dalej jestem zadowolony - może mój jest zepsuty ale bardzo mało pali nawet po chipie ma ~210KM.

Ostatnio pogoniłem go na trasie Wawa-Berlin-Wawa (1200km) i przy powrocie i jeździe na poziomie 170 km/h (nie średniej) spalanie wyszło 7,7/100km.

 

Trzeszczenia nie zauważyłem (mam też Lagunę 3 i tam to jest masakra).

Bardzo lubię to auto i pomimo że Pasek jest starszy i ma jakieś 170tkm, zostaje u nas, a Laguna 2014 z 90tkm idzie na sprzedaż za 7 miesięcy.

 

Mam wersję 170km z DSG.

 

Masz pytania - pisz śmiało

 

EDIT:

 

Edytowane przez listoor
Dopisek
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto kupione - oby służyło  W Lagunie tak źle? SZkoda bo myślałem o zmianie Cromy na Lagune. Chyba zostanie 508 z automatem po lficie.


Źle nie jest.
Ale podam Ci proste przykłady:
1) Jedziesz 140 po autostradzie i chcesz umyć szybę - w pasku odpalasz spryskiwacze i po problemie. W Lagunie, siurki lecą do pół szyby bo w 2015 roku nie wpadki jeszcze na to ze są spryskiwacze mgielkowe.
2) mam szklany dach - projekt zakłada odpowiednia ilość plastiku na roletke ręczna. Zima, zaczep trzyma. Latem jak się rozgrzeje, przy pierwszym lepszym hopku zwija się z hukiem gdzie może kogoś przyprawić o zawał :)
3) są czujniki cofania - ale nikt nie wypad na to aby przy ich uruchomieniu radio się ściszało.

Takich prostych przykładów mam sporo ;)

Ale fakt, Laguna wyglada lepiej ;)
Ps. Mimo ze pasek sedan, a Laguna kombi, więcej rzeczy jestem w stanie przewieźć paskiem. I ma znacznie więcej miejsca w środku.

07ec467fc718ac57348f9370cf329193.jpg

e9fb5e7e87c432171734de25326ac72e.jpg





Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Źle nie jest.
Ale podam Ci proste przykłady:
1) Jedziesz 140 po autostradzie i chcesz umyć szybę - w pasku odpalasz spryskiwacze i po problemie. W Lagunie, siurki lecą do pół szyby bo w 2015 roku nie wpadki jeszcze na to ze są spryskiwacze mgielkowe.
2) mam szklany dach - projekt zakłada odpowiednia ilość plastiku na roletke ręczna. Zima, zaczep trzyma. Latem jak się rozgrzeje, przy pierwszym lepszym hopku zwija się z hukiem gdzie może kogoś przyprawić o zawał default_smile.gif
3) są czujniki cofania - ale nikt nie wypad na to aby przy ich uruchomieniu radio się ściszało.

Takich prostych przykładów mam sporo default_wink.gif

Ale fakt, Laguna wyglada lepiej default_wink.gif
Ps. Mimo ze pasek sedan, a Laguna kombi, więcej rzeczy jestem w stanie przewieźć paskiem. I ma znacznie więcej miejsca w środku.

07ec467fc718ac57348f9370cf329193.jpg&key=6ea9869b6a655f61a926877217d297eab039d8cbc1657b0245cfcfd1bc949384

e9fb5e7e87c432171734de25326ac72e.jpg&key=320965ed53f8a8d1882a4270c0745ceb007da9a1b597f510a27dfdd731f4ce2c





Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
A z jakim silnikiem ta laguna?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, cinkow napisał:

A z jakim silnikiem ta laguna?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

 

Hej !

Laguna 2,0 dci 150KM @197KM :)

Manual 6biegowy

Silnik na łańcuchu - podobno wieczny dla zwykłego śmiertelnika :)

Historia zna przypadki 350tyś km + i dalej jeżdżą.

 

Tylko ja mam jedną zasadę - wymiana oleju co 15tkm :)

 

Jak masz jakieś szczegółowe pytania, pisz śmiało :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśine od 2.0 z Automatem Jatco myślałem  - też podobno bardzo dobry.

 

Passatem przejechałem się - fajna sztuka mu się trafiła mimo przebiegu 280k :) Nowa turbina, nowa dwumasa + sprzegło -> oba z nalotem 20 tysięcy. Auto jeździ jak nówka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, cesarz napisał:

Właśine od 2.0 z Automatem Jatco myślałem  - też podobno bardzo dobry.

 

Passatem przejechałem się - fajna sztuka mu się trafiła mimo przebiegu 280k :) Nowa turbina, nowa dwumasa + sprzegło -> oba z nalotem 20 tysięcy. Auto jeździ jak nówka.

 

bez sensu kupować auto z tak dużym przebiegiem, chyba, że planujesz bardzo mało jeździć.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.