Skocz do zawartości

Dziwne przepisy w niektórych krajach i bardzo wysokie mandaty


Mantom

Rekomendowane odpowiedzi

https://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/ciekawostki/news-mandat-za-otwarte-okno-kamere-albo-nawigacje-to-nie-fikcja,nId,3072807

O tych kamerkach w Austrii już pisano na AK. Ale to otwarte okno zachęcające do kradzieży? Wysokość cytowanych mandatów jest masakryczna.

Poszukałem w necie - są obecnie dyskretne kamerki np. https://allegro.pl/oferta/rejestrator-samochodowy-ukryty-dyskretny-wifi-fhd-7124743694. Może warto takie teraz kupować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Mantom napisał:

https://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/ciekawostki/news-mandat-za-otwarte-okno-kamere-albo-nawigacje-to-nie-fikcja,nId,3072807

O tych kamerkach w Austrii już pisano na AK. Ale to otwarte okno zachęcające do kradzieży? Wysokość cytowanych mandatów jest masakryczna.

Poszukałem w necie - są obecnie dyskretne kamerki np. https://allegro.pl/oferta/rejestrator-samochodowy-ukryty-dyskretny-wifi-fhd-7124743694. Może warto takie teraz kupować?

A moze lepiej poprostu uszanowac ich przepisy i nie kombinowac? Nie bylo by prosciej i pewniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jaceq napisał:

A moze lepiej poprostu uszanowac ich przepisy i nie kombinowac? Nie bylo by prosciej i pewniej?

Tylko, że najpierw warto poznać te przepisy, a pewnie niektórzy turyści o  tym zapominają i uważają, że "jakoś to będzie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mantom napisał:

Tylko, że najpierw warto poznać te przepisy, a pewnie niektórzy turyści o  tym zapominają i uważają, że "jakoś to będzie"

Zapoznac sie trzeba.

Ja sie odnosilem do sugestii zakupu 'dyskretnej' kamerki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, jaceq napisał:

Zapoznac sie trzeba.

Ja sie odnosilem do sugestii zakupu 'dyskretnej' kamerki

No tak. Bo uważam, że te zakazy są co najmniej dziwne. Rozumiem, że pewne państwa chcą chronić prywatność osób uwiecznianych na filmikach publikowanych następnie w necie, jak to ma masowo miejsce np. w Polsce lub Rosji. Ale blokowanie tego jako dowodu rzeczowego na przypadek kolizji albo potrącenia pieszego? IMO bzdura.  Poza tym jest jeszcze kwestia kradzieży - ukryta kamerka nie czyni okazji dla złodzieja. Tak jak cytowane otwarte okno w samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Mantom napisał:

No tak. Bo uważam, że te zakazy są co najmniej dziwne. Rozumiem, że pewne państwa chcą chronić prywatność osób uwiecznianych na filmikach publikowanych następnie w necie, jak to ma masowo miejsce np. w Polsce lub Rosji. Ale blokowanie tego jako dowodu rzeczowego na przypadek kolizji albo potrącenia pieszego? IMO bzdura.  Poza tym jest jeszcze kwestia kradzieży - ukryta kamerka nie czyni okazji dla złodzieja. Tak jak cytowane otwarte okno w samochodzie.

Wiesz, mozesz miec swoja opinie, ale jedziesz do nich to sie poprostu dostosuj i uszanuj ich przepisy - nie musisz ich rozumiec , to akurat ma male znaczenie w tym przypadku.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mantom napisał:

https://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/ciekawostki/news-mandat-za-otwarte-okno-kamere-albo-nawigacje-to-nie-fikcja,nId,3072807

O tych kamerkach w Austrii już pisano na AK. Ale to otwarte okno zachęcające do kradzieży? Wysokość cytowanych mandatów jest masakryczna.

Poszukałem w necie - są obecnie dyskretne kamerki np. https://allegro.pl/oferta/rejestrator-samochodowy-ukryty-dyskretny-wifi-fhd-7124743694. Może warto takie teraz kupować?

Kazdy ma prawo jechac w UE gdzie chce, kazdy ma obowiazek zapoznac sie z przepisami.

Kazdy sam decyduje czy chce lamac przepisy czy nie.

jesli ktos nie moze zyc bez przekraczania predkosci, posiadania kamerki, CB radia czy jazdy na czerwonym to powinien wybrac die raczej do rosji.

A otwarte okno to  okazja dla zlodzieja czy w aucie czy w domu.

Zamiast kombinowac jak obejsc przepis lepiej przepisy przestrzegac i basta.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3 godziny temu, Mantom napisał:

https://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/ciekawostki/news-mandat-za-otwarte-okno-kamere-albo-nawigacje-to-nie-fikcja,nId,3072807

O tych kamerkach w Austrii już pisano na AK. Ale to otwarte okno zachęcające do kradzieży? Wysokość cytowanych mandatów jest masakryczna.

Poszukałem w necie - są obecnie dyskretne kamerki np. https://allegro.pl/oferta/rejestrator-samochodowy-ukryty-dyskretny-wifi-fhd-7124743694. Może warto takie teraz kupować?

 

A ja bym powiedział inaczej.

Wysokość mandatów w PL jest niska, stąd też taka "masakra" w porównaniu do innych krajów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Focus206 napisał:

Nie koniecznie. Dla przykładu, wakacyjny kierunek --> Chorwacja. Zarobki na trochę niższym poziomie. A mandaty wyższe. jezdzać po HR, ciężko zauwazyć mocno przeginających chorwatów...

Ale do HR przyjeżdżają turyści z bogatych krajów. Np. Niemcy albo Szwedzi - przynajmniej pod względem obywatelstwa ;] . Pewnie to było jednym z powodów wprowadzenia bardzo wysokich mandatów. Ciekawy jestem jak wygląda to w praktyce - czy tamtejsza policja próbuje je wyłudzać na siłę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do PL nikt nie przyjeżdza... Bardzo uogólniasz... 

A czy policja w PL próbuje wyłudzać na siłę? 

Są przepisy które trzeba respektować. Skoro chcesz koniecznie mieć antene CB na dachu, to omijasz Austrie - koniec tematu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Focus206 napisał:

Nie koniecznie. Dla przykładu, wakacyjny kierunek --> Chorwacja. Zarobki na trochę niższym poziomie. A mandaty wyższe. jezdzać po HR, ciężko zauwazyć mocno przeginających chorwatów...

Bo maja swiadomosc, ze kara jest dotkliwa i nieuchronna.

A taka swiadomosc   kusi by myslec.

Na szczescie nasi kierowcy coraz dojrzalej podchodza do cwaniakow i  zglaszaja gdzie nalezy.

Za 10-20 lat licze iz bedzie bezpieczniej i przyjemniej sie jezdzilo.

A ze 10-30 minut  pozniej sie dotrze do celu?

 Coz, lepiej pozno  niz wcale.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fanlan napisał:

Bo maja swiadomosc, ze kara jest dotkliwa i nieuchronna.

A taka swiadomosc   kusi by myslec.

Na szczescie nasi kierowcy coraz dojrzalej podchodza do cwaniakow i  zglaszaja gdzie nalezy.

Za 10-20 lat licze iz bedzie bezpieczniej i przyjemniej sie jezdzilo.

A ze 10-30 minut  pozniej sie dotrze do celu?

 Coz, lepiej pozno  niz wcale.

 

dokładnie tak. Wiedzą że przegięcie moze zaboleć... A u Nas, kazdy wie, że nie zaboli... stąd przeginamy...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Focus206 napisał:

A do PL nikt nie przyjeżdza... Bardzo uogólniasz... 

A czy policja w PL próbuje wyłudzać na siłę? 

Są przepisy które trzeba respektować. Skoro chcesz koniecznie mieć antene CB na dachu, to omijasz Austrie - koniec tematu :)

Tylko z e w PL  obcokrajowca  mozna ukarac za zlapanie na uczynku, czyli np parkowanie jest bezkarne, a zaden policjant nie bedzie warowal , az cwaniak sie pojawi czyli sa w 99% bezkarni.

Nie wiem jak ze zdjeciami z fotoradarow na obcych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Focus206 napisał:

dokładnie tak. Wiedzą że przegięcie moze zaboleć... A u Nas, kazdy wie, że nie zaboli... stąd przeginamy...

 

Jesli swiadkom bedzie sie CHCIALo chociaz tak jak im sie NIE CHCE  i cos z tym zrobia to jestem pewien ze widoczny bedzie porzadek na drogach, parkingach itp

Ale jestem pewien ze 99% swiadkow ma to gdzies, nie chce nic  zrobic z cwaniactwem, ale narzeka ze hoho..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fanlan napisał:

Tylko z e w PL  obcokrajowca  mozna ukarac za zlapanie na uczynku, czyli np parkowanie jest bezkarne, a zaden policjant nie bedzie warowal , az cwaniak sie pojawi czyli sa w 99% bezkarni.

Nie wiem jak ze zdjeciami z fotoradarow na obcych.

 

A tego to nie wiem. Serio tak jest? Słabo... 

Myślałem że przy parkowaniu blachy nie mają znaczenia. I tak chyba jest w innych krajach? (nie wiem, nigdy nie sprawdzałem :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Focus206 napisał:

A tego to nie wiem. Serio tak jest? Słabo... 

Myślałem że przy parkowaniu blachy nie mają znaczenia. I tak chyba jest w innych krajach? (nie wiem, nigdy nie sprawdzałem :) )

Krzyzak staje na kopercie dla niepelnosprawnych, robie zdjecie ze qtas zajal bez uprawnien, zglaszam i policja rece rozklada bo takie sa przepisy.

Zatem takiemu to karnego Q na szybe  boczna i juz:)

 

P.S. Dodam, ze mam uprawnienia korzystac z koperty jesli jade z niepelnosprawnym ojcem i mam stosowne upowaznienie-niebieska karta. Moglbym wsadzic za szybe i rznac glupa jezdzac sam, ale kultura i poszanowanie innych nie pozwala mi tego robic, dlatego na koperte jestem szczegolnie uczulony i nie opuszcze nikomu jesli widze cwaniaczka w porsze:) czy innej Dacii bez upowaznienia. Nierzadko juz wizyta i spowiedz na komisariacie to  wieksza kara niz 500-800 zl. taki jest mandat za koperte.

Edytowane przez fanlan
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, K3 napisał:

 

Nie wysyłają... ;]

a niemcy  wysylaja, to jak to w uni jest? kazdy rowny wobec prawa czy sa rowni i rowniejsi?

Sam dostalem za +8kmh cale 15 E, klasyka jade lasem do 70kmh, widze teren zabudowany, odpuszczam gaz, jest niedziela 7 rano, auto samo wytraca predkosc ale zaraz za tabliczka wioski pstryk i 58kmh zamiast 50.

Aaaa i zadnej info, uwaga radar czy inna bzdura.

Zatem jak sie chce to mozna nauczyc porzadku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, fanlan napisał:

a niemcy  wysylaja, to jak to w uni jest? kazdy rowny wobec prawa czy sa rowni i rowniejsi?

Sam dostalem za +8kmh cale 15 E, klasyka jade lasem do 70kmh, widze teren zabudowany, odpuszczam gaz, jest niedziela 7 rano, auto samo wytraca predkosc ale zaraz za tabliczka wioski pstryk i 58kmh zamiast 50.

Aaaa i zadnej info, uwaga radar czy inna bzdura.

Zatem jak sie chce to mozna nauczyc porzadku

 

Ja w D zapłaciłem tylko jak zatrzymywali 2km za radarem. 

Pewnie jak by mnie teraz zatrzymali, to mógłbym zapłacić zaległe. Ale jak raz miałem rutynową kontrolę, to o zaległe zdjęcie nie pytali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.07.2019 o 14:49, janusz napisał:
Dnia 3.07.2019 o 14:47, K3 napisał:
 
Nic mi nie przyszło. Ani z D, ani z PL... ;]

Dlatego właśnie pytam, bo słyszałem, że to Duńczycy nie przyjmują, a nie że Niemcy, czy Polacy nie wysyłają. Z Niemiec do Polski przychodzą.

 

Zmiana! @janusz, okazuje się, że od 01.07 inne kraje UE będą miały dostęp do danych właścicieli z możliwością wysłania mandatu... :buu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.