Jump to content
Sign in to follow this  
Cezh

Próba: Z Warszawy do Zakopca w e-Niro bez doładowywania.

Recommended Posts

Fajny materiał.

Jeszcze 4 miesiące czekania, ale się dłuży...

6 godzin temu, Cezh napisał:

Fajny materiał.

Jeszcze 4 miesiące czekania, ale się dłuży...

Fajne to są komentarze pod filmem ;]

Choć widać powoli postęp, bo zadziwiająco sporo jest pozytywnych. Niedobrze :phi:

4 miechy,  czyli październik, to na pierwszy strzał będziesz miał zimową zaprawę, a potem latem nie będziesz mógł się nadziwić jak wydajny jest napęd ;]

Fajnie, czekamy.

W PL jeszcze nawet w cennikach nie ma. I bardziej właśnie o dopłaty chodzi niż o ID, o czym Marek wspomniał.

Co ciekawe swego czasu już była na stronie Kia, było trochę info, było coming soon i nagle jeb jeb, znikło całkiem.

I to jest właśnie niekorzystna strona dopłat, bo cenniki są do nich dostosowywane i mają na nie negatywny wpływ.

Czytając odpowiedzi Marka w komentarzach widać, że mu się spodobało, bo choć dyplomatycznie, to broni EV jak Lew ;] 

Edited by mrBEAN
  • Like 1

W listopadzie mam termin, ale jestem mentalnie przygotowany na opóźnienie (choć nie mam podstaw).

Co do Marka, to dziwię się, że przy stosunkowo małym zapasie prądu w Krakowie zdecydował się pchać pod górę do końca właściwie bez żadnego planu awaryjnego. I to bez kabla typu 2.

Może wiedział, że Kia w przypadku tego modelu jest zaskakująco hojna i uczciwa jeśli chodzi o zasięg. A może w razie dramatycznej utraty zasięgu planował zmniejszenie prędkości do powiedzmy 60-70 km/h, co na Zakopiance i tak bywa nieuniknione.

Komentarzy można było się spodziewać. Pełno mistrzów, co wsiadają w diesla i są na miejscu w 3 godzinki. Oczywiście, rozumiem ich, nie są po prostu targetem.

Marek jest fanem motoryzacji i widać, że miał frajdę.

3 godziny temu, Cezh napisał:

Co do Marka, to dziwię się, że przy stosunkowo małym zapasie prądu w Krakowie zdecydował się pchać pod górę do końca właściwie bez żadnego planu awaryjnego. I to bez kabla typu 2.

Może wiedział, że Kia w przypadku tego modelu jest zaskakująco hojna i uczciwa jeśli chodzi o zasięg. A może w razie dramatycznej utraty zasięgu planował zmniejszenie prędkości do powiedzmy 60-70 km/h, co na Zakopiance i tak bywa nieuniknione.

Widać było, że był przeszkolony ;) 

Plan awaryjny był prosty. Laweta z Assistance :) 

Ale GOM w Kia i Hyundai jest dobrze wyskalowany i z grubsza przewidywalny.

Jak w okolicach Krakowa prędkości przestały być „ekspresowe” to przybyło zasięgu co jest naturalne, a do samego Zakopca wiadomo jak się jedzie, więc nie było już obaw.

Zresztą zawsze to jakiś dreszczyk emocji w tym nudnym obecnie motoryzacyjnym życiu ;) 

• Haha 1

Dnia 29.06.2019 o 16:42, mrBEAN napisał:

Widać było, że był przeszkolony ;) 

Jak mu strach w oczy zajrzał (średnio zbliżył się do 15kwh/100km), to zaczął jechać 60km/h po dwupasmówce...

Ostatnio przy eco-drive Ioniq wróżył mi 300km/baku. Wniosek jest taki, że jak się ślimaczysz to dojedziesz.

• Like 1

Nie wiem w jakim celu ten test teraz hultajem jechal ta sama trase. Z Gdanska by nie dojechal. 

5 godzin temu, wujekcybul napisał:

Nie wiem w jakim celu ten test teraz hultajem jechal ta sama trase. Z Gdanska by nie dojechal. 

Hultajem jechał tak:

20190810_163416.jpg