Skocz do zawartości

Wisząca lampa zewnętrzna/ogrodowa


Marko33

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam ciekawego i nowoczesnego sposoby na oświetlenie miejsca gdzie stoją meble ogrodowe ( jak sama nazwa wskazuje czyli w ogrodzie )

 

Postanowiłem że rozciągnę linkę stalową pomiędzy drzewami i zawieszę na niej nad meblami lampę.

 

Chciałbym aby była to kula lub lampa jak w poniższym linku

https://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/10386539/

 

Lampa z Ikei jest przystosowana do zastosowań wewnątrz pomieszczeń - czy istnieje jakaś opcja aby zamontować ją na zewnątrz. Oczywiście w czasie deszczu nikt nie będzie z niej korzystać ale boję się zwarcia, przebicia itp.

 

Może rozwiązaniem byłaby oprawka z kablem hermetyczna i na niej umocowany jakoś klosz z tej lapmy IKEA

Takiej oprawy hermetycznej na kablu też nie mogę znaleźć np na stronie Castoramy

 

Ewentualnie poratujcie linkiem do jakiejś nowoczesnej lampy wiszącej nadającej się do zawieszania w ogrodzie - to co znajduję na allegro to same cmentarne lampiony - zupełnie mi to nie pasuje.

 

Był tu Kolega ztcp @Fatal który zajmował się oświetleniem, może coś doradzi

Edytowane przez Marko33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem narysować plan więc narysowałem :-)

 

Generalnie chodzi o to żeby znaleźć lampę, którą mógłbym zaiesić na tej zaznaczonej na czerwono rozciągniętej lince.

 

Myślałem też o tym aby kupić zwykłą lampę wewnętrzną np w IKEI, wziąć z niej tylko abażur ( czy klosz ) i wmontować w nią hermetyczną oprawkę z kablem.

Tyle że takiej hermetycznej oprawki z kablem ( wyszukując po takiej nazwie nie mogę nigdzie znaleźć )

Mam na myśli taką oprawkę jak stosuje się na budowach czy remontach mieszkań ale żeby mogła bezpiecznie działać na zewnątrz.

1190304549_Lapmaogrdplan.jpg.9a5e4f0b1ad6ffd55206c2252d014a1b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Marko33 napisał:

Tyle że takiej hermetycznej oprawki z kablem ( wyszukując po takiej nazwie nie mogę nigdzie znaleźć

Znalezienie całej lampy w Google zajęło mi 3s:

https://kosmicznelampy.pl/product-kos-1000077480-Linea-Light-Oh-15180-Lampa-Wiszaca-IP65.html

Po kolejnych 5s. łańcuch z oprawkami:

https://www.ledakcja.pl/led-lampy-wisz--ce-2/led-a--cuch-10-x-e27-led-arowki--ip65/

 

;)

Edytowane przez Joki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może po prostu pójść w 12V ?

W domku dajesz transformator 230V/12V a tam jest już bezpiecznie (oczywiście można go zamknąć jeszcze w puszcze hermetycznej IP44)

Od tego idziesz z taśmą ledową albo w silikonie albo w takim wężu ozdobnym.

Bezpiecznie i tanio (w 100 PLN się wyrobisz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Joki napisał:

 

Patrzyłeś na cenę ?

Ta plastikowa kula, kawałek kabla i haczyk wyceniony został na 691 zł

Koszt wytowrzenia tej kuli jest taki sam jak koszt wytworzenia wiadra a wiadro kosztuje 5 zł

 

Nie zapłaciłbym tyle za to gdybym nawet spał na forsie ;l

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Joki napisał:

Nie definiowałeś kryterium ceny.

Oprawki za trzy dychy też za drogo?

;)

Oprawki mogą być ;l

 

Ten kabel wchodzący w oprawkę jakoś się uszczelnia ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, katorznik napisał:

@Marko33 plan z linką fajny, jedyne czego nie widzę to rozpinanie jej na thui. raczej poszedłbym w słupek + naciąg do tej linki

 

Ta thuja ma 30 lat, 5 metrów wysokości i pień średnicy z 20 cm :-)

 

Myślałem o tym że może bujać się na wietrze ale zakłądając że linkę zamocuję na wysokości 3,5m jak wysokość dachu placu zabaw po drugiej stronie to na tej wysokości jej ruch będzie minimalny a linka też ma jakąś elestyczność.

 

Zastanawiam się jak rozwiązać możliwość zmianiania wysokości lampy. Kiedyś były takie żyrandole na sprężynie - można było podnieść lub opuścić :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Marko33 napisał:

Ten kabel wchodzący w oprawkę jakoś się uszczelnia ?

Nie wiem, ponoć to IP65, więc jakoś musi. Warto dopytać u sprzedawcy.

Mi to wygląda jakby był potrzebny specjalny kabel bo w tym sklepie są też łańcuchy z tych oprawek na takim gumowym kablu o prostokątnym przekroju. Ale może to uniwersalna wersja?

 

3 godziny temu, Marko33 napisał:

Zastanawiam się jak rozwiązać możliwość zmianiania wysokości lampy.

Najprościej jak to możliwe. Kilka pętelek na kablu i haczyk przy oprawce.

Edytowane przez Joki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Marko33 napisał:

Patrzyłeś na cenę ?

Ta plastikowa kula, kawałek kabla i haczyk wyceniony został na 691 zł

Koszt wytowrzenia tej kuli jest taki sam jak koszt wytworzenia wiadra a wiadro kosztuje 5 zł

 

Nie zapłaciłbym tyle za to gdybym nawet spał na forsie ;l

Nie znasz się, to dizjanerska lampa wskazująca na poczucie estetyki i najwyższego kunsztu dekoracji wnętrz. ;l;l;l 

Jakbyś spał na forsie, to by już do Ciebie jechała, mina znajomych, którym opowiadasz jak bardzo dizajnerska ta lampa jest bezcenna 😄

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złożyłem wizytę Castoramie ;l

 

W poszukiwaniu oprawki heremetycznej ( której nie znalazłem ) sprzedawca w dziale elektrycznym wskazał mi poniższą gotową lampę warsztatową.

 

https://www.castorama.pl/lampa-warsztatowa-opp-1-x-60-w-e27-przewod-5-m-id-1038161.html

 

Pierwotnie zakładałem zakup jakiegoś estetycznego klosza na nią ale puki co wygrywa koncepcja pozostawienia jej w industrialnym klimacie ;]

 

35 zł ;lLampa_warsztatowa_1_x_60_W_E27_przewod_5_m-824666-262735.jpg.d5afac605dadc3c61ade43eee5a5a946.jpg

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Marko33 napisał:

Złożyłem wizytę Castoramie ;l

W poszukiwaniu oprawki heremetycznej ( której nie znalazłem ) sprzedawca w dziale elektrycznym wskazał mi poniższą gotową lampę warsztatową.

https://www.castorama.pl/lampa-warsztatowa-opp-1-x-60-w-e27-przewod-5-m-id-1038161.html

Pierwotnie zakładałem zakup jakiegoś estetycznego klosza na nią ale puki co wygrywa koncepcja pozostawienia jej w industrialnym klimacie ;]

ma jakąś deklarację hermetyczności :]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, rwIcIk napisał:

ma jakąś deklarację hermetyczności :]

Wątpliwe. Nie wygląda na IP65. Raczej zwykła, nawet nie IP44. Gdyby tak było, sprzedawca przyznałby się. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Marko33 napisał:

Coś ma, na rozbryzgi

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
 

Ile IP?

Ja bym dla spokojności sprawdził, czy woda nie będzie wciekać po kablu do oprawy - i ewentualnie doszczelnił tam choćby silikonem.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

30 minut temu, Marko33 napisał:

Złożyłem wizytę Castoramie ;l

 

W poszukiwaniu oprawki heremetycznej ( której nie znalazłem ) sprzedawca w dziale elektrycznym wskazał mi poniższą gotową lampę warsztatową.

 

https://www.castorama.pl/lampa-warsztatowa-opp-1-x-60-w-e27-przewod-5-m-id-1038161.html

 

Pierwotnie zakładałem zakup jakiegoś estetycznego klosza na nią ale puki co wygrywa koncepcja pozostawienia jej w industrialnym klimacie ;]

 

35 zł ;lLampa_warsztatowa_1_x_60_W_E27_przewod_5_m-824666-262735.jpg.d5afac605dadc3c61ade43eee5a5a946.jpg

 

Mam dalszy pomysł - kupujesz tą lampę z Ikei, bierzesz klosz i zakładasz na tą lampę.

Do tego obcinasz nożykiem do tapet ten szkielecik od warsztatówki i masz designerską lampę w okolicach 50 PLN

Dla pewności wejście kabla do obudowy lampy możesz na grubo zasilikonować i potem jeszcze wsadzić w termokurczliwą koszulkę - jak nie zostanie na zimę na śnieg i lód to będzie wystarczające.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To była pierwotna koncepcja
Ale może zostanie industrialnie

Za 35 zeta to może jeszcze ze dwie dokupię - stać mnie

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.