Skocz do zawartości

Świece i przewody WN do LPG + noPB


mati_lecha

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę wymienić świecie , ale oprócz tego mam zamiar zagazować mojego Nissana w najbliższym czasie. Dlatego chcę zakupić świece, które będą dobrze spisywać się także na LPG.

Czy możecie coś polecić / odradzić? Obiło mi się o uszy, że np NGK słabo spisują się na gazie.

Kiedyś Iskra robiła specjalne świecie do Poloneza z LPG, ale teraz mam inne czasy i widzę na ich stronie, że nie mają już w ofercie świec zapłonowych.

Edytowane przez mati_lecha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę wymienić świecie , ale oprócz tego mam zamiar zagazować mojego Nissana w najbliższym czasie. Dlatego chcę zakupić świece, które będą dobrze spisywać się także na LPG.
Czy możecie coś polecić / odradzić? Obiło mi się o uszy, że np NGK słabo spisują się na gazie.
Kiedyś Iskra robiła specjalne świecie do Poloneza z LPG, ale teraz mam inne czasy i widzę na ich stronie, że nie mają już w ofercie świec zapłonowych.
Wg zaleceń producenta, ewentualnie możesz poczytać o minimalnym zmniejszeniu prześwitu na elektrodzie.

Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały "problem" z pracą świecy na LPG wynika z trudniejszego przeskoku iskry w mieszance utworzonej z LPG niż bazującej na benzynie. Zmniejszenie odstępu między elektrodami o 0,1mm całkowicie eliminuje ten problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, czachabrava napisał:

Jedynie co do lpg można założyć świece 1 elektrodową. Mi na fabrycznych 4 elektrodowych auto szarpało, na 1 elektrodowej nie.

Kwestia auta, mi kiedyś poza oryginalnymi 3 elektrodowymi na żadnych innych na LPG dobrze nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem świece do Bosch-a pod lpg w 1.8 Kompresor w W203, po 5 km jazdy od montażu myślałem że nie wrócę do domu. Zamianka na stare NGK i problem znikł. Natomiast świece Bosch-a pod lpg mam w 1.2 16v Fire od 20kkm i póki co ok. Na starych niklowych NGK które producent zaleca bez problemu robiłem na lpg 30kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bosch generalnie ma dwie linie świec do LPG, pierwsza - platynowe, są droższe, dłużej wytrzymują, wyciągasz z pudełka i zakładasz. Druga - tańsze zwykłe niklowe świece jedno elektrodowe i tam producent krzyczy " Odstęp między elektrodami dla zasil. gazem musi być ustawiony" bo fabrycznie przerwa jest duża i jak tego nie zrobisz to efekt może być różny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.06.2019 o 15:38, goofer007 napisał:

i jak tego nie zrobisz to efekt może być różny :)

 

Dokładnie tak jest. Zależy to w dużym stopniu od jakości układu zapłonowego w danym egzemplarzu samochodu. I to, że jednemu działają oryginalne to nie znaczy że u kogoś innego będzie tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.06.2019 o 07:54, mati_lecha napisał:

Kiedyś Iskra robiła specjalne świecie do Poloneza z LPG, ale teraz mam inne czasy i widzę na ich stronie, że nie mają już w ofercie świec zapłonowych.

 

Iskra jak najbardziej nadal oferuje świece zapłonowe

I jak najbardziej oferuje "wersje" do gazu.

Przykładowo dany model jednoelektrodowy linii U-SUPER ma często odpowiednik w linii G-SUPER (do LPG)

 

na przykład

https://allegro.pl/oferta/swiece-iskra-astra-3-h-corsa-i30-civic-cee-d-lpg-7311781202

 

I jak sądzę różni się jedynie mniejszą przerwą - ale kto wie? Iskra to nie jest firma krzak i chyba nie sprowadza chinszczyzny?

 

Jest na ich stronie katalog zamienników.

Kupowałem u nich bezpośrednio świece (a konkretnie poprzez allegro, sami mają użytkownika na allegro, wysyłka z kielc, faktura od ISKRA KIELCE -https://allegro.pl/uzytkownik/dobreswiece)

 

I co by nie sądzić o świecach marki Iskra - u mnie się świetnie sprawdzały i do tego miałem 100% że to nie podróby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.07.2019 o 12:55, wald0 napisał:

 

I jak sądzę różni się jedynie mniejszą przerwą - ale kto wie? Iskra to nie jest firma krzak i chyba nie sprowadza chinszczyzny?

 

I co by nie sądzić o świecach marki Iskra - u mnie się świetnie sprawdzały i do tego miałem 100% że to nie podróby.

 

Świece Iskry do LPG to nie tylko mniejsza przerwa, ale i właściwości materiałów, z których są wykonane. Rozmawiałem kiedyś na ten temat z jednym z pracowników. Sam również zużyłem wiele kompletów oryginalnych świec Iskry i jak dotąd nie mam zastrzeżeń. .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.