Skocz do zawartości

1.4 90KM puszka filtra i osłona kolektora POMOCY


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dzisiaj poszedłem wymienić filtr powietrza i odkryłem dramat.

Brak osłony termicznej kolektora wydechowego i stopiona puszka filtra powietrza. Szukam w necie i słabiutko jest. Bardzo słabiutko.

Jeśli ktoś ma możliwość, to poproszę o namiar, gdzie można kupić te części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i po temacie.

N szrocie nie ma czego szukać. Wszystkie puszki filtra w stanie przedagonalnym. Szkoda pieniędzy. Osłony termiczne kolektora i katalizatora też nie występują na rynku wtórnym - to oczywiste.

Jedyne rozwiązanie to nowa puszka i nowa osłona w cenie 680 pln + 300 pln + przesyłka.

Dodatkowo zainwestowałem ponad 5 dych w naklejaną osłonę termiczną w postaci maty szklanej z warstwą aluminium. Okleiłem nową puszkę filtra od spodu w miejscach, gdzie na starej puszce były największe uszkodzenia. Takie rozwiązanie powinno być stosowane fabrycznie.

 

Już wiem, dlaczego niektórzy nie lubią aut na " F" 😄

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Dren napisał:

Już wiem, dlaczego niektórzy nie lubią aut na " F" 😄

 

Dla równowagi: w oplu 1.4NEL/NET

od temperatury dezintegrują się króćce od obudowy termostatu i zbiorniczka wyrównawczego.

Od wysokiego ciśnienia w układzie posikują się uszczelniacze na pompie.

 

A wadliwy zaworek ciśnienia turbodoładowania powoduje uszkodzenie separatora odmy.

 

Koszta proporcjonalnie większe.

 

Ja przejechałem starjetem 95KM blisko 100 000 km i bardzo przyjemnie tą konstrukcję wspominam.

Co więcej, chyba kupię 500L z tym silnikiem. :ee:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.07.2019 o 10:55, lessero napisał:

 

Dla równowagi: w oplu 1.4NEL/NET

od temperatury dezintegrują się króćce od obudowy termostatu i zbiorniczka wyrównawczego.

Od wysokiego ciśnienia w układzie posikują się uszczelniacze na pompie.

 

A wadliwy zaworek ciśnienia turbodoładowania powoduje uszkodzenie separatora odmy.

 

Koszta proporcjonalnie większe.

 

Ja przejechałem starjetem 95KM blisko 100 000 km i bardzo przyjemnie tą konstrukcję wspominam.

Co więcej, chyba kupię 500L z tym silnikiem. :ee:

 

A co mnie obchodzi Opel ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.