Skocz do zawartości

RAV4 hybryda


Danielpoz.

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, rwIcIk napisał:

Ja przymierzałem się do poprzedniej RAV4, ale tak z zewnątrz, jak i wewnątrz była odpychająca.

Obecną widuję na ulicach i z zewnątrz nawet nieźle się prezentuje :ok:

 

Miałem ostatnio okazję jeździć nową RAV4 2.5hybrid i auto robi bardzo dobre wrażenie. Fajny środek, sporo miejsca w środku i w końcu ta hybryda zaczęła jeździć :)

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Danielpoz. napisał:

Praktycznie to ciągną wszystkie cztery. Mówie z praktyki a nie ze slyszenia z internetow🤣

Jest AWD i do miasta wystarczy. 

Rdzaj napędu nie ma znaczenia skoro wciskajac gaz przy ruszaniu wszystkie kola maja tracje. 😎

 

FWD mieli jak głupia przy lekko mokrej jezdni ;] Swoją drogą po długiej próbnej spalanie wyszło mi chyba 5,5 w mieszanym, szału nie robi, benzyny nie produkuje ;] Jazda była z tych bardzo oszczędnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, rwIcIk napisał:

Nie jest źle. :ok:

 

 

 

Czy ja wiem? Popatrz na ich stronę - gorzej wypadł tylko Lexus NX. A nawet auta z Haldexem poradziły sobie o niebo lepiej (BTW, obecna generacja Haldexa to już jest całkiem sprawny system).

:ok:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Ryb napisał:

 

Czy ja wiem? Popatrz na ich stronę - gorzej wypadł tylko Lexus NX. A nawet auta z Haldexem poradziły sobie o niebo lepiej (BTW, obecna generacja Haldexa to już jest całkiem sprawny system).

 

Dlatego ja do swojego nawet nie myślałem o napędzie 4x4 ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, rwIcIk napisał:

Dlatego ja do swojego nawet nie myślałem o napędzie 4x4 ;]

 

 

Mogę się mylić, ale wydaje mi się, że Hyundai chyba stosuje Haldexy, z opcją dodatkowej "blokady" (elektronika trochę szybciej w tym trybie reaguje), który to system radzi sobie bardzo sprawnie.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, hefi napisał:

Widziałem ostatnio jak na trawiastym parkingu, pod górkę, po deszczu... Radziły sobie xtrial i tusk.
Tuska musiał prawdziwy 4x4 wyciągać bo utknął pod skosem między innymi autami. emoji848.png

 

W takich sytuacjach nawet najlepsze napędy nie pomagają, bo wszystkie te auta mają typowo szosowe opony, na mokrej trawie z grubsza bezużyteczne.

:ok:

Edytowane przez Ryb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ryb napisał:
 
W takich sytuacjach nawet najlepsze napędy nie pomagają, bo wszystkie te auta mają typowo szosowe opony, na mokrej trawie z grubsza bezużyteczne.
:ok:

Tu bardziej bym obstawial, że problemem jest wersja 2x4. Mój wszedł bez problemu na letniawkach.
Polegly na
a8b9f036e98732229b28355cfdd068b6.jpg

Edytowane przez hefi
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ryb napisał:

 

Kol. @vavoom może do Ciebie podjechać z rolkami i zadasz kłam wszystkim internetowym fachowcom-teoretykom.

:ok:

To auto jak kazde inne sluzy mi do przemieszczania sie a nie do fantazjowania w internetach. 

 Pojezdzij i wrocimy do rozmowy😏

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Danielpoz. napisał:

To auto jak kazde inne sluzy mi do przemieszczania sie a nie do fantazjowania w internetach. 

 Pojezdzij i wrocimy do rozmowy😏

 

 

A po co mam tym jeździć? Mi się to nie podoba. Aktualnie jeżdżę czymś innym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Danielpoz. napisał:

Lex to klasa 😎 

Urodą tak samo nie grzeszy jak ravka🤣

Mi brakuje dźwięku v6, ale faktycznie jak to Lex płynie :ok:

Super piękny nie jest, ale najważniejsze że mama zadowolona ;) w sumie to nawet zakochana jest w tym aucie do tego stopnia, że zrobiła mu ceramikę na zewnątrz i w środku ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, sebaso napisał:

Mi brakuje dźwięku v6, ale faktycznie jak to Lex płynie :ok:

Super piękny nie jest, ale najważniejsze że mama zadowolona ;) w sumie to nawet zakochana jest w tym aucie do tego stopnia, że zrobiła mu ceramikę na zewnątrz i w środku ;]

Ceramike? Nie wiem nawet o czym mowa🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Ryb napisał:

Mogę się mylić, ale wydaje mi się, że Hyundai chyba stosuje Haldexy

Nie, Hyundai nie stosuje Haldexa, ale są to podobne sprzęgła (nie pamiętam dokładnie, chyba Magna Powertrain).

 

Co do RAV4 Hybrid AWD - Toyota Germany (za pośrednictwem polskiej centrali a następnie dealera) w zasadzie zmusiła mnie do usunięcia filmu z porównaniem napędu wersji hybrydowej z wersją benzynową (ta należała do dealera). Myślę, że ta sytuacja mówi sama za siebie.

Tu porównanie dwóch generacji hybryd:

 

 

A tu porównanie z hybrydą Hondy:

 

Edytowane przez vavoom
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, vavoom napisał:

Nie, Hyundai nie stosuje Haldexa, ale są to podobne sprzęgła (nie pamiętam dokładnie, chyba Magna Powertrain).

 

Co do RAV4 Hybrid AWD - Toyota Germany (za pośrednictwem polskiej centrali a następnie dealera) w zasadzie zmusiła mnie do usunięcia filmu z porównaniem napędu wersji hybrydowej z wersją benzynową (ta należała do dealera). Myślę, że ta sytuacja mówi sama za siebie.

Tu porównanie dwóch generacji hybryd:

 

 

A tu porównanie z hybrydą Hondy:

 

 

Ja widzę w tym pewne plusy: Honda CRV przestała mieć najgorszy napęd 4x4 na rynku.

;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, vavoom napisał:

 

Co do RAV4 Hybrid AWD - Toyota Germany (za pośrednictwem polskiej centrali a następnie dealera) w zasadzie zmusiła mnie do usunięcia filmu z porównaniem napędu wersji hybrydowej z wersją benzynową (ta należała do dealera). Myślę, że ta sytuacja mówi sama za siebie.

 

Pozostaje zrobić test raz jeszcze test z autem od osoby prywatnej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test wersji benzynowej można zobaczyć w zestawieniu z innymi samochodami (przykład poniżej). Przyczepili się tylko do porównania Rav4 benzyna vs Rav4 Hybrid. Gdyby wersja hybrydowa należała do dealera, to zapewne też kazaliby zdjąć.

 

 

Edytowane przez vavoom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, vavoom napisał:

Test wersji benzynowej można zobaczyć w zestawieniu z innymi samochodami (przykład poniżej). Przyczepili się tylko do porównania Rav4 benzyna vs Rav4 Hybrid. Gdyby wersja hybrydowa należała do dealera, to zapewne też kazaliby zdjąć.

 

 

 

Bo te hybrydowe 4x4 tylko z napędem elektrycznym tylnej osi to takie protezy napędu na cztery koła są. ZTCP Outlander PHEV wcale sobie lepiej nie radzi.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.