Skocz do zawartości

mercedes W212 e 350 benzyna. ?


mati1.6dohc

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem,

zaczarowała mnie ostatnio 10 letnia e-klasa od merca /wyjazd z kolegą na nurki/ .

I tak sobie wymyśliłem, żeby połączyć wygodne z przyjemnym, wywalić mustanga i kabrioletować się w mercu.

 

Moją uwagę zwrócił silnik V6 /mam chyba sprawdzoną ofertę na takie auto/.

Lubię V8 z 5.0 420 KM made in USA , ale troszkę się już znudził, komfort coraz mniejszy /znaczy ja coraz starszy /, kilka lat temu chciałem manual (nie było fajnych AT) i teraz muszę mieszać drągiem.

 

Ale do brzegu: 

czy na AK znane są powody techniczne, dla których nie warto myśleć o E- gwieździe z motorem V6/300 KM ? W założeniu roczniki - 2012 do 2019 /pierwsza oferta na takie już starsze z 2012 spowodowała moje zainteresowanie. Nowego także nie mogę wykluczyć. 

Ciekaw jestem Waszych opinii.

 

Nie szukam innych kabrio, pozostańmy przy Mercedes Benz (no chyba, że BMW 6 ? ) 

Made in USA i wszelakie dwumiejscowe odpadają /Szkoda, że Corv ma tylko 2 miejsca/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, dzikipzs napisał:

Tutaj nie dowiesz sie o tym silniku bo z 90% uzytkownikow tego forum nigdy nie miala v6 r6 juz nie wspominam o wiekszych konstrukcjach.

Lepiej informacji poszukaj na forum merca np 

https://www.w212.pl

 

Dzięki.

dobry kierunek 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem,
zaczarowała mnie ostatnio 10 letnia e-klasa od merca /wyjazd z kolegą na nurki/ .
I tak sobie wymyśliłem, żeby połączyć wygodne z przyjemnym, wywalić mustanga i kabrioletować się w mercu.
 
Moją uwagę zwrócił silnik V6 /mam chyba sprawdzoną ofertę na takie auto/.
Lubię V8 z 5.0 420 KM made in USA , ale troszkę się już znudził, komfort coraz mniejszy /znaczy ja coraz starszy /, kilka lat temu chciałem manual (nie było fajnych AT) i teraz muszę mieszać drągiem.
 
Ale do brzegu: 
czy na AK znane są powody techniczne, dla których nie warto myśleć o E- gwieździe z motorem V6/300 KM ? W założeniu roczniki - 2012 do 2019 /pierwsza oferta na takie już starsze z 2012 spowodowała moje zainteresowanie. Nowego także nie mogę wykluczyć. 
Ciekaw jestem Waszych opinii.
 
Nie szukam innych kabrio, pozostańmy przy Mercedes Benz (no chyba, że BMW 6 ? ) 
Made in USA i wszelakie dwumiejscowe odpadają /Szkoda, że Corv ma tylko 2 miejsca/.


Chciałem kupić e350 w212 jako następcę laguny.
Ale trafił się w221 s400 hybrid (3,5 v6 + elektryk) i taki będzie u mnie za 2mc ;)
A jak chcesz coś fajnego, to SL500 robi dobra robotę ;)



Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.07.2019 o 16:48, mati1.6dohc napisał:

znane są powody techniczne, dla których nie warto myśleć o E- gwieździe z motorem V6/300 KM ? W założeniu roczniki - 2012 do 2019 /pierwsza oferta na takie już starsze z 2012 spowodowała moje zainteresowanie. Nowego także nie mogę wykluczyć. 

Zarówno ostatnie wersje starszego silnika  M272 /3,5 w wersjach montowanych w W212 oraz nowy, M276 /3,5 są bardzo dobrymi i trwałymi jednostkami, biorąc pod uwagę również osprzęt. Nie sprawiają żadnych kłopotów tak same z siebie. Jako bardzo dynamiczna jednostka benzynowa to dobry wybór. Co do samego auta - to chyb już się przekonałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.