Skocz do zawartości

F1 - Austria


Cinos

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Marcin79 napisał:

Szkoda Roberta :( może nie dotrwać do konca sezonu.

 

 

Coś tam dłubią w maszynie, może w II połowie sezonu coś się wykluje.

 

Cytuj

Sobotnie wywiady z RK. Nastrój odrobinę lepszy, ale szampana żeśmy jeszcze nie otwierali 

Twoje okrążenie wyglądało na solidne. Czy byłeś z niego zadowolony?
Na stoperze nie wyglądało tak solidnie, ale byłem dość zadowolony z tego, jak ułożyły się kwalifikacje. Wybrałem trochę inne podejście od pozostałych, ponieważ wiedząc, że nie wyjdziemy z Q1 postanowiłem użyć trzech kompletów nowych opon. To też miało swoje ograniczenia, bo musisz mieć pewność, że przygotujesz opony na pierwsze kółko pomiarowe, co nie jest tak łatwe na krótkiej pętli. Nawet, jeśli jest gorąco, mamy problemy z dogrzewaniem gum. Ostatecznie kółko wyjazdowe było dobre, choć musiałem wyprzedzić wiele samochodów. Generalnie nie było to złe okrążenie, nie licząc pierwszego zakrętu, gdzie straciłem jedną dziesiątą sekundy. Niewiele więcej dało się zrobić. To były drugie kwalifikacje, gdy jazda nie była zła, ale stoper nie wygląda wspaniale.

Jutro trzech kierowców startuje za twoimi plecami, więc - choć mają dużą przewagę i zapewne szybo cię złapią - przynajmniej będziesz miał trochę zabawy…
Trzeba zdawać sobie sprawę, że gdy wiesz, że nie z nimi się ścigasz, a musisz się zająć swoim własnym wyścigiem… Patrząc realistycznie na jutrzejszy wyścig, wielkim utrudnieniem na tak krótkiej pętli będą niebieskie flagi. Z pewnością nie jest tak, że ich puszczę, ale nie ma sensu agresywnie bronić pozycji, którą wcześniej czy później stracisz, prawdopodobnie na środku prostej. Musisz się skupiać na swojej pracy. Z pewnością, jeśli będzie możliwość trzymania się blisko nich, czy nawiązania walki, zrobię to, ale oczekuję raczej, że wyprzedzą dość szybko. Zobaczymy. W wyścigach nigdy nic nie jest pewne na sto procent. Zobaczymy, jak rozwinie się sytuacja.

W tym wyścigu zawsze coś się dzieje. Neutralizacje i dramaty w pierwszym zakręcie. Może to szansa dla ciebie?
Tak, z pewnością, ale to także tor, na którym łatwo się wyprzedza i są trzy strefy DRS - jedna za drugą. To trudna kombinacja, gdy jedziesz najwolniejszym samochodem, a do tego na prostych niewiele możesz zrobić. Nawet z samochodem bezpieczeństwa… musimy zaczekać i zobaczymy, ale nie oczekiwałbym żadnej magii na pierwszych kółkach.

Czy uważasz, że zrobiliście postępy w ostatnich kilku wyścigach?
Nie mamy żadnych udoskonaleń…

Ale zawsze możecie poprawiać ustawienia.
Gdybyś w dziewiątym wyścigu zyskał sekundę z powodu zmiany ustawień, to by znaczyło, że ostatnie cztery miesiące spędziłeś na wakacjach, a tak nie jest. Oczywiście zawsze możesz przejechać lepsze okrążenie, lepiej dogrzać opony i wycisnąć coś więcej, ale tu chodzi o dwie dziesiąte sekundy. Tymczasem nasza strata do kolejnych zespołów jest dość duża. Będzie ważne, gdy nadejdą te udoskonalenia, żeby przynajmniej zamknęły naszą stratę do innych teamów, abyśmy mogli w pełni wykorzystać nadarzające się szanse, gdy ktoś popełni błędy, lub my będziemy mieli lepszy dzień. Żeby być w stanie walczyć z nimi. Inaczej… teraz to tylko kwestia tego, czy strata wyniesie jedną sekundę, czy 1.2, czy 0.9. W zależności od długości toru. Skoro tu przejeżdża się okrążenie w minutę, to normalne, że jesteś bliżej, gdy przejazd trwa minutę czterdzieści, czy dwadzieścia sekund. Mam nadzieję, że prędzej niż później nasze udoskonalenia wystarczą, aby zniwelować stratę. Potrzebujemy jednak większych postępów, niż inne ekipy. Inaczej utkniemy w tym samym miejscu.

Kiedy będziecie mieli te poprawki?
Nie wiem. Wcześniej lub później. Myślę, że zespół mocno naciska, aby były najszybciej, ja się da, ale oczywiście, tak jak tu ścigamy się w niedziele, tak w siedzibach ekip trwają wyścigi, aby jak najszybciej robić udoskonalenia.

Czy jadąc na Silverstone, w takim zespole… 40 lat temu wygrali tam pierwszy wyścig, a do tego 50 lat Franka w Formule 1.
Nie wiedziałem, że 40 lat temu Williams wygrał tam swój pierwszy wyścig. To domowy wyścig dla całego zespołu i mam nadzieję, że fani Williamsa zobaczą nasze samochody wyżej na prostej startowej. To coś, co możemy próbować im dać. Oczywiście ich wsparcie w ciężkich czasach wciąż jest duże, jak widzimy. Williams to historyczny team, więc wielu ludzi mocno się z nim identyfikuje. Miejmy nadzieję, że prędzej czy później nadejdzie lepszy czas tak dla nich, jak i dla nas.

Czy lubisz ten tor?
Tak. Jest dobry. Pętla jest krótka, ale jest wiele trudnych miejsc, lub takich, gdzie płacisz wysoką cenę. Jest kilka zakrętów bardzo krótkich, gdzie wjeżdżasz z dużą prędkością, więc margines błędu jest bardzo bardzo mały. Musisz zmaksymalizować prędkość wjeżdżając w nie, a te tarki zachęcają, bo na początku są dość niskie, ale dalej płacisz wysoką cenę na tych wyższych krawężnikach. To wymagający tor dla kierowców, ale także dla bolidów. Bardzo łatwo zrobić szkody.

**Czy da się przejechać na pełnym gazie zakręt 6, 7 lub 9?
Nie. W naszym samochodzie, gdybyś wszedł w 9. zakręt z gazem w podłodze, to wylądowałbyś w Wiedniu. ** :lol:

Lewis powiedział, że tam można pojechać na pełnym gazie…
Wiem, że oni jadą tam znacznie szybciej niż my, przynajmniej o jeden bieg wyżej, ale przejechać je z gazem w podłodze? Z pewnością mają znacznie więcej przyczepności i docisku, ale nie sądzę, aby byli w stanie to zrobić. W naszym samochodzie, jak powiedziałem… Może nie w Wiedniu, ale w Grazu byś wylądował.

Czy ciężko omijać tarki w wyścigu?
To z pewnością trudniejsze, przy tym zużyciu opon i także dlatego, że obok idealnej linii będzie dużo skrawków opon. Widzieliśmy to w Formule 2. Tor jest dość wąski, a skrawki leżą blisko linii wyścigowej. Szczególnie w naszej sytuacji, gdy tor jest tak krótki, będzie wiele niebieskich flag, więc będzie to wyzwanie. To typ toru, gdzie w naszej sytuacji, będzie ciężko.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, rwIcIk napisał:

Honda dała tyle mocy, że Red Bull fruwał :ok:

 

 

 

to by wygrali w kwalifikacjach

 

Ferrari nie wiem czemu wystartowało na softach, zjechali wcześniej niż powinni i opony się pewnie kończyły już Leclercowi.

 

szkoda ze Raikkonen nie ma lepszego auta, jego awans na starcie na 4 pozycje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, luter78 napisał:

Szkoda, start bardzo dobry, był nawet na 15 miejscu, a potem kicha....😞 ciężko będzie na żywo oglądać za dwa tygodnie wyścig....

 Kubica od 1. kółka jedzie na Go Race, Anglik jest na agresywniejszych ustawieniach.

Przyśpieszony pit-stop mimo że Robert nie narzekał na opony oraz zmiana ustawień "Go defend" (szybciej nie mógł użyć tych ustawień- późnij powrót na Go Race)  tylko po to żeby przytrzymać Magnussena  chwilę za sobą i przez to dać odjechać Russelowi.:pad:

Przez szybszy zjazd do boksów naraził się nie tylko na walkę z Haasem Magnussena, ale też na mnóstwo niebieskich flag zdecydowanie za wcześniej.

Takiego zdołowanego Roberta podczas wywiadu jeszcze nie widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No further action. That was the decision of the Austrian Grand Prix stewards regarding the on-track clash between Max Verstappen and Charles Leclerc, meaning Verstappen keeps his victory at the Red Bull Ring with Leclerc second.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, TADA napisał:

 Kubica od 1. kółka jedzie na Go Race, Anglik jest na agresywniejszych ustawieniach.

Przyśpieszony pit-stop mimo że Robert nie narzekał na opony oraz zmiana ustawień "Go defend" (szybciej nie mógł użyć tych ustawień- późnij powrót na Go Race)  tylko po to żeby przytrzymać Magnussena  chwilę za sobą i przez to dać odjechać Russelowi.:pad:

Przez szybszy zjazd do boksów naraził się nie tylko na walkę z Haasem Magnussena, ale też na mnóstwo niebieskich flag zdecydowanie za wcześniej.

Takiego zdołowanego Roberta podczas wywiadu jeszcze nie widziałem.

strata okrążenia do przedostatniego zawodnika to nie jest coś, nad czym można przejść do porządku dziennego. To tak jak Gołota został znokautowany w pierwszych sekundach. Szkoda chłopa, na koniec kariery jeszcze taka kompromitacja go spotyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bergerac napisał:

strata okrążenia do przedostatniego zawodnika to nie jest coś, nad czym można przejść do porządku dziennego. To tak jak Gołota został znokautowany w pierwszych sekundach. Szkoda chłopa, na koniec kariery jeszcze taka kompromitacja go spotyka.

Nie wytłumaczysz, wszystko winne tylko nie Kubica + paratechniczne wytłumaczenie tego faktu.

 

Mi Kubicy ani trochę nie żal. Nie wierzę, że nie zdawał sobie sprawy ze swojej formy, a ostentacyjnie wyciągnął kasę z Orlenu. 

 

A teraz fanbojów zapraszam do minusowania. ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, umberto napisał:

Nawet najgorszy kierowca w stawce nie miałby takiej straty jadąc pełnowartościowym autem. To wyglądało tak, jakby RK jechał gokartem. 

 

Ciężko tę stajnię w tym roku nazwać producentem pełnowartościowych aut. Z drugiej strony jak Kubica widzi, że odstaje to może mu ochota na ciśnięcie mija, stąd taka strata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bergerac napisał:

strata okrążenia do przedostatniego zawodnika to nie jest coś, nad czym można przejść do porządku dziennego. To tak jak Gołota został znokautowany w pierwszych sekundach. Szkoda chłopa, na koniec kariery jeszcze taka kompromitacja go spotyka.

Sezon mial wyglądać tak ze mieli walczyc o punkciki pojedyncze a Kubek mial byc leaderem zespolu. Obecna sytuacja jest diametralnie inna. Po przerwie wakacyjnej mogą nawet zmienić na rezerwowego kierowce np nan1 wyscig....bo nie pamietam tak słabych wyników w stawce.

 

Kiedyś Ferrari wystawiło na wyscig kierowce nawet nie rezerwowego a testowego i on chyba nie mial takiego wynki.

 

Robert widać ze byl załamany...szkoda mi go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Marcin79 napisał:

Kiedyś Ferrari wystawiło na wyscig kierowce nawet nie rezerwowego a testowego i on chyba nie mial takiego wynki.

 

Robert widać ze byl załamany...szkoda mi go.

 

Po wypadku na GP Węgier Felipe  Masse na 2 GP Europy i Włoch zastąpił L. Badoer. 

Podczas GP Belgi Kimi nawet zdublował Luca.

Przy GP Europy strata też była koło jednego okrążenia.

W następnym GP czyli Włoch Ferrari zatrudniło G.Fisichella.

Co ciekawe podczas GP Europy wygrał  R. Barrichello  Brawn GP

5 N. Rosberg Williams  + 20.8 s.

18 K. Nakajima Williams + 3 okr. Tylko tu nie wiem czy to była strata 3 okrążeń czy nie ukończył wyścigu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, TADA napisał:

 

Po wypadku na GP Węgier Felipe  Masse na 2 GP Europy i Włoch zastąpił L. Badoer. 

Podczas GP Belgi Kimi nawet zdublował Luca.

Przy GP Europy strata też była koło jednego okrążenia.

W następnym GP czyli Włoch Ferrari zatrudniło G.Fisichella.

Co ciekawe podczas GP Europy wygrał  R. Barrichello  Brawn GP

5 N. Rosberg Williams  + 20.8 s.

18 K. Nakajima Williams + 3 okr. Tylko tu nie wiem czy to była strata 3 okrążeń czy nie ukończył wyścigu.

 

małe pocieszenie . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiliamsa nie stać na dwa równorzędne auta. To widać jak się prowadzą czyli GR ciśnie a RK się ślizga. 

Po za tym słuchy chodzą ze GR ma specyfikacje A silnika identyczną z kierowcami Merca a RK specyfikację kliencką z innym softem. 

Stąd taka różnica między nimi bo nie zawsze Gutowski ma rację, ale tutaj ma. Między nimi nie ma takiej różnicy - to jest nie możliwe na takim poziomie. 

A co się dzieje z Gaslym w RedBullu - dostał przecież jednego dubla od kolegi.... To jest dopiero wyczyn a przecież Gasly ma czym niby jechać . 

RK jeździ specyfikacją B auta i podejrzewam , że dokonuje rzeczy niemożliwych których z zewnątrz nie widać .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.