Skocz do zawartości

Scala za 65 kPLN


Jaruga

Rekomendowane odpowiedzi

Kupując rapida w październiku miałem zagwozdkę czy nie czekać na scala. 

Byłem ciekaw jak będzie wyglądać taka pospolita wersja (nie z reklamy) która będzie jeździć po ulicach.

No i jest.

 

https://www.otomoto.pl/oferta/skoda-scala-active-1-0-tsi-115km-halogeny-smartlink-dostepny-od-reki-ldz819-ID6C3M8v.html#gallery-open

 

No i nie żałuję. za 65k wolał bym już astrę. Nadal uważam że rapid w środkowej wersji za 57 plus przeglądy i 4 lata gwarancji to był całkiem dobry deal.

  • Skonfundowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Jaruga napisał:

Kupując rapida w październiku miałem zagwozdkę czy nie czekać na scala. 

Byłem ciekaw jak będzie wyglądać taka pospolita wersja (nie z reklamy) która będzie jeździć po ulicach.

No i jest.

 

https://www.otomoto.pl/oferta/skoda-scala-active-1-0-tsi-115km-halogeny-smartlink-dostepny-od-reki-ldz819-ID6C3M8v.html#gallery-open

 

No i nie żałuję. za 65k wolał bym już astrę. Nadal uważam że rapid w środkowej wersji za 57 plus przeglądy i 4 lata gwarancji to był całkiem dobry deal.

 

Kierownica i wnętrze to naprawdę koszmar ;]

Obawiam się, ze czasy Astry za 65kPLN tez już powoli odchodzą do lamusa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w szoku jak samochody zdrożały na przestrzeni ostatnich kilku lat. 

 

Ta skoda mi się podobała na pierwszych zdjęciach ... ale pewnie to była wersja za 100kPLN.

Ta za 65kPLN (wyjściowo nawet 68kPLN) to jakiś dramat - kierownica i panel klimy jak z innej epoki. W szoku jestem jak ascetyczny samochód się dziś kupuje za te pieniądze.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, wladmar napisał:

 

No kierownica jest wybitnie ohydna...

Kierownica, kierownicą, ale kto do licha wymyślił ten kolor?  Od wielu lat widać taki na Skodach i zastanawiam się kto to kupuje? W Wawie ostatnio dużo fabied w tym kolorze jeździ na uberze, dla nich to bez znaczenia, ale nabywca prywatny :phi:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, iwik napisał:

Ale :poo: w środku... :facepalm:

 

Oni chyba specjalnie wkładają te kierownice z wtryskarki, żeby psuły wrażenie zaraz po wejściu do auta i klient od od razu wybierał wyższą wersję.

Dokladnie takie samo wrażenie odnioslem przy wielu modelach :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, sebaso napisał:

Kierownica, kierownicą, ale kto do licha wymyślił ten kolor?  Od wielu lat widać taki na Skodach i zastanawiam się kto to kupuje? W Wawie ostatnio dużo fabied w tym kolorze jeździ na uberze, dla nich to bez znaczenia, ale nabywca prywatny :phi:

Kto - oszczedny dyrektor floty. To jedyny kolor za który w VW/Skoda/Seat nie trzeba nawet złotówki dopłacać przy zakupie. Chyba celowo jest tak brzydki, żeby ludzie wysupłali te kilka stówek na zwykły biały, albo 1500-2000 na jakiś metalizowany. 

Podobny odcień jest "darmowy" w Fordzie. Ten kolor powinien się nazywać granatowy drelich korpowyrobnika.

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Jaruga napisał:

Kupując rapida w październiku miałem zagwozdkę czy nie czekać na scala. 

Byłem ciekaw jak będzie wyglądać taka pospolita wersja (nie z reklamy) która będzie jeździć po ulicach.

No i jest.

 

https://www.otomoto.pl/oferta/skoda-scala-active-1-0-tsi-115km-halogeny-smartlink-dostepny-od-reki-ldz819-ID6C3M8v.html#gallery-open

 

No i nie żałuję. za 65k wolał bym już astrę. Nadal uważam że rapid w środkowej wersji za 57 plus przeglądy i 4 lata gwarancji to był całkiem dobry deal.

chyba jedyne co w tym aucie jest dobre to silnik ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, czachabrava napisał:

Co Wy tak narzekacie, porównajcie z Rapidem Active w takim samym kolorze i z tak samą plastikową kierownicą jak juz tak porównujecie te auta. A nie Rapid Ambition, kontra Scala Active 😄

 

Porównuje się auta podobne cenowo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, czachabrava napisał:

Co Wy tak narzekacie, porównajcie z Rapidem Active w takim samym kolorze i z tak samą plastikową kierownicą jak juz tak porównujecie te auta. A nie Rapid Ambition, kontra Scala Active 😄

Tyle że rapida active dało się wyrwać poniżej 50 tys 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Jaruga napisał:

Kupując rapida w 

 

No i nie żałuję. za 65k wolał bym już astrę. Nadal uważam że rapid w środkowej wersji za 57 plus przeglądy i 4 lata gwarancji to był całkiem dobry deal.

 

Rapid był mega okazja, jeżeli się bralo z wyprzedaży rocznika, a do tego zakup na firmę/grupę zawodową. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, iwik napisał:

Widać, że pierwsza estetyczna wersja to Ambition:

estetyczna to za dużo powiedziane, po prostu akceptowalna przy maksymalnie obniżonych wymaganiach :)

 

co nie znaczy, że to złe auto - po prostu w tym zakresie budżetowym trzeba zaakceptować kompromisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Azbest napisał:

Jestem w szoku jak samochody zdrożały na przestrzeni ostatnich kilku lat. 

 

Ta skoda mi się podobała na pierwszych zdjęciach ... ale pewnie to była wersja za 100kPLN.

Ta za 65kPLN (wyjściowo nawet 68kPLN) to jakiś dramat - kierownica i panel klimy jak z innej epoki. W szoku jestem jak ascetyczny samochód się dziś kupuje za te pieniądze.

 

A wiesz że Yaris 1.5 kosztuje tyle samo? Ceny aut to jakis kosmos...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersje "zaślepka" skody zawsze tak wyglądały. A że sporo ludzi na podstawie ich wyrobiło sobie opinie o jakości materiału w skodach to cóż... ich problem :skromny:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ⠀ napisał:

Wersje "zaślepka" skody zawsze tak wyglądały. A że sporo ludzi na podstawie ich wyrobiło sobie opinie o jakości materiału w skodach to cóż... ich problem :skromny:

 

 

W sumie taki Seat w podstawowych wersjach wcale nie wygląda dużo lepiej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maciej__ napisał:

 

W sumie taki Seat w podstawowych wersjach wcale nie wygląda dużo lepiej ;)

 

Nie ma w tym magii, ma być tanio to jest tanio.

Dodajesz 20 patyków i masz tak: https://www.otomoto.pl/oferta/skoda-scala-style-1-0-tsi-115-km-pakiet-comfort-od-reki-ID6BRIXY.html#e96ba00354

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, K3 napisał:

 

A które auto wygląda ok w najtańszej wersji? Mowa oczywiście o budżetowych autach, a nie 911 lub innych...

 

Paradoksalnie takie Pug 308 czy Megane np wcale nie wygląda az tak tandetnie w najtańszej wersji jak Skoda czy Seat :ok:

Astra K tez wg mnie nie ma dramatu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, K3 napisał:

 

A które auto wygląda ok w najtańszej wersji? Mowa oczywiście o budżetowych autach, a nie 911 lub innych...

 

Volvo V60 Polestar ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maciej__ napisał:

Paradoksalnie takie Pug 308 czy Megane np wcale nie wygląda az tak tandetnie w najtańszej wersji jak Skoda czy Seat :ok:

Astra K tez wg mnie nie ma dramatu.

 

Jest tak samo źle moim skromnym zdaniem. Zajrzyj sobie kiedyś do wnętrza policyjnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, K3 napisał:

Tyle, że Polestar to nie jest najtańsze V60.

 

Nie zrozumiałeś żartu. W takim razie Cupra Ateca ;]

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, ⠀ napisał:

 

Nie ma w tym magii, ma być tanio to jest tanio.

Dodajesz 20 patyków i masz tak: https://www.otomoto.pl/oferta/skoda-scala-style-1-0-tsi-115-km-pakiet-comfort-od-reki-ID6BRIXY.html#e96ba00354

Nawiasem mówiąc to 87 tys. za to auto z silnikiem 1.0 TSI to też trzeba mieć niezłą fantazję ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Jaruga napisał:

Nawiasem mówiąc to 87 tys. za to auto z silnikiem 1.0 TSI to też trzeba mieć niezłą fantazję ;]

 

Kwestia potrzeb...

jak ktoś się kreci glownie po miescie, to po co mu więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Paradoksalnie takie Pug 308 czy Megane np wcale nie wygląda az tak tandetnie w najtańszej wersji jak Skoda czy Seat :ok:

Astra K tez wg mnie nie ma dramatu.

 

 

Najtańsze Tipo, za 42 tys wygląda ładniej, a za 52 tysięcy można mieć "wypasionego" Logana MCV z klimatyzacją automatyczną, kamerą cofania, alufelgami, wyświetlaczem 7" z nawigacją, tempomatem. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Jaruga napisał:

Nawiasem mówiąc to 87 tys. za to auto z silnikiem 1.0 TSI to też trzeba mieć niezłą fantazję ;]

 

Szczególnie że 20 lat temu najczęściej kupowanym silnikiem w fiatach bravo/brava to było 1.2 85hp, jak ktoś miał żyłkę rajdowca brał 1.6 105hp, a jak był prawdziwym sportowcem 1.8 115hp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ⠀ napisał:

 

Szczególnie że 20 lat temu najczęściej kupowanym silnikiem w fiatach bravo/brava to było 1.2 85hp, jak ktoś miał żyłkę rajdowca brał 1.6 105hp, a jak był prawdziwym sportowcem 1.8 115hp.

Nie mam na myśli historii motoryzacji tylko dostępność alternatyw.

Za takie pieniądze można wybierać w ładniejszych autach o mocy 140-200KM.

I będą palić owszem nieco wiecej, ale o niebo lepiej jeździć i wydawać kulturalniejsze dźwięki ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, marcindzieg napisał:

 

Materiały nie są takie złe. Tylko wygląda jak wygląda.

 

Tylko z reguły częściej się patrzy np na deskę rozdzielczą niż jej dotyka. 

Jak ktoś świadomie kupuje najtańszą wersję, to liczy się z tym, że pewne rzeczy będą zubożone. Osobiście wolałbym twardszy plastik niż kierownicę ze starej Fabii i pokrętła z Favorit.

Ale z drugiej strony (producenta), jakby najtańsza wersja wyglądała jak droższa, to mniej osób kupowałoby droższą. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Jaruga napisał:

Kupując rapida w październiku miałem zagwozdkę czy nie czekać na scala. 

Byłem ciekaw jak będzie wyglądać taka pospolita wersja (nie z reklamy) która będzie jeździć po ulicach.

No i jest.

 

https://www.otomoto.pl/oferta/skoda-scala-active-1-0-tsi-115km-halogeny-smartlink-dostepny-od-reki-ldz819-ID6C3M8v.html#gallery-open

 

No i nie żałuję. za 65k wolał bym już astrę. Nadal uważam że rapid w środkowej wersji za 57 plus przeglądy i 4 lata gwarancji to był całkiem dobry deal.

i tak lepiej wygląda od Octavi w najwyższej wersji, gdzie nie ma grama tkaniny na drzwiach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, czachabrava napisał:

Co Wy tak narzekacie, porównajcie z Rapidem Active w takim samym kolorze i z tak samą plastikową kierownicą jak juz tak porównujecie te auta. A nie Rapid Ambition, kontra Scala Active 😄

Ale to ma konkurować w segmencie z golfem.

O ile na zewnątrz po założeniu sensownych felg może wyglądać nieźle, to środek z tabletobudzikiem bardzo zniechęca :oslabiony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Maciej__ napisał:

 

A do czego Ci ta tkanina na drzwiach? :nie_wiem:

Pewnie do tego samego co niektórym ludziom miękkie plastiki na desce rozdzielczej. Nigdy ich nawet nie dotkną (bo po co?) ale jak ich nie ma to jest kibel nie auto ;]

  • Lubię to 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.