Skocz do zawartości

Kosiarka na duży i trudny teren


Marko33

Rekomendowane odpowiedzi

Działka, którą musze kosić jest po pierwsze duża, po drugie pochyła, po trzecie obsadzona drzwkami, porzeczkami i innego rodzaju przeszkadzajacym w koszeniu dziadostwem.

 

Trawsko rośnie grube i mocne. Mlecze itp.

 

Dotychczasowa kosiarka wiziąnęła już ducha dokumentnie - silnik jeszcze spoko ale wyrwana przednia oś, niedziałający napęd itd. - nic z niej już nie będzie.

 

Potzrebuję nowej ale pancernej.

 

Znajomy zachwalał kosiarki firmy SABO jakoby były niezniszczalne i odpowiednie do tak wymagającego terenu.

 

Jako że budżet nie jest nieograniczony, pomyślałem o używanej sztuce

 

Co sądzicie o tej propozycji

 

https://www.olx.pl/oferta/kosiarka-spalinowa-z-napedem-sabo-karczownica-aluminium-CID628-IDzoyOM.html

 

A może zaproponujecie innego producenta/model itd.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, muchenz napisał:

W ciężki teren to lepiej bez napędu. 

 

"Co sądzicie o tej propozycji"

Jak jest ok., to brać.

 

"A może zaproponujecie innego producenta"

 

Obojętnie co byle mocne. Z B&S siliki serii 8xx

 

Co ty doradzasz ? :totalszok:

 

Kosiłem straszliwie zachwaszczoną działkę jakąś spalinową Hondą i tam gdzie nie używałem napędu to naprawdę ciężko się pcha.

A tak to trawa, chwasty, olbrzymie kretowiska - jechałem po wszystkim równo :ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez napędu sobie nie wyobrażam.
To ma jechać a ja mam kontrolować i ew bujać się z nawrotami i tańcem wokół drzewek

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jakas mocniejsza Stige z B&S, pracuje od 9 czy 10 lat i jakbym ja umyl (a nigdy tego jeszcze nie robilem) to by wygladala prawie jak nowa. Raz na rok wymieniam olej i tyle. Kosztowala 1800zl chyba, wiec niemalo ale uwazam, ze warta tej kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Tomo napisał:

 

Co ty doradzasz ? :totalszok:

 

 

Od kiedy mam kosiarkę bez napędu, to przestałem używać kosy spalinowej.

 

Idzie bardzo powoli i ciężko, ale trawa czy tam jakieś chwasty miejscami od kolan do pasa ;]. Tren ciężki, ale nie za duży. Wczesnej jak zapuściłem to musiałem kosą przelecieć, żeby to miało sens, a teraz mi się nie chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Marko33 napisał:

 

Znajomy zachwalał kosiarki firmy SABO jakoby były niezniszczalne i odpowiednie do tak wymagającego terenu.

 

Jako że budżet nie jest nieograniczony, pomyślałem o używanej sztuce

 

Co sądzicie o tej propozycji

 

https://www.olx.pl/oferta/kosiarka-spalinowa-z-napedem-sabo-karczownica-aluminium-CID628-IDzoyOM.html

 

 

sabo ale z kawasaki

https://www.olx.pl/oferta/kosiarka-profesionalna-sabo-52-pro-vario-kawasaki-fj180-CID628-IDzPwqk.html#3f6132cf43

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.