Skocz do zawartości

Będzie kara 1000 zł za nieprzerejestrowanie pojazdu w terminie


marcindzieg

Rekomendowane odpowiedzi

38 minut temu, wujekcybul napisał:

Brawo!!! Jeszcze jak zniosa debilne tablice z podzialem na wojewodztwa to otworze szampana. Tablica powinna byc jedna do konca zycia auta.

 

Żartujesz chyba... Tablice kosztują ile? 180 zł? Zarejestrowanych i mających aktualne badanie techniczne (czyli jeżdżących) pojazdów jest 16 621 078. Załóżmy, że auto przeciętnie co 5 lat zmienia właściciela i w 50% jedzie poza własną gminę. Daje to 299 179 404 zł rocznie. Nikt nie zrezygnuje z takiej kasy. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, wladmar napisał:

 

Żartujesz chyba... Tablice kosztują ile? 180 zł? Zarejestrowanych i mających aktualne badanie techniczne (czyli jeżdżących) pojazdów jest 16 621 078. Załóżmy, że auto przeciętnie co 5 lat zmienia właściciela i w 50% jedzie poza własną gminę. Daje to 299 179 404 zł rocznie. Nikt nie zrezygnuje z takiej kasy. 

 

Przeciez nie trzea rezygnowac ;]

Mozna stosownie podniesc oplate za przerejestrowanie i kasa bedzie sie zgadzac ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt wpłynął do sejmu na początku czerwca i był już czytany. Poza mało istotnymi dla kierowców zmianami różnych ustaw dotyczących utrzymania porządku w gminach, pojawiła się tam również propozycja, by utrzymać porządek w legalizacji pojazdów. Dotyczy to art. 73. ustawy "prawo o ruchu drogowym", który określa zasady rejestracji pojazdów. W projekcie dodano zapis o obowiązkowym, 30-dniowym terminie na złożenie przez właściciela pojazdu wniosku o jego rejestrację.
link
 


Super tylko niech jeszcze wycofaja debilny przepis ze auto ma miec przeglad
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maciej__ napisał:

 

Przeciez nie trzea rezygnowac ;]

Mozna stosownie podniesc oplate za przerejestrowanie i kasa bedzie sie zgadzac ;)

 

 

Nic nie stoi na przeszkodzie, by podnieść opłatę i jednocześnie obowiązkowo wymieniać tablice ;] Ja myślę, że raczej pójdzie to wszystko w kierunku, że tablice trzeba będzie zmieniać nawet w tej samej gminie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wladmar napisał:

 

Nic nie stoi na przeszkodzie, by podnieść opłatę i jednocześnie obowiązkowo wymieniać tablice ;] Ja myślę, że raczej pójdzie to wszystko w kierunku, że tablice trzeba będzie zmieniać nawet w tej samej gminie. 

 

Mnie to w sumie lotto, pod warunkiem, ze bedzie dalo sie to zalatwic przez net ;]

Nawet teraz bylbym sklonny zaplacic 2-3x tyle, zeby nie marnowac czasu i nerwow na WK ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Mnie to w sumie lotto, pod warunkiem, ze bedzie dalo sie to zalatwic przez net ;]
Nawet teraz bylbym sklonny zaplacic 2-3x tyle, zeby nie marnowac czasu i nerwow na WK



Sa firmy co biora od ciebie upowaznienie i papiery i przywoza pod drzwi
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wujekcybul napisał:

Brawo!!! Jeszcze jak zniosa debilne tablice z podzialem na wojewodztwa to otworze szampana. Tablica powinna byc jedna do konca zycia auta.

Ale bez regionalizacji! Najlepiej jak by na tablicy był jakiś skrócony VIN albo przypadkowy ciąg znaków. Ja tam się nie mam czego wstydzić, ale sporo mieszkańców miast i powiatów odetchnęło by z ulga :hehe: :phi:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, czachabrava napisał:

To niech jeszcze za WK sie wezma, zeby czlowiek musial brac dzien wolny w pracy by przerejestrowac auto i jeszcze moze dostac tablice na nastepny dzien, albo za trzy:)

 

gadasz, jakbys zmieniał auto co miesiąc.

ja tam nigdy nie miałem problemu, zeby raz na 7 lat wziąść dzień wolnego. a teraz nie trzeba, bo przez neta mozna sie umówić na daną godzinę i załatwiasz praktycznie bez kolejki. dodatkowo jest dzień, w którym urząd pracuje do 18.00

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, blue_ napisał:

 

gadasz, jakbys zmieniał auto co miesiąc.

ja tam nigdy nie miałem problemu, zeby raz na 7 lat wziąść dzień wolnego. a teraz nie trzeba, bo przez neta mozna sie umówić na daną godzinę i załatwiasz praktycznie bez kolejki. dodatkowo jest dzień, w którym urząd pracuje do 18.00

 

Ale to nie ma zadnej reguly... Ja w Wawie rejestrowalem auto z marszu przed praca :ok:

Pojechalem pod WK o 7:50 i o 8:20 juz bylo po sprawie bez zadnych zapisow.

Za to u tesciow w Mlawie to jest cyrk na kolkach :hehe:

Zadupie jak nie wiem, a kolejka i zapisy na 3 tyg do przodu :hehe:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maciej__ napisał:

Pojechalem pod WK o 7:50 i o 8:20 juz bylo po sprawie bez zadnych zapisow.

 

to też nie reguła. u mnie urząd od 7.15, a ludzie juz kolejkę ''bukują'' od 6 przed urzędem.

pozatym ja latem pracuje min. od 6 do 18

wychodzi na to, ze trzeba sie wziąść za urzędy, ale żeby ujednolicić system w całym kraju. wtedy bedzie sprawiedliwie

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, blue_ napisał:

 

to też nie reguła. u mnie urząd od 7.15, a ludzie juz kolejkę ''bukują'' od 6 przed urzędem.

pozatym ja latem pracuje min. od 6 do 18

wychodzi na to, ze trzeba sie wziąść za urzędy, ale żeby ujednolicić system w całym kraju. wtedy bedzie sprawiedliwie

To znaczy, że pracodawca zmusza Cię do pracy dzień w dzień po minimum 12 godzin? Może trzeba się wziąć za pracodawcę? Zgłosić do PIP, czy gdzie tam się zgłasza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ZUBERTO napisał:

Ten artykul dotyczy przerejestrowania po kupnie

 

Po kupnie. Będziesz miał 30 dni. Zresztą teraz też masz tylko wyegzekwowanie tego jest trudne. Po wejściu będzie to decyzja administracyjna i po prostu ściągną. Co ciekawe jak przyjdziesz do WK z plikiem poprzednich umów to urzędnik przeglądając i znajdując potwierdzenie że któryś poprzedni właściciel nie zmieścił się w terminie 30 dni to wyśle mu 1000 zł do zapłacenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, marcindzieg napisał:

Przed rejestracją? To uderzy głównie w tych co sprowadzają złom.

Kupujesz auto niesprawne lub do remontu-w jaki sposób je zarejestrujesz na siebie jesli przegląd jest juz nieważny a naprawa moze zająć kilka miesiecy a moze  i lat:)

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy, że pracodawca zmusza Cię do pracy dzień w dzień po minimum 12 godzin? Może trzeba się wziąć za pracodawcę? Zgłosić do PIP, czy gdzie tam się zgłasza.


A moze pracuje na swoim i praca jest mocno sezonowa?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, blue_ napisał:

 

gadasz, jakbys zmieniał auto co miesiąc.

ja tam nigdy nie miałem problemu, zeby raz na 7 lat wziąść dzień wolnego. a teraz nie trzeba, bo przez neta mozna sie umówić na daną godzinę i załatwiasz praktycznie bez kolejki. dodatkowo jest dzień, w którym urząd pracuje do 18.00

 

Może u Ciebie tak jest, gdyby tak było to bym mogł nawet i co miesiąc rejestrować :)

 

8 godzin temu, Maciej__ napisał:

 

 

Za to u tesciow w Mlawie to jest cyrk na kolkach :hehe:

Zadupie jak nie wiem, a kolejka i zapisy na 3 tyg do przodu :hehe:

 

 

Ja własnie pisze o tym samym wydziale ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, marcindzieg napisał:

 

Po kupnie. Będziesz miał 30 dni. Zresztą teraz też masz tylko wyegzekwowanie tego jest trudne. Po wejściu będzie to decyzja administracyjna i po prostu ściągną. Co ciekawe jak przyjdziesz do WK z plikiem poprzednich umów to urzędnik przeglądając i znajdując potwierdzenie że któryś poprzedni właściciel nie zmieścił się w terminie 30 dni to wyśle mu 1000 zł do zapłacenia.

 

Wątpie by wyłapywali tych co nie przerejestrowali samochodu przed wprowadzeniem zmian. Z reszta w artykule jest wzmianka o kontroli policyjnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, a co w przypadku, kiedy kupię pojazd, pojazd posiada dowód rejestracyjny, posiada aktualne OC, ale nie ma przeglądu. Co więcej, przez najbliższy czas nie będę użytkował tego pojazdu bo wymaga remontu/naprawy. Rozumiem, że w związku z powyższym obowiązkiem pojazd zostanie zarejestrowany z brakiem adnotacji o badaniu technicznym.

Z resztą pewnie w ciągu najbliższych dni będę ten temat przerabiał.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Wojtas_BB napisał:

No dobra, a co w przypadku, kiedy kupię pojazd, pojazd posiada dowód rejestracyjny, posiada aktualne OC, ale nie ma przeglądu. Co więcej, przez najbliższy czas nie będę użytkował tego pojazdu bo wymaga remontu/naprawy. Rozumiem, że w związku z powyższym obowiązkiem pojazd zostanie zarejestrowany z brakiem adnotacji o badaniu technicznym. 

Z resztą pewnie w ciągu najbliższych dni będę ten temat przerabiał.

 

Przeciez poki co nic jeszcze nie weszlo w zycie, wiec nie martw się na zapas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, czachabrava napisał:

 

Wątpie by wyłapywali tych co nie przerejestrowali samochodu przed wprowadzeniem zmian. Z reszta w artykule jest wzmianka o kontroli policyjnej.

 

Jak wejdzie to będą mieli prawo. A jak ktoś trafi na zły dzień urzędnika to może mieć problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, volf6 napisał:

Kupujesz auto niesprawne lub do remontu-w jaki sposób je zarejestrujesz na siebie jesli przegląd jest juz nieważny a naprawa moze zająć kilka miesiecy a moze  i lat:)

 

W ostateczności wrzucisz te 1000 zł jako koszt remontu. Zresztą pewnie będzie jakaś metoda odwołania się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, TWENTIS napisał:

 

A wstecz będzie działać?

Mam 2 takie trupy rozgrzebane  - poł pod blokiem, pół w piwnicy

 

Trudno powiedzieć. Jednak obowiązek zawsze był. Kara też - do 3kzł. Tylko nikt tego nie egzekwował. Więc teoretycznie kara jest mniejsza. Ale to musiałby się prawnik wypowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, marcindzieg napisał:

 

Trudno powiedzieć. Jednak obowiązek zawsze był. Kara też - do 3kzł. Tylko nikt tego nie egzekwował. Więc teoretycznie kara jest mniejsza. Ale to musiałby się prawnik wypowiedzieć.

 

Obowiązek był, kary nie było.

To jest czynność administracyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, TWENTIS napisał:

 

Obowiązek był, kary nie było.

To jest czynność administracyjna.

Była. Nie wprost ale wynikająca z z art. 97 ustawy kodeksu wykroczeń, a nakładającej grzywnę do 3000 zł. Tyle że to było dosyć skomplikowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.