Skocz do zawartości

Naprawa z AC vs zniżki


sherif

Rekomendowane odpowiedzi

Żona miała stłuczkę. Nie wyhamowała (ostre słońce) i uderzyła w tył parkującego auta.

Do naprawy jest błotnik, zderzak, lampa (naderwany uchwyt), nadkole, kratka halogenu + nacięta opona i porysowana felga (do uratowania). Maska i reszta jest ok.

1817968943_IMG-20190612-WA00001.jpg.c70f851ce01c97cd824277d1e14ad32e.jpg

 

Auto miało AC z max zniżkami, Link4 wyceni naprawę na 4300zł, gdzie mam wkład własny 1500zł, czyli dostałbym 2800zł. Jak patrzę na ceny części to wychodzi +/- taki właśnie koszt.

Nigdy w sumie nie miałem szkody a teraz podobno są inne zasady naliczania zwyżki.

Na ten rok OC+AC+ASS kosztowało ok 900zł, o ile mniej więcej mogą doliczyć mi zwyżki z racji AC a ile z OC ?

Czy jest to w granicach 10-30% w sumie przez kilka lat ?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, sherif napisał:

Do naprawy jest błotnik, zderzak, lampa (naderwany uchwyt), nadkole, kratka halogenu + nacięta opona i porysowana felga (do uratowania)

 

Zderzak do zdjęcia, dopiero wtedy możesz ocenić uszkodzenia, teraz równie dobrze do wymiany może kwalifikować sie belka pod zderzakiem.

 

Co do wysokości zniżek jakie polecą to myślę, że spadniesz o jakieś 2 klasy taryfowe, w zależności od TU to jest od 10 do 20%.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z max zniżkami wkład własny między 1500 a 500 w Avivie przy opłacie za polisę wynosił 100 zł, nie wiem jak u Ciebie w Link4, ale w takim układzie przy wkładzie jak u mnie czyli 500 zł, to nie bawiłbym się w kombinowanie tylko leciał z AC. Nawet jak 20% bym na tym stracił to i tak w moim przypadku max stracę 300 zł. Dlatego przy droższych polisach lepiej dopłacić grosze w stosunku do ceny polisy opcję ochrony zniżek.

Teraz przelicz co się Tobie bardziej kalkuluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, analyzer64 napisał:

 

Zderzak do zdjęcia, dopiero wtedy możesz ocenić uszkodzenia, teraz równie dobrze do wymiany może kwalifikować sie belka pod zderzakiem.

 

Co do wysokości zniżek jakie polecą to myślę, że spadniesz o jakieś 2 klasy taryfowe, w zależności od TU to jest od 10 do 20%.

 

Tam jest jeszcze wzmocnienie pod błotnikiem, które też było liczone. Niby jak coś dojdzie po rozebraniu to podsyłam zdjęcia i doliczają.

 

6 godzin temu, Twister74 napisał:

U mnie z max zniżkami wkład własny między 1500 a 500 w Avivie przy opłacie za polisę wynosił 100 zł, nie wiem jak u Ciebie w Link4, ale w takim układzie przy wkładzie jak u mnie czyli 500 zł, to nie bawiłbym się w kombinowanie tylko leciał z AC. Nawet jak 20% bym na tym stracił to i tak w moim przypadku max stracę 300 zł. Dlatego przy droższych polisach lepiej dopłacić grosze w stosunku do ceny polisy opcję ochrony zniżek.

Teraz przelicz co się Tobie bardziej kalkuluje.

 

Płaciłem AC chyba z 16 lat i raz tylko skorzystałem lata temu wymieniając pękniętą szybę. U mnie obecnie ta różnica zniesienia wkładu własnego procentowo była dość spora, a że na ten samochód płacę już kilka lat to wolałem niższą składkę.

Jeżeli była by zwyżka o 20% od tego co mam przy opłatach to nadal się to kalkuluje. Niestety TU nie potrafi mi wyliczyć czy odpowiedzieć o ile wzrośnie składka w przypadku wypłaty odszkodowania, stąd moje pytanie może ktoś tutaj miał podobny przypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Oscar_ napisał:

Płacisz 900 nawet jakby miało zdrożeć 50% to gdzie sens płacenia z kieszeni 3000? W końcu po coś płacisz to AC.

Tylko jak wiecej pojazdów sie ubezpiecza to tak różowo juz nie jest, bo chyba podwyżka wchodzi na wszystkie:hmm:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, volf6 napisał:

Tylko jak wiecej pojazdów sie ubezpiecza to tak różowo juz nie jest, bo chyba podwyżka wchodzi na wszystkie:hmm:

No jak się ma flotę to trzeba skalkulować ;)

Dlatego ja mam jeden na siebie, jeden na żonę i jeden na teścia.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.06.2019 o 10:38, Oscar_ napisał:

Płacisz 900 nawet jakby miało zdrożeć 50% to gdzie sens płacenia z kieszeni 3000? W końcu po coś płacisz to AC.

 

Skoro już płacił składki AC (a jeśli ma max zniżek to już od dawna) to czemu nie zrealizować wygranej z tej gry losowej (której wartość oczekiwana i tak jest dla klienta ujemna)?

Nie rozumiem.

Brać kasę od TU i co najwyżej więcej składek na przyszłość nie płacić (nie ma takiego obowiązku).

 

Nigdy nie rozumiałem po co ludzie płacą AC (ja w jednym płacę, bo leasing wymaga) zwłaszcza za stare auta... za co byłem tutaj rugany.

Ale tego, że ktoś płaci, a w razie W nie chce korzystać z wypłaty - nie rozumiem już kompletnie... To po co płacił tyle lat te składki?

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, volf6 napisał:

Tylko jak wiecej pojazdów sie ubezpiecza to tak różowo juz nie jest, bo chyba podwyżka wchodzi na wszystkie:hmm:

 

A jak ktoś ma więcej aut, to płacenie składek AC staje się już kompletnym bezsensem.

Rozumiem, że jak się ktoś porwie na auto za 15 wypłat to dla dobrego sampopoczucia kupuje sobie ochronę AC żeby złagodzić ewentualny ból.

Ale przy kilku? Suma składek robi się na tyle duża., że lepiej to odłożyć na kupkę z napisem "na ewentualne szkody"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, wald0 napisał:

Nigdy nie rozumiałem po co ludzie płacą AC (ja w jednym płacę, bo leasing wymaga) zwłaszcza za stare auta... za co byłem tutaj rugany.

Ale tego, że ktoś płaci, a w razie W nie chce korzystać z wypłaty - nie rozumiem już kompletnie... To po co płacił tyle lat te składki?

o tym właśnie mówiłem :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.06.2019 o 10:38, Oscar_ napisał:

Płacisz 900 nawet jakby miało zdrożeć 50% to gdzie sens płacenia z kieszeni 3000? W końcu po coś płacisz to AC.

Płacę teraz tyle, ale jak miałem Subaru to za swoje auto płaciłem znacznie więcej. Zniżki przeszły na żonę, a teraz zwyżki na mnie 🙄. Do różnicy w stawka dochodzi jeszcze wkład własny, dlatego się zawahałem.

 

Dnia 30.06.2019 o 10:43, mack1805 napisał:

A nie miałeś opcji ochrona zniżek w polisie?

Nie. Byłe jakieś opcje ale za 13 letni samochód nie będe płacił stawek x2

 

5 godzin temu, wald0 napisał:

 

Skoro już płacił składki AC (a jeśli ma max zniżek to już od dawna) to czemu nie zrealizować wygranej z tej gry losowej (której wartość oczekiwana i tak jest dla klienta ujemna)?

Nie rozumiem.

Brać kasę od TU i co najwyżej więcej składek na przyszłość nie płacić (nie ma takiego obowiązku).

 

Nigdy nie rozumiałem po co ludzie płacą AC (ja w jednym płacę, bo leasing wymaga) zwłaszcza za stare auta... za co byłem tutaj rugany.

Ale tego, że ktoś płaci, a w razie W nie chce korzystać z wypłaty - nie rozumiem już kompletnie... To po co płacił tyle lat te składki? 

 

Dlatego, dlaczego są ubezpieczenia dla świętego spokoju. AC przy Lancii kosztowało AFAIR +300zł /rok, więc całe nic. W swoim aucie znacznie droższym (i nowszym) płaciłem, bo czasami parkowałem w różnych miejscach i szkoda, żeby auto odjechało w siną dalej. Z drugiej strony żona też moim autem czasem jeździła :phi:. W każdym aucie po maluchu nie wnikałem i kupowałem zawsze pakiet, czyli z AC i ASS. 

Dylemat przy zgłaszaniu jest zawsze przy małych stosunkowo szkodach, ale jeżeli by pół auta skasowane było to nie byłoby pytań i od tego też jest AC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.06.2019 o 13:30, sherif napisał:

Żona miała stłuczkę. Nie wyhamowała (ostre słońce) i uderzyła w tył parkującego auta.

Do naprawy jest błotnik, zderzak, lampa (naderwany uchwyt), nadkole, kratka halogenu + nacięta opona i porysowana felga (do uratowania). Maska i reszta jest ok.

Auto miało AC z max zniżkami, Link4 wyceni naprawę na 4300zł, gdzie mam wkład własny 1500zł, czyli dostałbym 2800zł. Jak patrzę na ceny części to wychodzi +/- taki właśnie koszt.

Nigdy w sumie nie miałem szkody a teraz podobno są inne zasady naliczania zwyżki.

Na ten rok OC+AC+ASS kosztowało ok 900zł, o ile mniej więcej mogą doliczyć mi zwyżki z racji AC a ile z OC ?

Czy jest to w granicach 10-30% w sumie przez kilka lat ?

Ja tam nie wiem jak to jest, ale po likwidacji szkody z AC w tym roku mam do zapłacenia za taki sam pakiet tyle samo co w zeszłym (przy założeniu spadku wartości auta o 7kzł).

Ochrony zniżek nie miałem, TU zostało to samo.

Edytowane przez ZUBERTO
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, ZUBERTO napisał:

Ja tam nie wiem jak to jest, ale po likwidacji szkody z AC w tym roku mam do zapłacenia za taki sam pakiet tyle samo co w zeszłym (przy założeniu spadku wartości auta o 7kzł).

Ochrony zniżek nie miałem, TU zostało to samo.

Ciekawe, może sie pomylili. Kiedyś było z góry wiadomo ile % doliczą i była jasna kalkulacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.