Skocz do zawartości

Przyczepka i długość ładunku.


ZUBERTO

Rekomendowane odpowiedzi

Czy dobrze wykminiłem, że towar może wystawać z tyłu max 2m za przyczepę (oczywiście oznaczony)?

Muszę przewieźć parę desek dlugich 3,8m, a przyczepka ma 2m między przednią i tylną burtą.

@fred77 liczę na Ciebie jako kącikowego experta od przyczep.

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ZUBERTO napisał:

Czy dobrze wykminiłem, że towar może wystawać z tyłu max 2m za przyczepę (oczywiście oznaczony)?

Muszę przewieźć parę desek dlugich 3,8m, a przyczepka ma 2m między przednią i tylną burtą.

@fred77 liczę na Ciebie jako kącikowego experta od przyczep.

Może 2m.

Jak wiozę coś długiego to przeważnie pożyczam od kolegi przyczepę dłużycową i nie muszę się przejmować długością ładunku.

Także jak masz możliwość to pożycz coś takiego. Jest najbezpieczniej i najwygodniej.

euro-a-1800s3-rydwan-przyczepa-dluzycowa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fred77 napisał:

Może 2m.

Jak wiozę coś długiego to przeważnie pożyczam od kolegi przyczepę dłużycową i nie muszę się przejmować długością ładunku.

Także jak masz możliwość to pożycz coś takiego. Jest najbezpieczniej i najwygodniej.

euro-a-1800s3-rydwan-przyczepa-dluzycowa

Chyba oszalales.

Skąd ja taka przyczepę wezmę?

Już szybciej naczepaę dlużycową wraz z ciągnikiem 6x6 czy 8x8 bym załatwił.

Ale z czymś takim startowac do 4 desek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ZUBERTO napisał:

Chyba oszalales.

Skąd ja taka przyczepę wezmę?

Już szybciej naczepaę dlużycową wraz z ciągnikiem 6x6 czy 8x8 bym załatwił.

Ale z czymś takim startowac do 4 desek?

To była tylko propozycja.

Czasami ktoś gdzieś ma wypożyczalnie pod bokiem i wystarczy tylko podjechać.

Kolega ma to korzystam. Jak do hurtowni stali jechałem to nawet po jeden profil czasami brałem tę przyczepę.

Deski na szopę miałem przewieźć raptem 500m to też tę przyczepę brałem, bo z moją to bym się mordował, pasy oplatał, kombinował, a tak wrzuciłem przewiozłem, zrzuciłem i po sprawie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, ZUBERTO napisał:

Skąd ja taka przyczepę wezmę?

W wypożyczalni przy Zabłudowskiej kiedyś mieli. 6-metrową. Wiele razy korzystałem przy budowie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Joki napisał:

W wypożyczalni przy Zabłudowskiej kiedyś mieli. 6-metrową. Wiele razy korzystałem przy budowie. 

Mam swoją 2m, z Dobrzyniewa daleko nie mam.

Qrka byłem dziś w centrum koło 18 i zapomniałem zajechać do Ciebie.

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, ZUBERTO napisał:

Muszę przewieźć parę desek dlugich 3,8m, a przyczepka ma 2m między przednią i tylną burtą.

Przewożenie takiego ładunku jest ryzykowne,  będziesz miał dużą siłę odpinajacą na haku i ryzyko przeważenia ladunku. Ja wożąc na budowę deski 4m na przyczepie 2m ukladalem je na burtach ( dorobilem wzmocnienie burt z drewna) tak, żeby maksymalnie dużo wstawało nad dyszel ale żeby nie uszkodzić samochodu na zakrętach. Do przodu miałem ok 70 cm, do tyłu 1,3m a i tak czulo się podczas jazdy że przyczepa unosi tył samochodu. Ładunek powinien być jak najbardziej w równowadze 

Edytowane przez krecha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze wykminiłem, że towar może wystawać z tyłu max 2m za przyczepę (oczywiście oznaczony)?
Muszę przewieźć parę desek dlugich 3,8m, a przyczepka ma 2m między przednią i tylną burtą.
[mention=142370]fred77[/mention] liczę na Ciebie jako kącikowego experta od przyczep.
na dach..
Będzie krótsze od auta

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, krecha napisał:

Przewożenie takiego ładunku jest ryzykowne,  będziesz miał dużą siłę odpinajacą na haku i ryzyko przeważenia ladunku. Ja wożąc na budowę deski 4m na przyczepie 2m ukladalem je na burtach ( dorobilem wzmocnienie burt z drewna) tak, żeby maksymalnie dużo wstawało nad dyszel ale żeby nie uszkodzić samochodu na zakrętach. Do przodu miałem ok 70 cm, do tyłu 1,3m a i tak czulo się podczas jazdy że przyczepa unosi tył samochodu. Ładunek powinien być jak najbardziej w równowadze 

 

To dorzuci worek z piaskiem na przód przyczepki i po sprawie...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.