Skocz do zawartości

Scala za 65 kPLN


Jaruga

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, teg napisał:

Pisałem o 208 :) 

 

Wnętrze Scali to jest jakaś niesamowita porażka, toż to plastic fantastic Ibiza jest cała "twarda" w środku ale naprawdę jakoś to wszystko dobrze wygląda, a to coś w Scali mi się kojarzy ze Skodą Felicją. 

 

Tylko że wnętrze Felicii, zaprojektowano ponad 20 lat temu, a dolna część deski jest taka sama jak w Favorit, a więc jeszcze Czechosłowacki design ;) 

Jak na lata 90-te to Felicia prezentowała się całkiem znośnie.

1326494453-skoda-felicia-13-40kw-40522.j

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Przechodziłem wczoraj koło salonu skody i z ciekawości zapytałem sprzedawcę o sprzedaż skody scala.

 

Powiedział tylko że jest grubo poniżej oczekiwań...

Coś mi się wydaje że ten model długo na rynku nie zagości. Bo w obniżkę ceny nie wierzę. 

Czyżby skoda w końcu się pomyliła i nie trafiła w rynek? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Jaruga napisał:

Przechodziłem wczoraj koło salonu skody i z ciekawości zapytałem sprzedawcę o sprzedaż skody scala.

 

Powiedział tylko że jest grubo poniżej oczekiwań...

Coś mi się wydaje że ten model długo na rynku nie zagości. Bo w obniżkę ceny nie wierzę. 

Czyżby skoda w końcu się pomyliła i nie trafiła w rynek? 

Obok mnie jest salon bez ASO taki nowy multi kulti same wypasione Skody jako Demo. I tak sie z ciekawosci zapytalem ile kosztuje ten nowy waski samochod w takiej wersji jak demo. Usmiechnalem sie pogadalem chwile i wyszedlem. W tej chwili kupilbym Skode Fabie albo bliniaki z VAG zamiast Scali. No chyba, ze ktos sie nie umie pakowac i musi sanki zabrac to moze byc za male ale takie Polo dla rodziny 2+1 wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, iwik napisał:

 

Nie, auto jest spoko, tylko o 15 tys. za drogie w PL warunkach (jak dla prywatnych)

Szwagier się napalił na tą Skalę, bo miał wcześniej Octavię. Niestety nie dane nam było nawet zobaczyć, bo w mieście niemal 300k okazało się, że nie ma salonu Skody :). Poza tym po analizie cennika doszedł do wniosku podobnego co ty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Jaruga napisał:

Przechodziłem wczoraj koło salonu skody i z ciekawości zapytałem sprzedawcę o sprzedaż skody scala.

 

Powiedział tylko że jest grubo poniżej oczekiwań...

Coś mi się wydaje że ten model długo na rynku nie zagości. Bo w obniżkę ceny nie wierzę. 

Czyżby skoda w końcu się pomyliła i nie trafiła w rynek? 

Tak wszedłeś, zapytałeś i zdradził Ci takie informacje? :cfaniak:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, iwik napisał:

 

Nie, auto jest spoko, tylko o 15 tys. za drogie w PL warunkach (jak dla prywatnych)

 

Wszedłem na otomoto zobaczyć po ile stoi najtańsza Scala. Za 65 kPLN masz auto z gołą plastikową kierownicą jak w Up! za prawie 30 tys. taniej. Te kierownice na Allegro to po 70 zł chodzą. A brzydka jest ona jak cholera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mając 65k na nowe auto zamiast takiej scali brałbym renegade z wyprzedaży rocznika:

Jeep Renegade 1,0 Turbo 120KM M6 MY19 WYPRZEDAÅ» rocznika !! - 1

https://www.otomoto.pl/oferta/jeep-renegade-1-0-turbo-120km-m6-my19-wyprzedaz-rocznika-ID6BeZyo.html#dc2f160408

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, spad napisał:

Wszedłem na otomoto zobaczyć po ile stoi najtańsza Scala. Za 65 kPLN masz auto z gołą plastikową kierownicą jak w Up! za prawie 30 tys. taniej. Te kierownice na Allegro to po 70 zł chodzą. A brzydka jest ona jak cholera.

 

I ta kierownica, to jest gwóźdź do trumny.

Scalę na ulicy widziałem raz i była to właśnie wersja "bieda". Jak zajrzałem do środka, to ta kiera wyglądała strasznie. A jest to ten element, który kierowca cały czas trzyma, cały czas ma przed oczami. Daliby tam ze 2 guziki i jakiś element w innym kolorze i od razu by to inaczej wyglądało. A tak, Logan w wersji Laureate, z silnikiem TCe jest ponad 20 tysięcy tańszy i kierownicę ma bardziej wypasioną, a za dodatkowe  300 zł nawet obszyją ją skórą ;) Megane w najtańszej opcji jest ciut tańsza, ale kierownicę ma "normalną" i do tego 4 cylindry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Majkiel napisał:

 

I ta kierownica, to jest gwóźdź do trumny.

Scalę na ulicy widziałem raz i była to właśnie wersja "bieda". Jak zajrzałem do środka, to ta kiera wyglądała strasznie. A jest to ten element, który kierowca cały czas trzyma, cały czas ma przed oczami. Daliby tam ze 2 guziki i jakiś element w innym kolorze i od razu by to inaczej wyglądało. A tak, Logan w wersji Laureate, z silnikiem TCe jest ponad 20 tysięcy tańszy i kierownicę ma bardziej wypasioną, a za dodatkowe  300 zł nawet obszyją ją skórą ;) Megane w najtańszej opcji jest ciut tańsza, ale kierownicę ma "normalną" i do tego 4 cylindry.

Jaki gwozdz to jest plug and play. Kupujesz kiere na allegro i git. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Chooper napisał:

mając 65k na nowe auto zamiast takiej scali brałbym renegade z wyprzedaży rocznika:

Jeep Renegade 1,0 Turbo 120KM M6 MY19 WYPRZEDAÅ» rocznika !! - 1

https://www.otomoto.pl/oferta/jeep-renegade-1-0-turbo-120km-m6-my19-wyprzedaz-rocznika-ID6BeZyo.html#dc2f160408

Musi sie sprzedawac jak cieple buleczki skoro na koniec 2019 maja jeszcze samochody z 2018. 

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, wujekcybul napisał:

Jaki gwozdz to jest plug and play. Kupujesz kiere na allegro i git. 

 

Tylko większość "typowych Kowalskich", nie chce kupować kiery na allegro, bawić się z demontażem poduszki, wymianą i tak dalej. 

Poza tym pytanie, czy do takiej kierownicy za stówę czy dwie, będzie pasować oryginalna poduszka, czy się okaże że jest jednak trochę inna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, wujekcybul napisał:

Musi sie sprzedawac jak cieple buleczki skoro na koniec 2019 maja jeszcze samochody z 2018. 

 

bo cennikowo kosztuje 75-90k  a z mocniejszym motorem ponad 100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, wujekcybul napisał:

Jaki gwozdz to jest plug and play. Kupujesz kiere na allegro i git. 

 

Myślisz, że ludzie kupują nowe auta z myślą z tyłu głowy, że zaraz skoczę na allegro i kupię ładniejszą kierownicę? 😃

  • Lubię to 4
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, spad napisał:

 

Myślisz, że ludzie kupują nowe auta z myślą z tyłu głowy, że zaraz skoczę na allegro i kupię ładniejszą kierownicę? 😃

 

Panie, dobrze nie wyjadą z salonu, a już wymieniają kierownice, boczki drzwiowe, liczniki, dokładają elektryczne szyby, halogeny, podłokietnik ....

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Majkiel napisał:

 

Tylko większość "typowych Kowalskich", nie chce kupować kiery na allegro, bawić się z demontażem poduszki, wymianą i tak dalej. 

Poza tym pytanie, czy do takiej kierownicy za stówę czy dwie, będzie pasować oryginalna poduszka, czy się okaże że jest jednak trochę inna.

 

95% nabywców pojazdów nawet nie wie, że można czasami podmienić kierownicę z bogatszej wersji. Więc w zasadzie argument żaden, że coś można zrobić. Po prostu nikt o tym nie myśli przy zakupie, proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, spad napisał:

 

Myślisz, że ludzie kupują nowe auta z myślą z tyłu głowy, że zaraz skoczę na allegro i kupię ładniejszą kierownicę? 😃

Dla mnie to nie problem ale kto bogatemu zabroni. Tak samo mozna pomyslec o dywanikach, czy chociazby doplata 1k za przyciemone szyby vs 360 tuz powyjezdzie z salonu.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Majkiel napisał:

 

Tylko większość "typowych Kowalskich", nie chce kupować kiery na allegro, bawić się z demontażem poduszki, wymianą i tak dalej. 

Poza tym pytanie, czy do takiej kierownicy za stówę czy dwie, będzie pasować oryginalna poduszka, czy się okaże że jest jednak trochę inna.

Nic sie nie okaze bo one wszystkie sa takie same. To samo w Ibizie najtansza jest kiepska ale za pare stowek jest z wersji FR. Niestety typowy Kowalski nie mysli i na tym bazuja producenci aut. Nie bedziesz przeciez w nowym aucie kiery wymieniac doplac 3k zamiast 300zl i bedziesz mial. To jest forum motoryzacyjne wiec zakladam, ze to nie problem.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wujekcybul napisał:

Nie mowie o foli z olx. Dobrze przyciemnione nie odbiegaja od fabryczynych.

 

To zależy jak jest robione przyciemnienie. W Kii miałem szyby przyciemnione. Ze szkła przyciemnionego. Żadna folia temu nie dorówna. W Forku mam niestety folie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, marcindzieg napisał:

 

To zależy jak jest robione przyciemnienie. W Kii miałem szyby przyciemnione. Ze szkła przyciemnionego. Żadna folia temu nie dorówna. W Forku mam niestety folie.

A dlaczego? Ja nie widze roznicy Folia vs Standard. W BMW mialem folie zalozona przez dilera w Fiescie mam fabryczne i nie widze roznicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, wujekcybul napisał:

A dlaczego? Ja nie widze roznicy Folia vs Standard. W BMW mialem folie zalozona przez dilera w Fiescie mam fabryczne i nie widze roznicy.

 

Folia nie jest tak wytrzymała. Poprzedni właściciel woził psa w bagażniku i to widać :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wujekcybul napisał:

Dla mnie to nie problem ale kto bogatemu zabroni. Tak samo mozna pomyslec o dywanikach, czy chociazby doplata 1k za przyciemone szyby vs 360 tuz powyjezdzie z salonu.

Gdzie masz takie ceny, w Warszawie taka konkurencja, czy u kumpla w garażu?

U mnie za 360 to tylną szybę Ci pewnie zrobią.

Rok temu, za szyby z tylu (wszystkie od słupka B), 500 płaciłem z fakturą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie masz takie ceny, w Warszawie taka konkurencja, czy u kumpla w garażu?

U mnie za 360 to tylną szybę Ci pewnie zrobią.

Rok temu, za szyby z tylu (wszystkie od słupka B), 500 płaciłem z fakturą.

W tym roku 380 zł brutto płaciłem za folię w renomowanym warsztacie z rachunkiem, Leon III, górny śląsk.

 

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając obecnie np. nowa Corolkę od 69990 nie dziwię się że ludzie wybierają japońca zamiast Skody za 65-67 tyś. 

Łatwo można zauważyć jak kiedyś wyglądał  Rapid w statystykach sprzedaży, jak stoi Scala, i jak pnie się górę Corolla.  

Klient patrzy przez pryzmat ceny do tego co auto oferuje i Skody w tej kwestii, co nowy model,  wypadają coraz słabiej vs. konkurencja (choć znajdą się tez modele które jeszcze są konkurencyjne, ale dla mnie to nie Scala). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ZUBERTO napisał:

Gdzie masz takie ceny, w Warszawie taka konkurencja, czy u kumpla w garażu?

U mnie za 360 to tylną szybę Ci pewnie zrobią.

Rok temu, za szyby z tylu (wszystkie od słupka B), 500 płaciłem z fakturą.

Mam w Warszawie serwis gdzie za auto klasy B nie robione wczesniej - zdjecie idzie na strone robi za 360zl przyciemnienie tylu z rachunkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, wujekcybul napisał:

Mam w Warszawie serwis gdzie za auto klasy B nie robione wczesniej - zdjecie idzie na strone robi za 360zl przyciemnienie tylu z rachunkiem.

Klasę B to robią w cenie 250-400 w zaleznosci od folii i auta.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.09.2019 o 14:55, Jaruga napisał:

Przechodziłem wczoraj koło salonu skody i z ciekawości zapytałem sprzedawcę o sprzedaż skody scala.

 

Powiedział tylko że jest grubo poniżej oczekiwań...

Coś mi się wydaje że ten model długo na rynku nie zagości. Bo w obniżkę ceny nie wierzę. 

Czyżby skoda w końcu się pomyliła i nie trafiła w rynek? 

to auto jest szpetne  ;] 

 

i do tego nawet w wersji bazowej dużo za drogie  ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.07.2019 o 22:51, wladmar napisał:

 

No kierownica jest wybitnie ohydna...

wozidlo do toczenia za 65  tys zl a oczekiwania jak w premium.

niemiecka solidnosc pozwala sobie na wiele.

Niemniej uwazam, ze przyzwoitoscia byloby chocby sciszanie /podglasnianie /mute radia i odbnieranie polaczen BT

Niech  wezma doplate 200 zl

A ze sprzedaz to manipulacja emocjami to cel   plastiku fantastiku jest jeden.

Pytanie czy np kupujac inna kier na alle mozna P&P w sofcie kliknac  cos i gra i buczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega z pracy ma 2-letniego Golfa 7 i ma skórzaną kierownicę ale niestety bez obsługi radia. Z tego co mi tłumaczył to kupno samej kierownicy multifunkcyjnej nie rozwiązuje sprawy bo trzeba jakieś taśmy wymienić i cała operacja zamyka się w 1000zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, pejus1982 napisał:

Kolega z pracy ma 2-letniego Golfa 7 i ma skórzaną kierownicę ale niestety bez obsługi radia. Z tego co mi tłumaczył to kupno samej kierownicy multifunkcyjnej nie rozwiązuje sprawy bo trzeba jakieś taśmy wymienić i cała operacja zamyka się w 1000zł.

 

Tak samo w moim Subaru przy obsłudze telefonu. Trzeba założyć inny zwijak i jeszcze jeden kabel pociągnąć do radia. Co ciekawe tempomat mają chyba wszystkie i wystarczy podłączyć sterowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Zrobilem tysiac kilometrow rental Skoda Scala. Zebralem troche wrazen. Diesel z DSG cena katalogowa w PL 88k :facepalm: Wersja chyba ambiton ale to na wloski rynek wiec moze sie roznic od PL. Manual z 1.0 tsi miesci sie w 70k i to jest uczciwa cena za to auto. Do miasta bralbym tansza fabie jak ktos chce robic trasy to Scala bedzie lepszym rozwiazaniem

 

Plusy

- czuje sie jak w kompakcie

- cicho w srodku

- wystarczajace wyposazenie zeby  bylo godnie jakies aktywne tempomaty, elektryczne szyby, klima i inne duperelki

- ledowe mijania

- ladny srodek

- dobrze sie prowadzi

 

Minusy

- lane assist nie pamieta ostatniego stanu :facepalm: kolejne klikniecie po uruchomieniu

- klinka do zamykania bagaznika

- swiatla dlugie i przeciwmgielne swieca na zolto co w polaczeniu z dziennymi LED powoduje, ze sa nie do uzycia

- brak atermicznych szyb w polaczeniu z upalem na zewnatrz powoduje ogromny upal we wnetrzu

 

Silnika nie komentuje, diesel nastawiony na jak najmniejsze spalanie, spala malo bo srednio w gorzystym terenie wyszlo 5,3 no ale do jazdy to to sie nie nadaje.

 

 

IMG_20200917_154413.jpg

Edytowane przez wujek
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, maro_t napisał:

 

Może to kwestia zdjęcia ale wnętrze wygląda strasznie biednie. Jakoś mi się kojarzy z moim byłym suzuki swift.

Ale to byś musiał przykleić sobie jakiś tablet na środku 😁 Gały do kręcenia jak 20 lat temu no ale jest LCD 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Może to kwestia zdjęcia ale wnętrze wygląda strasznie biednie. Jakoś mi się kojarzy z moim byłym suzuki swift.

I ta manualna klimatyzacja w polaczeniu z tabletem i dsg default_hehe.gif

To raczej jakas nizsza wersja, a te w Skodzie od zawsze wygladaly kiepsko...

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.